Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam Mamusie 🙂 Co do ubranek...to nawet większej połowy nie założyłam, zwłaszcza tych najmniejszych. Tak samo mam tyle spodenek dżinsowych i ogrodniczek, a że mój Oskar ma długie nogi, to większość nogawek za krótka 🙂 No i ogólnie to wole ubierać mu dresy lub pajace, bo mu wygodnie, ja sama nie chodzę w domu w dżinsach , więc i małego nie będę męczyć!
Wczoraj byłam ważyć Oskara i ostatnio bardzo mało przybrał, bo po 145 gram tyg, a do tej pory było po ponad 200 😮 No i wczoraj ważył 5,98. No ale na siatce centylowej jest w normie, więc nie ma powodu do niepokoju. No i właśnie zamierzam sie za dwie godz wybrać na spacer, ale co sie chmurzy, grrrrr!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂
U nas dziś pogoda nie fajna więc ze spaceru nici- wieje silny wiatr 😞
Mój bąbel od 2 dni jest strasznie kapryśny....ciągle płacze i się pręży...nie chce leżeć na łóżku, nie chce leżeć w bujaczku.....na macie mu się podoba ale najbardziej na rączkach. Nie wiem dlaczego się tak rozpuścił bo wcale za dużo nie bierzemy Go na rączki właśnie aby się nie przyzwyczaił. Ciągle mam dylematy (jako, że nie mam doświadczenia w wychowywaniu dzieci) czy dobrze Go wychowuje, czy za bardzo nie przyzwyczajam do siebie itd. Czy Wy też praktycznie przez cały czas jesteście ze swoimi dzieciaczkami? Wiem, że to głupie pytanie ale chyba wiecie co mam na myśli....
Jeśli chodzi o ubrania to ja głównie mam body i pajace....ze strojów wyjściowych to kupuje tylko 2 komplety w danym rozmiarze....macie racje, że jak przyjdzie ciepło to trzeba będzie mieć ich więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂 🙂
Agisal! moja Zośka przez pierwsze 2,5 miesiąca była niańczona przez mamę, mnie i męża a czasem i przez siostrę! Taka byla rozdarta, myślałam, że nigdy jej to nie przejdzie! Z resztą pisałam Wam (dawno dawno temu) co my z nia mieliśmy 🙂 🙂 a teraz! niemalże obrót o 360 stopni! Moje dziecko, fakt, że nie samo, ale już grzeczniej zasypia (tylko u mnie na rękach, ale potem kładę ją do wózka), jak ją posadzę w leżaczku, to też mam już czas np. poprasować, na prawdę troche się zmieniła. I często biorę ją na ręce bo mi jej szkoda tak zostawiać, jeśli ona się domaga mojej bliskości to ją dostaje 😁 😁 właśnie dziś oglądałam jakiś program na tvnStyle, gdzie położna mówiła, że nie wolno słuchać rad naszych mam czy babć, że dziecko się przyzwyczaja do rąk! Ono samo z tego wyrośnie albo się oduczy, nie wolno nic robić na siłę!!!
I jeszcze przytoczę taki wątek programu DzieńDobryTvn, gdzie taka dziewczyna sprawdza, jak wychowuje się dzieci w innych krajach. Zauważyłam, że nie ma tak jak u nas, że dzieci powinny spać same, itd... Wręcz przeciwnie! Jak dziecko na przykład chce spać z rodzicami to niech śpi! I ja jestem zwolenniczką takiego wychowywania dzieciątka przy sobie 🙂 🙂 jestem z nią 24h/na dobę, z tym, że mama mi też pomaga bo z nią mieszkam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie!
Melduję że u nas ok!
Majeczka rośnie - podciąga się sama do siadania - w bujaczku tez sama się podnosi więc muszę ją przypinać. Jest bardzo kochanym dzieciątkiem, daje namm się ładnie wyspać, w ciągu dnia też ma chwile że potrafi się zająć sama sobą. upiłam jej słoiczki z gerbera - złociste jabłka po 4miesącu i jabłka z delikatnym bananem. Z bananem jeszcze chwilke poczekam, ale złocistych jabłek zjadła dziś 2 łyżeczki - czekam na reakcję. Ale skoro wcina tarte jabłuszko to z tym słoiczkowym nie powinno chyba być problemu.
Moje zapalenie dziąsła powoli mija - a przynajmniej mam taką nadzieje.. opuchlizna delikatnie zeszła więc jestem dobrej myśli.
A ja mam tyle pomysłów.. ciągle bym coś zmieniała - a to kupiłam do sypialni nowy dywan, a to do pokoju nowe filcowe serwetki, a to w kuchni firanka.. A to moja wczprajsza robota:
jak Majeczka usnęła po 22 to mamuśka dała czadu i po północy było już posprzątane i firanezka nawet powieszona:



wkurzały mnie te kafelki , a na nowe kafelki nie mamy jeszcze uzbieranej całej sumy. To jednak większy wydadek bo śliczne kafelki ślicznie kosztują. Dlatego tylko to nam zostało do remontu, ale mamy czas - przecież jesteśmy troszke ponad rok po ślubie 🙂 A po tej zmianie lepiej się czuje 🙂 no i dojdzie jeszcze oświetlenie diodowe - ale to wam pokaże jak już mąż założy. I co myślicie? warto było? - koszt odnowy łazienki to aż 80zł 61zł tapeta i 19zł klej.

