Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie

Ciasteczka owsiane z cynamonem i żurawiną

Składniki:
115g masła
115g mąki
115g płatków owsianych
75g cukru trzcinowego
1 łyżka płynnego jasnego miodu
75g żurawiny
2 łyżki pestek słonecznika
1 łyżka siemienia lnianego
2 łyżki pestek dyni
½ łyżeczki cynamonu
½ łyżeczki kardamonu
szczypta soli

Wykonanie:
Piekarnik nagrzej do 170C. Płaską blachę wyłóż papierem do pieczenia. Do małego rondla o grubym dnie włóż masło, cukier, miód, cynamon i kardamon. Podgrzewaj na małym ogniu od czasu do czasu mieszając. Gdy masło się roztopi, a cukier i miód rozpuszczą na jednolita masę zdejmij garnuszek z ognia. Do miski wsyp mąkę, płatki owsiane, szczyptę soli, siemię lniane, żurawinę i pestki. Wymieszaj. Dodaj masło z miodem i cukrem i całość wymieszaj dokładnie drewnianą łyżką na gęste ciasto. Podziel na porcje. Wykładaj na blachę łyżką stołową tworząc równomierne kule. Układaj na blasze w odległości ok 5 cm od siebie. Spłaszcz wierzch ciastek widelcem. Piecz ok 15-20 minut, aż ciastka staną się złote. Po wyjęciu z piekarnika zostaw na blasze przez co najmniej 5 minut, by ciastka lekko stwardniały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry napisał(a):
Marysia jak mi pierwszy raz Kacper spadł z łóżka to sąsiadka mi powiedziała Wiola nie martw się każdej mamie musi przynajmniej raz spaść dziecko 😮 więc głowa do góry !!!!

a przepis juz wrzucam !


podczas snu mi już 3 razy spadła i za każdym razem obiecywałam sobie ze juz nigdy nie będzie spac na łózku ale ona nie chce spać w łózeczku no i ja lubię z nią spać. Mam takie nerwy na siebie że ją tam zostawiłam że nawet nie mam ochoty robić kolacji męzowi a własnie wraca i miała być carbonara. ale niech sobie sam robi jak tak późno wraca !!! Akurat na święta będzie miała takiego okropnego guza. Już krwią podszedł bo nie przyłozyłam nic zimnego żeby jej nie robudzić! Teraz pół nocy nie będę spała tylko sprawdzała czy wszystko w porządku! Wstyd mi strasznie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry napisał(a):
Altacet junior i nie ma sladu !!! Wypróbowałam!


a jak mam takie akcje to abrykaduje młodego tona poduszek no ale czasem i to nie pomaga.


ja ją zabarykadowałam kołdrą a i tak się wywinęła!! Altacet junior mówisz? A jak jutro kupie to jeszcze zadziała czy trzeba od razu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel co zrobić.. Maja uwielbia się wspinać na łóżka i wygłupiać z poduszkami. Czasem jak ide do kuchni gdy sie ładnie bawi wracam za chwile to jest już na sofie z poduchą w rękach u góry - oczywiście tyłem jeszcze więc mało brakuje żeby się kipnęła 🥴
Mu od dziś drzemki robimy a jej dużym łózku, więc pewnie czekają nas też guzy.. Chc ją przyzwycza c do spania na normalnym łóżku żeby już nocki spała w swoim. A łóżeczko złożyć i wynieść. Oczywiście moja mała pottrafi wyjmować szczebelki! Widziałą jak ja wyciągałąm i załapała to! Bo jak zaczęła ładnie schodzić to wyciągliśmy szczebelki - niech sobie wychodzi kiedy chce.. ale kiedy ja chce żeby szła spać i już bo nic jej nie pasuje to wtedy jej zakładam a ta szczyga wyciąga - oczywiście czeka aż ja wyjde z pokoju!

Madziu pyszności!!!

Cherry ja prosze o przepis z Twoimi modyfikacjami na pieguski!

