Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Cherry napisał(a):
cholera się tu dziejeeeeeeeeeeeeee!!! HALO !!!

Cherry masz kogoś kto by niedrogo firany uszył??? Ile to może kosztować? Materiał bym na allegro kupiła bo ceny w salonach zwaliły mnie z nóg 🤔


Zadzwoniłam do swojej krawcowej (kwadraciak naprzeciw tego bloku co gaz wybuchł - koło mostu na Jelcz) i ona powiedziała, że biorą 2 PLN za metr. Ile metrów wyjdzie to mnożą to przez 2 PLN.

Jak chcesz to podam Ci numer ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nom ja to jeszcze z @@@ tak nie miałam .... istna powódź . Jak to fajnie było gdy @@@ nie było 😁 😁 😁 a no i w ciągu 2 dni przytyłam 4,5 kg !!! Dzizas kiedy się to skończy.... Ja zawsze tyle wody nabieram....


Gagat padł i śpi....

No a co do idealnych urodzin to mówię Wam jaja jak berety zorganizowali to tak ze jak sie dawło prezenty to trzeba było przed nim uklęknąć jak przed małym królem !!! 😲 😲 😲 Przez pierwszą godzine to myślałam że zaraz wyjdę ale potem zlałam wszystko i siedziałam z dziećmi w pokoju by tych głupot nie słuchać..... Żałowałam że się nie spiłam - lżej by było.... 😁 😁 😁

Wanilia widzę że przeprowadzka juz na maksa. Jak potrzebuje Twój M pomocy to drynknij ekipa do tachania i przewożenia się znajdzie 🙂 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
wanilia napisał(a):
Cherry napisał(a):
cholera się tu dziejeeeeeeeeeeeeee!!! HALO !!!

Cherry masz kogoś kto by niedrogo firany uszył??? Ile to może kosztować? Materiał bym na allegro kupiła bo ceny w salonach zwaliły mnie z nóg 🤔


Zadzwoniłam do swojej krawcowej (kwadraciak naprzeciw tego bloku co gaz wybuchł - koło mostu na Jelcz) i ona powiedziała, że biorą 2 PLN za metr. Ile metrów wyjdzie to mnożą to przez 2 PLN.

Jak chcesz to podam Ci numer ....

Cherry ale metr czego? Obszycia boków, wszycia tasmy?? bo jak 2 zł za metr boku to wychodzi mi ok 25zł za samo obszycie firanki 🤔 Materiał koło 20 zł x 4m. Firanka kosztowałaby ok 100zł zakładając że kupie tani materiał. No nic, zajdę jeszcze do krawca u siebie i zapytam, może cena podobna to bez sensu wozić 🙂 Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):

Wanilia widzę że przeprowadzka juz na maksa. Jak potrzebuje Twój M pomocy to drynknij ekipa do tachania i przewożenia się znajdzie 🙂 🙂 🙂


Dzięki, częśc gratów już pojechała (w tym ta wielka szafa) - w czwartek wieczorem przyjedzie kolega to pomoże ze sprzetem AGD bo tu M nie da rady sam. Ale jakby cos mu wypadło to będę pamiętać o proozycji bo M gotów się sam z tym szarpać 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
Zadzwoniłam uściślić..... liczy się tak jak piszesz za metr obszycia... więc raczej to nie jest tanio....

..... ale wiesz mogę pożyczyć od mojej mamy maszynę i możemy spróbować same....

Co myślisz....?

Brzmi nieźle - tyle ze ja nie wiem nawet z której strony do maszyny podejść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Cherry napisał(a):
Zadzwoniłam uściślić..... liczy się tak jak piszesz za metr obszycia... więc raczej to nie jest tanio....

..... ale wiesz mogę pożyczyć od mojej mamy maszynę i możemy spróbować same....

Co myślisz....?

