Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 🙂

Marta
dziękuję za karnetowe instrukcje 😘

A z tą asymetrią i napięciem to mam wrażenie, że połowa lekarzy nie ma o tym pojęcia...
Mnie już czasami trafia jak sobie pomyślę!!!
U Maćka widzę asymetrię delikatną,
ale bardziej martwią mnie jego rączki.
Przy braniu na ręce najczęściej zwisają w dół
a przy leżeniu na brzuszku Maćko najczęściej prostuje jedną tak, że się przewraca.
Albo ogólnie tak nieładnie je układa.
Byliśmy u kilku pediatrów, ortopedy...wszyscy: "ma jeszcze czas-sam się nauczy"
Jedynie neurolog stwierdziła, że robi to źle ale mamy czekać.
Także już się wkurzyłam i idziemy do rehabilitanta, bo nie wiem na co mam czekać skoro lepiej nie jest...
A jak swoją drogą neurolog nas skieruje to będziemy albo chodzić podwójnie albo zobaczymy jeszcze.
Marta jak masz jeszcze czas napisz o czym świadczą te raczki Maciejki proszę.

Paloma trzymam za Was kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Mapa dziecko powinno wyciagać rączki do przodu. Mojej Julce jeszcze ciagle uciekają do tyłu. Albo tak na boki je rozkłada jakby się asekurowała. U nas na początku było to spowodowane wzmożonym napięciem, a teraz obniżonym. Nad tym właśnie pracujemy.. Jeszcze te rączki a potem już z górki. Tak czy siak świadczy to o nieprawidłowym napięciu. Dzieciak w wieku Julki powinien sie ladnie podpierać na przedramionach, to jakby zaczątek-trening-poczatek pozycji do raczkowania. Taki zdrowy podpór.
Ja nie chce tu diagnozować Ania, wiesz ja zwykły nauczyciel jestem 😁 😁 😁
Ja wiem, ze nad tym pracuję z Julką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
Paloma21 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Paloma21 napisał(a):
Marta w nosidełku robi mostek, na plecach robi łuk z reguły przez lewe ramię
Jeśli chodzi o nosidełko kurcze nie wiem. Moge popytac dziś mam reha.
Al jeśli chodzi o ten łuk, on wtedy robi ten łuk i dalej jest na plecach czy wtedy już przewraca się na bok?

raczej ciągni go na bok, trochę tak jakby chciał zobaczyć co jest za nim/ przewrócić się na brzuch. i to nas na początku zmyliło, bo myśleliśmy że to ciekawość świata
Jeśli chodzi o leżenie i łuk w tą lewą stronę, to pewnie na rehabilitacji usłyszysz o asymetrii. Więc tutaj to poprawiać poprawiać poprawiać, tak mi powiedziano. Póki ma tak silną potrzebę czy chęć wyginania możesz mu blokować ręcznikiem czy kocykiem jak leży żeby nie mógł. Ale pewnie to niewiele da, dopóki nie rozpoczniecie ćwiczeń Ja Julkę non stop poprawiałam, neurolog mi tak powiedziała mama ciągle ma poprawiać. No to poprawiałam. Dało efekty.

Teraz Julka też tak czasem robi, ale już ma dozwolone. Nie muszę jej poprawiać nawet jak tak śpi.

A powiedz mi jeszcze czy jak położysz Dominika na brzuchu, to on leci w jakąś stronę cz trzyma sie prosto?

z tym trzymaniem jest tak róznie, porobię później zdjęcia to ci podeśle. arehabilitanta chyba faktycznie będe musiała poszukac prywatnie 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
Paninka jak podpiera się ladnie to co ty się jej czepiasz 😠 😠 😠
Pewnie jak brzuszek ja boli to cuduje, jakby Ciebie bolał to bys też machała 🤪 🤪 🤪
Paninka pewnie jest dobrze tylko czytasz nas i schizujesz.