No i mam nadzeje że ten jeździk się sprawdzi bo 170zł to sporo no a ma tyle zabawek już.. Dostała pchacz wóze z fishera i jak w ciągu dnia pobawi się 5 min to jest dobrze - i tak ze wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CIASTECZKA Z CZEKOLADĄ

Składniki:

120 g miękkiego masła

80 g drobnego cukru

1 jajo

250 g mąki

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 tabliczka czekolady mlecznej

50 g posiekanych orzechów laskowych


Przygotowanie:

Czekoladę pokrój na malutkie kawałki. Miękkie masło utrzyj z cukrem, używając miksera, dodaj jajko, wymieszaj, stopniowo dodawaj też mąkę, cały czas mieszaj ciasto. Na samym końcu do masy dodaj orzechy i czekoladę, wymieszaj tym razem łyżką. Z masy formuj małe kuleczki wielkości orzecha włoskiego, kładź je na blachę wyłożoną papierem do pieczenia, lekko spłaszcz łyżką (zachowaj odstępy, gdyż ciastka trochę się „rozpłyną”). Piecz około 10-12 minut w temperaturze 180 stopni.

ODE MNIE:
JA ROBIŁAM Z TYCH PROPORCJI RAZY DWA BY BYŁO WIĘCEJ ALE MIAŁAM TYLKO JEDNĄ TABLICZKĘ CZEKOLADY W ZWIĄZKU Z TYM WKROIŁAM DO NICH TO CO BYŁO W DOMU A MIANOWICE DWA BATONY LION. OKAZAŁO SIĘ TO STRZAŁEM W DZIESIĄTKĘ. NASTĘPNY RAZ ROBIŁAM JUŻ BEZ TYCH BATONÓW I NIE BYŁY AŻ TAKIE SMACZNE.

SA DUŻY I PYSZNE 😜 😜 😜 PIEGUSKI SIĘ CHOWAJĄ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel mi Emilka też raz spadła, wiem jakie to straszne uczucie, ja cała się trzęsłam tuląc ją potem i uspakajając. Długo czułam się winna, ale ważne że nic poważnego się nie stało. Ostatnio pisałam wam że miała wywrotkę na sankach, ale wtedy nawet nie zapłakała więc wiedziałam że ją nie bolało.

Cherry doczytałaś mojego posta? Zdecydowałaś się iść na te urodziny? To kiedy wpadasz do mnie na kawe? 🙂

Ja też mam ciężkie dni i też obfite, nawet prześcieradło ucierpiało. To dopiero moja 3 miesiączka po porodzie. Na razie są nieregularne- po 43 dniach a teraz po 30 dniach.

Lala fajny ten prezent dla Majeczki. A i wyglądasz ślicznie w grzywce jak i bez. I w takiej i takiej wersji cię lubię 😜

Yen Oskarek wymiata z tą choinką. Jeszcze jest cała?? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ZANIU TAK ALE ZAPOMNIAŁAM ODPISAĆ ☺️ ☺️ ☺️

Zania kiedyś jechałam do Bochni ale nie chcieliśmy z mężem jechać płatna droga i zawlokło nas w Twoje strony.... 😜 😜 😜

.....raczej nie pójdę....! Poza tym podyplomówka podyplomówką a ja mam zaliczenia 😮 😮 😮 😮 i to straszne !!! jAKIES TEKSTY DO TŁUMACZENIA....potem jakis test i piszemy słownik ekonomiczny !!! i wogole chyba nie bede spać....a no i mam w portfelu wizytowke czecha ktory tylko czeka na moj kontakt w sprawie tłumaczen a ja wiecznie nie mam czasu by cos zrobic z moim cv.

Jest ktoras z Was na goldenLine?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kubuś odkąd jest chory śpi tylko z naszym łóżku z moim mężem. Ja ze względu na swój ogromny brzuch śpię w innym pokoju, bo Mały uwielbia się na Nas pokładać. A Jasiowi to się ewidentnie nie podoba i kopie go równo.

Zawsze jedną stronę barakadujemy poduszkami. U nas się sprawdza. Ale zostawiałam go też w łóżku samego i nic nie było. Rano potrafi normalnie sam zejść i przyjść do mnie.
Kubuś spadł z łóżka jak miał chyba z 7 miesięcy, teraz na szczęście schodzi sam.

Cherry przepisy Ani Starmach niestety są też zawodne. Robiłam bułkę z jajkiem i mi się białko nie ścieło i z tego co wiem to nie jest tylko mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam późną porą. Dziś zabiegany dzień, najpierw długi spacer, a potem pomagałam mamie kupić prezenty pod choinkę dla rodzinki. Jutro idę znowu do przyjaciółki, tej co niedawno urodziła na całe popołudnie, a Oskar u dziadków jak wrócą z pracy.

