Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Dzisiaj mówie juz dobranoc 😘 😘
Magda gratuluje kupy 🙂
Czarna Julcia jest cudna 🙂
A Gabrysia Agatki jak dla mnie to podobna do tatusia 🙂

A dla mnie Cała Agatka 🙂 🙂
Widocznie kazdy spostrzega to inaczej 🙂
Mnie sie np wydaje że Laura caly tata a niektorzy mowia ze podobna do mnie

MI SIE TEZ TAK WYDEJE ZE DO TWOJEGO M....MOJA JUZ ZACZYNA BYC PODOBNA DO MNIE A NA POCZATKU DO M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
asia19874 napisał(a):
noż kur** byłam podciąć końcówki i jak zwykle mi za bardzo skróciła 😠 😠 😠 co za baba 😮 tyle razy jej powtarzam i non stop robi to samo 😮
My po myciu , muszę przygotować całą wyprawkę bo jutro od rana po lekarzach jeżdzimy 🤢

Czarnulo Julka wymiata 🤪 😁 świetna jest 😘
Madziara gratuluję kupsztala 😎 też zaczynam się modlić 😜
Miłej nocy 😘

My tez juz przyszykowani bo jutro bioderka i NFZ

Laski jak planujecie dluzsze wyjscia to jak planujecie karmienie? zabieracie wode ciepła i mleczko czy jak?

ja robiłam mleko i brałam ze soba ,ale nigdy mi sie nie przydało , wiec teraz biore wode z glukoza troszeczke, zeby w razie potrzeby było

rozumiem tak na zapychacza w razie czego?
ja chyba wezme wode i mam takie pudeleczko na mleczko z dodzownikiem porcji
bo jak tak glodomorra zlapie to oooooo masakra 🙂

KOCHANA JA ZAWSZE PRZED WYJSCIEM JA KARMIE TAK JAK DZISIAJ NAKARMIŁAM JA O 12 WZIEŁAM NA ODBICIE , UBRAŁAM I DO 15 CHODZIŁAM TO SIE NAWET NIE OBUDZIŁA , JAK WROCILISMY DO DOMU TO SPAŁA DO 17...A POZNIEJ GŁODOMOR CYCE WYSSAŁA , 90 JEJ ZROBIŁAM ZJADŁA , POZNIEJ 60 ZJADŁA I WODE POPIŁA ODBIŁO JEJ SIE PIEKNIE TROSZKE ULAŁA I OGLADAŁA TV , SUFITY , OBRAZY ....GADAŁA ZE MNA 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
asia19874 napisał(a):
noż kur** byłam podciąć końcówki i jak zwykle mi za bardzo skróciła 😠 😠 😠 co za baba 😮 tyle razy jej powtarzam i non stop robi to samo 😮
My po myciu , muszę przygotować całą wyprawkę bo jutro od rana po lekarzach jeżdzimy 🤢

Czarnulo Julka wymiata 🤪 😁 świetna jest 😘
Madziara gratuluję kupsztala 😎 też zaczynam się modlić 😜
Miłej nocy 😘

My tez juz przyszykowani bo jutro bioderka i NFZ

Laski jak planujecie dluzsze wyjscia to jak planujecie karmienie? zabieracie wode ciepła i mleczko czy jak?

ja robiłam mleko i brałam ze soba ,ale nigdy mi sie nie przydało , wiec teraz biore wode z glukoza troszeczke, zeby w razie potrzeby było

rozumiem tak na zapychacza w razie czego?
ja chyba wezme wode i mam takie pudeleczko na mleczko z dodzownikiem porcji
bo jak tak glodomorra zlapie to oooooo masakra 🙂

KOCHANA JA ZAWSZE PRZED WYJSCIEM JA KARMIE TAK JAK DZISIAJ NAKARMIŁAM JA O 12 WZIEŁAM NA ODBICIE , UBRAŁAM I DO 15 CHODZIŁAM TO SIE NAWET NIE OBUDZIŁA , JAK WROCILISMY DO DOMU TO SPAŁA DO 17...A POZNIEJ GŁODOMOR CYCE WYSSAŁA , 90 JEJ ZROBIŁAM ZJADŁA , POZNIEJ 60 ZJADŁA I WODE POPIŁA ODBIŁO JEJ SIE PIEKNIE TROSZKE ULAŁA I OGLADAŁA TV , SUFITY , OBRAZY ....GADAŁA ZE MNA 🙂 🙂

