Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ubrane torty tą masą cukrowa bardzo mi się podobają a jeszcze nigdy doczynienia nie miałam z tym więc obiektywnie się wypowiem po fakcie 😉 a młody za młody by mi wypominał ze tort kiepski był a pamiątke na zdjęciu będzie miał ładną......tak więc ustosunkuje się do tego w styczniu 😉a jeść tej masy wcale nikt nie musi 🙂 zobaczymy co Wanilia powie czy warte zachodu .....

A tak apropo to ciekawe jak Sarka?????? Beata już robiła taki próbny tort i fota miała być.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
doby 🙂
no ja zarobiona i teraz nadrobiłam dopiero.
TORTY- tęczowy to nic innego jak barwniki,które jak nie naturalne to dla naszych dzieci są do luftu.to samo z lukrem.ja nie zwracam na to aż takiej uwagi,bo odnośnie GMO to jest wszedzie.tam Ci genetyczną marchewkę zrobią a tam barwnik z genetycznej marchewki 😮 poza tym tort tęczowy zeby zrobić to trzeba piec każdy blat oddzielnie a to dużo zachodu... ja dalej stoje na przekręconym tureckim 🙃 z kremem chałwowym. myślę tak teraz że moze jak biszkopt będzie czekoladowy to moze zajebać lukier biały na wierzch?? a i jeszcze z tym lukrem to nie taka prosta sprawa! żeby zrobić jakiegokolwiek kwiatka czy stworzenie to trzeba mieć KSZTAŁTKI bo bez tego wychodzi nieładne...znaczy się da ale wiecie...bo ja już robiłam i masakra ile się namęczyłam z koleżanką a efekt był słabiutki...zaczaję się na allegro i zakupie jakieś kwiatki chociaż a napis zrobię z czekolady płynnej 🙂 tak sobie teraz myślę ale w sumie mam jeszcze czas to się okaże co moja czadzka głowa wymyśli 😁
Coq mydlane sny 😁 oj się uśmiałam jak głupia a teraz to już po śmiechu bo śniła mi się koleżanka z którą nie odzywam się już 2 lata i strasznie często mi się śni i jest mi strasznie przykro,bo to ja byłam poszkodowana a ona 'się do mnie nie odzywa'...znaczy się zamilkłyśmy obydwie a ona mi się ciągle śni...a byłyśmy najlepszymi przyjaciółkami 11 lat...eh...
długo mnie nie było i oczywiscie nie wiem co komu ☺️
Wanilia mam nadzieje że dasz radę z przygotowaniami na roczek 🙂 a te zakrecane tortille to ja z łososiem,serkiem naturalnym i koperkiem robiłam 🙂 a drugie z sosem czosnkowym,szynką i startym serem żółtym i to w piecyku podgrzane.pyszne obydwa 😁 uwielbiam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a widzicie która godzina??? pomarzyć dobra rzecz 😁
Pamm ciekawa jestem jak po kolacji 🤔 na pewno pogadaliście 🙂 a moja sąsiadka dostała takie zaproszenie i ze niby jeszcze wczasy a to się okazało ze trzeba zestaw garów kupić najpierw 😁 😁 co śmieszniej to za jakieś 5 tyś 🤪 łosi szukają 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja właśnie skończyłam robić bombkę na święta 😁 i robiłam pierwszy raz i nawet mi wyszła. jutro się Wam pochwalę zdjeciami 🙂
a teraz chwilę jeszcze posiedzę i trzeba będzie spać iść.

