Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witajcie!
Wpadam rzadko, bo całymi dniami spaceruję z Lenką. Jak buja to śpi a w domu robi się marudna. A poza tym ruch i świeże powietrze matce dobrze zrobi. Powiem wam, że jeszcze nie stanęłam od porodu na wadze...
Zbieg okoliczności albo sab simplex czyni cuda, bo drugi dzień nie ma kolek ani żadnych cyrków wieczornych. Daję Lenie o 17 pięć kropel i jest spokój 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecie zasypia mi na rece,wydaje mi sie ze wygłupów od 13 jej wystarczy, nawet na spacerze nie spała 🤢 🤢 🤢. jest grzeczna ,za wiele nie płacz,nie wydziera sie, tylko nie spi nic nie moge zrobic. a ja dzis dostałam zajeb......oferte pracy i dupa ,jak człowiek pracy nie szuka to sama do niego przychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka..
troche mnie nie bylo ale mam ciezkie dni..

HELP me...
mianowicie mam dylemat co do zakonczenia calkowitego karmienia piersia na rzecz odchudzania sie..
juz nie moge patrze jak ja tyje!!! no do cholery juz mam 25kg do zgubienia a nie 20..
chce isc do dietetyka na silownie ostro sie zabrac bo nawet kurtki na zime juz nie mam bo w nic nie wchodze.. ale wtedy nie bede mogla juz karmic nadinki ktora karmie i tak tylko w nocy dwa razy cycem i czasami przed butelka mm daje jej troche cyca.. mleka jest coraz mniej a ja jesgtem w czarnej dupie.. maz mowi ze mam jej dawac tyle ile mam ale on nie rozumie ze ja ocipieje jaknie zrobie cos ze soba.,, z 2 strony mam cholerne wyrzuty ze chce odebrac malej nawet te kilka kropel mleka..
dziewczyny ktore przestaly dawac cyca powiedzcie mi jak sobie z tym radzilyscie? i jak przeszyscie delikatnie na mm bo wiem ze nie powinno sie nagle ucinac cyca i dawac samo mm?
musze isc do pediatry poinformowac ja o tym i spytac jakie mleko podawac? ja daje malej od urodzenia bebiko tak jak w szpitalu dostawala a wiem ze nie powinno sie zmieniac mleka dziecku tak w szpitalu mowili? co z kroplami k plus d?

potrzebuje wsparcia..! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniulka25 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Hejka Cioteczki 😎 😘
no prosze ..zjawa sie pojawila 😜 😘
Kasia Grzesiowa pisala do mnie ,ze nie ma polączenia z netem i nie moze sie z nami skontaktowac ..byla na szczepieniu z Michasiem i malutki biedny plakal ,ze serce Jej pekalo ,ale ma juz 6,480 kg 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 jaki wielkoludek masakra 🤪
no i Kasi tesciowa podejrzewa przepuchline u Malutkiego ,bo jak placze to pepuś ma wystajacy i dziurka sie nad nim robi... 😞 😞 😞 😞
Caluje nas wszystkie ,a nawet mnie i Ole 😉 😜 🤪


Jenki, dlatego kupuje te skojarzone, nie moge pozwolic na tak wielki placz... nie znioslabym tego. W szpitalu jak pobierali malemu krew ja sie poryczlam jak on plakal, wlasnie przechodzilam baby blues! jak juz pobrano mu krew podbieglam do pielegniarki i wyrwalam jej malego, zaczelam go tulic i dalej beczec. Kobita byla w szoku i mowila ze jeszcze takiej reakcji matki nie widziala i ze chyba beda pobierac bez obecnosci matki, bo jeszcze im ktoras zejdzie!! o mnie tak myslala!! ja tez 🙂

o kurcze to w moim szpitalu badali itp bezemnie 🤔 oszczedzali matki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniulka25 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Asia Zg moze to jakis nerwoból?
Ania ja tez przysypaim nawet jak karmie właśnie sie ocknęłam z drzemki z Mateuszem przy cycu 🙂daje mi dzisiaj urwis mój kochany w kosc!!

