Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

marta-lion, Andzelika dziękuję 😘
My chyba też zaczniemy jak Maciek skończy pół roku.

I jeszcze mam pytanie odnośnie asymetrii, jak wygląda taka rehabilitacja?
To też Vojta lub Bobath?
Myślicie, że rzeczywiście może się "sama" wyrównać bez rehabilitacji?
jo-aneczka a Ty Hanię pod jakim kątem rehabilitujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
mapa napisał(a):
I jeszcze mam pytanie odnośnie asymetrii, jak wygląda taka rehabilitacja?
To też Vojta lub Bobath?
Myślicie, że rzeczywiście może się "sama" wyrównać bez rehabilitacji?
jo-aneczka a Ty Hanię pod jakim kątem rehabilitujesz?
Też Vojta lub Bobath. Czasem wystarczy odpowiednie postępowanie z dzieckiem, noszenie itp. Wiesz to chyba zależy od stopnia asymetri. Ja byłam trochę podłamana kiedy okazało się że trzeba ćwiczyć. Ale gdyby ktoś kazał mi czekać bo może samo się wyrówna, to byłabym potem wściekła. Bo to może to ani obietnica, ani gwarancja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion Dziękuję!!! 😘
ta nasza lekarka powiedziała, że asymetria ma prawo występować
do ukończenia 3 miesiąca życia dziecka.
U nas podobno jest taka średnia, głównie w tułowiu.
Tylko, że z tego co czytałam rzadko "sama" się cofa na tym etapie a częściej pogłębia.
A właściwie mamy tylko jedno zalecenie dla korygowania tego...mało jak dla mnie.
I teraz mam mieszane uczucia czy rzeczywiście zostawić to na razie
i nie "ruszać" czegoś, co może naturalnie zaniknąć.
Czy może spotkać się z kimś jeszcze dla dalszych wskazówek...
Do rehabilitacji typowej mi się nie spieszy, Vojty panicznie się boję...
ale może na tym etapie jakimiś półśrodkami da się temu zapobiec
(tak jak np nasza siehankowa miała jakieś zalecenie jak nosić, itp)
Bo pytania nasuwa mi się samo...
czy coś bardziej utrwalonego nie będzie trudniej korygować?
Ehh a może szukam dziury w całym 🤢
Julcia też miała asymetrię, prawda?
I jakoś chyba szybko się z nią uporałyście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WITAJCIE
nie zdąże wszytkiego przeczytać ale odnośnie wypadania włosków, to mojej kuzynki córcia ok 3 miesiąca całkowicie ołysiała i na nowo urosły jej włoski i ma je do teraz 🙂 🙂
okresu nie mam bo łykam azalie, a na zakupych po dużych sklepach od dawna chodzimy z tym, że żadko 🙂
martwi mnie pupcia i kasiulka Marysi 😞 od tygodnia utrzymuje się wysypka i ani sudocrem, ani tormentiol, ani mąka ziemniaczana nie działa 😞mam nadz, że lekarz coś mi jutro doradzi-obawiam się, że to przez dada tylko dziwne, bo już 3 opakowanie zuzywam... 🤢 🤢 🤢
jutro idziemy na szczepienie ciekawa jestem czy będzie taki ryk jak przy ostatnim szczepieniu 😞
no nic idę zrobić sobie kolacyjkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra- Szymona coś dziś opętało. Jak wchodziłam z nim do sypialni zaczął sie drzec, ze spaniem tez problem.
no i znow walczymy z ciemieniucha 😞 nie wiem cz 😞 go to nie swedzi, bo caly czas lapkami po glowie jezdzi i juz sie podrapal.
ps. pisze jedna reka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
lydzia moja też ma ciemieniuchę, ale tylko na brwiach. Czy twój Szymonek też ma na brwiach? i jak z nią walczysz?
PS ja też jedną ręką 🙂


brwi ma ok- a walczymy parafina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lydziaa84 napisał(a):
masakra- Szymona coś dziś opętało. Jak wchodziłam z nim do sypialni zaczął sie drzec, ze spaniem tez problem.
no i znow walczymy z ciemieniucha 😞 nie wiem cz 😞 go to nie swedzi, bo caly czas lapkami po glowie jezdzi i juz sie podrapal.
ps. pisze jedna reka


lydzia na moje oko coś mu przeszkadza ale czy ciemieniucha swędzi???? dobre pytanie, nawet mi to do głowy nie przyszło, nie wiem. A może przestraszył się czegoś jak do sypialni wchodziliście. Rysio tak robi jak np. spokojnie sobie leży, jakby zamyślony i nagle tata chrząknie czy coś głośniej powie. Nie płacze ale już kilka razy sie w ten sposób przestraszył, albo w sobotę..spał i już się rozbudzał i tatuś tak za synkiem tęsknił, że pochylony nad synkiem czekał aż ten się obudzi. Jak Rysio oczy otworzył, zrobił ryfkę i w żałosny płacz uderzył. Na pocieszenie moze, powiem, że mój też dziś mało spokojny jest, bywało lepiej. Lydzia spróbuj spokojnie pomyślec co może byc nie tak, spokojnie przeanalizuj dzień. Trzymam za Was kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
Lydzia ciemieniucha nie powinna swędzieć. Ale może powodować dyskomfort.