a co do klocków to siostra mi kupiła, przywiezie mi za tydzień bo akurat będzie do domu przyjeżdżać, ale to Maciek dostanie dopiero pod choinkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Net nam nawala i nie wiemy dlaczego, bo niby wszystko dziala a net zrywa. Jutro maz zadzwoni do UPC. Wstawie jutro zdjecie tortu, bo zrobilam i wyszedl calkiem fajny. WIadomo,probny wiec nie robilam szczegolow. Pamietajcie, ze przed nalozeniem masy cukrowej trzeba biszkopt wysmarowac masa maslana, bo inaczej sie nie przyklei. NIe wiem jaki Wanili wkleila przepis na biszkopt, bo mi linkow nie laduje, ale moge podac rowniez ten, z ktorego ja korzystam i zawsze wychodzi i nie opada. Jesli macie foremki do wycinania ciastek to mozna np. oblozyc biszkopt jednym kolorem masy a z innego powycinac wlasnie tymi foremkami wzorki. Mase rozwalkowywac(?) posypujac lekko cukrem pudrem.
Zdrowka dla chorych dzieciaczkow 😘
Sarka juz nie goraczkuje, ale zabkuje, bo "zjada raczki" 😉
Jutro nadrobie bo mi nie wszystko chcialo zaladowac 😠
Dobrano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Beata dobrze, że Sarze już lepiej 🙂
Asia witam, coś Cię nie było troszkę. Może koleżanka chce się pogodzić dlatego tak się śni 🤔

A ja wczoraj musiałam miotłą się pobawić i powalić sąsiadom z góry 🤔 pierwsze walenie potraktowali chyba jaieś przypadkowe, to drugi raz im zapukałam i się uspokoili ...ale jak się powtórzy dziś to pisze pani kilka słów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Biedna Coq....a tu dopiero poczatek weekendu.... 😉

Ja dziś pospalam 🙃do 9 bo młody wstał przed 7 i tatuś poszedł z nim do salonu na bajkę- mojego bardzo interesują... 😉 a ja boczkiem zawinełam do sypialni..... 😉 i mi pozwolili się wyspać 🙂

Zaraz będę robić karpatke na życzenie M 😉 bo mały już śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Biedna Coq....a tu dopiero poczatek weekendu.... 😉

Ja dziś pospalam 🙃do 9 bo młody wstał przed 7 i tatuś poszedł z nim do salonu na bajkę- mojego bardzo interesują... 😉 a ja boczkiem zawinełam do sypialni..... 😉 i mi pozwolili się wyspać 🙂

Zaraz będę robić karpatke na życzenie M 😉 bo mały już śpi 🙂


Już śpi? 😮 Zazdroszczę!!!! Ja chyba wyjdę z Małą kupić owoce. A tata to jeszcze większy śpioch niż ja, więc rano mogę pomarzyć, że to on wstanie do Jaśminy 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata - nam tez zrywalo polaczenie z upc i wymienili nam modem na nowy, jakis tydzien temu, i jest ok. Opocz tego co mi poradzil kolega ltory pracuje w upc, zeby zlozcy oficjalna reklamacje przez telefon (napotkasz opor ale postaw na swoim), wtedy oni w ramach rekompensaty nie licza abonamentu w te dni kiedy net zle dzialal.

a tak poza tym to - koncert mega super, MUSE daje rade, nie zawiodl i tym razem, scenografia mega, wokalista super, gadal po polsku nawet 🙂 a do tego w jakich kolorach byla scenografia???? MIETA Z ROZEM!!!! no szok, jak to zobaczylam to od razu u Was pomyslalam, i nawet fotke zrobilam, ale meza telefonem wiec jak wroci to Wam wstawie 🙂

jechalismy do tej lodzi 2.30 w jedna i w druga strone to sobie porozmawialismy chociaz bo tak to nie ma czasu nigdy, milo bylo 🙂

my juz po basenie, Julus spi jak zawsze po basenie a ja mamusie.net 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry 🙂
Spalismy do 11 🤪
Zaraz Wam wrzuce zdjecie tortu. JAkiego programu uzyc?
Lukier plastyczny nalezy klasc na mase maslana,b o ona dobrze klei i nie rozpuszcza masy cukrowej.
Przepis na mase maslana:
jedno maslo
szkl. cukru pudru
lyzka mleka
mozna ddac wedle upodobania np.olejkek smakowy
Mozna zmniejszac proporcje. Te proporcje stracza na caly biszkop z blachy dla fi=28 i 30cm
Na standardowe fi=26cm wystarczy dac 3/4 masla,3/4 szkl cukru pudru, i lyzeczka mleka

