Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosiu dobrze że się odezwałaś bo miałam juz pisać smsa!!!

Fociaski boskieeeeeeeeeeeeeee !!!

Całuję mocno i przytulam 😘 😘 😘

Yen jak będziesz kupować przez allegro to zwróć uwagę czy urządzenie jest certyfikowane !!!

Ja kupowałam kiedyś czujnik ale do czadu bo mieliśmy piecyk gazowy za ścianą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
heh ciekawe jak to możliwe bo wyswietla mi się reklama z bon prixa na naszym forum i pokazuje się tam sukienka którą kupiłam na wesele i kosztuje 75 zł a ja zapłaciłam 15,00 😮 😮 😮 za nówkę w oryginalnym opakowaniu 😮 😮 😮 😮 🙂 🙂 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i zapominiałam Wam napisać że wkurzyłam się bo przed naszym blokiem miały stanąć budynkie niskie - domki jednorodzinne a okazuje się że będzie inaczej... tuż obok biedronki do której teraz przez pole mam 150 m stanie centrum handlowe !!! A obok McDonald's !!! Centralnie budują to gówno na przeciw mojej sypialni i może zamiast lampki nocnej będzie mi przyświecał ich neon 😠 😠 😠 a frytkami jechać będzie w całej chacie !!! I jak mam Małego potem przed tym żarłem uchronić co? Jak będzie miał McDonalda na podwórku!!!
Ot kurka to się nazywa zakup mieszkania na prywatnym nowym osiedlu !!! 😞 😞 😞 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry faktycznie katastrofa! A zdjęcie wygląda serio jak z lustrzanki!

Gosiaq super zdjęcia! Fajnych masz chłopaczków 🙂

Coś eszcze miałam ale dopisze później bo zapomniałam 🙂

aa chusteczki gaga fresh kupiła w tesco za 6 paczek 13.29zł a jedno op. kosztuje 4,49. U nas te mega paki są cały czas dostępne.. nie wiem jak u was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od najwspanialszych życzeń dla wszystkich Aneczek!!
Musze też pochwalić Gosię za aktywne spędzanie czasu bo to naprawdę ważne (dzisiaj musiałam przebiec 300m do autobusu i tak się zdyszałam że myslalam że mi serce wyskoczy)
No i brawko dla zwedzającego Oskarka!!!
Zdjęcie Armanda cudne takie artistiko!!! Model z niego jak talalala
No i mi uciekło co jeszcze miałam napisać...
Byłam dzisiaj u takiego zwykłego jubilera popatrzeć na kolczyki i takie jak chciałam kosztowały 168zł ale były chyba strasznie stare i już to złoto wyglądało okropnie jakby były używane!
Shelby straszna tragedia z tym dzieciątkiem!!

Wiecie co ja dzisiaj widziałam. Kurcze az brzydko sobie pomyślałam o pewnym tatusiu. Idę z Emi na spacerek a tu ojciec jedzie z wózkiem typu parasolka z dwulatkiem, no i wjechał na tory, kółka się zablokowały i ten chłopiec wyskoczył z wózka na kolanka. Matko jak płakał. Myślałam że tego ojca trzasnę. Nie dość że dziecka nie przypiął pasami bo nawet ten wózek nie miałą takiej poręczy z przodu, to jeszcze ślepy torów nie widział!!! Pewnie dziecko całe kolanka sobie potłukło!

Mam jeszcze takie pytanko w sprawie qupek 🙂 Czy zdarza się Waszym dzieciom ziolona lub prawie czarna kupka. Wiem że taki kolor jest niepokojący u noworodka ale czy u niemowlaka który prawei wszystko je też? Nie daje jej nic zielonego ani granatowego do jedzenia i nie wiem czy to jakiś objaw alergii czy czegoś innego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry ja tez bym sie wkurzyła ale niestety taka jest szara rzeczywistość. Jak ktoś dobrze zapłaci to wszystko sobie wybudują!