a bo mi czasem trzeba kubel zimnej wody na leb wylac ( tym kublem tez porzadnie strzelic) ☺️ ☺️ ogolnie to ja panicznie boje sie ze cos przeocze i do konca zycia sobie nie daruje ☺️ ☺️ ☺️ masz racje dziekuje ci kochana brawa dla Ciebie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martadziękuję 😘
Mam wrażenie, że Ty jako jedyna trafiasz na osoby, które się znają na tym temacie.
Bo u mnie naprawdę nikt nie widzi problemu,
a dla mnie jest ewidentny!
Bo właśnie albo prawą rączkę Macko prostuje, albo tak jak opisałaś rozkłada na boczki...
w pozycji na brzuszku.
A możesz wkleić fotkę prawidłowego ułożenia na brzuszku i jakie od tego mogą być odchylenia?
Ja jak kładę Maćka na tej macie co i Ty masz, to on sobie np
wyciąga rączki do motylków, ważek itp i przy tym się rozjeżdża...
to też jest nieprawidłowe,prawda?
Przepraszam, że tak Cię męczę, ale staram się utwierdzić w przekonaniu
że nie wyszukuję sobie sama problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze Mapa nie chcialabym Ci źle odpowiedzieć. Miedzy Julka a Mackiem jest miesiac róznicy i jak to mówią każde dziecko inne. Ale powiem tak od poczatku jak cwiczę z Julką zawsze moja rehablitantka mówiła że Julce uciekają rączki do tyłu. Tzn jak położe ją na brzuszku i dam ręce do przodu, takie podparcie. To ona myk i rozsuwa ręce tak że łokcie jakby są dalej w tył niz barki. I to jest nieprawidłowe.
O a zrób tak połóż Maćka na brzuchu i wyprostuj jego ręce wzdłuż tułowia (wiesz jak na foczkę). Jego reakcja powinna być taka że automatycznie on przeciągnie ręce do przodu. Moja Julka zazwyczaj robi to po chwili, a czasem jeszcze jedna rączka zostaje z tyłu i sama muszę ją do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marta, jak się obudzi przetestuję 😉
Ale właściwie jestem prawie pewna, że lewa pójdzie do przodu
a prawa albo pójdzie po chwili albo w ogóle...
On ogólnie jakąś tą prawą rączkę ma inną, jakby mu było ciężko zginać ją w łokciu...

W przyszłym tygodniu zobaczymy co powiedzą na rehabilitacji...
mam nadzieję, że choć tu trafimy na osobę kompetentną.

Wielki oklask dla Ciebie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mapa o jesli moge ci pomóc popatrz jak leży Maciek na brzuszku i sama się tak połóż tzn dokladnie tak jak on ręce tak samo rozjechane itp. I spórbuj zrobic pompkę. Jeśli dasz radę ok, jeśli jednak ręce masz za szeroko to raczej Maciuś układa rączki nieprawidłowo.
Ale pamiętaj raczej, ja nie jestem specjalistą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Mapa o jesli moge ci pomóc popatrz jak leży Maciek na brzuszku i sama się tak połóż tzn dokladnie tak jak on ręce tak samo rozjechane itp. I spórbuj zrobic pompkę. Jeśli dasz radę ok, jeśli jednak ręce masz za szeroko to raczej Maciuś układa rączki nieprawidłowo.
Ale pamiętaj raczej, ja nie jestem specjalistą.


Marta ja pompki z żadnej pozycji nie zrobię 🤪 🙃 🤪

A tak poważnie, dzięki 😘
Kumam o co chodzi i jak dla mnie czas i na nas rozpocząć rehab! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mapa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Mapa o jesli moge ci pomóc popatrz jak leży Maciek na brzuszku i sama się tak połóż tzn dokladnie tak jak on ręce tak samo rozjechane itp. I spórbuj zrobic pompkę. Jeśli dasz radę ok, jeśli jednak ręce masz za szeroko to raczej Maciuś układa rączki nieprawidłowo.
Ale pamiętaj raczej, ja nie jestem specjalistą.