moze ...nerwica,ale co sie dziwic.. 🤨
a z tym zasypianiem u Was kochane to nieciekawie-niebezpieczna sprawa nawet bym powiedziala... 😮 wyczerpanie ,przemeczenie jakies ..musicie witaminki podjadac i spac kiedy sie da -tylko jak dziecie zasypia ,klasc sie na chocby 15min drzemki



wlasnie nie chce was straszyc, mi tez czesto chce sie spac ale sie pilnuje bo u nas kilka lat temu kobieta, ktora urodzila blizniaki karmiac je w lozku zasnela i jedno przydusiala!!! oczywiscie jak sie ocknela maly juz nie zyl!!!straszny lament byl!!! wielka tragedia

no wlasnie apropos karmienia w łóżku. Ja staram się uważać tym bardziej jak mąż spi w domu w tamtym tygodniu obudziłam się a mały był cały kołdrą nakryty wystraszyłam się okropnie 😲 Niby jak sama z nim leżę uważam nie nakrywamy się tak, tylko mąż lubi się przykryć po czubek głowy ale to nigdy nic nie wiadomo człowiek zasnie twardo......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniulka25 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Hejka Cioteczki 😎 😘
no prosze ..zjawa sie pojawila 😜 😘
Kasia Grzesiowa pisala do mnie ,ze nie ma polączenia z netem i nie moze sie z nami skontaktowac ..byla na szczepieniu z Michasiem i malutki biedny plakal ,ze serce Jej pekalo ,ale ma juz 6,480 kg 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 jaki wielkoludek masakra 🤪
no i Kasi tesciowa podejrzewa przepuchline u Malutkiego ,bo jak placze to pepuś ma wystajacy i dziurka sie nad nim robi... 😞 😞 😞 😞
Caluje nas wszystkie ,a nawet mnie i Ole 😉 😜 🤪


Jenki, dlatego kupuje te skojarzone, nie moge pozwolic na tak wielki placz... nie znioslabym tego. W szpitalu jak pobierali malemu krew ja sie poryczlam jak on plakal, wlasnie przechodzilam baby blues! jak juz pobrano mu krew podbieglam do pielegniarki i wyrwalam jej malego, zaczelam go tulic i dalej beczec. Kobita byla w szoku i mowila ze jeszcze takiej reakcji matki nie widziala i ze chyba beda pobierac bez obecnosci matki, bo jeszcze im ktoras zejdzie!! o mnie tak myslala!! ja tez 🙂

Ja jak byłam z Emilką w szpitalu 2 tyg po porodzie na pobranie krwi na tsh to spytałam czy mam wejśćdo środka z Emilką a pielęgniarki że lepiej nie bo jestem tam niepotrzebna.Zabrały mi Kluske i pobrały krwe z główki..Mała nawet nie zapłakała :

bOZE Z GLOWKI!!! UMARLABYM!!! MOJ BARDZO PLAKAL Z RACZKI, JESZCZE ZACZELA MU NACISKAC NA TE RACZKE ZEBY KREW LECIALA, A TA CHOLERNA IGLA TAK STERCZALA MOCNO........

Ania ja pielegniarstwo pokonczylam i pierwsze słyszę żeby z rączki takiemu maluszkowi pobierali krew toć to uczyli że najlepiej z głowki rachuciachu krew leci bylam swiadkiem jak jednej pielegniarce cały mundur pochlapało takie ciśnienie jest w bani 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
hejka..
troche mnie nie bylo ale mam ciezkie dni..