a to moja majeczka:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LALA łazienka BOSKA!!! ECH ZAZDROSZCZĘ!!!

Agisal ja jestem z moim dzieciątkiem 24/7. Damy radę nie ma co!!! Jeszcze trochę i bedzie wiosna to wyjdziemy do ludzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
LALA łazienka BOSKA!!! ECH ZAZDROSZCZĘ!!!

Marinel
powiem szczerze że sama się ciesze z tej zmiany - mimo że wcześniej nam się dało i tak zmienić ją z czegoś takiego:


obniżyliśmy sufit, przesunęliśmy piecyk, nowa wanna, nowy kibel.. ale ta ostatnia zmiana
(to zadziwiające ile może kawałek tapety) podoba mi się najbardziej - i sama w szoku jestem że ta dobrze to wygląda. A dojdą jeszcze diody 😁
Ja też z Majcią jestem 24/7 🙂 a co du ubranek to nosi 62-68 ale te rozmiary są rózne, co sklep to inaczej.. Przebieram ją dwa razy - na noc i na dzień. Na nocke zakłądam bawełniane pajace albo śpioszki a w dzień raczej coś welurkowego żeby mogła pokopać nóżkami 🙂 no i jakoś tak ze szpitala to przyniosłam tam też bobasy przebierali 2 razy dziennie. NOO nie dodam że czasem ją przebieram 4 razy, jak pielucha nie zmieści kupci (jak to możliwe że takie piękne dziecko robi taaakie kupy) albo jak jej się uleje zbyt mocno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny co na straszne odparzenia w pachwinach?? Uzyłam tormentiolu ale chyba pogorszyłam sprawe mam jeszcze sudo i alantan i nie wiem co lepsze??

lala łzienka super

co do wprowadzania pokarmów to ja już sie tego doczekać nie moge ale czekam do 4 miesiaca jednak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
dziewczyny co na straszne odparzenia w pachwinach?? Uzyłam tormentiolu ale chyba pogorszyłam sprawe mam jeszcze sudo i alantan i nie wiem co lepsze??

lala łzienka super

co do wprowadzania pokarmów to ja już sie tego doczekać nie moge ale czekam do 4 miesiaca jednak


u nas dziala sudocrem ale mozesz tez zasypac maka ziemniaczana i kapac w krochmalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yenefer, ja bardziej traktuje to jako wprowadzenie Mai do tych wszystkich nowości , żeby w 4 miesiącu nie rzucić się na wszystko co pisze od 4 miesiąca. Powoli ją przyzwyczajam, ale wiem że ma mały delikatny żołądeczek i nie przesadzam. Moja koleżanka swojemu synkowi co ma 3 miesiące podaje już normalnie soczki z gerbera i bobofruta przez butelke 😮 Ja tutaj jestem jednak troszke ostrożniejsza - wole dać jej spróbować i poczekać na reakcje organizmu. Zaś ona jemu podała mu butelce 60ml 🙂 ale każdy wychowuje dzieciaczki jak chce więc się nie wtrącam - pdziwiam ją za odwage. U Mai to inaczej wygląda bo od niecałego miesiąca podaje jej jabłuszko, ostatnio tarte na tarce bo dobrze je przyswaja. A te w słoiczkach to też jabłuszka 🙂 Boje się jednak podać marchewkowe,brzoskwiniowe itd, z tym poczekamy do 4 miesiąca. No a potem to już będziemy gotować specjalne zupki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale dzięki za linka :*
a z tym wprowadzaniem tego powoli od 3 miesiąca to też położna proponowała bo mówiła że lepiej dziecko przyzwyczaić niż potem dawać mu wszystko gdzie na etykiecie widnieje magiczna 4, bo przecież pisze że wolno. A dziecko tak szybko wszystkiego może nie przyswoić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Zasypac samą mąką jak pudrem??


tak to taki puder naturalny i skuteczny 🙂

lala- ładna ta wasza lazieneczka.. a ta tapeta to jakas taka specjalna na kafelki?? pytam bo ja sie zatrzymalam w czasie na etapie grubych papierowych tapet 🤔 ktore z pewnoscia sie do lazienek nie nadaja... choc cos mi sie obilo o uszy o jakis tapetach silikonowych...

