Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

kamiska napisał(a):
kahlanik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
ja podaje cebion na łyzeczce z moim mleczkiem tam pisze zeby małym rozcieniczac bo kwaasne 🤢
mojemu tak przez dziasla widac dwa zabki na dole waszym tak juz widac?? ciekawe kiedy wyjda 🤪
moja jeszcze nie ma zebow na horyzoncie 🙂 Ale rwie sie tez do siadania..masakra ,ja jestem w szoku ,dla mnie to za szybko jakos na to wszystyko 😮 😮 😮 a powiedzcie mi dziewczyny czy koniecznie trza ten CEBION podawać???ja nic takiego nie mam.. 🤢


No ja też się zastanawiam, czy sobie krzywdy nie zrobi, ale jak sam chce... Z pozycji półleżącej potrafi się już dźwignąć jak się mu nóżki przytrzyma 😮 Mocny ma brzuchol 😜


u mnie do siadania nie ale chce raczkowac??pełzac?/kurcze nie wiem jak lezy na brzuszku wyciaga rączki do przodu jakby chcial dotrzec do zabawki i czasem uda mu sie poruszyc do przodu o kawałeczek.. 😮 😮


A mój w ogóle nie chce raczkować! 🤢 Jak go kładę na brzuchu od razu jest awantura i przekręca się na plecy. Czasem jak widzi, że go kładę jeszcze w powietrzu zwija się w kulkę, żeby od razu na plecy się przetoczyć. Masakra, jak tak dalej pójdzie z raczkowania będą nici 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kahlanik napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Ja właśnie kupiłam kaszkę po 4 miesiącu i zastanawiam się czy już mogę małemu trochę dać, żeby się przyzwyczaił?


wiesz ja to bym nie dawała jeszcze ,.. poczekalabym do tego 4 miecha


No właśnie, chyba jednak się wstrzymam 🥴


mało już wam zostało wiec tylko cierpliwie czekać 🙂 jeszcze sie naje kaszkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do jedzenia kiedy poszerzać dietę to zdania i opinie są różne od dwoch tygodni po 5-6 miesięcy, a naprawde to zalezy od naszego dziecka i ono tylko wie kiedy jest gotowe. nie przyjaiólka, mama, teściowa czy połozna. najnowsze badania wskazuja ze o wprowadzaniu bardziej urozmaiconej diety powinien decydowac indywidualny rozwoj dziecka. po 4 mc dla jednego dziecka bedzie za wczesnie a inne mogloby juz wczesniej.
Bo teraz wszyscy ze po 4 a jak dziecko nadal ma odruch wypychania jezyka,nie trzyma dobrze główki , nie wciaga dolnej wargi, nie umie poruszac odpowiednio jezykiem to co to dupcia z teorii ze po 4 mc a jak juz teraz dziecko posiada te umiejetnosci to czy jeden tydzień przed czy po to nie ma roznicy. A co do układu trawiennego to po 4 mc nadal sa nieobecne wszystkie enzymy trawienne tak samo jak w 3 mc, dlatego nie podajemy na poczatek zmiksowanej golonki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny dzieci nie siadaja przez podciaganie brzucha i tulowia tylko przez podkulanie nog i w ten sposob usiedzie po raz pierwszy,

wiem to od rechabilitantki wiec dopoki tak nie zrobi nie sadzajcie ich bo krzywde im zrobicie. jeszcze sie nasiedza, moj tez ciagnie tulow ale to nie jest prawidlowy sposob siadania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiska napisał(a):
dokładnie.ja sie nie ruszam z domku u nas wieje strasznie....

u mnie Swiat jeszcze nie widac..


toi chyba tylko nie uciebie bo u mnie wieje pada szaro buro i ponuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
kamiska napisał(a):
dokładnie.ja sie nie ruszam z domku u nas wieje strasznie....

u mnie Swiat jeszcze nie widac..