Marta ja pompki z żadnej pozycji nie zrobię 🤪 🙃 🤪

A tak poważnie, dzięki 😘
Kumam o co chodzi i jak dla mnie czas i na nas rozpocząć rehab! 😠
Ania poczytaj tu. Opisują troche prawidłowych i nieprawidłowych zachowań malucha. Może ci pomoze. rozwój malucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki
Marta a mam pytanie bo moja mala bardzo wysoko podnosi glowe do gory jak lezy na brzuchu i odpycha sie nogami. Sama sie tez przekrece z plecow na brzuch ale tylko przez jedno ramoie przez lewe przez drugie nie.Z plecow przekreca sie na bok a potem majta noga i sie przekreca na brzuch.Nie pokoi mnie to ze jak leze na boku to potrafi podniesc glowe na 5 cm do gory w pozycji na boku wyglada to tak jakby sie chciala podniesc ale przeiez jest mala i niepokoi mnie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ciężka sprawa z tymi maluchami i asymetrią, ja łapiki Ali musze przekładać bo trzyma z boki jak leży na brzuszku, robi też łuk ale myślałam ze z ciekawści chce zobaczyć co jest z tyłu niej 😞 czasem jak jest na brzuszku chyli się na jedną stronę ale oczywiście pediatra dupa nic nie widzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
_Evelina_ napisał(a):
hej dziewczynki
Marta a mam pytanie bo moja mala bardzo wysoko podnosi glowe do gory jak lezy na brzuchu i odpycha sie nogami. Sama sie tez przekrece z plecow na brzuch ale tylko przez jedno ramoie przez lewe przez drugie nie.Z plecow przekreca sie na bok a potem majta noga i sie przekreca na brzuch.Nie pokoi mnie to ze jak leze na boku to potrafi podniesc glowe na 5 cm do gory w pozycji na boku wyglada to tak jakby sie chciala podniesc ale przeiez jest mala i niepokoi mnie to.
Evelina mając 3 miesiące skończone ona może podnosic wysoko głowę, silna jest. Ale powinno to wyglądać trochę tak jakby chciała zrobić pompkę tzn powinna też ładnie podpierać się rączkami, a nie zadzierać tylko głowę.
Matko jo-aneczka mnie tu wieczorem przeklnie jak napisałam coś nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde dziewczyny, nie przesadzajmy. Niektóre takie zachowania jak piszecie są oki. Jeśli nic innego u dziecka nie widać.
Diviana nie schizujmy. Jak pisałam moja Julka też tak zagląda do tyłu jak leży i wygina całe ciało, ale teraz już jej wolno, oczywiście bez przesady. Wcześniej wynikało to z wyginania kręgosłupa i asymetrii.
Nie dajmy się zwariować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga chyba Ty pytalas o spirytus? ja uzywam zwyklego 95% wymieszanegoz oliwka...uwazam ze pomaga na katar...po kilku minutach od wysmarowania Lilki sciagam duzo tych glutkow i jej tez latwiej sie oddycha 🙂

wczoraj bylam w aptece przede mna facet prosil cos uspakajajacego...jak sie okazalo dla miesiecznego dziecka 😮 w razie jakby w nocy spac nie chcialo 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sa herbatki z melisa ale to od 4 miesiaca 🙂Ludzie maja niezle pomysly. U nas sukces mala api juz 5 min 🙂w ciagu dnia nie zdarzylo jej sie to od 2 miesiecy 🙂 Ale moja lekarka mowi ze sa dzieci ktore nie spia cale dnie i noce i wyrastaja na ludzi 🙂Poieszyla mnie.Jutro szczepienie mala ma dalej katar ale juz mniejszy ale trwa cholerny juz miesiac 😞Flegamina troche pomogla....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jiżisz, ja czytam, że już paczuszki do was docierają, szybka ta nasza poczta. Ale w takim razie Kornelka - koniecznie przeczytaj co ci napisałam na sierpnióweczkach.
Ok, wracam do czytania.
P.S. A tak w ogóle to dzień dobry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...