Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kornelka7 napisał(a):
daniela napisał(a):
Dziewczyny czy wasze dzieci leżąc na plecach też tak wysoko odrywają plecy i pupę od podłogi.....bo nie wiem dlaczego Tosia tak dzisiaj robić zaczęła..... i wygląda to tak jakby miała za chwilę przekręcić się na bok lub brzuch..... 🤔 🤔 oj nie wiem czy to dobry objaw 🤢


Mój tak robi, ale myślę, że jest ok. Jak na macie leżał przekręcił się o 90 stopni. w wózku kopie nogami i się odpycha, wózek pożyczony, może nie rozwali 🙂

Mój Julek też się tak odpycha, od wózka nie, ale za to od wanienki podczas kąpania, tyleeee wody jest na panelach, że muszę kłaść jeszcze jeden ręcznik, bo właśnie tylko skacze w tej wanience odpychając się nogami 😁 😁 A co do pupy to trzyma i pupę i nogi w górze, a jak się zmęczy to kładzie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Kobitki wiecie może po jakim czasie można deklarację zmienić ? Bo zadeklarowałam małego u jednej lekarki - pod namową teściowej, a teraz muszę jeździć kawałek do niej, a wybudowali niedaleko nową przychodnię i jest tam lekarka do której od początku chciałam chodzić i nie wiem 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzelika napisał(a):
Kobitki wiecie może po jakim czasie można deklarację zmienić ? Bo zadeklarowałam małego u jednej lekarki - pod namową teściowej, a teraz muszę jeździć kawałek do niej, a wybudowali niedaleko nową przychodnię i jest tam lekarka do której od początku chciałam chodzić i nie wiem 🤨 🤨


Ja nie wiem dokładnie wydaje mi się że nie ma czasu po którym można zmienić tylko żeby nie częściej niż 2 razy w roku, tak mi ktoś mówił jak się przepisywałam ale nie jestem tych informacji pewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzelika napisał(a):
Kobitki wiecie może po jakim czasie można deklarację zmienić ? Bo zadeklarowałam małego u jednej lekarki - pod namową teściowej, a teraz muszę jeździć kawałek do niej, a wybudowali niedaleko nową przychodnię i jest tam lekarka do której od początku chciałam chodzić i nie wiem 🤨 🤨


Andzelika chyba nie ma takiego limitu 🙂 jak bedą pytały czemu chcesz sie przepisac to powiedz, że masz bliżej o czym wcześniej nie wiedziałaś, ale też nie wiem czy w ogóle masz obowiązek tłumaczyc cokolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzelika napisał(a):
Myślę, że może tam zadzwonię jutro i będzie ok. Tylko teraz kolejne pytanie - co ze szczepieniami, czy skończą mi tam ? Hmmm...


Chyba 😉 🙂 ( znów chyba) nie. Masz ksiązeczkę zdrowia dziecka i tam zerkną i powinny wiedziec co i jak. Datę następnego szczepienia jeśli masz wpisaną to idziesz tego dnia i szczepią. Tak mi się wydaje bo nawet co w sytuacji jeśli człowiek by się przeprowadził? też by musiał wracac skąd przyjechał? Raczej nie. A i kartę zdrowia dziecka chyba Ty musisz wziąc ze starego miejsca albo wysyłają to sami do przychodni którą wybrałaś albo zakładają nową w nowym miejscu. Tego to już zupełnie nie wiem właściwie. Coś mi po głowie chodzi, że bierzesz Ty ale pewności zadnej nie mam. Jak zadzwonisz to zapytaj też o to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Miałam właśnie wielki płacz nie wiem co się stało 🤨
Emilka obudziła się z płaczem i nie mogłam jej uspokoić jeść nie chciała bujałam ją nosiłam kładłam masowałam i nic wieeelki krzyk i ciągle wkładała rączki do buzi myślicie, że to ją tak dziąsła bolały? bo chyba nie brzuszek chociaż sama nie wiem nie zginała się w pół, ja nie wiem jak to jest jak boli brzuszek 🤨 bo nigdy, aż tak mi nie płakała, aż się zanosiła i cała czerwona była z tego płaczu trwało to dosyc długo. dałam jej ibufen dla dzieci i trochę jakby pomogło, bo przestała juz płakać zjadła porzadnie i poszła teraz spać, ale nie wiem czy to się nie powtórzy 🥴 tak mi jej szkoda.
A może to brzuszek nie wiem zjadłam dziś banana, ale to raczej nie od tego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya absolutnie nie znam odpowiedzi na każde pytanie 😉

Paloma pytałam. Co do fotelika samochodowego, musisz go ograniczyć na maksa. W sensie używać tylko w samochodzie i zawsze Dominik musi być przypięty. Nie używaj fotelika w domu jako nosidełka, nie używaj leżaczków. A jeśli chwilę musisz bądź chcesz to koniecznie musi byc przypiety. Musisz mu uniemożliwić wyginanie.
Co do noszenia to ci pisałam. Jest jeszcze jedno ćwiczenie które mogłabyś wykonywać (pytałam tej reh), ale kurde jak mam ci je opisać 😮 😮 😮 To jest taki obrót, tak też powinnaś obracać Dominika przy pielęgnacji. Jeśli chcesz, przy wieczornych ćwiczeniach mogę ci nagrać krótki filmik jak obracać i prześlę ci na email. I podłoga podłoga podłoga i leżenie na brzuchu. Ona mi powiedziała że wie że leżenie na brzuchu budzi wątpliwośći ale wtedy uruchamiają sie tzw zwieracze mięśnie brzucha które przyciągają, kiedy dziecko leży na plecach pracują prostowacze bodajże tak się nazywają a tego w tym momencie chcemy uniknąć bo to własnie przez nie Dominik sie odgina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙂
W końcu Was doczytałam. Mały jak zwykle spał do 12,ale od jutra zrobię tak jak piszecie, obudzę go tak o 9. Tylko jak ja to zniosę 😜 🥴 Mam nadzieję, że to pomoże. Dziś m. wrócił z pracy i mówi do mnie żebym się położyła (bo siedziałam z małym prawie do 3), ja na to, że nie jestem śpiąca, bo wstałam po 12. To on się mnie pyta kiedy będę śpiąca żebym się położyła i odpoczęła, to ja na to, że ja właśnie jestem śpiąca koło północy jak Tymek w najlepsze szaleje 🤢

