Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Shelby ale już sobie obiecałam że nie pozwole jej na żaden uraz główki! Wczoraj wstawała na łózku i potem siadała na pupkę, ja na nią patrzyłam i łapałam aż w końcu nie zdążyłam i walneła z impetem o krawędz stołu tyłem główki! Od razu wyskoczył mega guz za uchem. Płakałam razem z nią bo przecież mogła sę zabić. Tych uderzeń w główkę było juz tak wiele że boję się że skutki wyjdą w przyszłości, bo wszystkie te wstąśnienia mózgu się kumulują 😞 Jestem na siebie strasznie zła że nie potrafię jej upilnować 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
Shelby ale już sobie obiecałam że nie pozwole jej na żaden uraz główki! Wczoraj wstawała na łózku i potem siadała na pupkę, ja na nią patrzyłam i łapałam aż w końcu nie zdążyłam i walneła z impetem o krawędz stołu tyłem główki! Od razu wyskoczył mega guz za uchem. Płakałam razem z nią bo przecież mogła sę zabić. Tych uderzeń w główkę było juz tak wiele że boję się że skutki wyjdą w przyszłości, bo wszystkie te wstąśnienia mózgu się kumulują 😞 Jestem na siebie strasznie zła że nie potrafię jej upilnować 😞


marinel ale wydaje mi sie ze nie uchronisz jej przed takimi uderzeniami jasne patrzysz....ale ona sie rozwija ciagle bedzie gdzies upadac...taka kolej rzeczy ale oczywiscie staramy sie zeby tych uapdkow i uderzen blo jak najmniej;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa_aniusia napisał(a):
Marinel_E napisał(a):
Shelby ale już sobie obiecałam że nie pozwole jej na żaden uraz główki! Wczoraj wstawała na łózku i potem siadała na pupkę, ja na nią patrzyłam i łapałam aż w końcu nie zdążyłam i walneła z impetem o krawędz stołu tyłem główki! Od razu wyskoczył mega guz za uchem. Płakałam razem z nią bo przecież mogła sę zabić. Tych uderzeń w główkę było juz tak wiele że boję się że skutki wyjdą w przyszłości, bo wszystkie te wstąśnienia mózgu się kumulują 😞 Jestem na siebie strasznie zła że nie potrafię jej upilnować 😞


marinel ale wydaje mi sie ze nie uchronisz jej przed takimi uderzeniami jasne patrzysz....ale ona sie rozwija ciagle bedzie gdzies upadac...taka kolej rzeczy ale oczywiscie staramy sie zeby tych uapdkow i uderzen blo jak najmniej;p


Tak Aniu, a co będzie jak zacznie jeżdzić na rowerze, rolkach, nartach ??? Koleżanka mi ostatnio mówiła, że jej znajomej syn w wieku przedszkolnym, chodzi w kasku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa_aniusia napisał(a):
Shelby napisał(a):
jak wczoraj wkładałam Maksia do samochodu to zaliczył główką drzwi, więc Marinel, cóż powiedzieć, zdarza się :/
shelby moj maksiu to o drzwi samochowode glowa huknal nie raz nie moge nigdy wycelowac...i teraz zaslania rekami glowe i mowi "ał"


U nas Emilkę wkłada mąż wiec pewnie dlatego jeszcze nam się to nie przytrafiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moj maksiu jak by go tata wkladal to bylby koszmar rzadko widzi tate wiec jak juz trzyma go na rekah to maly sie przyczepi a jak rzep ciezko byloby mu go wsadzic do auta;]:]

a wlasnie jak zacznie jezdzic na rowerze czy inych tego typu rezczach to tylko kask na glowe a i tak siniakow bedzie co nie miara sama pamietam ile ja mialam :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel nie uchronisz dziecka przed wszystkimi urazami. Przy uprawianiu takich sportów kask jest obowiązkowy!!!

Pisałaś że Emi zaczyna sama chodzić więc za parę tygodni potwierdzisz moje słowa.!!! Jak zacznie się bieganie, skakanie i inne takie. Ja już to mam i uwierz mi nie da się młodego upilnować. Wchodzi na miskę z zabawkami zeskakuje stamtąd, włazi na kanapę i chodzi jak chce - nie zawsze tyłem. A jak robię coś przy blacie to koniecznie musi być między szafką a mną.