Brzmi nieźle - tyle ze ja nie wiem nawet z której strony do maszyny podejść 😁


ja wiem i umiem ale u mnie cieńko z prostym cięciem nożyczkami.... więc jak potniesz zaprasujesz i pospinasz szpilkami to mogę zszyć 😁 😁 😁 😁

Hahahaha to byłoby wielke dzieło !!!! WANILIOWO- WIŚNIOWE FIRANKI 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😁 😁 😁
apropo maszyny właśnie zwęziłam stare spodnie które leżały w szafie bo nogawki były szersze a teraz na topie rurki. No więc tym oto sposobem mam czarne rurki z tally weilj (za 5 min roboty i 5zł bo spodnie kupiłam kiedyś w lumpie właśnie za 5)!
Nie chce się już czaskac dłużej bo Maja jeszcze śpi! A jednak maszyna terkocze..

Oczywiście człowiek uczy się na błędach bo wczoraj zdążyłam już złamać igłe jak ćwiczyłam różne materiały.. Dobrze że dali zapas!

No i musze wybrać się do sklepu bo bida w domu jeśli chodzi o różnorodność nici - o materiałach nie wspomnę.. ale z tym muszę się wybrać do ikei 🙂

Póki co krawcowa ze mnie marna 😁 😁 😁 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu ta maszyna to http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-lucznik-kornelia-ii-2004-i2930219850.html
to mój prezent urodzinowy ale że przyszła wcześniej to już testuje 🙂 Męzuś zakupił ale gdzie to nie wiem 🙂 na allegro można dostać ..

Ja chciałam taką zwykłą w granicach 300zł ale mój stwierdził że nieee i kupił taką już półprofesjonalną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziecię śpi, a mama próbuje odzyskać równowagę, dzisiaj mnie tak podbrzusze napier... w sensie, że boli, że ledwo się trzymam na nogach - uch! kto mówił,że po ciąży nie boli? kłamał!!!

mam nadzieję, że u Was lepiej niż u mnie

dobrej nocy Paniom i dzieciom 🙂

ps. lala - szyj nam szyj sto lat! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry to ja ma zapłon hehe, myślałam, że dostałaś 2 raz w miesiącu okres a to raczej nie normalne. Coś dzisiaj u mnie z trybieniem nie tak hehe
Cherry 4,5 kg??? Toż jak balon chodzisz napompowana. Szok.
Mamy coś wspólnego…hehe idealne osoby i ich imprezy hehe

Lala my też wcześniej nie spacerowaliśmy po śniegu bo synek zaraz kładł się na śniegu a dzisiaj ładnie sobie dreptał ale króciutko 😆Fajnie wyglądał tak dreptając po śniegu. Taki duuży się wydawał.

Ania_anusia czasem fajnie ot tak połazić po sklepach i poplotkować 😜 miły miałaś dzień

Lala sprzęt masz profesjonalny i super że już nad nią zapanowałaś.

Shellby
może weż sobie do łóżka termofor i się wygrzej?Współczuje bólu…

McDusia where are you??? Zaginęłaś w stosie PIT-ów????????????????????????? Odezwij się..

Do południa miałam gości. Ale w międzyczasie posprzątałam, zrobiłam synkowi obiadek, przesadziłam kwiatki. Ap-ropo macie jakiś sposób na białe muszki w ziemi??? Nie mogę ich wykorzenić 😞. Zmieniłam dzisiaj całą ziemię, wypłukałam korzenie i zobaczymy co dalej będzie..
My dzisiaj byliśmy w odwiedzinach u ciotki. Oczywiście taka zdolna jestem, że po drodze nogę skręciłam 😮 😮 🤢 booollliiiii 😞 😞 😞ajććććććććććć Noga spuchła jak bańka.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej
Nie było mnie 2 dni i co? Mam 10 stron do nadrobienia...

