Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
U nas kalafiory juz strasznie marne, pomidory pędzone, szklarniowe (więc wolę te z puszki), marchewki gniją w dwa dni od zakupu 😲 Tak więc od jakiegoś czasu mam mrożonki w zamrażarce i zamiast uganiać się za przyzwoitymi warzywami po warzywniakach poprostu uzywam tych z paczki. Oczywiście oprócz cebuli, ziemniaków, pietruszki itp. Jak trafię przyzwoitą marchew to też kupuję, zwłaszcza że prawie codziennie robię soczki marchew-jabłko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
U nas kalafiory juz strasznie marne, pomidory pędzone, szklarniowe (więc wolę te z puszki), marchewki gniją w dwa dni od zakupu 😲 Tak więc od jakiegoś czasu mam mrożonki w zamrażarce i zamiast uganiać się za przyzwoitymi warzywami po warzywniakach poprostu uzywam tych z paczki. Oczywiście oprócz cebuli, ziemniaków, pietruszki itp. Jak trafię przyzwoitą marchew to też kupuję, zwłaszcza że prawie codziennie robię soczki marchew-jabłko


Ja tu warzywniaków nawet nie mam 🤔 Targ wiem, że jakiś jest, ale daleko 🤨 Więc niestety ja kupuję w marketach warzywa, z kabaczków, oberżyn jestem zadowolona, pomidory niby z Hiszpanii, ale też już smaku na surowo nie mają, dlatego teraz zawsze kroje je w ósemki i zapiekam w piekarniku to przypalenia lekkiego skórki - nabierają smaku. Pieczarki to ja nawet mam z Polski 😆 Natomiast kalafiora dobrego jeszcze dobrego nie jadłam 🤢 a zawsze coś mnie podkusi, żeby kupić. No i te buraki w workach próżniowych 😮 Generalnie bardzo tęsknie za warzywniakami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
To obiecane zdjęcie z piątku. Korba sprawiła sie super ale tylko chwilę ciągnęła bo miała na sobie zwykłe parciane szelki kupione do IPO więc muszę znaleźć typowo pociągowe. Nie znam się na tym, Chloe masz jakieś sugestie? Jedno jest pewne - dla mojego psa 10 kilo obciążenia to żaden wysiłek


przy tak malym obciazeniu kazde szelki ktore przenosza sile na klatke piersiowa beda dobre, najlepiej jak beda pdoszyte polarkiem. A idelane beda szelki dla spow pociagowych.Q dzisiejszych czasach mozna juztakie kupic, ja szylam sama 🙂


trzeba w nich tylko uwazac bo jak pies cie zacznie cofac to wyjdzie z szelek i pojdzie za sarna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Weronika nadal śpi - długi wieczór mi się szykuje 🥴
A tak właściwie to co my tak we dwie tu jesteśmy od dłuższego czasu? Czyzby forum znowu nawalało?


Moja spała dziś od 15:15 do 16:45 i też długi wieczór mi się zapowiada. Zresztą wczoraj już przed 14 była po drzemce usnęła wieczorem na godzinę i też miałam dłuuuuugi wieczór. 🤢

No faktycznie same. 🤔
A ja teraz uciekam jakąś kolację robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
wanilia napisał(a):
Hihi, jaki poważny gościu na tych sankach się po wiosce wozi - trzeba trzymać fason bo nie wiadomo czy z ktoregos okna panna jakaś nie podgląda 😁


eee tam to tylko droga do garażu, poza teren domowy się nie wypuszczaliśmy 😜

😮 😮 😮 o rany, ale macie wielką działkę

ogromna!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Dziewczyny dajecie swoim dzieciakom pieczarki?

I jeszcze takie pytanie : czy wasze dzieci godzą się na przytulanie rodziców...takie zwykłe przytulanie 😜 Moja Jaśmina jak tylko widzi, ze się przytulamy zaczyna krzyczeć, często podbiega i się wpycha między nas. A jak ją trzymam i przyjdzie mąż to go odpycha 🤔


mój też się uśmiecha wtedy ..... 🙃

a pieczarek niet.....

a co to masz za przepisy pochwal się co tam znalazłaś ciekawego bo mi pomysłów brak...

Julek uwielbia jak rodzice sie caluja 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pilnuję Was ale pichce obiadki i nie miałam jak pisać ....teraz to przynajmniej młody poszedł spać 😉 więc luźniej 🙂
Czytam te wasze przepisy ale właśnie pomidory są straszne cukini też nie napotkałam....ja raczej prosto narazie gotuje bo mam swoją marchew ,pietruuche,buraczki,i ziemniaki i kuraka od teściowej na tym bazuje a tylko dokupuje rybkę,brokula kalafiory itp...