Za dwa i pół tygodnia lecę do Polski 🤪 Cieszę się baaaardzo. Tylko nie wiem jak to będzie u mnie w domu. Moja mama jest kochana, ale tak panikuje jak tylko Tymek płacze. Zamiast być mi podporą to będzie mnie dodatkowo denerwować. Dziś rozmawiałyśmy na skype, Tymek sobie leżał i nagle jak wpadł w płacz,no wydzierał się jakby go ktoś ze skóry obdzierał, m. zrobił szybko butlę, trochę zjadł i ryk. Moja mama panika, że na pewno coś mu jest, że to nienormalne, że dziecko tak płacze. To ja jej tłumaczę spokojnie, że dzieci tak mają. Tymek trochę zjadł, odbiło mu się i padł u m. na rękach. Po prostu zmęczony już był. Ale moja mama twardo, że to nie jest normalne. Ech...jak sobie pomyślę co mnie czeka w domu... 🤔 A jeszcze m. później doleci przed samymi świętami. No ja chyba zwariuję. Ale czego się nie robi dla kochanej babci, która się już nas doczekać nie może 😉
Foga to daj mi znać jak będą koce i wyślij mi nr konta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez – może spróbuj go kąpać do południa, jeśli potem nie jest senny
Siehankowa- ja się martwię co to będzie juto bez małego, a co dopiero powrót do pracy, dobrze, że nie wracam 🙂
Marta-lion- ja też dlatego nie wracam do pracy, za te parę groszy, które mi zostaną po oplaceniu niani nie warto zostawiać dziecka
Jo-aneczka- nazywa się Tatiana Kamińska 🙂 na facebooku ma też fotki z innych sesji- możesz zobaczyć
Andzelika- ja zmieniałam pediatrę- do starego lekarza dzwoniłam i podałam adres nowego- do 2 tyg mają tam kartę szczepień przesłać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez napisał(a):
Lydzia weszłam na fcb tej fotografki. Super macie tam zdjęcia. A wiesz co mnie zawsze zastanawiało jak oni robią, że dziecko śpi na zdjęciach. Mój Tymek to by w życiu nie zasnął 😜


Szymon na tej pierwszej sesji miał 2 tygodnie więc wtedy cały czas spał 🙂
Teraz jak robiła zdjęcia to już nie było takiej opcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzelika napisał(a):
Kobitki wiecie może po jakim czasie można deklarację zmienić ? Bo zadeklarowałam małego u jednej lekarki - pod namową teściowej, a teraz muszę jeździć kawałek do niej, a wybudowali niedaleko nową przychodnię i jest tam lekarka do której od początku chciałam chodzić i nie wiem 🤨 🤨


Możesz to bezpłatnie zrobić raz na rok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert zrobil kupe na dwa pampersy 😲 😁 ale za to przez 3 dni nic nie bylo.
jo-aneczka mowila o tym dzwieku suszarki.Ja mam taki 15 min suszarka+bicie serca.Moge komus przeslac. 🙂
auto nam sie rozwalilo 🤢 alternator padl. Dobrze ze M mial ak do pracy dotrzec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj widzę, że wszystko o czym piszecie, że dzieci takie płaczace, to mi się wydaje, że to etap rozwoju. Bo to znów jakieś hurtowe. Ryś zjadł o 17, poleżał, wykąpałam i z płaczem ale zasnął. Godzinę już śpi. Jeszcze jedno karmienie i pójdzie spac na noc ale o której to będzie nie wiem, bo ostatnio o 23 potrafi. Wtedy ja jeszcze to jeszcze tamto i spac i pierwszej idę a rano oczy ledwo widzą. Wczoraj np zasnął o 23 to ja szybciutko już nic nie robiłam tylko, plum plum i spac zadowolona a tu o 0.30 pobódka na jedzonko i powtórka o 5.30 Dobrej nocki Wam życzę 🙂
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka7 napisał(a):
Oj widzę, że wszystko o czym piszecie, że dzieci takie płaczace, to mi się wydaje, że to etap rozwoju. Bo to znów jakieś hurtowe. Ryś zjadł o 17, poleżał, wykąpałam i z płaczem ale zasnął. Godzinę już śpi. Jeszcze jedno karmienie i pójdzie spac na noc ale o której to będzie nie wiem, bo ostatnio o 23 potrafi. Wtedy ja jeszcze to jeszcze tamto i spac i pierwszej idę a rano oczy ledwo widzą. Wczoraj np zasnął o 23 to ja szybciutko już nic nie robiłam tylko, plum plum i spac zadowolona a tu o 0.30 pobódka na jedzonko i powtórka o 5.30 Dobrej nocki Wam życzę 🙂
Dobranoc 🙂


Kornelka nie narzekaj, ja wstaję co 2 godziny 😞 a wczoraj nawet częściej, bo jak nie mały to pies łaził po pokoju, jak nie pies to osobisty chrapał. Więc dziś chodzę jak we mgle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...