Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Ech, byłysmy na spacerze prawe 1,5h - godzinę z tego Werka przespała ale obudziła się oczywiście zaraz po powrocie 🙃 A całą drogę marzyłam o gorącej kawce wypitej w spokoju 😉
Aaagaaa super że gips przetrwał i dało się zrobić z niego łuskę 🙂
Co do rodzeństwa to ja mimo przerazenia które mnie czasem ogarnia ciesze się że juz jestem w ciązy bo jak widzę jak usamodzielnia się Weronika i wyobrażam sobie ze za rok nie bedzie wymagała już takiej nieustannej opieki to nie wiem czy zdecydowałabym sie na kolejną ciązę po osiągnięciu tego etapu. A tak - przeżyję pierwsze 1,5 roku z dwójką i jestem w domu 😜

Kolezanka bardzo zaluje ze nie ma dwojki dzieci. Ma syna ktory wlasnie ma 7 lat i jak ja bylam w ciazy mowila ze strasznie zaluje ze nie miala jednego po drugim. Tearz sie staraja ale nic im nie wychodzi. My planujemy na przyszly rok bo sie troche boje. Byla u ginekologa i mowil zeby po cesarce na wszelki wypadek poczekac 2 lata, zeby wszystko dobrze sie zroslo i organizm zregenerowal. Mam nadzieje ze nam sie uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Ech, byłysmy na spacerze prawe 1,5h - godzinę z tego Werka przespała ale obudziła się oczywiście zaraz po powrocie 🙃 A całą drogę marzyłam o gorącej kawce wypitej w spokoju 😉
Aaagaaa super że gips przetrwał i dało się zrobić z niego łuskę 🙂
Co do rodzeństwa to ja mimo przerazenia które mnie czasem ogarnia ciesze się że juz jestem w ciązy bo jak widzę jak usamodzielnia się Weronika i wyobrażam sobie ze za rok nie bedzie wymagała już takiej nieustannej opieki to nie wiem czy zdecydowałabym sie na kolejną ciązę po osiągnięciu tego etapu. A tak - przeżyję pierwsze 1,5 roku z dwójką i jestem w domu 😜

Kolezanka bardzo zaluje ze nie ma dwojki dzieci. Ma syna ktory wlasnie ma 7 lat i jak ja bylam w ciazy mowila ze strasznie zaluje ze nie miala jednego po drugim. Tearz sie staraja ale nic im nie wychodzi. My planujemy na przyszly rok bo sie troche boje. Byla u ginekologa i mowil zeby po cesarce na wszelki wypadek poczekac 2 lata, zeby wszystko dobrze sie zroslo i organizm zregenerowal. Mam nadzieje ze nam sie uda 🙂

Z ta cesarką to różnie mówią - mam kolezankę której cos źle szwy pozakładali, chyba ma w środku te co sie nie rozpuszczają i dali jej wybór: albo muszą ją ciąć i powyjmować albo bedzie musiala zajść w kolejną ciążę nie szybciej niz po roku ale tez nie później niz po dwóch latach od porodu. Tak więc za trzy miesiące jak jej synus skończy roczek mogą zacząć starania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W imieniu Pączka-Prezesa dziękuję za miłe słówka 😉

Drugie dziecko powiadacie...hmm...naprawdę polecam 😎 !!!!!
Nie ważne z jaką różnicą wieku bo jeśli o to chodzi to bardziej chodzi o nas dorosłych - im większa różnica tym odczuwalnie więcej obowiązków 😉
Ale jak tak patrzę na swoje dzieciaki to szczerze mówiąc chyba właśnie tego było trzeba mojej córce 🤪 Jedno i drugie strasznie do siebie ciągnie 🙂 Młody śmieje się jak tylko ją zobaczy 🤪 Czasem mam wrażenie, że kocha ją bardziej ode mnie bo ona zawsze go potrafi rozbawić, a mi się to bardzo rzadko udaje 😜

Mój właśnie zasnął ale z wielkim fochem... w ogóle ostatnio mega sfochowany jest 🤢 Nie wiem czy to przez chorobę ( na antybiotyku już drugi tydzień ) czy po prostu wychodzi już na jaw jego charakterek 🙃
No i do tego "wieczne ząbkowanie" 😠 Zauważyłam, że jeden z ząbków wychodzi mu już ponad 3 tygodnie !!!!!