Anabelle móiwsz i masz! Ha ha jak na zawołanie jestem.. i to posta mam napisanego :P

Może więc w skrócie odpisze co? Nie obrazicie się???? Pewnie, że nie.. hi hi

Anusia jestem mega ciekawa co wyszło z mieszkankiem 😉
No i doczytałam o mega pani.. co za cipa z niej!!!
Ale teraz jestem ciekawa co wymysliliście z mężem????
Hmm no niby super, ale czy możecie tak sobie zabudowac ten balkon?????

Anabelle powtórze, co powiedziała mi położna na wizycie jak wróciłam z córką do domu... Miałam Emolium płyn do kapieli, krem, balsam, bo dostałam taki komplet z reczniczkiem od chrzestnego Izuni jak się urodziła 😉 No i nt emolium tak się wypowiedziała: "że owszem moge teraz już stosowac emolium, ale tylko np płyn do kąpieli i wtedy już nie oliwkować, nie balsamować... potem jak skończy mi się płyn do kąpieli kupić inny a używac np balsamu... i generalnie mówiła, że jesli skóra nie wymaga stosowania emolientów to nie powinno się ich uzywać! Bo skóra się przyzwyczai i gdy zajdzie potzeba stosowania czegoś takiego to nie będzieco zastosować bo już wszystko bedzie zastosowane.. a tak jak skóra nie nauczona to w razie czego będzie mozna zastosowac emolium i wtedy emolium zadziała i łądnie nawilży np skórę...
Dlatego stosowałam tylko na poczatku a teraz już nie 😉

Widze, że macie fajne poranki 😉

I jak przesadzanie kwiatków? a jakie masz?

Lala ale miałaś przygodę z przeprowadzką! No i w sumei taka okazja! Super! Cieszę się bardzo, że Wam się tak udało!

Ja mam podobnie, jak Ty, że najpierw wstaje, robię mleko córci, przewijam, przebieram, sadzam w krzesełko daje coś do rączki, biore się za siebie, za sprzątanie, znów za siebie i dopiero potem komputer i kawa 😉

Yenifer super dni nastały prawda? 😉

Madzia_m3 super, że mąż będzie z Wami miesiąc po porodzie! Mój był 2 tyg, ale i tak duzo mi to dało 😉

Zania no jestem pełan podziwu dla Emilki i to nie ze względu na szczypanie, ale liczenie, mówienie! No prosze jakiego masz opiekuńczego męża!!! Gratuluję!!!

MamaMatka fajna kanpa, ładna! Podoba mi się i w moich ulubionych kolorkach 😉

Judzia i jak plasterki? Skuteczne na katar?
A z mężem jak rozmawiałas to zawsze jakiś postęp.. bo wcześniej pisałaś, że nie odzywa się.. i kto się pierwszy odezwał? mam nadzieję że On??? Tęskni chociaż za Wami? A moż ejuż wrócił do domu???

Wanilia to już bliżej niż dalej!!! Pewnie oszczędzaj się.. a kierownik imprezy tez fajna fucha 😉

Cherryojj jak ja Ci zazdroszczę, że dopeiro teraz dostałas miesiączkę! JA to pomimo karmienia dostałam 3 miesiace po porodzie i od tego czasu mam regularnie co 28 dni jak w zegarku!!!
Ale za to drugi dzień @ od czasu porodu to leci mi jak woda z kranu i co chwile tzreba podpaski zmieniać... tamponów nie uzywam, bo nawet nie nadążyłabym chyba wkładac...
Ale za to jak mam dostać i jak już jest nic nie boli... 😉

Co Ty mówisz? Klękac przed dzieckiem? A co to Bóg jaki???? no wiecie!!!! skandal!!!

Lala a Ty tak po prostu jak to się mówi z ulicy wzięłas się za szycie czy coś tam już cwiczyłaś, uczyłaś sie jako krawcowa?
Ja myslę już od jakiegoś czasu o kupnie maszyny tak by móc sobie zemek wszyć, spodnie skrócić... i takie tam drobne rzeczy, ale bede musiała nauczyc sie obsługi chociaz to az takie trudne to chyba nie jest... 😉

Łucznika to chyba raczej dobra maszyna... ja oglądałam singierki czy jak to sie pisze, ale potem dałam sobie spokój z braku kasiorki.. no ale temat wrócił teraz 😉





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabelle mam nadzieję, że jednak nóżki nie skręciłas tylko jakoś krzywo stanełaś i po prostu boli...