HELP me...
mianowicie mam dylemat co do zakonczenia calkowitego karmienia piersia na rzecz odchudzania sie..
juz nie moge patrze jak ja tyje!!! no do cholery juz mam 25kg do zgubienia a nie 20..
chce isc do dietetyka na silownie ostro sie zabrac bo nawet kurtki na zime juz nie mam bo w nic nie wchodze.. ale wtedy nie bede mogla juz karmic nadinki ktora karmie i tak tylko w nocy dwa razy cycem i czasami przed butelka mm daje jej troche cyca.. mleka jest coraz mniej a ja jesgtem w czarnej dupie.. maz mowi ze mam jej dawac tyle ile mam ale on nie rozumie ze ja ocipieje jaknie zrobie cos ze soba.,, z 2 strony mam cholerne wyrzuty ze chce odebrac malej nawet te kilka kropel mleka..
dziewczyny ktore przestaly dawac cyca powiedzcie mi jak sobie z tym radzilyscie? i jak przeszyscie delikatnie na mm bo wiem ze nie powinno sie nagle ucinac cyca i dawac samo mm?
musze isc do pediatry poinformowac ja o tym i spytac jakie mleko podawac? ja daje malej od urodzenia bebiko tak jak w szpitalu dostawala a wiem ze nie powinno sie zmieniac mleka dziecku tak w szpitalu mowili? co z kroplami k plus d?

potrzebuje wsparcia..! 😞

U mnie było z tym ciezko było mi cholernie ciezko zrezygnowac z karmienia czułam sie złą matką i do bani i miałąm doła ze 2 dni płakałam ze nie dam jej juz piersi i ze jej bedzie smutno i zle bez moje piersi
ALe okazalo sie ze mm ułatwiło nam zycie mam wiecej czasu dla dziecka , a ono spokojnie je , zawsze sie najada a ja widze ile zjada.

Bebiko piła od począ tku na tomiast przy przejsciu na bebiko na stałe pojawiły sie mega problemy z kupą bo okazało sie za ciezkie to mleko dla niej
pocztkowo mieszane karmienie w tym co raz wiecej mm az do wprowadzenia mm całkowicie
Problemy z kupą znikneły po zmianie mleka - POLECAM OD SERCA HIPP BIO COMBIOTIC z błonnikiem, Maga tez zamienila bebiko na takie i Antosiowi ulzyło z kupami. Zrobiłam to po konsultacji z połozną i bez konsultacji z pediatrą, jestem zadowolona MEGA i dziecko jakby ze smakiem bardziej pije i dobrze przybiera a zmiast cyca czesciej ja tulr i juz


Co do witaminy widaomo ze przy mm juz tylko D sie daje to polozna mi doradzila ze zeby sie nie zmarnowala ta d+k to dawac co 2 dzien a pomiedzy samo D
zeby nie za duzo tego K bylo wiec tak robie 1 dzien D+K drugi dzien D/ na zmiane


Ja tez tyje cholera jasna od kiedy odstawilam pierses jest gorzej bo skonczylam z dietą i sobie czasem dogadzam i przybyło 3 kg 😞
dzis lub jutro ide sie zapisac na Kapsułe i saune w podczerwieni
troche zabule ale musze sie pozbyc tej skoryna brzuchu i nadwyzek tłuszczu 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 😎

Wczoraj wariacje byly dosc krotko
Spanko od 24 do teraz i wciąż z przerw na karmienie o 4 i 7:30
wiec ja to nazywam wyspaniem sie
Spidermany za oknem buszują a ja nadal w ciemni 🤢 🤢
zaraz zbieram dupsko ogarne sie ucharakteryzuje przygotuje jaki obiad i spadamy na spacer o 11 po karmieniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lui dziekuje ci kochana!!!! takie słowa wiele znacza w mojej sytuacji.. moja nadii robi kupki po tym mleku codziennie a po cycku nie robila nawet 8 dni.. i tez widze ze pijac butelke jest spokojniejsza bardziej najedzona wypoczeta ale boli troche serce matki ze nie poczuje juz tego uczucia jak sie wtuli w cycusia i patrzy na mnie tymi slepkami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
lui dziekuje ci kochana!!!! takie słowa wiele znacza w mojej sytuacji.. moja nadii robi kupki po tym mleku codziennie a po cycku nie robila nawet 8 dni.. i tez widze ze pijac butelke jest spokojniejsza bardziej najedzona wypoczeta ale boli troche serce matki ze nie poczuje juz tego uczucia jak sie wtuli w cycusia i patrzy na mnie tymi slepkami 😞