No tyle ze na spacer to co innego niz na zaplanowaną wizyte na godzine a ona nie chcce jesc jak nie jej pora to sie nie da zmusic wczesniej dltego chyba zabiore taką wałówke 🙂

Rzeczywiscie mały głodomor 🙂 moja nie zjada wiecej niz 90 a to i tak max bo zwykle 60 tyle ze czasem co 2 h i najdluzsza przerwa 4 h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agamu napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
moim zdaniem trzeba wyrobic systematycznosc u dziecka dllatego ja staram sie najpoźzniej o 19.30 go kapac.Po kapieli ,jedzenie czasem dłuższe czasem krótsze i spanie on wtedy wie ze jest kapiel jedzenie i czas na nocne spanie polecam wam dziewczyny sprawdzone przy pierwszym dziecku 🙂

My też tak robimy...kąpiel o 19, flacha i spanie...tyle że ona po kąpieli marudzi tak do 22,23 🤢

dzien doberek 🙂 ja tez tak robie, kapiel najpozniej o 19, potem cyc i ukladam do spania...ale mecze sie z Jedrzejkiem do 21-22.normalnie trauma...od dzis zaczne uskuteczniac sposob tracy hogg, z pozostawianiem malego samego w lozeczku.
jak na razie czesc nocy przesypia w wozku, a czesc w lozeczku.od dzisiaj postaram sie wiecej go klasc w lozeczku. mam nadzieje, ze uslysze wolanie "na ratunek" lol
z usypianiem malenstwa co poradnik, to inne rady....probowalam niemalze wszystkiego i dupa. jak maly nie chce spac to nie bedzie...ot co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
ja po ciezkiej nocy ale nie dlatego ze nadii plakala tylko ze sie martwie;/
od wczoraj od 16stej malutka nie chce jesc;/ zmuszam ja do cycka zeby cokolwiek jadla bo boje sie ze sie odwodnii.. w nocy normalnie budzila sie na jedzenie ale pila 5 minut i juz nie chciala bo zasypiala gdzie normalnie pije 30-40min i klade ja do lozeczka to jeszcze nie spi a wczoraj zasypiala przy cycku.. a dzis rano od 7 mamy krzyk;/ nic nie pomaga butli nie chce herbatki tez nie cycka tym bardziej.. przewinieta noszona nic../ teraz odstawilam ja od cycka troszke sie napila troszeczke i lezy zaspia.. boje sie czy to normalne... do tej pory bylo inaczej.. zupelnie inaczej.. 😞 help?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szuwartyna napisał(a):
agamu napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
moim zdaniem trzeba wyrobic systematycznosc u dziecka dllatego ja staram sie najpoźzniej o 19.30 go kapac.Po kapieli ,jedzenie czasem dłuższe czasem krótsze i spanie on wtedy wie ze jest kapiel jedzenie i czas na nocne spanie polecam wam dziewczyny sprawdzone przy pierwszym dziecku 🙂

My też tak robimy...kąpiel o 19, flacha i spanie...tyle że ona po kąpieli marudzi tak do 22,23 🤢

dzien doberek 🙂 ja tez tak robie, kapiel najpozniej o 19, potem cyc i ukladam do spania...ale mecze sie z Jedrzejkiem do 21-22.normalnie trauma...od dzis zaczne uskuteczniac sposob tracy hogg, z pozostawianiem malego samego w lozeczku.
jak na razie czesc nocy przesypia w wozku, a czesc w lozeczku.od dzisiaj postaram sie wiecej go klasc w lozeczku. mam nadzieje, ze uslysze wolanie "na ratunek" lol
z usypianiem malenstwa co poradnik, to inne rady....probowalam niemalze wszystkiego i dupa. jak maly nie chce spac to nie bedzie...ot co.


my też zazwyczaj walczymy ze spaniem tak do 23.no chyba jest to po prostu jej pora bawienia się...tak samo jest rano max 8 pobudka i już nie śpimy 🙂Ale wolę posiedzieć do tej 23/24 i jak narazie nie mam traumy nocnej.jak się budzi na karmienie w nocy to je i później moment zasypia.zajmuje nam to max 40 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szuwartyna napisał(a):
agamu napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
moim zdaniem trzeba wyrobic systematycznosc u dziecka dllatego ja staram sie najpoźzniej o 19.30 go kapac.Po kapieli ,jedzenie czasem dłuższe czasem krótsze i spanie on wtedy wie ze jest kapiel jedzenie i czas na nocne spanie polecam wam dziewczyny sprawdzone przy pierwszym dziecku 🙂