Ja jestem zdania, ze nie ma co sie spieszyc z podawaniem pokarmow stalych jeszcze sie przez cale zycie najedza takowych... Wole dmuchac na zimne i raczej nie podwazac opinii specjalistow w tej kwestii, tym bardziej, ze obecnie u dzieciaczkow wystepuja coraz czesciej alergie, ktore biora sie wlasnie z tego, ze maly organizm nie potrafi przyswoic niektorych skladnikow... wiecp o co sie spieszyc... wiadomo, ze kazde dziecko inne i jedne zareaguja dobrze inne mniej - ja wole nie ryzykowac, bo wysypki to male piwko ale np. bole brzuszka to tragedie dla dzidzi i mamy... Wiem, ze przy pierwszym dziecku chce sie najlepiej wszystkiego od razu sprobowac to trzeba tez pamietac, ze to tylko maly, niewinny, nieswiadomy niczego organizm tak niedlugo na tym swiecie...musi do wszystkeigo dorosnac...cieszmy sie tym jaki jest teraz to takie ulotne chwile...na wszystko przyjdzie pora, nawet sie nie obejrzycie jak szybko minie wiek niemowlecy - gwarantuje... Tak wiec ja czekam cierpliwie - dzieci ucza cierpliwosci wiec badzmy cierpliwe na wszystko przyjdzie odpowiedni czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry witaj z rana 🙂
Świetnie się wysypiać prawda?

Lala89 ja też chciałam zapytać co to za tapety? Może wpadłabyś też do mojej łazienki ? 😜 😆 😁
Yenefer ja też dziękuję za link. Co prawda i tak czekam do 4. miesiaca ale miło posłuchac specjalisty. Właściwie czytałam juz sporo o diecie maluszka nawet to że do 3. roku życia nie pwoinno się podawać mleka krowiego ani tzw. pokazrmów z dorosłego stołu (schabowy z ziemniakami i zasmażaną kapustą 🙂 ?) Nie sądzę żebym tak długo zwlekała z podawaniem normalnego jedzenia Emilce ale będę to miała na uwadze. Wczoraj dostałam paczuszkę od Hippa a w niej słoiczek "Pierwsza marchewka" i łyżeczka, plus 2 herbatki. W realu od jutra sa promocje na słoiczki więc mąz zrobi zapas ale podawać zacznę po 4. miesiącu. Co prawda to już za 2 tyg ale zobaczymy jak będzie. Na razie mi się do tego nie spieszy tym bardziej że podobno do podawania dziecku pokarmów stałych łyżeczką powinno ono siedzień a mojej Emi do tego daleko.

Zapomniałam napisać że kiedyś podejrzewałam że Emilka nietoleruje białka mleka krowiego ale chyba się myliłam. Co prawda wyeliminowałam mleko na ponad miesiąc ale od jakiegoś czasu zaczęłam wprowadzac po trochę, jadłam masło, biały serek, troszkę żółtego itp. ale ostatnio upiekłam sobie ciasteczka z jabłuszkiem i w ich skład wchodziła kostka masła i prawie cały kubeczek śmietany. Ciasteczka zjadłam w 2 dni i dzieciątku nic nie było 🤪 Dodam że tak mnie to zmobilizowało że zjadłam juz kawałek czekolady, 2 pączki, drożdżówkę, delicję, faworki i nie zauwazyłam żadnej negatywnej zmiany. Jeszcze muszę się odważyć na jogurt i mleko chociażby w naleśnikach.
Shelby pisałaś kiedyś o tych płatkach nesvita na śniadanie które dostałaś do testowania. Zalewa się je mlekiem czy wodą? Mają w składzie mleko? Który smak polecasz? Pisałaś też o paczce z Bebilonu czy wysyłałaś jakies zgłoszenei do nich? ja sie zarejestrowałam jeszcze w ciązy i dostałam wtedy niedźwiadka takiego jaki leżał sobie koło Emilki Zanetki na jednym z jej zdjęć.

