Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

lala ja robilam z tego przepisu http://www.mojewypieki.com/przepis/pierniczki-przepis-i

ale z tego moga szybciej zmieknac http://www.mojewypieki.com/przepis/szybkie-pierniczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam 🙂
Madziu dzięki za info...sama już nie wiem przez co to...dostał biegunki w 9 dobę po szczepieniu, więc całkiem możliwe. Bardziej obstawiam zęby, bo mu się dwie dwójki właśnie wyrzynają, już się praktycznie przebiły, ale wcześniej tak na ząbki nie reagował. Od wczoraj wrócił mu apetyt, zjada dużo...no ale co z tego, skoro po każdym posiłku kupka 😞 Daję sobie czas do końca tygodnia, potem do lekarza.
Współczuję Ci tej biegunki!!! I tak masz dużo na głowie, a tu jeszcze to 😞 Oby przeszło szybciej niż u nas!!!

Lala89 gratuluję pierwszych kroczków!!! Teraz już pójdzie z górki 🙂 Oskar jak zrobił pierwsze kroczki, to po tyg już chodził 🙂 No a bałwanek cudny 🙂

Oskar na Mikołaja dostanie ode mnie te klocki lego...ciekawe czy się nimi zainteresuje, bo podobnie jak u Lali i pewnie większości z Was, interesuje go wszystko, tylko nie zabawki...no może nowa zabawka przez pierwsze 5 minut.
Od dziadków nie wiem co dostanie, ale na pewno nic drogiego, bo sami widzą, że Oskar się niczym nie interesuje.

Nasze hity na teraz to:
1. huśtawka w futrynie
2. poduszka z kubusiem puchatkiem z Biedronki(tarmosi, kładzie się na nią itd)
3. stara kaseta magnetofonowa dziadków z Eleni na okładce 🙂
4. Elmo- on non stop jest na topie 🙂
5. piosenka Carley Rae Jepsen" call me maybe" to wpatruje się w teledysk jak zahipnotyzowany 🙂
6. no i zabawa w wyciąganie chusteczek nawilżanych z opakowania , a potem podawanie mamusi jak je z powrotem chowa 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobrywieczor

tatus kapie synusia a mamausia czeka na golaska malego;];]

lala---rowniez gratuluje pierwszych kroczkow moj amksiu juz od jakiegos czasy puszcza sie lozka i idzie kilka krokow ale to jeszcze nie jest chodzenie jeszcze za malo rownowagi ale mysle ze juz tuz tuz?:]:]

yen--u mnie bradzo podobnie najlpesza zabwa to wyciaganie mokrych husteczek normalnie hot:]:] maksiu jeszcze lubi nimi wycierac podloge czego ja nie cierpie bo te chusteczki jak zaschna to nie dosc ze zostawiaja slady to eszcze sie kleja:]

maksiu na mikolja ajak juz pisalam dostanie odkurzacz zabake juz zapakowna i schowana czeka do rana:]ja juz nie moge sie doczekac a on nawet niewie ze jutro bedzie prezent:]hehe

bylismy dzis na spacerku bylo piekne sloneczko wiec korzystalismy a pozartym coz no rutyna :];]oby do wiosny bo niecierpie tyuch zimowych dlugich wieczorów szkoda mi czasu na siedzenie w domu kurcze w lecie to do 8 bylismy na polu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorem
moja mała modelka już spi 🙂 Uff 🙂 Byliśmy dzisiaj na zdjęciach do katalogu ubranek dziecięcych Nicol i chyba ją to troszkę zmęczyło bo Pan zrobił 122 zdjęcia, co trwało godzinę i pod koniec już trudno ją było rozśmieszyć, a jak wracaliśmy to usnęła od razu w aucie. Ale ubranka fajne!
Ach te letnie sukienusie juz się nie mogę doczekać lata 🙂 🙂

Później byliśmy na budowie i powiem Wam że już się nie mogę doczekać kiedy tam zamieszkam 🙂

Dobrej nocy !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiatm

No widzisz Madzia to się naywa czytanie ze zrozumieniem ☺️ ☺️ ☺️ piszesz 30 tydzień a ja na to to który to tydzień.... 😁 😁 😁

No dziś byliśmy na dworze ale nie wiem czy była to dobra decyzja bo jest bardzo zimno. Niby 1 stopień ale wiał strasznie zimny taki przenikliwy wiatr.

Do tego niestety chyba się poddam bo przegrywam z obiadkami ze słoiczków.... Moje zupiny to zje tak może 5-10 łyżek a potem stanowczo kręci głową na nie.... 😞 😞 😞 Podgrzeję słoik to zje cały 😞 😞 😞

Jutro jadę zrobić częściowo zakupy na imprezkę a reszta w piątek.... 🙂 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow Cherry zazdroszczę tej imprezy !!!

