Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej wiecie co dzisiaj teściowa powiedziała do teścia? że konsti musi się nauczyć siedzieć w jednym miejscu a nie biegać po całym domu ja mówię słucham? to sami sie zamknijcie na pare godzin w pokoju i nie wychodzcie no oni są psychiczni.. ja pierdole za jakie grzechy.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DZień dobry,
widzę że większość dzieci i mamusiek nie wyspała się najlepiej 🥴 U nas nocka niezła, byłyśmy rano u lekarza i osłuchowo czysto, uff... Na spacery też możemy wychodzić, byle nie na długo
Pammat może faktycznie chociaz na pare dni do rodziców wyjedź? Ja nie wiem jak będzie dalej przy takim podejściu teściow bo przecież Konsti bedzie coraz głośniejsza i coraz bardziej ruchliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Jak to dobrze ze dzieciaki juz zdrowieja 🙂
Florek ma juz kaszel dosc dlugo, ale jest czysto wiec dalej chodzi do zlobka.
Przypomnialo mi sie stare lekarswto na kaszel: syrop z cebuli. Wiecie moze czy takie cos mozna podawac juz naszym dzieciom? Ja pamietam ze od zawsze pilam cos takiego i szybko pomagalo. Czy ktoras z Was stosowala juz ten "magiczny" syropek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pam no comment........ 😮

Dobrze że dzieciaczki mają się lepiej ... 🙂

powiedzcie mi co dajecie na obiadek jeść dzieciom mi pomysłów brak już...... 😮

zresztą śniadanka mnie też interesują.... 😉

aktualizuje menu u nas 😉
0k 6.30 - 7 150 mleko
ok 9 jajecznica, bakuś, kaszka ....coś z tych rzeczy...mleko nie przechodzi.... 😉
12 obiadek (tzn zupka jakaś, jakiś mój obiadek lub czasem słoiczek jak weny braknie tylko juz mi weny brakuje....)
15 mleko lub drugie danie z mamusią ziemniaczek czasem z sosem czasem z marcheweczką zależy co my mamy na obiad.....już raz troszkę nawet spaghetti spróbował 😉
18 owoc, deserek czasem kaszki troszke....
19.30 mleko z kaszką


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Hej,

Jak to dobrze ze dzieciaki juz zdrowieja 🙂
Florek ma juz kaszel dosc dlugo, ale jest czysto wiec dalej chodzi do zlobka.
Przypomnialo mi sie stare lekarswto na kaszel: syrop z cebuli. Wiecie moze czy takie cos mozna podawac juz naszym dzieciom? Ja pamietam ze od zawsze pilam cos takiego i szybko pomagalo. Czy ktoras z Was stosowala juz ten "magiczny" syropek?


Basienka mnie tez to zastanawialo i znalazlam na necie taki wpis:
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Jaśmina usnęła dopiero ze mną w łóżku około 23. Potem nie wiem o której zaczęła się budzić co chwila z płaczem. Zrobiłam mleko, wypiła, chciałam odłożyć do łóżeczka, ale płacz oczywiście jakby ono parzyło. Ubrała skarpetki, szlafrok, dla niej gruby koc wzięłam a ja sama pod dwa cienkie wlazłam i się na kanapę wyniosłyśmy, bo małżon miał wcześnie wstać, więc nie widziałam sensu, aby dwie osoby się nie wyspały. O 7 się do łóżka przeniosłyśmy i w końcu porządnie usnęłam na 2 godziny. 🤢

W dodatku u mnie taka pogoda, że tylko spać, chmury i deszcz, a miałam iść z Jaśminą kupić owoce i warzywa 😠
Przez tą pogodę pewnie też będzie dziś marudzić.

Pammat współczuję 😮 Mnie to się przypomina jak byłam jako au pair u rodziny we Francji i jak matka ojca dzieci zakazywała małej Angelice machać nóżką i uderzać o krzesełko do karmienia, co chwila jej tą nogę łapała i groziła 🤔 🤢 na szczęście tylko na weekendy do nich jeździliśmy.

Beata najlepszego dla twojej Sarki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Pam no comment........ 😮

Dobrze że dzieciaczki mają się lepiej ... 🙂

powiedzcie mi co dajecie na obiadek jeść dzieciom mi pomysłów brak już...... 😮

zresztą śniadanka mnie też interesują.... 😉

aktualizuje menu u nas 😉
0k 6.30 - 7 150 mleko
ok 9 jajecznica, bakuś, kaszka ....coś z tych rzeczy...mleko nie przechodzi.... 😉
12 obiadek (tzn zupka jakaś, jakiś mój obiadek lub czasem słoiczek jak weny braknie tylko juz mi weny brakuje....)
15 mleko lub drugie danie z mamusią ziemniaczek czasem z sosem czasem z marcheweczką zależy co my mamy na obiad.....już raz troszkę nawet spaghetti spróbował 😉
18 owoc, deserek czasem kaszki troszke....
19.30 mleko z kaszką




u nas jest tak, że jak Maciek wstanie to od razu nie je mleka.
ok. 7.30-8 idziemy jeść śniadanie, i on różnie, czasem kanapki 2 z szynką, czasem jajecznicę, czasem kaszkę, ale częściej kanapki ostatni
potem ok 10 Maciek idzie spać i przed snem dostaje butelkę. dzisiaj usnął o 10.40 i nadal śpi 🤪
potem ok 13 dostaje obiadek, zupka jakaś
potem je drugie danie to co my jemy oczywiście trochę zmodyfikowane, jakieś ziemniaczki, albo ryż albo makaron, do tego marchewka z zupy, do tego jakieś mięsko
ok 17 je i tu zależy, albo banana i jabłko, albo coś na ciepło, zależy czy bardzo głodny jest 😁
ale kupuję mu parówki cielęce, albo parówki z szynki, 98% mięsa i lubi je, do tego chlebek
no i ok 19. je mleko z kaszą na noc.