wiem co masz na mysli ale to minie, tez mi serce pekało jak szukala cycusia i tak patrzyła.. wkrecalam sobie ze jest nie szczesliwa ale to bez sensu... dałam rade tak 2-3 dni i przeszlo i naprawde zrobilo sie lepiej bo szczesliwa matka = szczesliwe dziecko
a tulić do cycusia możesz cały czas i bedze jej dobrze 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień doberek 🙂
Wpadam sie przywitać, bo później będę miała gości. Noc minęła jako tako. Ja już sama nie wiem ile razy w nocy wstaje, zupełnie nie daje rady tego kontrolować. Niestety za którymś razem zawsze biorę Małego do łóżka, a co wieczór sobie obiecuje, że nie będę ☺️
Jak Was poczytałam to wychodzi, że mój Kacperek to Wielbrzymek jakiś. Waży już 5760g 🤪 a przy wypisie było 3460g.
Luizka dlaczego odstawiłaś Malutką od piersi? Ja też mam mieszane uczucia co do karmienia. Walczyłam ponad miesiąc o pokarm. Udało się, ale karmienie cyckiem jest dość trudno pogodzić z codziennymi obowiązkami. Pory karmieni są nie do odgadnięcia, w nocy je co godzinę czasem co dwie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Raaany wkońcu się wyspałam ! O 20 Hanczeska dostała flaszke spała do 24,potem karmionko co 3h. Przespała pore kolek,czyli już ich nie mamy a te walki od 22 to zwyczajna trauma po nich 🙃
Walcze jeszcze z rytmem jej karmień,więc pytanie kieruje do mam karmiących mm !
Co ile wasze dzieciaczki jedzą? ja karmie bebilonem comfort więc to mleko w samo w sobie jest gęste,zalecone jest 3 miarki do 90 ml,do tej pory robiłam 110 wody i 3 miarki ale oczywiście tyle mi nie wypijała,to było bez sensu..nie chce tez jej przeciazac brzuszka wiec od wczoraj jej robie 90 ml i 2 miarki tyle ze w nocy tego mleka wsypuje jej ciut wiecej. Karmienie co 2-2,5h wydaje mi sie ze ok ? 🤨 I sie zastanawiam czy ewentualnie ja wybudzac do karmienia aby ten rytm był w miare zharmonizowany,aby sie ona nauczyla ze przychodzi ta godzina i jest pora karmienia i zeby w dzien mi go nie przegapiała ? Prosze o jakas sensowna porade bo ja już z tego wszystkiego powoli zaczynam miec wielkie jajo na głowie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy,nocka super oczywiście częściowo na cyckach,a teraz tradycyjnie próba spania w dzień,chodzimy ,tulamy,odkładamy 5 min i wstajemy i tak w kółeczko, aż się okazuje że znów karmimy. A jak już zaśnie to śpi jak zającek byle co ją wybudza, nie wiele mogę w chacie zrobić.
Ładna pogoda to może dziś pośpi na spacerze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
smerfetka napisał(a):
Dzień doberek 🙂
Wpadam sie przywitać, bo później będę miała gości. Noc minęła jako tako. Ja już sama nie wiem ile razy w nocy wstaje, zupełnie nie daje rady tego kontrolować. Niestety za którymś razem zawsze biorę Małego do łóżka, a co wieczór sobie obiecuje, że nie będę ☺️
Jak Was poczytałam to wychodzi, że mój Kacperek to Wielbrzymek jakiś. Waży już 5760g 🤪 a przy wypisie było 3460g.
Luizka dlaczego odstawiłaś Malutką od piersi? Ja też mam mieszane uczucia co do karmienia. Walczyłam ponad miesiąc o pokarm. Udało się, ale karmienie cyckiem jest dość trudno pogodzić z codziennymi obowiązkami. Pory karmieni są nie do odgadnięcia, w nocy je co godzinę czasem co dwie.....

mialam za mało mleka przez to ze malutka byla w szpitalu nie pobudzala laktacji i nie dojadała potem jak wrocila
a karmienie cycem + mlekiem sztucznym + odciaganie i podawanie odciagnietego bylo zbyt absorbujace i kulałam psychicznie i fizycznie
zrezygnowałam z płaczem i bolem serca
ale teraz jest super!!!!!!!!!!!!!!!!
ja mam czas dziecko najedzone i gitarra gra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...