Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny już jest lepiej ale znowu siedzę do końca tygodnia na opiece już drugi tydzień a dopiero prace.zaczęłam ale mam to gdzieś 🙂 !!! Co do szczepienia na roczek się nie wypowiadam bo moja.nadal go nie ma co chwile coś :/ teraz.spróbuje po chorobie w końcu ja zaszczepić.. Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heja
no to sie pochorowaly dzieci i mamy...
masakra, co sie dzieje...
pomorze dzisiaj zasypało na maksa, myslalm, ze nie dojade do domu po pracy, droga krajowa, a zasypana 😮
Kalina tez ma ciagle katar, ale dajemy rade

Ula, ciagle cyc???? wow, moja juz zupełnie zapomniala o cycku, nawet juz ciagnac nie potrafi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry
wszystkim choruskom i małym i dużym duuuużo zdrówka-także ząbkującym
Aga super że nowa praca Ci się podoba i czas szybko leci
Ulka Tobie życze abyś poszła w moje ślady i rzuciła te robote w 3 diabły i znalazła coś super
avatarki super
kurcze podczytywałam was a teraz nic nie pamiętam 🤨

moje dziecko zaskakuje mnie z każdym dniem -w niedziele szef był na kawie to się nadziwić nie mógł jakie ona ma umiejętności już i jak ładnie mówi - dziewczyny byście widziały jak ona kredki trzyma -jak dorosły i normalnie już domy z klocków buduje tylko my musimy jej z dużych klocków takie a la fundamenty zrobic to potem wkłada sobie inne klocki a jak któryś jej nie pasuje to kombinuje obraca itd-no szok poprostu

co do mojego tatusia to jest jeszcze w szpitalu, koronografia wykazała chorobę wieńcową, bedzie miał na dniach tez jakąś żyłe czyszczoną, mam nadz ze szybko wróci do domku no a w piątek w nocy jedziemy do PL

u nas po śniegu już nic nie zostało

no i gadu mi oznajmiło że Anika ma dziś urodzinki-tak ze wszystkiego najlepszego 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Dziewczyny zdrowia dla waszych dzieci!!!! Jak tak czytam o tych katarach, temperaturach to dziękuję Bogu, że nic nas nie łapie.
Nova Tobie jeszcze raz wytrwałości życzę!!!! 😘
Beata myślę, że i Tobie sił trzeba by podesłać na te nieprzespane noce 😘

Agami świetnie, że macie TAKĄ nianię 😆 i jak już Kuba to niej rwie od drzwi to dobry znak 🙂
Aga cieszę się, że w pracy dobrze się czujesz 🙂
Ulka wspaniale, że jeszcze pierś macie w ruchu 😉 A w pracy...bez komentarza. Życzę szybkiej zmiany na lepsze!

Moja Mała jeszcze śpi, a ja przyznaję, że wstałam dziś wcześniej, żeby do kompa na spokojnie usiąść, bo Jasmina ostatnio w ogóle mi nie pozwala. A i oglądałby non stop Noddiego 🤢

Asia a jak Ty się masz?!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry

chloe napisał(a):
wanilia - ok zwracam honor mamie 🙂

No chyba będziesz musiała 😜 Bo chyba ją zaraziłam i wczoraj z pracy już wróciła w takiej sobie formie 🥴 Tak więc w pon wieczorem musiało już ją coś brać

aaagaaa napisał(a):

Wanilia no fajne to łóżeczko 🙂 i do kiedy jesteś u rodziców??? pewnie jakaś sesja będzie z Weroniczką w roli głównej 🙃