My też tak robimy...kąpiel o 19, flacha i spanie...tyle że ona po kąpieli marudzi tak do 22,23 🤢

dzien doberek 🙂 ja tez tak robie, kapiel najpozniej o 19, potem cyc i ukladam do spania...ale mecze sie z Jedrzejkiem do 21-22.normalnie trauma...od dzis zaczne uskuteczniac sposob tracy hogg, z pozostawianiem malego samego w lozeczku.
jak na razie czesc nocy przesypia w wozku, a czesc w lozeczku.od dzisiaj postaram sie wiecej go klasc w lozeczku. mam nadzieje, ze uslysze wolanie "na ratunek" lol
z usypianiem malenstwa co poradnik, to inne rady....probowalam niemalze wszystkiego i dupa. jak maly nie chce spac to nie bedzie...ot co.


ja Małą zostawiam samą w łóżeczku czasem w ciągu dnia jak mocno marudzi a nie chce zasnąc...kłade na brzuszku...troche poplacze,mi serce pęka ,ale w koncu uśnie. mam ją wtedy na oku podczas tego zasypiania i wiem, ze krzywda jej się nie dzieje,a od noszenia na rękach siadl mi juz kregoslup i rece- niestety MałA UWIelbia być noszona i domaga się t5ego, a my...no cóż niestety jej ulegamy 🤢 🤢 🤢 więc czekam na chustę jak na zbawienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
hejka
ja po ciezkiej nocy ale nie dlatego ze nadii plakala tylko ze sie martwie;/
od wczoraj od 16stej malutka nie chce jesc;/ zmuszam ja do cycka zeby cokolwiek jadla bo boje sie ze sie odwodnii.. w nocy normalnie budzila sie na jedzenie ale pila 5 minut i juz nie chciala bo zasypiala gdzie normalnie pije 30-40min i klade ja do lozeczka to jeszcze nie spi a wczoraj zasypiala przy cycku.. a dzis rano od 7 mamy krzyk;/ nic nie pomaga butli nie chce herbatki tez nie cycka tym bardziej.. przewinieta noszona nic../ teraz odstawilam ja od cycka troszke sie napila troszeczke i lezy zaspia.. boje sie czy to normalne... do tej pory bylo inaczej.. zupelnie inaczej.. 😞 help?


kurcze 🤢 moze zjadlas cos, co jej nie smakowało. dlatego cyca nie chciała...może to ten skok rozwojowy.
ja chyba bym skonsultowała z lekarzem, zawsze będziesz spokojniejsza,ze nic złego się nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pogadam z tesciowa i zobaczymy co ona powie..
a powiedzcie mi jak ja nadal mam plamienie delikatne ale jednak to czy mam isc do gina? wizyte mam dzisiaj..? przeciez nie rozkracze sie a tu krew..? a nie wiem kiedy przestane krawic? ☺️

asiulka od kamisi i olci 😁 jak przyjdzie ci lezaczek daj znac bo ja czekam juz tydzien i nic zero wiadomosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
pogadam z tesciowa i zobaczymy co ona powie..
a powiedzcie mi jak ja nadal mam plamienie delikatne ale jednak to czy mam isc do gina? wizyte mam dzisiaj..? przeciez nie rozkracze sie a tu krew..? a nie wiem kiedy przestane krawic? ☺️

ja bym szla...on juz nie takie rzeczy widział 🙂chociaz z drugiej strony moze lepiej odczekac i isc jak sie tam wszystko oczysci juz porządnie...hmmm sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris5969 napisał(a):
jak to jest z ttymi tyg tutaj wyskakuje mi ze Mati ma 4 tyg i 1 dzien a on jutro konczy miesiac??????