potem w nocy jeszcze je, z reguły ok 22-23 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Któras z listopadówek już dawła ten syrop swojemu dziecku
Sarah : 😘 na 11 🙂
My dziś dostałyśmy receptę na syrop na kaszel, mamy podawać przez 5 dni. Poprosiłam tez o oblukanie dziąsełek i zdecydowanie zęby się znów pchają 🥴 Pogoda taka jak u Coq więc chyba tyko z piesem zaliczymy najbliższy park z piłeczką
Wczoraj wieczorem bylismy z kolegą z psami, już po ciemku i oczywiście przyplątał sie jakis malamut i nie chciał się odczepic od nas. Zawieźlismy go do schroniska a tam go od razu poznali, nie pierwszy raz zdezerterował właścicielom 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja narazie unikam parówek ... 😜

ale dla mam dających dzieciom parówki absolutnie dzieciom nie wolno ich kroic w plasterki takie okragłe... tylko wzdłuż i potem na mniejsze

bratanek mojej dentystki udusił się parówką zakrztusił się i ta zatkała tchawicę jak korek i na dodatek był wtedy z nianią .....dopiero sekcja wszystko wyjaśniła... 😞 i to był 2-latek 😞

można dawać dzieciom parówki tylko nie krójcie je w plasterki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
aga kanapki tzn kroisz mu na male kwadraciki czy jak ???


a to zależy 🙂 jak mam czas to nie kroję tylko siedzę z nim i mu trzymam do gryzienia

a jak w międzyczasie coś robię to kroję i albo jemu daję do ręki co jakiś czas albo do buzi od razu. a przy okazji robię sobie coś w kuchni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja mama uparła się na parówke jak u nich byłam, skończyło się sraczką i odparzeniem więc pewnie mleko było w tym dziadostwie albo co. Potem mnie mama przepraszała a ja się przynajmniej nauczyłam żeby takim naciskom nie ulegać 😉
U nas z dietą problem ze względu na skazę, jak daję kanapeczki to z jajecznicą na masełku, z dżemem domowym albo z samym masłem. Nadal gotuje tez różne kasze z owocami a na obiad kotleciki z mięsem lub rybą i warzywami. Zupka jest zadko bo Młoda nadal niezbyt chętnie daje się karmić łyżeczką. Ostatnio kiepsko mi je więc wczoraj w akcie desperacji otworzyłam na obiad słoiczek który się ostał w szafce i nawet tego nie ruszyła 😉 Przynajmniej nie było mi szkoda wyrzucać - w przeciwieństwie do tego co sama upichcę 😉
I smieję się że Werka najchętniej by na dietę Małysza przeszła : banan i buła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
ja narazie unikam parówek ... 😜

ale dla mam dających dzieciom parówki absolutnie dzieciom nie wolno ich kroic w plasterki takie okragłe... tylko wzdłuż i potem na mniejsze

bratanek mojej dentystki udusił się parówką zakrztusił się i ta zatkała tchawicę jak korek i na dodatek był wtedy z nianią .....dopiero sekcja wszystko wyjaśniła... 😞 i to był 2-latek 😞

można dawać dzieciom parówki tylko nie krójcie je w plasterki...


tak właśnie kroję 🙂

a co do parówek to naprawdę nie kupuję każdych tylko z zawartością mięsa min 98%, kosztują ok 27-30zł za kilogram... więc nie byle co mu daję 😉 to bardziej jest kiełbaska aczkolwiek zmielona mocniej. no i oczywiście ja skórkę zdejmuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do menu:
6:30-7:00 210 ml mleka
9:00 Kaszka
kolo 12:00 obiadek zazwyczaj jednak sloiczek bo w zlobku wtedy jest
14:30 drugi obiadek
16:00 zjada obiadek mojej mamy i taty 😉 Cos tam podziubie ale musi tez sprobowac
18:00 kaszka
czasem kolo 20:00 przed pojsciem spac mleko ale bardzo zadko

Jesli chodzi o spanie przy zasypianiu mam tak samo jak Coq. Florka od dwoch dni chyba lozeczko parzy. Ale jak juz zasnie to spi do 6:30-7:00 🙂 Natomiast my stosujemy zasade ze dziecko ma zasnac samo, wiec mowimy mu dobranoc i wychodzimy z pokoju. Przychodzimy za jakies 5 minut zobaczyc co i jak. Zwykle sam sie uspokaja juz i zasypia po drugim przyjsciu do jego pokoju. Moze i to jest zla metoda ale mlody z dnia na dzien jest coraz ciezszy i nie mam sily usypiac go na rekach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...