Dzisiaj rano pozytywnie mnie zakoczyła wiadomość z cukierni że cena za 1kg torta na chrzciny wynosi 30zł. W szoku jetsem bo wiem że torty i ciasta mają pyszne bo zamawiałam u nich na wesele i przez tydzień po weselu słyszałam tylko o torcie i ciastach jakie to były pyszne 🙂 No i za torta, ciasta, ciasteczka i słodkie paczuszki dla gości na 100 osób wraz z poprawinami zapłaciłam tylko 1200zł, więc ceny mają naprawde niskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuje za mile słowa 😁
Piotruś też sporo czasu spędza na rękach lub np. leży w łóżeczku a ktoś koło niego i prowadzą „rozmowę” 😁 😁 😁. Na chrzciny dostał huśtawkę i też sobie chętnie na niej siedzi, wczoraj nawet na huśtawce zaliczył drzemkę. Ja jako tako tez jestem non stop z dziećmi ale codziennie przychodzi do mnie moja mama (ma blisko) i np. kąpie dziewczynki. 🙃 😁 🙃
Lala ale się napracowałaś z ta łazienką, efekt super! 🤪
Cherry fajnie masz, mi się chce koszmarnie spać 😞 , Piotruś dzisiaj kiepsko spał i chyba kilkanaście razy w nocy wstawałm, zeby dać mu smoczka lub/i przytulić.
Oj u nas dzisiaj chyba też nie będzie spaceru – pada i jest szaroburo, nieprzyjemnie 😞 🤢
Sandra zgadzam się z tobą, że nie ma co się spieszyć z rozszerzaniem diety, niech malutkie brzuszki będą całkowicie gotowe na nowości – czasami nawet 4 miesięczne dziecko nie jest jeszcze gotowe na rozszerzanie diety – Ulce w wieku 6 mcy musiałam rozpocząć rozszerzanie diety od początku bo okazało się że uczuliła ją marchew (po kilku tygodniach jej jedzenia), więc na kilka tygodni odstawaliśmy marchewkę i powoli wprowadzaliśmy na nowo – było to o tyle skomplikowane, że Ula chciała jeść tylko słoiczki a spróbujcie znaleźć takie bez marchewki – były ledwo 2,3 smaki.
Marinel - raczej nie rób za duzych zapasów słoiczków - bo dany smak może Emilce nie podchodzić i szkoda by bylo kasy. Aha, super, że mleko nie jest problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ta tapeta to winylowa na flizelinie, bardzo dobrze zmywalna, nie przemaka. Datkowo kleiliśmy na kleju akrylowym co bardzo dobrze trzyma. No i tak jak mówiłam koszt niewielki a efekt zaskakujący jak dla mnie. Niech już przyjdzie wiosna bo tylko kombinuje co jeszcze w domciu zmienić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie!
widzę, że ożywiona dyskusja o rozszerzaniu diety maluszkom. moje zdanie jest takie, że rozszerzać jak najbardziej można, ale z głową. jeśli ja jadam coraz więcej produktów i nic się nie dzieje, można zacząć skubać jabłuszko. na tym filmiku z linka pani doktor mówiła, żeby zupki zdaje się rozpoczynać od 2-3 łyżeczek. ja osobiście uważam, że to za dużo. sama zaczęłam podawać jabłko po odrobince.
teraz wszystkie owocki i pierwsze zupki są "po 4 miesiącu"-te pierwsze, a jeszcze 6 lat temu były OD 4 miesiąca 😉 nie uważam również, że przy podawaniu posiłków dziecko powinno umieć samodzielnie siedzieć, bo mój pysiol je na leżaczku. Wasze bąble też na nich się znajdują czasem, no nie? poza tym niedługo zacznę dawać zupinkę i zacznę jak z jabłkiem od mikroskopijnych ilości. Nie uważam, abym robiła dziecku wielką krzywdę 🙂 myślę, że im więcej pozna smaków "za młodu" tym lepiej.
nie wyobrażam sobie również, żeby dziecko przez 6 miesięcy "jechało" tylko na mleku (wg zaleceń pediatrów), bo najnormalniej w świecie większość z nas będzie już jedną nogą w pracy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jadwiga róża moje kondolencje. To straszne jak odchodzi ktoś bliski i to jeszcze w tak młodym wieku.
Marinel ja też dostałam paczkę z bebilonu. Z pewnością również dostaniesz skoro się rejestrowałaś na ich stronie jeszcze w ciąży. Ja kiedyś tam dostałam od nich maila żebym potwierdziła, jak już Emilka się urodzi i wpisała datę urodzin bo po 3 miesiącu wyślą próbkę mleka Bebilon2 i poradnik Eksperta dla rodziców. Dostałaś też coś takiego?
Ja Emilce jak na razie podałam 3 razy odrobinę startego jabłuszka. Oglądnęłam też filmik od Yenefer i jednak zaczekam ze słoiczkami do 4 miesiąca. Mam ich pięć, każdy inny smak, Emilka dostała w prezencie od cioci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadwiga roza moje kondolencje! straszne ze ludzie odchodza w tak młodym wieku.
Zaniu dostałam tylko 1 paczkę od Bebilonu. Może jeszcze przyjdzie ta o której mówisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...