Nie wiem czy tylko ja nie wyrabiam czy Wam też się tak zdarza, ale mam ostatnio straszne wyrzuty że dopiero wieczorem jak Emi śpi mogę pomyc naczynia i coś ogarnąc bo w dzień cały czas musze na nią patrzeć. Spi tylko 2 razy w dzień i t najczęściej na spacerze. gotowanie obiadu to jest wyścig i z reguły mam 3-4 podejścia zanim cos ugotuję. 😠 🥴 Dobrze że mąż wraca po 22 to do tego czasu zdąże już ugotowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Shelby! To mój mąz je o tej porze i to jest z reguły jego jedyny posiłek!!! Ja w ciągu dnia jem co mi wpadnie w ręce a obiady mnie omijają.

Emilka widzi tatę pół dnia w sobotę i wieczorem w niedzielę. Ale teraz jak zaczynamy budowę to juz wcale nie będzie go widziała. Niestety musimy radzić sobie same 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie


Hejka!
Marinel u nas to wygląda tak :

Maja zazwyczaj wstaje ok. 8:00 więc wtedy ją karmie i ogarniam (mycue,czesanie,ubieranie)
Potem odkładam ją na jej miejsce zabaw (puzle,dywan itd) a w tym czasie szybko (bo jej nie widze) i ściele łóżko,ogarniam sypialnie. Potem , jak Maja się ładnie sobą zajmuje to robie koło siebie (mycie,ubieranie,czesanie 😁) No i zaczyna się sprzątanie kuchni, pokoju łazienki (kurze,mycie podłóg, odkurzanie - robie to codziennie) Mamy godzine 10.00 więc Maja dostaje 2 śniadanie, robi kupke i zmykamy na spacer (czyli od razu zakupy, wyprowadzenie psa) Wracamy ok. 13-14 i wtedy Maja dostaje obiadek , odkładam ją znów żeby się sobą zajęła i gotuje obiad dla nas. Jak ugotuje to zajmuje się Mają - czyli wygłupy na całego. Męzulek wraca ok 17-18 jemy obiad i tak jakoś leci, oczywiście o 16 Majek znów coś dostaje do jedzenia - zazwyczaj mleko, potem o 18 owocki, o 19-20 kąpiel i dzidziuś idzie spać. No chyba, że jej się nie chce to wtedy z nami się wydurnia 🙂 Oczywiście przez cały czas musze patrzeć na Maje kiedy gotuje,sprzątam, bo teraz kiedy się przemieszcza nie trudno o płacz i guza 🥴
a ciągnie ją do wszystkiego co zakazane 🙂
Są też dni kiedy Maja potrzebuje mnie w 100% wtedy ide na łatwizne i robie obiad na szybko, albo jemy kebab itp.
Teraz chyba bedzie coraz gorzej, bo już próbuje wstawać o różne przedmioty - tak jak dziś wybrała sobie chodzik, mało co znów guza sobie nie zrobiła.

No i widzisz kochana, ja jestem typem pedanta (choć wcale nim nie jestem, a może tak sobie to tłumacze) i bałagan - naczynia do zmywania, czy ślady na panelach sprawiają że musze to ogarnąć inaczej źle się czuje. Więc moge odkurzać z Mają na rękach, wiem wiem chore 😮 no ale tak już mam.

Noo to może jakoś ci doradziłam..
:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez sobie musze radzić i też czesto odkurzam z 10 kilowcem na rękach i jestem wtedy umeczona ale jakoś radę dajemy...