to moze dlatego jest marudny

Bardzo możliwe, nie wiadomo jak odczuwa dziecko obce ciało. 🤨 Jak poprawi mu się humorek po wyczesaniu jej to będzie znaczyło, że jednak mu przeszkadzała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech ten dzisiejszy dzień się skończy bo się wykończę.... już Tosię wykąpałam....patrze a tu na buzi wysypka jakaś 😲 a wcześniej nic nie było......marudzi i wyje okropnie takie pierdziochy ją męczą.....
Lydzia moja nadal ma ciemieniuch ale już nie tyle co było i dalej walczymy z parafiną...... a powiedz mi jakie warzywa dajesz do środka???
Czy wasze maluchy tak pchają łapki do buzi? bo Tosia tak je cmoka że szok 😮
Andzelia wszyscy mówią że one są identyczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mapa to prawda Julka miała asymetrię, i dość szybko zanikła tak jeśli chodzi o układanie główki czy wyginanie kręgosłupa itp. Jednak przy Vojcie widać ją jeszcze w takim sensie że strona na której była asymetria jest zdecydowanie słabsza i np słabiej idzie główka do góry rączka do przodu itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też aż cmoka, jak piąstki bierze do ust 🙂
I się ślini 🙂
Daniela, dziewczynki śliczne i ja też zauważyłam, że niesamowicie podobne do siebie 🙂
Na ciemieniuchę to parafina albo oliwka, a potem wyczesywanie. Mój też troszeczkę miał, tzn chyba takie początki, i na brwiach też - ale ja tylko raz mu nasmarowałam główkę Oillanem, a tak to staram się już teraz go czesać, brewki trochę też.
A u mnie też chyba tłuste mleczko, bo mały już jest duży 🙂 i wszyscy mówią, że wygląda na pół roku i że jest puciek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka- no właśnie raczej nic się nie wydarzyło co by mogło źle kojarzyć się z sypialnią. Ale ogólnie sprawia wrażenie niespokojnego. Może to opóźnione działanie szczepienia. Już sama nie wiem 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mapa super - Maciuś silny chłopiec , brawo!
A u gina ja też jeszcze nie byłam jakoś tak brak mi czasu i chęci chyba i na fikumiku też ochoty brak ech,
a okresu jeszcze nie miałam ale pewno się niebawem pojawi bo od tygodnia nie karmię piersią już w ogóle niestety przegrałam walke z laktacją
Kornelka ja też miałam mięśniaka ale po ciąży z Bartkiem mi się wchłonął , a już miałam mieć usuwaną macicę 5 lat temu tylko że była końcówka roku i mi nie wycięli i tak oto jest i Bartus i Tośka
Daniela aż mi szkoda Tosieńki ech te kolki...trzeci miesiąc już niedługo na pewno miną
Andzelika u mnie rota kosztuje 600zł (podzieline na dwie albo trzy dawki) a pneumo 270 jedna szczepionka
Siehankowa Ksawier niezłą wagę już osiągnął jej duży chłopczyk
Ja pneumokoków na razie nie dawalam chyba tak jak Marta zaszczępie po szóstym miesiacu
Mapa nam na asymetrię rehabilitantka zaleciła w pozycji na pleckach oprzeć nóżki i pupcię o siebie,położyć rączki maluszka na jego kolankach i przechylać się z lewa na prawo tak by smyk główką przekręcał za mamą z dłużsżą przerwą na środkową pozycję główki hmmm nie wiem czy to jakoś normalnie wytłumaczyłam
moja Tośka też piąstki cmoka tak głośno hihi a ostatnio jak się z nią bawiłam to się zachichrała tak fajnie
lydzia obserwuj "kluskę" jak nie jest zaogniona i nie ropieje to jest ok i niedługo zejdzie

no po pierwszym dniu pracy niani jestem zadowolona 🤪 dziecię okazało się spokojne i grzeczne - zobaczymy jak sie rozkręci hehe

Tosia wykąpana teraz czas na Barta i kolacja i luli 🙂

Dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marysia miała ciemieniuchę na brwiach ale to już dawno i walczyłam kremem f18 piąstki też ładuje do buzi nawet dwie naraz 🙂 a ślini się okropnie 🙃 🙃
lydzia może spróbuj tą nóżke posmarować maścią ale kwaśna woda nie pamiętam jak się nazywa 🙂na poprzednim szczepieniu pielęgniarka mi tak kazała w razie jak by co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...