Idę dokończyć barszczyk czerwony.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaznaczam przeczytane ale idę spać tak mnie bolą ręce. Dziś byłam z tym u lekarza. Prześwietlenie kręgosłupa muszę zrobić podejrzewa że jest gdzieś ucisk. Później zabiegi masakra;((( ale boli jak cholera. Dwie tabletki wzięłam i się kładę bo.ręce i bolą i dretwieją;((((
Dobranoc laseczki;****
Dobranoc dzieciaczki.
Ps pneumokoki nie zaszczepiłam dopiero za 6 tyg. Mamy jedynki cztery i dwie dwójki a lekarka stwierdziła że dwie czwórki górne idą a przecież 3 górnych i 2 i 3 dolnych brak;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata a w Holandii słabo jest generalnie ze śniegiem? Clermont w porównaniu do Polski leży na południu więc klimat znacznie łagodniejszy. Ale w tym roku też coś tego śniegu wypatruję 🙂

Klimat tu rowniez lagodny. Jesienia i zima spada ogromna ilosc deszczu i czesto sa podtopienia terenu.
Bylam po te ubrania i fotelik, o ktorych wspominalam i jestem mega zadowolona, bo trafily sie rowniez sniegowce 😁 😜, zimowa kurtka, generalnie 2 kartony wypelnione ubraniami. Fotelik komus oddamy, bo mamy. Jutro przepiore wyscielanie i dam ogloszenie.
Z warzywanie tez nie ma szalu, kalafior najlepszy w Aldim, bo z innego sklepu sa ohydne, pomidory bez smaku, marchew kupuje taka z zielenina( u nas mowia na to, ze to letnia marchew), staramy sie warzywa kupowac z targu, ale targ mamy 20km od nas i nie zawsze w soboty mamy czas, ale np. ziemniakow kupujemy np.25kg i mamy na dlugo, buraczki tez na kg kupujemy, bo te termiczne 🤔 coz Coq wiesz co mam na mysli 🤢
Ryby swieze tez z targu i drob rowniez a wieprzowine z ubojni,wiec nie tak zle. Wiadomo, ze nie ma wielu produktow polskich, ale np.przed swietami jezdzimy do Polskiego, sprawdzonego sklepu, w ktorym wiem, ze sa swieze produkty. ALe sie rozpisalam 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka kochane raczej musze powiedziec ze sie obijam. Zdjec nie daje musze cis dolaczyc. Nudy i niemoc mnie ogarnia. Ogolnie to ja Elusiowi robie zupki z kawalkami z rybka z mieskiem i warzywna co 2 dni. Malo co je drugie danie. Malo co ja gotuje. Kochane moj maly mial dzis szczepienie na odre swinke rozyczke zaplakal ale tylko przy wkluciu ale spoko. To kończy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka kochane raczej musze powiedziec ze sie obijam. Zdjec nie daje musze cis dolaczyc. Nudy i niemoc mnie ogarnia. Ogolnie to ja Elusiowi robie zupki z kawalkami z rybka z mieskiem i warzywna co 2 dni. Malo co je drugie danie. Malo co ja gotuje. Kochane moj maly mial dzis szczepienie na odre swinke rozyczke zaplakal ale tylko przy wkluciu ale spoko. To kończy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
jak ja mam czas na forum to juz nigdy nikogo tu nie ma 😞((


Ja kukam 🙂

Beata piszesz, że macie targ 20 km od was to ja sobie myślę, że głupia jestem, bo mam gdzieś w mieście, więc na dobrą sprawę powinnam tez tam kupować...A ziemniaki, pamiętam jak stał gdzieś na poboczu facet z worami i mówiłam mężowi, żeby kupić...no a teraz znosimy po półtora kilograma niesmacznych ziemniaków, zresztą dobrych tu jeszcze nie jadłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka mamusie 🙂
Od kilku godzin próbuje do Was choć słówko skrobnąć, ale się nie da... jak tylko się zbliżam to moja Gwiazda jest już przede mną i mamusi nie dopuszcza... ino ona chce klikać 🙃
Wymioty przeszły jupii 🙂 może to jakiś wirus był, bo sąsiadeczka, która była u Julki wymiotowała w Mikołaja... pewnie coś ze żłobka przytachała 🤔
Zazdroszczę Wam tego śniegu, nie żeby u nas nie było, ale w mieście szare, bure zachlapane ulice i tu zima traci na atrakcyjności... zresztą sanek nie mamy... daje sobie czas do jutra, żeby się na jakieś zdecydować. A Karolinka i Maciuś wyglądają jak małe eskimoski 😁 o Werce na saniach nie wspomnę 😁 Wanilia pożyczysz psa do zaprzęgu?... ale u nas tak lekko nie będzie 😁
Beata ja bez problemu wypatrzyłam Sarkę... najnormalniej ją rozpoznałam 🤪 a mamusia chyba w takiej beżowej kurtce (???) mi mignęła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
holi32 napisał(a):
Kochane moj maly mial dzis szczepienie na odre swinke rozyczke zaplakal ale tylko przy wkluciu ale spoko. To kończy


to juz?!?!?!?!

chloe, bo Wy to w ogóle daleko w tyle z tymi szczepieniami 😉 no ale faktycznie wcześnie, bo to 13/14 miesiąc przecież ma być 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
chloe napisał(a):
holi32 napisał(a):
Kochane moj maly mial dzis szczepienie na odre swinke rozyczke zaplakal ale tylko przy wkluciu ale spoko. To kończy


to juz?!?!?!?!

chloe, bo Wy to w ogóle daleko w tyle z tymi szczepieniami 😉 no ale faktycznie wcześnie, bo to 13/14 miesiąc przecież ma być 🤔

no fakt, my nawet polio jeszcze nie mamy... a za Hib to calkiem podziekujemy 🙂
MMR to planujemy na trzeci rok zycia... a co sie bedziemy spieszyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...