Moje dziecko jeszcze szaleje 😮 😮 😮 😮 😮 i nie mysli spać 😮 😮 😮

Byłam na rolkach i co pierwsze metry to katastrofa myślałam że się posikam ze śmiechu.... potem już załapałam o co chodzi... Bilans: jedna dziura w spodniach i zbite jedno kolano 😁 😁 😁

A na koniec dnia debila zagadałam się z mężem i weszłam w znak drogowy 😁 boshe ale ludzie musieli się ze mnie śmiać jak przydzwoniłam 😁 😁 😁 😁

idę zmierzyć się z Armandzikiem w kwestii usypiania....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry powodzenia, ja się o 20 zmierzyłam z moim gizdem. Padła po podaniu calgela 🙂
Aaa i miałam pisać, ostatnio Maja spała od 22-9.00 z wczoraj na dziś od 19-8.00 a dziś padła o 20 - z moją pomocą, zobaczymy o której będzie pobudka! 😮


Cherry a powiedz jak ty sobie radzisz z panelami, bo kurka u mnie wszystko znać.. Jak Tayson się napije wody to jak człapie to śladów narobi, Maja tak samo, a jak coś kapnie to też wszystko widać. Do bani, bo mnie to wkurza i latam z mopem jak głupek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krusyna ja piosenkę o pingwinku znam, ale dobrze że mi o niej przypomniałaś!! A Emilka śpiewa, a jak słyszy muzykę to podskakuje na tyłeczku, albo kiwa się do przodu i do tyłu (to akurat kojarzy mi się z chorobą sierocą 🤨 ) a ostatnio trzepie głową do góry i na dół! 🤪

Madzia m3 to u nas odwrotnie, Emilka nie mówi papa ale rączką macha 🙂

Yen Oskarek robi postępy już pełza no widzisz, my nadal czekamy na to wydarzenie.

Aaaaniusia no u nas pogoda od dwóch dni do bani to prawda! A zapowiadali taki piękny tydzień.

Gosiaq no cieszę się ogromnie że u Was upał! Ale zobaczymy czy jak przybędę do Darłowa to pogoda się nie zepsuje. Oby nie!! Super zdjęcia basenowe! Filipkowi wyjaśniały włoski.

Cherry zdjęcie Kacperka super! Z tym Mc Donaldem to już pewne? A w tym bloku to planujesz mieszkać na wieki wieków amen? Potyczka ze znakiem musiała ciekawie wyglądać. Mam nadzieję, że nie ma guza.

Lala MAjeczka cudna of course!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A teraz napiszę wam piosenkę którą pamiętam z harcerstwa (tu buziaczki posyłam dla naszej Martki 😘 ). Nie polecam ją śpiewać naszym maleństwom bo jest troszkę sadystyczna. Martka znasz?
PIOSENKA POD NIEWINNĄ NAZWĄ ZAJĄCZEK 😁

Ref. Zajączek, zajączek, bez nóżek i bez rączek…

A za nim idzie kurka i niesie kawał sznurka
Po chwili na gałęzi zajączek cicho rzęzi

Ref. Zajączek, zajączek, bez nóżek i bez rączek…

A za nim idzie piesek i niesie garść pinesek
Po chwili na gałęzi zajączek cicho rzęzi
Za sprawą zaś pinesek przybity jest do desek

Ref. Zajączek, zajączek, bez nóżek i bez rączek…

A za nim idzie kotek i niesie wielki młotek
Po chwili na gałęzi zajączek cicho rzęzi
Za sprawą zaś pinesek przybity jest do desek
Krew strumieniami bucha, bo młotek sterczy z brzucha

Ref. Zajączek, zajączek, bez nóżek i bez rączek…

A za nim idzie myszka i kwas z butelki tryska
Po chwili na gałęzi zajączek cicho rzęzi
Za sprawą zaś pinesek przybity jest do desek
Krew strumieniami bucha, bo młotek sterczy z brzucha
A oczka ma czerwone, bo kwasem wypalone.

Zajączek zajączek bez nóżek i bez rączek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zania 😁 😁 😁 krwawa ta piosenka haha 😁 😁 😁

No znak zahaczyłam jakby pod pachę całe szczęście że nie czołem!!! Ja nie wiem jak można iść i znaku nie zauważyć 😁 😁 😁 😁

Kaisa ja sobie z panelam w ogóle nie radze odkurzam raz dziennie z myciem to ograniczyłam się do 2-3 razy w tygodniu bo idzie zajoba dostać. A Ty masz takie panele różnokolorowe i na nich widać??? Ja właśnie żałuje że takich sobie nie zrobiłam... Tylko ciemny brąz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lala. Myślę że gdyby nie praca mgr to też by tak wyglądął mój dzień, jednak kilka godzin dziennie poświęcam na badanie w poradni i policzenie wyników w domu 😞Ale już niedługo...