Pierwsza już była 😉 Skoro śniegu napadało to uzupełniliśmy serię zdjęć o brakujące fotki zimowe 😁 Tak więc mamy cztery pory roku u dziadków w ogródku 🙂 Ale muszę przyznać że te zimowe zdjęcia najmniej mi się podobają: Weronika zapakowana w kombinezon i wszystko takie białe...
Dla Macieja dużo zdrówka 😘
Pammat od początku mówiłaś że będziesz brała L4 na dziecko jak będzie taka potrzeba i dobrze że się tego trzymasz. U mnie w firmie by to nie przeszło niestety. A tak właściwie to miałam Wam napisać że p.dyrektor przez którą tak miałam dość mojej roboty wyleciała 😎
Beata u nas było dokładnie to samo przy trzonowcach, jedna nocka zarwana totalnie bez minuty snu i potem też ciężko ale juz lepiej. Generalnie chyba z dwa m-ce się czwórki wyrzynały 🥴
Agami oby niania rzeczywiście była taka super 🙂 Ale skoro utrzymuje kontakt z podopiecznymi to coś w tym musi być. Może to rekompensata za tą pierwszą 😉 Dla Ciebie i Kubusia oczywiście życzenia powrotu do zdrowia
NovaM nie bez obaw ale zapytam : jak nocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Rita to pewnie jak pisałaś, Mała twoja wyprzedzi rówiesników - masz bardzo mądre dziecko 🙂
Powinnaś się cieszyć 🙂

Ja tak sobie myślę, że Jaśmina zacznie bardzo późno mówić, bo nadal nic się nie rusza w tym kierunku.


dzięki 🙂 moja mama opowiadała że ja bardzo późno zaczełam mówić,nawet babcia sugerowała mamie że może coś jest nie tak a jak już zaczełam to z dnia na dzień 10 nowych słów i jako dziecko miałam przezwisko "Hanka Bielicka" podobno wytrzymac ze mną nie mogli, buzia mi sie nie zamykała hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 🙂
Biszkopt mi się piecze... kciuki proszę trzymać 😉
Zdrowia, zdrowia, zdrowia... 😘 dla całego naszego forum
Wanilia to skoro Werka śnieżną sesję zaliczyła to może już pora odwołać zimę... hmmm 😜 a zdjęcia poka 😉
Rita Maja naprawdę zadziwia 🙂 i zawstydza nasze dzieciaki 😉
Marika Misio wyrzuca do śmieci pamperoki... postanowiłam nauczyć też moją Julkę... i na co mi to było... muszę milion razy wstawać i otwierać szafkę, bo mam blokadę... wyrzuca wszystko, nawet wypatruje na podłodze małe paproszki i leci do śmieci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Chyba mam zakalca 😠 o żesz qrwa mać 😠... a nazywał się bezstresowy... taaa 🤢 🤢 🤢
Jak macie mega sprawdzony przepis to dajcie 🙂... wiem, wiem to już było wałkowane milion razy 😜
Po pracy piekę nowy 🥴

Jakaś okazja? Ja tam się w kwestii biszkoptów nie wypowiadam 😜
Zdjęcie jutro wstawię bo póki co u taty na kompie a ja się wolę do jego sprzętu nie zbliżać 😉 Zimę oczywiście można odwołać, ja nie mam nic przeciwko i te zdjęcia też mi do szczęścia nie były potrzebne - a na pewno mniej niz słońce 😉 Dziś termometr pokazuje 4 stopnie na plusie ale śnieg chyba nic o tym nie wie i nie chce się topić 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chyba wracam do zdrowia bo chodze i szukam czegoś do jedzenia....Weronika zasnęła mi pół godziny temu więc może coś w spokoju skonsumuję bo przy tym żebraku to ciężko 😉
Asiadudzika co z Tobą??? Jeśli nas podczytujesz to chociaż kropkę postaw albo walnij megadługiego dołującego posta jak masz ochotę - myślimy o Tobie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):

Marika Misio wyrzuca do śmieci pamperoki... postanowiłam nauczyć też moją Julkę... i na co mi to było... muszę milion razy wstawać i otwierać szafkę, bo mam blokadę... wyrzuca wszystko, nawet wypatruje na podłodze małe paproszki i leci do śmieci 😁