Zadzwoniła do nas pani od fotografa gdzie robiłyśmy zdjecia na roczek i zapytała czy chcemy aby nasza Emilka wystąpiła w ubrankach do katalogu bo mają takie zlecienie a Emilka ładnie pozowała. Mamy dostac za to ubranka tej firmy. Mam nadzieję że któres zdjęcie się nada i zobaczymy ja niebawem w katalogu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂 U nas od rana sypie śnieg, więc ze spacerku póki co nici. Zainteresowanie klockami trwało aż całe 15 minut 🙂 Ale co się dziwić...jeszcze nie wie co czym się je...jak podrośnie to na pewno będzie się nimi bawił...póki co przewala je pudełka i do 🙂 Zapowiada się dziś leniwy dzień 🙂

A i Oskar przesiadł się z jedzeniem na krzesełko uczydełko...i jest o niebo lepiej...mam wrażenie, że zjada więcej i mniej się stresuje, niż w krzesełku do karmienia...a przy tym tupie nóżkami 🙂 To z pewnością był trafiony prezent 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehehe u Was pierniczkowo 🙂 🙂 🙂

U mnie też 😁 😁 😁

Ja się wczoraj narobiłam i malowałam potem pisakami i czekoladą z tym, że ja zawse robię z ekspresowego przepisu. Sa od razu miekkie i zdatne do spożycia 😁 😁 😁 😁 po prostu mieciachne 😁 😁 😁 no i jak smakują mmmmmm 😜 😜 😜 😜

Dziś robiłam ślimaki z szynką i serem.... Jutro chyba machnę sałatki i inne rzeczy którym się nic niestanie przez noc. No oczywiscie sprzatanie tez na jutro zostawiam chociaz ja ukladam a a mną chodzi mały destruktor..... Mama złoży Kacper rozłoży 😁 😁 😁 😁 😁

Dzisi przyszedl do mnie Mikolaj - chyba bylam grzeczna dziewczynka 😁 😁 😁 😁 dostałam sliczną srebrna zawieszkę w ksztalcie serca z cyrkoniami 😁

Po poludniu byłam z młodym w naszej galerii handlowej i do tej pory mial problem w chodzeniu w butach zimowych a dzis ło matko jak zasuwał!!! Szkoda tylko ze nie do tych klepow co mama chciała!!! 😁 😁 😁

Lala to moze firme zalozymy??? Ten interes z Shelby cos nam nie wypala ale moze Ty dasz sie przekonac? 😁 😁 😁 😁 😁

No sliczne te literki wyszly 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel gratuluję tej Emilkowej sesji do katalogu...fajna niespodzianka, ale co się dziwić...Emilka naprawdę ślicznie pozuje!

No to mamy już przyszła plastyczkę (Majeczka), tancerkę(Zaniową Emilkę), no a teraz jeszcze next top model( Emilka Marinel) 🤪 🙃 🙃 🙃

U nas podwójne święto, bo przyszła teściowa zaszła z prezentami...aż w szoku byłam 🙂

No a Oskar do wieczora zrobił tylko dwie kupki i to w miarę normalne...ucieszyłam się , że to już koniec...a ten nagle zaczął sadzić w pieluchę , to 3 pod rząd były 😞 I to jeszcze z jakimś śluzem 😮

Agisal jak tam po zabiegu Dominik się czuje?

Dziewczyny , ale Wy "pierniczycie" 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen mam nadzieję że przejdą te kupki Wam jak najszybciej 🙂 🙂 🙂

Klocki macie fantastyczne!!!

Nasza ulubioną zabawą jest jak mam na czworakach goni po całym mieszkaniu Kacpra uciekającego dwunożnie 😁 😁 😁 😁 Proszę tylko nie pytajcie o stan moich kolan 😁 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry cóż to za pyszności jakieś ślimaczki itd.. no noo!

Yen wgl te nasze dzieciaczki listopadziaki to takie fajowe! Pamiętasz jak mówiłaś że Oskar nie raczkuje i wgl leniuszek z niego a tu prosze jak się chwile potem rozchodził. Co jak co, ale ja pamiętam jak móiłaś że się czołga po podłodze i do butów dobiera 😁 😁 😁
Może dla spokoju skontaktuj się z lekarzem. Dobrze ze ma chłopaczek apetyt - a krzesełko uczydełko to także jak się okazuje i żarełko 😁
A to miło ze strony teściowej..