Cherry wyobrażam sobie jak zabawnie musiało wyglądac Twoje starcie ze słupem 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry mój mąz prowadzi własną firmę o charakterze handlowym no i jeździ sam w trasy, codziennie robi około 400 km, do tego sam prowadzi księgowość, wystawia faktury, zamawia towar, dokłada itd itp Niestety pracownicy nam się nie sprawdzili bo wiadomo jak to jest jak się chce coś sprzedac to trzeba sie na tym znać a poza tym nie zależało im tak bardzo na sprzedaży skoro "pracowali dla kogoś".
Już północ a jego jeszcze nie ma. Obiad od 2h czeka na kuchence. Wszystko będzie trzeba odgrzewać. Pisał żebym czekała bo potrzebuje moje podpisy w dokumentach... Więc czekam... I tak liczę wyniki przebadanych dzisiaj dzieci i trochę mi żal że są na świecie dzieci z zaburzeniami 🤨
A tak nawiasem mówiąc wczoraj była u nas w poradni czteroletnia dziewczynka z podejrzeniem zespołu Aspergera i rodzice mówili że jak w wieku 2 lat podali jej dawkę szczepionki na pneumokoki Prewenar to miała objawy padaczkowe i przez kilka dni wywracała gałki oczne... Od tej pory przerwali szczepienie. Dziewczynka bardzo mądra, prześliczna tylko trochę zamknięta w sobie emocjonalnie i nie radzi sobie w funkcjonowaniu społecznym....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Będę dociekliwa ... Jaka branża?

Wiesz ja się nasłuchałam o tym dziwnych reakcjach poszczepiennych od teściowej. Ona opowidała że nawet na szkoleniach informują o tym... i opowiadała mi różne historie...dlatego też lekarze mają różne stanowiska wobec tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To ja zapalam...

Ale naskrobałyście dużo...

Marinel współczuję z ta sytuacją w domu, ale czasem nie ma wyjścia...
Mój mąż stara się spędzać z Kubusiem jak najwięcej czasu, dlatego chodzi do pracy na 7 i jest w domu koło 16, mimo, że mógłby chodzić na 9. Jednak to wynika z tego u nas, że rodzice jego są rozwiedzeni i on praktycznie wychował się bez taty i teraz czegoś takiego sobie nie wyobraża.

Mój synek to jest straszny leń, a w zasadzie wygodnicki bardziej. Wczoraj znowu się przekonałam, że pełzać potrafi, pupę też podniesie, ale po co się wysilać jak można się poturlać jest śmiesznie i tak się osiągnie cel. Wczoraj dwa razy przycięte paluchy, nie zdążyłam go złapać 😞, płacz ogromny był...

Krusyna, Kubuś też jest muzykalny, jak lecą jego ulubione piosenki to takie śmieszne dźwięki wydaje, może to jest śpiewanie, macha rękoma i kołysze się.

Dziewczyny podziwiam z tym sprzątaniem. Ja codziennie rano z miotą latam. Nie mam siły wyciągać odkurzacza. Myję 2 razy w tygodniu, też mam panele tylko jasne.

My dzisiaj jedziemy na wieś, dziadkowie po mnie przyjeżdżają, a potem mąż ma dojechać po pracy. Kubuś będzie szczęśliwy, bo będzie z psem moich rodziców.

Co do gotowania ja sadzam Kubusia na jego krzesełko i on obserwuje co robię. Jak zaczyna płakać daję mu to łyżkę itp. Taka głupia czynność jak ubijanie kotletów wywołuje u niego śmiech. Nie mam problemu z gotowaniem, tak jak z prasowaniem. Za to nie lubi odkurzacza, a jak mu znikam z pola widzenia jest płacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...