No nadrobiłam... a teraz co u nas...

W niedzielę późno wstałam, a potem olała mnie cały dzień głowa więc nie miałam siły na neta, zajrzałam tylko wieczorem na fb...
Bylismy z mężem za to na zakupach i kupilismy lampy na zewnatrz domu, lampkę na biurko, sól do stacji zmiekczająco-coś tam zapomniałam jakiej hi hi mydelniczkę pojemnik na mydło w płynie i w ten oto sposób wydałam 600 😉

W poniedziałek popołudniu byłam u kuzynki na kawce, a potem jeszcze podjechałam do urzedu skarbowego po formularze do rozliczenia PIT-ów... o własnie Anabell dzisiaj miałam tylko jeden do rozliczenia :P
i wieczorem obejrzałam film i jakos zleciało...

Dzisiaj od 12 miałam gości.. była moja bratowa z córka -2,5 letnią Majunią i też cały dzień zleciał... ale wybrałysmy się koło mojego domu na polna drogę na sanki i wózek też wzięłąm i najpierw dziewczynki siedziały na saneczkach a ja pchałam pusty wózek, apotem Izę wsadziłam do wózka a raczej połozyłam, bratowa połozyła Maję w sankach i dosłownie za niecałe 10 minut obie panienki spały smacznie 😉
No ale dopiero przed 18 brat przyjechał po nie...

I tak zleciało... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDusia bardzo lubię kwiaty 🙂 Mam fiołki afrykańskie -aż 4, dzisiaj przesadziłam 2 do podłużnej doniczki, jutro te pozostałe dwa też przesadzę ale muszę doniczkę podłużną dokupić. Ponadto mam fiołek alpejski, koniczynę, storczyki biały i fioletowy, beniaminek i taki kwiatek co wygląda jak trawa i kwitnie małymi białymi kwiatuszkami (nie wiem jak się nazywa, nie mogłam w necie znaleźć). Miałam skrzydłokwiat ale mi te cholerne muszki białe załatwiły na ament 😠i muszę sobie odnóżkę załatwić. MYslę jeszcze aby skombinować odnóżkę Zamiokulkasa. A Ty też lubisz kwiaty? Jakie masz ?? 😜

A noga skręcona, niestety 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anabelle no to wspólczuję! A smarujesz czymś ? jakies okłądy robisz?
Altacet działa super!

A co do kwiatków to ja Ci Kochana moich nie wymienię, bo połowy nazw nie znam :P ale generalnie mam sporo w domu, i koło domu... ale co się dziwić jak moja mamcia pracuje w Ogrodzie Botanicznym... :P

MOge powiedziec co mi ozstało w salonie na parapetach, bo z podłóg musiałam powynosić, bo Izie też się spodobało gzrebac w kwiatkach... 😉

Mam hiacynty (ale juz przekwitnięte i czekjaa na wiosnę, aż trafią do ogródka), stope słonia, 3 storczyki, peperomię, kalla Elliota, czyli Zantedeschia elliottiana, i jeszcze 4 inne ale nie wiem jak się zwą, a wujek google ich nie znalazł w grafice 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shellby dziękuje 😘 u mnie niestety często tak..

McDusia nie smaruję ale chyba bede musiała zrobic sobie okład z altacetu bo bol nie ustepuje..
Ciekawa jestem jak wygląda kwiatek - stopa słonia hehe

... juz wiem, wujek google pokazał 😉 fajny, wygląda jak drzewko. Lubię duże kwiaty. Jak się dorobię wiekszego mieszkania to bede miała mimi ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...