Maja dostała misia, słonika zestaw naczyń z hello k. kapcie, kombinezon z cocodrillo , 3 bluzeczki z dł rękawkiem, dresik i 5 par body - sporo no nie? 🙂

a jaaa , a ja dostałam hmm. Od mojego męża komplet bielizny taka koszulkostaniko coś i majtaski do tego (chyba sobie to kupił) ogólnie to takie sexi flexi czy jak to sie tam mówi.. no więc chyba wieczorkiem będzie coś ode mnie chcieć ☺️ 🤪 🙃 🙃

No i Marinel.. Emilka to nasza modelka! A ubranka zawsze się przydatne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oskar też lubi się ganiać ze mną...z tymże on na nóżkach, a ja na czworaka wow wow 🙂 ostatnio w ogóle się straszny pieszczoch z niego zrobił...uwielbia się przytulać, zwłaszcza jak stoi kawałek ode mnie, a ja rozłożę ręce i wołam chodź do mamy...a ten turbo doładowanie i wpada w moje ramiona...i potrafi tak kilka razy pod rząd 😁 No i chce być lulany w wózku... weźmie swoją poduszkę, stanie koło wózka i robi aaa aaa, a ja go do środka i lulamy...czasem zasypia, a czasem to tylko zabawa 🙂

Dziś w Biedronce takie fajne żelowe naklejki na szyby z motywem świątecznym za całe 2,99zł...Pozazdrościłam Wam tych bałwanków za oknem i mam swojego...nażelowanego 😁

Oki idę lulu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzizas Yen ja kupiłam dziś trzy te zestawy mamy na oknie mikołaja i renifera 😁 😁 😁 😁

No u mnie też Kacper ucieka na nogach a ja na czworakach. On już tylko się porusza od dłuższego czasu na nogach. A z tym pieszczoszeniem to u nas tez tak jest- Kacper też strasznie lubi sie przytulać.

Njagorszy jest jednak moj wkurw dnia dzisiejszego. Otoż okazalo sie że nasz kombinezon jest zaduzy !!! Śniegu na 20 cm a moje dziecko w dzinasam. Kufa mac jestem wsciekła i na szybko szukam czegoś !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu dziekuję w imieniu Kacperka

Przepis:

Pierniczki miękkie i pulchniutkie
Mąkę wymieszać z cukrem pudrem.
Miód podgrzać do rozpuszczenia z przyprawami, na koniec wymieszać z sodą, przełożyć do mąki z cukrem, wymieszać. Dodać drożdże (bez robienia rozczynu), jajko i masło, wyrobić dokładnie.
Wałkować (w razie potrzeby podsypać odrobiną mąki) na ulubioną grubość (grubsze są bardziej miękkie), wycinać foremkami dowolne kształty i piec około 15 minut w piekarniku nagrzanym do 190°C, aż się zarumienią.

Ten przepis znalazłam niedawno w internecie. Bez przekonania z niego skorzystałam, bo wszystkie poprzednie pierniczki jakie piekłam były twarde jak kość, po prostu niezjadliwe mimo leżakowania, trzymania w puszkach, itp.
Te pierniczki są wyśmienite i nadają się do jedzenia praktycznie od razu! Smacznego!

Składniki
2 szklanki mąki pszennej tortowej
1 jajo
3/4 szklanki cukru pudru
czubata łyżka miodu
1,5 łyżeczki przyprawy do pierników
1 łyżeczka sody oczyszczonej
2,5 dag drożdży
2,5 dag miękkiego masła

Ja robię dość grube bo dla mnie są takie lepsze i z tych proporcji wychodzi około 1,5 blachy. Pamietaj, że pierniczki rosna więc zostawiaj na blaszce między nimi miejsca.

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cherry--bardzo dzikeuje za przepis:]
młody zasnał ciezko mu to szlo...ale sie udalo ja ledwo oddechlapie tak mnie kaszle ale przynajmniej sie odrywa wiec jest dobrze mam tylko nadzieje ze maly nie zlapie ode mnie choc mysle ze jak by mu cos mialo byc to wczesniej bo mnie tak trzyma kilka dni no zobaczymy...
i niechce mi sie dzis wogole wychodzic ale musze do sklepu podskoczyc po pampersy,ale to tez okaze sie pozniej bo narazie strasznie zimno jest kurcze jest -5 stopni i dla mnie to koszmar a jak bedize minus 15 to niewiem co bedzie teraz kawka lekturka...i dzis wogole bedzie fajny dzien bo mama mi wczoraj ugotowala obiad rosolek na prawdziwej kurze ze wsi i jakies tam miesko w sosie wiec dzis tylko podgrzac i gotowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...