😁 😁 😁 😁 mój młody naszczęście tylko pampeluchy wyrzuca 😉 i póki co to nadal to robi 🙂 a w kuchni mam blokade tylko na szafkę z garnkami ....więc do kosza ma dostęp bez problemu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Chyba mam zakalca 😠 o żesz qrwa mać 😠... a nazywał się bezstresowy... taaa 🤢 🤢 🤢
Jak macie mega sprawdzony przepis to dajcie 🙂... wiem, wiem to już było wałkowane milion razy 😜
Po pracy piekę nowy 🥴


szczerze to nie mam pojęcia z czym masz problem mi zawsze biszkopt wychodzi tfu...tfu.... 😜 😜 przepis niby pamiętam .....bo jest banalny więc proszę:

6 jajek
1 szklanki mąki pszennej
1 szklanka cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić na sztywną pianę. Dalej ubijając, dodać stopniowo cukier. Dalej miksując, dodać po jednym żółtku. póżniej dodaję przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia i wszystko mieszam pomalutku drewnianą łyżką w jedną stronę 😉 😜

(na 4 jaja po 3/4 szklanki )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane widzę że większość tu tylko o jedzeniu i super uwielbiam jeść!!!
Ja właśnie kończę robić gulasz kasza ugotowana i surówka zrobiona!!!Mały śpi już ponad 1,5 godz pewnie za niedługo wstanie!!!
Agami cieszę się że Kubulek już lepiej i super ci się trafiła niania!!
Pamm fajnie że wy też lepiej nie przejmuj się że zaczęłaś pracę i siedzisz już na l4 ale najważniejsze dziecko!!
Marika mówisz że twój przepis na biszkopt zawsze wychodzi spoko!!!!
Wanilia wrócił apetyt hurra
nOVA KURDĘ NIEŹLE SEN NA STOLE COOOOL
bEATKA witamy!!!
Rita Witaj !!!Fajnie że Majka już tak dużo potrafi!!!
Ulka ja bym myslała nad zwolnieniem się z pracy !!!Ale ci dają w kość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po spacerze. Poszłyśmy prosto na plac zabaw, ale Jaśmina coś bez entuzjazmu dziś. Po jakiś 10 minutach przyszły dwie dziewczynki z mamą (te dwie co jedna Małą pchnęła kiedyś 😉). Myślałam, że się do nich rzuci, a ona dziś nic 🤔 Popatrzyła trochę z oddali i tyle. 😜

Wanilia ja czekam z niecierpliwością na zdjęcia 🙂
Meliska no to zaciskam kciuki za biszkopt 🙂 ale, że tort się zapowiada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny zdjęcia naprawdę jutro będą dopiero - jak mi je tata oficjalnie przekaże i zgram na kompa mamy 😉 Udało mi się przebrnąc przez pół roku zdjęć i przygotowałam do wywołania okres 6-12 m-cy. I musze przyznać że od listopada bida straszna, prawie wszystkie foty w domu robione i nawet nie bardzo jest co wybrać. Niech już będzie ta wiosna to i ja się z aparatem przeproszę
Coq Wy przynajmniej zaliczyłyście spacer a u mnie mokry śnieg więc nie wiem jak będzie z wyjściem 🥴 śniegowców nawet nie zabierałam bo za małe a wiosenne buciki za kostkę chyba nie dadzą rady w takich warunkach. Pozostaje wózek ale tu Weronika będzie skrzeczeć a i ja nie za bardzo mam ochotę go pchać w takim śniegu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój biszkopt zawsze wychodzi nawet 15 letnia kuzynka sama go piecze
6 jaj, 1 szkl mąki zwykłej, 3/4 szkl mąki ziemniaczanej, 2 łyżki octu 2 lyzeczki proszku do pieczenia 1 szkl cukru. Żółtka z octem i proszkiem ubijam widelcem w misce, białka na piane sztywna na końcu cukier i później wszystko do dużej miski tj piane z białek, te żółtka które jak piana są i mąkę przesiac prprzez sitko i wszystko mieszam drewnianą łyżka i 45 min 180 st tortownicawysyp bułka tqrtq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...