toi chyba tylko nie uciebie bo u mnie wieje pada szaro buro i ponuro


u mnie taka pogoda jak u ciebie. W koncu niedaleko do siebie mamy!!! 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniulka25 napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
kamiska napisał(a):
dokładnie.ja sie nie ruszam z domku u nas wieje strasznie....

u mnie Swiat jeszcze nie widac..


toi chyba tylko nie uciebie bo u mnie wieje pada szaro buro i ponuro


u mnie taka pogoda jak u ciebie. W koncu niedaleko do siebie mamy!!! 😜 😜


no tak 🙂 jakies 40 km 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
iza1313 napisał(a):
dziewczyny dzieci nie siadaja przez podciaganie brzucha i tulowia tylko przez podkulanie nog i w ten sposob usiedzie po raz pierwszy,

wiem to od rechabilitantki wiec dopoki tak nie zrobi nie sadzajcie ich bo krzywde im zrobicie. jeszcze sie nasiedza, moj tez ciagnie tulow ale to nie jest prawidlowy sposob siadania

no wreszcie ktos oprocz mnie nie raduje sie z rzeczy, ktore dziecko zdecydowanie robic nie powinno

nie ciagnijcie dziecka za rece do siadu to proba trakcyjna ktorej sie nie robi dla zabawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kamiska napisał(a):
no włąsnie zapomniałam opisac jak to było na chrzcinach więc tak
my niedawno sie przeprowadzilismy no i z tego względu jestesmy w nowej parafii.Tu u nas chrzest robi sie tylko dla jednego dziecka i nie jest to msza a nabozenstwo trwajace tyle co msza sw.

Jasiek cale nabozenstwo nie spał,10minut męczyla go ogromna czkawka a pozniej tak sie do księdza rozgadał ze nie mogl przestac(az ksiądz sie smiał ze maly swiadomie przyjmuje chrzest sw.).Jak ksiądz polewal główkę woda to nawet nie drgnął
zasnąl dopiero jak otrzymał biała szatkę


z gosci tylko nablizsza rodzinka w sumie 9 osob,prezenty bogate 🤪 😜 na spacerówke na pewno starczy kasy a i super łóżeczko turystyczne dostalismy

super ze sie udały u nas tez bedzie 10 osób 🙂 Kamisia trzymamy kciuki za Jasia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas ok wsjo

Pani rehabilitantka stwierdzila ze dziecko rozwija sie wrecz ksiazkowo na swoj wiek i praca z nia to prawdziwa przyjemnosc 🙂 🙂 w 2 tygodniu stycznia mamy kontrole u neurologa, ale jej zdaniem nie ma juz ani napiecia ani asymetrii wsjo sie poluzowalo i wyrownało

Zaliczylysmy tez spacerek poogoda cudna 4 stopnie i bezwietrznie bylo, odwiedziny dziadziusia, a teraz szamanko i zabawa z mamusia 🙂

Kupilam dzis "katarek" rzeczywiscie rewelka frida niech sie schowa, wlasciwie szkodzic moze na uszy takie nagle cisnienie a dla rodzica srednio przyjemnie tak zasysac i jeszcze moment sie czlek zarazi. takze dzieki temu kto to polecal :P zapomnialam kto 😎
Mariola cudowna sukienka, ja teraz uszyte mam 2 na swieta 🙂 🙂 bo w zadne portki nie właże haaa

Aniulka - dobrze zrobilas dalas upust emocjom, to pomaga ,, przytulam mocno 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izarybka napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Kamiska z Jasiem bedzie na pewno wszystko dobrze czekamy na wiesci!!
Fajnie ze juz po chrzcinach 🙂
ja nadal sie głowie jak to ugryzc

u nas tez sie przesuwaja teraz na 2 polowe lutego 😮

ja mam chociaz nadzieje ze przed powrotem do pracvy cos zdzailamy ale szczerze powiedziawszy nie wiem za co.. eeeeeeh i wogole nie mamy pomyslu na chrzestnego, trudno zeby byl nim brat ktory jeszcze ani razu nie przyszedl 🤢 🤢
i takie dylemety małe a jednak duze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...