Meliska chyba pisała o nieprzespanych nocach...hmm...więc ja odkąd młody się urodził nie przespałam ANI JEDNEJ 😮 😮 😮
Boschhhh ile to człowiek może wytrzymać bez snu hehe 😮
Budzi się bo wypadł smoczek, bo chce pić, bo się za mocno przykrył, bo źle się przekręcił.....no i najważniejsze - BO JEST GŁODNY 🤨
Próbowałam już wszystkiego ale max ile może wytrzymać bez nocnego mleka to 4 nad ranem 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Ech, byłysmy na spacerze prawe 1,5h - godzinę z tego Werka przespała ale obudziła się oczywiście zaraz po powrocie 🙃 A całą drogę marzyłam o gorącej kawce wypitej w spokoju 😉
Aaagaaa super że gips przetrwał i dało się zrobić z niego łuskę 🙂
Co do rodzeństwa to ja mimo przerazenia które mnie czasem ogarnia ciesze się że juz jestem w ciązy bo jak widzę jak usamodzielnia się Weronika i wyobrażam sobie ze za rok nie bedzie wymagała już takiej nieustannej opieki to nie wiem czy zdecydowałabym sie na kolejną ciązę po osiągnięciu tego etapu. A tak - przeżyję pierwsze 1,5 roku z dwójką i jestem w domu 😜

Kolezanka bardzo zaluje ze nie ma dwojki dzieci. Ma syna ktory wlasnie ma 7 lat i jak ja bylam w ciazy mowila ze strasznie zaluje ze nie miala jednego po drugim. Tearz sie staraja ale nic im nie wychodzi. My planujemy na przyszly rok bo sie troche boje. Byla u ginekologa i mowil zeby po cesarce na wszelki wypadek poczekac 2 lata, zeby wszystko dobrze sie zroslo i organizm zregenerowal. Mam nadzieje ze nam sie uda 🙂

Z ta cesarką to różnie mówią - mam kolezankę której cos źle szwy pozakładali, chyba ma w środku te co sie nie rozpuszczają i dali jej wybór: albo muszą ją ciąć i powyjmować albo bedzie musiala zajść w kolejną ciążę nie szybciej niz po roku ale tez nie później niz po dwóch latach od porodu. Tak więc za trzy miesiące jak jej synus skończy roczek mogą zacząć starania 🙂


nie pozniej niz 2 lata - nie jarze...jakie to ma znaczenie te szwy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
wanilia napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Ech, byłysmy na spacerze prawe 1,5h - godzinę z tego Werka przespała ale obudziła się oczywiście zaraz po powrocie 🙃 A całą drogę marzyłam o gorącej kawce wypitej w spokoju 😉
Aaagaaa super że gips przetrwał i dało się zrobić z niego łuskę 🙂
Co do rodzeństwa to ja mimo przerazenia które mnie czasem ogarnia ciesze się że juz jestem w ciązy bo jak widzę jak usamodzielnia się Weronika i wyobrażam sobie ze za rok nie bedzie wymagała już takiej nieustannej opieki to nie wiem czy zdecydowałabym sie na kolejną ciązę po osiągnięciu tego etapu. A tak - przeżyję pierwsze 1,5 roku z dwójką i jestem w domu 😜

Kolezanka bardzo zaluje ze nie ma dwojki dzieci. Ma syna ktory wlasnie ma 7 lat i jak ja bylam w ciazy mowila ze strasznie zaluje ze nie miala jednego po drugim. Tearz sie staraja ale nic im nie wychodzi. My planujemy na przyszly rok bo sie troche boje. Byla u ginekologa i mowil zeby po cesarce na wszelki wypadek poczekac 2 lata, zeby wszystko dobrze sie zroslo i organizm zregenerowal. Mam nadzieje ze nam sie uda 🙂

Z ta cesarką to różnie mówią - mam kolezankę której cos źle szwy pozakładali, chyba ma w środku te co sie nie rozpuszczają i dali jej wybór: albo muszą ją ciąć i powyjmować albo bedzie musiala zajść w kolejną ciążę nie szybciej niz po roku ale tez nie później niz po dwóch latach od porodu. Tak więc za trzy miesiące jak jej synus skończy roczek mogą zacząć starania 🙂


nie pozniej niz 2 lata - nie jarze...jakie to ma znaczenie te szwy?