Oskar jeszcze nigdy nie spadł znikąd...bardzo tego pilnuję, dlatego nie śpię z nim na łóżku, choć oboje to lubimy 🙂 Chyba miałabym wielkie wyrzuty sumienia gdybym go nie dopilnowała...no ale może wszystko przede mną. Zdarzają nam się czasem upadki z racji biegania po całym w domu...ale do tej pory guza sobie też nie nabił...może tylko ze dwa razy poważniej się uderzył w główkę i to wsjo...póki co 🙂

Madziu cieszę się, że lepiej ze zdrowiem Kubusia 🙂

Lala89 jeździk super!!!

Shelby Maksio jak zwykle słodki, a co to za wielkie jabłko...pisz mi tu szybko!!!

Cherry kolor pokoiku naprawdę bardzo ładny!

Mamomatka cieszę się, że urodziny męża udane i , że zaczęło Wam się układać...tak trzymać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!
Ja już wysprzątałam. Obiadu nie muszę gotować bo teść robi zupe z dyni - a robi przepyszną!
Cherry przepis dodałam do ul. ale musze kupić te liony jeszcze 😁

Wiecie potrzebuje porady, niebawem święta..
Wiecie jaka u mnie jest sytuacja ze szwagierką :[ gryy aż mnie trzepie jak o niej pisze!
No wie jak wiecie mieszkamy wszyscy w jednym ''bloku'' i pewnie teście będą chcieli zaprosić nas na święta tak jak w tamtym roku i 2 lata temu. Szczęście takie że na wigilię i chyba pierwszy dzień świąt idziemy do moich, ale co mam zrobić jak nas zaproszą na 2 dzień? Szczerze nie chce iść i siedzieć i patrzeć na tą pi.. Byliśmy na urodzinach ale było znośnie bo było więcej osób a tak to bylibyśmy tylko my oni i teście. Jak odmówić teściom żeby się nie obrazili? Chciałabym żeby te święta były spokojne bez nich i nawet moglibyśmy sobie sami z moim posiedzieć u nas. 😞 no jestem w kropce bo do teściów nic nie mam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu przy kłótni za dużo powiedziała m.in że niszczę męża, że nic nie robie, że maja jest kartą przetargową itd Ja na nią wyskoczyłąm na naszą wspólną znajomą bo jak bylismy na urodzinach jej kochasia to ta znajoma nagadała mojemu mężowi że popełnił dwa błędy jeden że ma dziecko a drugi że się ożenił z niewłaściwą osobą! O to wybuchłam bo ja w swoim domu na to bym nie pozwoliła, a jak ta wyjechała mi z wiązanką i z różnymi tekstami to serio.. Ale ciesze się że tak wyszło bo wiem jakim jest człowiekiem i bogu dziękuje że nie wzięłąm jej na chrzestną!

No i właśnie tak myśle o tych świętach jak nie urazić teściów.. Z jednej strony myśle że powinnam iść z głową podniesioną i olać ich, żeby nie urazić teściów. A z drugiej strony wiem że nie będe się czuć komfortowo i do dupy tak bo to są święta!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lala a może szwagierka nie przyjdzie do teściów w 2 dzień świąt?
Moi teściowie podobno się dziwią że nie przyjdziemy do nich na Wigilię bo brat męża pojedzie chyba z moją siostrą do moich rodziców i teściowie zostaną sami.
Ja jeszcze nigdy nie byłam u teściów na Wigilii i jakoś nie chcę iść, poza tym lubie tę domowa Wigilijna atmosferę a gdybyśmy poszli to trzeba by wracać wieczorem do domu i ta atmosfera by nam uciekła.

Emilkę chyba bolała główka bo obudziła się po północy i przez 2 h nie mogła usnąć tylko co chwilę płakała więc tuliłam, śpiewałam i całowałam. Kurcze nie mogę sobie darować takiej nieostrożności 😞
Teraz śpi a ja smaże naleśniczki bo miałam straszną ochotę z dżemem pomarańczowym 🙂 Musze jeszcze poprasować i umyć naczynia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...