Ostatnio tak nam przywalił w szafę że ma limo na powiece. ŚWIATŁO BYŁO ZGASZONE NA KORYTARZU A ON ZA MNĄ PRAWIE BIEGŁ ! I niestety nie zauważył w tej ciemności że szafa jest tam gdzie stała zawsze i przywalił w nią z impetem !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak pamiętam o kasku!! Będzie na pewno! Dzisiaj zamawialiśmy okna do naszego domu i koniecznie kazałam we wszystkich drzwiach balkonowych klamki zamykane na klucz! 🙂 Nie będę w stanie wprawdzic czy nie wychodzi na balkon w swoim pokoju jak będę na dole. W ogóle ten nasz dom będzie musiał miec mnóstwo zabezpieczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny do dzisiaj myślałam że tylko moje dziecko uderza głową o różne meble lub sciany i wyrzucałam sobie że nie nadaję się na matkę bo nie potrafię upilnować, ale jak widzę to nie tylko u nas są te wypadki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bardzo dobrze z tymi zamknięciami okien. My z mężem będziemy nawiercać okna i robić takie zamknięcia - zabezpieczenia. Jest wiele historii gdzie dzieci miały różne pomysły. Ot chociażby syn Erica Claptona wypadł z okna ... To właśnie dla jego synka powstała piosenka Tears in heaven....

Zawsze jak ją słyszę to płakać mi się che...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
Dziewczyny do dzisiaj myślałam że tylko moje dziecko uderza głową o różne meble lub sciany i wyrzucałam sobie że nie nadaję się na matkę bo nie potrafię upilnować, ale jak widzę to nie tylko u nas są te wypadki!


I taki upadek wcale nie świadczy o tym, że jesteś złą matka!!!

Po prostu są sytuacje których nie możemy uniknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA w poradni psych-pedag spotkałam chłopca który w wieku 3 lat wypadł przez okno i przestał mówić. Uszkodził sobie częśc mózgu odpowiedzialną za język!

cherry doczytałaś że ten chlopiec w kasku chodzi w domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja kupiłam dziś choineczke do pokoju Mai taką 40cm . I obowiążkowo różowe bąąąbki 😁 Jeszcze kokardki,lampki muszę dokupić.. Chciałam większą choinke ale zaraz sobie wyobraziłąm jak Maja bierze się za ściąganie ozdób.. Dlatego choinka będzie symboliczna na komodzie. A w salonie 270! yeeeeeeeaaaaaaaah 😁 😁

Ja ide zykować mojemu smykowi kąpiel bo sama padam na twarz.. Pod koniec spaceru dorwał nas deszcz i pada do tej pory.. A ja jestem tak śpiąca że marze o kąpieli i łóziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby sto lat dla Maksia! Naprawdę wyglądał bosko! Przystojniak z niego! Torcik piękny!

Lala Emilka dostanie w niedziele od mojego brata- chrzestnego właśnie ten fotelik miś brązowy na biegunach z Biedronki. Koniki są od 3+, a ten fotelik chyba od 18 mies. Więcej napiszę jak go zobaczę na własne oczy i może wkleję zdjęcie jeśli chcesz. Podobno ludzie jak się rzucili na to, to zostało tylko jedno pudełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie. Ale sie rozpisalyscie, nie bylo mnie dwa dni, a tu tyle do nadrobienia!

Tak sie cieszylam,ze Oskar nie choruje i o masz ci los zachorowal 😞 Tzn tak nie do konca, Oskar od poniedzialku ma biegunki...ale tylko biegunki i nic wiecej. Wychodza mu teraz gorne dwojki i wszyscy mowia, ze to na zeby...ale bylam dzis u lekarza, a ten stwierdzil, ze to pewnie jakis wirus. Z podaniem lekow musze tak cudowac, ze masakra...dlatego tez efekty srednie, nawet w herbatce potrafi wyczuc rozpuszczone lekarstwo grrr. Dodatkowo odparzyla mu sie dupcia i okolice...co zje to zaraz robi kupke...nie dosc ze tak malo wazym to teraz chyba bedzie przezroczysty. Jak mu do poniedzialku nie przejdzie to pojde do innego lekarza, bo ten go dzisiaj nawet nie zbadal, a to naprawde dobry lekarz...pewnie dlatego, ze mu powiedzialam, ze nie ma zadnych innych objawow. Mam nadzieje, ze mu przejdzie do niedzieli.
Poza tym moja przyjaciolka urodzila synka, ale na razie widzialam go tylko na zdieciu, bo jeszcze sa w szpitalu, a jest tak obolala po cesarce, ze w odwiedziny wybiore sie do nich dopiero jak sie lepiej poczuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo!! 🙂 🙂

A ja mam bardzo piękny wierszyk dla wszytskich mam 🙂 🙂

"Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę
Ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę
Jestem przy Tobie od pierwszego grama
Tyś moje dziecko, a ja…Twoja mama"

🙂 🙂 Tak na Andrzejki 😁 😁

U nas śnieżek popaduje, może jutro coś z tego będzie... 😉

Yenefer, moja Zosia też miała biegunkę- tzn luźne stole jak to pani doktor powiedziała, a dupkę do tej pory leczę. A to wszytsko na ząba! Górna 2 się wyrzyna... A na odparzenie kup maść TORMENTIOL- Smaruję ją tą maścią na noc bo jest tłusta a na dzień mam od siostry Daktozin- też bardzo dobra maść ale nie polska 😉 Niech Oskar wraca do zdrówka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...