Podobno moze się z tego zrobić stan zapalny w końcu- ja też do końca nie czaję o co chodzi ale tak mojej koleżance powiedzieli lekarze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny moje dziecko spi od godziny 😮 Po kąpieli odłozyłam ją do łóżeczka i w trzy minuty jej nie było - zero stękania 🙃 Ale i tak musze stwierdzic że juz wole cięzkie usypianie i to zazwyczaj po 22giej niz pobudki w nocy. Bo Werka spi po 10h bez przerwy, chyba że coś ją męczy
A M dziś po powrocie nawet butów dobrze nie zdjął a juz z Małą na podłodze siedział 😁 Poszedł też po zakupy więc się złamałam i obiadokolację zrobiłam 😉
Cały czas sypie śnieg..
Chloe witam po przerwie - laptop naprawiony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi lekarka tez mowila,ze rany w srodku musza sie zrosnac,bo jest ryzyko,ze jak dziecko zacznie rosnac w brzuchu,to zaczynaja sie rozciagac pociete powloki brzuszne i moga zwyczajnie puscic szwy.Nie wiem na ile to prawdy a na ile zwyczajne chuchanie na zimne. Slyszalam tez o peknieciu macicy 😮 🤔
Mama moja urodzila moja siostre przez cc a 1,5roku pozniej ja sie urodzilam sn i nic jej nie bylo i jak pytam czy cos bylo nie tak to pyta a dlaczego mialoby byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
NovaM witam witam 😁 no i szkoda, że na parapetówce się nie pojawisz 😜 Prezes super gościu!!! 🙂

co do rowerku biegowego, to dzieci znajomych "jeździły" od 1,5 roku 🙂


Ja się siostry poradziłam czy Kettlera kupować...bo chyba na niego się zdecydowałam...i zapytałam co o biegowych sądzi...i mi poradziła biegowy. A ja mimo wspaniałości nie potrafię się przekonać, tzn. tak ale później nie mogę sobie 75 centymetrowej Jąśminy na rowerze biegowym wyobrazić 🤔 Szukalam na Amazanie na wiek 0-2 znalazłam 3 modele 🤔
No i gdzie ja z tym biegowym z nią pójdę, pełno u mnie przejść dla pieszych, chodniki czasami spadziste, bo jakieś podjazdy do garaży, albo górki, a placu sensownego nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja sobie nie wyobrażam jak takie dziecko może spać nie odkryte....i z głową na poduszce 😮 mój młody od kiedy jest mobilny przechodzi sam siebie 😜 .....a poduszka....tylko na niej zasypia.... Nie mój umysł nie ogarnia jak Wasze dzieci mogą się nie odkrywać.... 😮.no nic już niech śpi jak chce....tylko niech śpi 😉

Coq o tym też pisałam...że z trojkolowym to wszędzie.....a biegowy raczej nie jako transport dla takiego maluszka....tylko chwilowa zabawa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie w związku że zmiana pracy bobo plan się przesunie o rok conajmniej. Zresztą gin kazał 2 lata czekać bo komplikacje podczas porodu były i lepiej by się to dobrze zaroslo 😉 ale też na jednym nie poprZestaniemy chociaż mąż marudzi że narazie nie bo kuba niezle w kość nam daje. No i mój M to też ten z tych co się prZy kompie dzieckiem z kom w ręku opiekuje;( czasem tylko przeblyski są;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to wychodzi na to, że ten mój M to wcale nie taki zły 😜

bo często pozwala mi spać dłużej, a Maćka o 6 zabiera na dół i się nim zajmuje 🙂 usypiamy Maćka na zmianę, wstajemy do niego żeby mu dać jeść w nocy też raczej na zmianę, chociaż częściej ja 😉 bawi się z nim na podłodze, ganiają się, chowają się, słychać tylko śmiechy 😁
no czasem też bywa tak, że Maciek się bawi obok niego, a on na komputerze siedzi 🙂 ale raczej aktywnie się bawią razem 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane!!!! Ja w pracy widzę że temat mężów poruszony hehe!!!
U mnie nie ma źle ale wiecie zawsze jest Ale!!
Wanilia no twojego to bym szczeliła nie dość że ty tak się starasz to twój wymyśla Że on coś robi akurat eheheh i ty przecież w ciąży!!! Dobry a sam chciał drugiego bobaska!!!!
Spoko że dziś lepiej!!!
Ja drugie dziecko hehehe
To prawda że w dwójkę jest raźniej dzieciakom SAMA mam rodzeństwa i jest nas 4 razem więc nie wyobrażam sobie jakbym sama była!!!
Co do pobudek ehehhe
NOVA u Ciebie mówisz do 4 wytrzyma beZ mleka u mnie tak samo po 4 się budzi i głodny a potem nadal spac idzie ale jest zakodowany bo śpi do 6 lub 6.30 maxxxxx !!!! Ojjjj
Nova witam w ogóle twój dZidzia słodziak i jak go wyciągło!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...