BIszkopt "rzucany" na fi=20

5jajek
3/4szkl maki pszennej
3/4 szkl.cukru _drobnego najlepiej)
1/4 szkl. maki ziemniaczanej

Przygotowanie:
Bialka oddzielic od zoltek,ubic na sztywna piane. POd koniec ubijania stopniowo dodawac cukier i pojedynczo zoltka. Maki (pszenna z ziemniaczana) wymieszac, przesiac i wmieszac w mase.( Ja najpier mieszam drewniana lyzka a potem na najwolniejszych obrotach miksera chwile zeby sie lepiej polaczylo. Dol formy oblozyc papierem do pieczenia. Piec 160-170 stopniach do momentu az ciasto nie bedzie surowe (na suchy patyk) u mnie to okolo 30-40 minut.
I teraz uwaga!!!
Jak sie biszkopt upiecze to wyciagamy z piekarnika i upuszczamy na stol lub podloge z wys +-60cm. Ja robilam tak, ze upuszczalam plasko na blat kuchenny z +-40cm, bo balam sie , ze w locie sie wysmyknie i obruci dnem do gory. Biszkopt zawsze wychodzi i nie opada.
Ja mam forme fi=26cm wiec zmodyfikowalam przepis i wyglada to tak:
+1jajko
+3lyzki maki pszennej
+lyzeczka cukru
+1,5 lyzki maki ziemniaczanej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

Beata tort piękny!!!! 🙂
Chloe super, że koncert się udał 🙂
Coq napisz parę słów do sąsiadów, może zrozumieją... 😮
Marika oooo karpatka, tak dawno nie jadłam... 🙂

a ja od rana sprzątam... znaczy się myję okna... i już mam dość bo to i farba i cementu jeszcze trochę. no masakra. umyłam przez 4 godziny 3 pojedyncze drzwi balkonowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga zobaczę co dziś będzie, jak znowu szaleństwo to jutro napiszę kilka słów...
A tego sprzątania to Ci współczuję, bo samym remoncie wiem ile jest roboty.

Beata tort ładnie wygląda, masz talent 🙂 choć szkoda, ze te zdjęcia takie małe.
No i dziękujemy za nowy avatar i Sarę w nowym wydaniu 🙂

Wanilia zaczęłam się zastanawiać teraz nad tymi klockami jak tak napisałaś. Ale jak w Polsce byliśmy to Jaśmina na nieszczęście swojego kuzyna 😁 bardzo jego klocki drewniane lubiła.
Wiem, że do budowania daleka droga, ale mamy takie klocki/foremki z Ikei i Jasmina zaczyna łapać budowanie wieży 🙂 już nie tylko burzenie jej w głowie.

Moja córka oczywiście choć zmęczona biega jeszcze jak szalona. W kuchni wywaliła mi wszystkie pudełka na żywność i teraz po całym domu roznosi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
wielkiE wydarzenie mialo miejsce....ZAMOWILISMY PROJEKT DOMU!!! 🤪 🤪 🤪


Gratluję!!! 😆 Pierwszy krok za wami 🙂

Beata no teraz zdjęcie zdecydowanie lepsze. Co prawda komputer do góry nogami musze przekręcać 😜

Moje dziecko dopiero poszło spać 🤢 od 8:30 do teraz na pełnych obrotach . Też idę się położyć... i tak na forum pusto 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
chloe napisał(a):
wielkiE wydarzenie mialo miejsce....ZAMOWILISMY PROJEKT DOMU!!! 🤪 🤪 🤪


Gratluję!!! 😆 Pierwszy krok za wami 🙂

Beata no teraz zdjęcie zdecydowanie lepsze. Co prawda komputer do góry nogami musze przekręcać 😜

Moje dziecko dopiero poszło spać 🤢 od 8:30 do teraz na pełnych obrotach . Też idę się położyć... i tak na forum pusto 🤨


strasznie sie ciesze, chcociaz wiem ze teraz bedzie przerwa i na wiosne cos ruszymy.
a na forum jak to w weekend 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...