bo miesiac ma 31 dni lub 30 dni a tydzien 7 dni a sa 4 tygodnie w jednym miesiacu czyli 28 dni ..
dlatego liczy sie do roku w tygodniach wiek dziecka.
o teraz dobrze wytlumaczyłam. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
hejka
ja po ciezkiej nocy ale nie dlatego ze nadii plakala tylko ze sie martwie;/
od wczoraj od 16stej malutka nie chce jesc;/ zmuszam ja do cycka zeby cokolwiek jadla bo boje sie ze sie odwodnii.. w nocy normalnie budzila sie na jedzenie ale pila 5 minut i juz nie chciala bo zasypiala gdzie normalnie pije 30-40min i klade ja do lozeczka to jeszcze nie spi a wczoraj zasypiala przy cycku.. a dzis rano od 7 mamy krzyk;/ nic nie pomaga butli nie chce herbatki tez nie cycka tym bardziej.. przewinieta noszona nic../ teraz odstawilam ja od cycka troszke sie napila troszeczke i lezy zaspia.. boje sie czy to normalne... do tej pory bylo inaczej.. zupelnie inaczej.. 😞 help?


a moze jest chora? sprawdzalas czy nie ma goraczki? katarek? kaszel?
ja bym nie przeszla do lekarza, nic nie zaszodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maga napisał(a):
Landusia napisał(a):
hejka
ja po ciezkiej nocy ale nie dlatego ze nadii plakala tylko ze sie martwie;/
od wczoraj od 16stej malutka nie chce jesc;/ zmuszam ja do cycka zeby cokolwiek jadla bo boje sie ze sie odwodnii.. w nocy normalnie budzila sie na jedzenie ale pila 5 minut i juz nie chciala bo zasypiala gdzie normalnie pije 30-40min i klade ja do lozeczka to jeszcze nie spi a wczoraj zasypiala przy cycku.. a dzis rano od 7 mamy krzyk;/ nic nie pomaga butli nie chce herbatki tez nie cycka tym bardziej.. przewinieta noszona nic../ teraz odstawilam ja od cycka troszke sie napila troszeczke i lezy zaspia.. boje sie czy to normalne... do tej pory bylo inaczej.. zupelnie inaczej.. 😞 help?


a moze jest chora? sprawdzalas czy nie ma goraczki? katarek? kaszel?
ja bym nie przeszla do lekarza, nic nie zaszodzi 🙂


sprawdzalam nic nie ma, a jak bede latac codziennie do pediatry to uzna ze oszlaalam juz tyle razy bylam z roznymi rzeczami ... nadii pije tylko ze malo.. zobacze jak sie wyspi teraz podam jej butelke i zobacze ile wypija.. jak nic sie nie zmieni to pojde po poludniu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
Maga napisał(a):
Landusia napisał(a):
hejka
ja po ciezkiej nocy ale nie dlatego ze nadii plakala tylko ze sie martwie;/
od wczoraj od 16stej malutka nie chce jesc;/ zmuszam ja do cycka zeby cokolwiek jadla bo boje sie ze sie odwodnii.. w nocy normalnie budzila sie na jedzenie ale pila 5 minut i juz nie chciala bo zasypiala gdzie normalnie pije 30-40min i klade ja do lozeczka to jeszcze nie spi a wczoraj zasypiala przy cycku.. a dzis rano od 7 mamy krzyk;/ nic nie pomaga butli nie chce herbatki tez nie cycka tym bardziej.. przewinieta noszona nic../ teraz odstawilam ja od cycka troszke sie napila troszeczke i lezy zaspia.. boje sie czy to normalne... do tej pory bylo inaczej.. zupelnie inaczej.. 😞 help?


a moze jest chora? sprawdzalas czy nie ma goraczki? katarek? kaszel?
ja bym nie przeszla do lekarza, nic nie zaszodzi 🙂


sprawdzalam nic nie ma, a jak bede latac codziennie do pediatry to uzna ze oszlaalam juz tyle razy bylam z roznymi rzeczami ... nadii pije tylko ze malo.. zobacze jak sie wyspi teraz podam jej butelke i zobacze ile wypija.. jak nic sie nie zmieni to pojde po poludniu..


wiesz, od tego sa lekarze, zeby nam takie watpliwosci rozwiewac i tlmaczyc wszystko, nawet codziennie- w koncu to ich praca 😉 nikt Ci nie ma prawa wmowic, ze jestes przewrazliwiona (a jesli sprobje to zmie pediatre), bo kiedys moze sie okazac, ze za zdaniem wszystich "to na pewno nic takiego" zbagatelizujesz jakis powazniejszy problem.
ja bym poczekala do poludnia albo do jutro rana, jesli mala nie placze i nie jest marudna i jak sie nie zmienito bym poszla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...