Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A zapomniałam napisac ze byłam w rossmanie po te słoiczki co kupony na nie dostałam 😉 i dostałam paczuszke z obiadkiem soczkiem próbka kremu i łyzeczka fioletowa 😉 nie wykupiłam mleka i kosmetyków bo mleka nie uzywam a kosmetyków na razie mam zapas zreszta jakos nie jestem do hippa przekonana a troszke kosztuja 😉

Jej mam 100 oklasków dziekuje wszystkim 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Wpadam na chwilke i co widzę tyle stron 🙃 😮 Chyba nie dam rady nadrobić bo mamy gościa, teraz mój mąż pojechał na drugie już zakupy a ja usiadłam i jem leczo 🙂
Byliśmy w mieście, kupiłam marynarkę na chrzciny i buty baleriny ale to tak do chodzenia na co dzień. No i jakieś drobiazgi kosmetyczne. Mikołajowi trampki i takie gumowe buciki. No koniec przechwałek 😉 😉 😉 😉 Wybaczcie!

Nikusia fajne te ubranka 🤪
KingaS też myslę ze to potówki bo moj mały tez miał i znikneło 🙂
Kacha maszyna konkret,ja lubie starocie chociaż do domu to fajnie jak są odrestaurowane i pachną, bo czasem stary mebel strasznie " pachnie" 😁
Kruszyna udanego działkowania 🤪
Anabel ja to chyba po chrzcinach bede spac tydzień 🙃 😁
Nikusia to super z tymi testami, szybko ci idzie z szukaniem pracy 🤪

Co do zdjęcia zaraz po urodzeniu to mam 🤪 I jestem szczesliwa ze je mam, bo to wyjątkowe fotki 🙂 Niestety robione telefonem ale mam 🙂

Uciekam zmywac 😮 Nie chce mi sie, papa

Dziękuje za oklaski, ja to Was złapię wszystkie z rana 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
byłam z sklepie i w parku.
Kupiłam mleczną kaszę manną z Nestle ( z glutenem od 4 m-ca), bo tylko taka była. Będę dodawała do deserków. Widziałam jeszcze coś innego deserek jabłko z kaszą manną z Gerbera. Przeczytałam i pisało, że na pierwszy etap ekspozycji na gluten. Nie wiem czy jest ich więcej i różne smaki, bo u mnie był tylko ten jeden.
Co do mojej pracy to doszłam z koleżanką do wniosku, że skoro zadzwonili (z tej pracy gdzie składałam ofertę) a jest 60 chętnych to to już jest 1/60 sukcesu 🤪 a za resztę trzymajcie kciuki. 😁 😁
Wielka ja wiem, ze pamiętasz że mam Emilkę 😘 😘 😁 😁
Kacha gratuluję premii. 😉
Skoreczka fajnie że z pracy zadzwonili, ale jest duża konkurencja. 🙃
Anabel dziękuję za radę z tą kaszą manną. To za to był ten 100 oklask 😘 😘
Mi się podobają Emilki body z Biedronki, tylko te zatrzaski.

Właśnie w czym śpią Wasze dzieci? Czy już w piżamkach, czy w śpioszkach, bodziakach itd? I czym przykrywacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie


Hejka 🙂
Jeszcze jutro zajęcia dwa i do domku 🙂 Byłam w Polomarkecie i kupiłam Fabiemu słoiczki i dwie kaszki,bo u nas na wiosce to kiepsko z tym...nic dostać nie można 😠

Nikusia Powodzenia i szczęścia życzę 😘 😘
Fabi śpi najczęściej w bodach z długim rękawem i śpiochach,a przykrywam go lekką kołderką 🙂 ale często muszę go nakrywać,bo ma dar do ruszania nóżkami i rozkopywania 😉

Zmykam,muszę zjeść i się pouczyć na jutro 😞
P.S. Dziękuję za oklaski 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zapomniałam napisać ze dziś dostałam zielone pudełko z Bobovity ( juz sama nie wiem czy to z ankiety czy nie) 😁. No i w środku była zupka po 4 miesiącu, herbatka, kaszka i poradnik żywieniowy.

Nikusia to zalezy od pogody. My mieszkamy w takim miejscu ze jak w dzien jest goraco to w nocy mamy w domu skwarek. Wtedy mały śpi w bodach i nakrywam kocykiem. a jak zimniej to ubieram kaftanik lub body i śpioszki. I nakrywam kołderką. Szczerze to wolę kołderkę bo koc mały naciaga sobie na głowę 🤢 a ja nie lubię jak tak robi.

No i właśnie co to znaczy piżamka dla niemowląt lub bobasków????? Kiedys dostałma taki komplet i tam było coś takiego " jakby sukienka", no ale chyba to dla dziewczynki 🙃
Zawsze myslałam ze dzieci śpią w śpioszkach i kaftaniku a od was słysze ze są piżamki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczko moja maszyna jest z tych zadbanych 😉 i służy jako stół 😁 a to zdjęcie podesłane to na necie znalazłam. Czasem starocie wyglądają przecudnie 🙂

Ja też mam zdjęcia zaraz po urodzeniu 🤪 Mam też takie na skurczu ☺️ ☺️ ☺️ położna robiła ☺️ ale ich nikomu nigdy nie pokażę 😎

Anabel
masz rację z tą piżamką. Jak nam jest ciepło to dziecku też.
Skoreczko ja mam taką śliczną piżamkę dla Natalki 🙃 Zrobię może dziś zdjęcie w niej 🙂
Nikusia
wcześniej w piżamkach-śpioszkach spała takich z długim rękawem i stópki zakryte. Ale już wyrosła 😮 i przypomniałam sobie o prezencie od brata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka jak Kuba był w wieku Emilki to spal w śpioszkach a teraz dostałam od cioci takie piżamki, coś jak pajacyk ale bez stópek. Są jeszcze trochę duże, więc ich nie zakładam, ale chyba Kacha wspominała o piżamce więc mnie zaciekawiła.
A taką ala sukienkę to widziałam u koleżanki i się zastanawiałyśmy czy dziecko ma w tym spać. 😁 😁 Ona matka 3 dzieci a ja 2 😁 😁 😁 🙃 🙃 🙃
Kasiulka moja ostatnio też śpi w bodach z długim rękawem i śpioszkach. I przykrywam kocykiem. Tylko co chwilkę się odkrywa.
mój mąż wrócił 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka wpolczuje wymiotów,ble. No i po co żeś jadła tą truskawkę?

Ale ładna Kinia, no nie licząc chrostek. Ale mało ich juz jest z tego co widzę.

Skoreczka na ból głowy polecam Nimesil, jest rozpuszczalny w wodzie dzięki czemu nie drażni
żoładka i szybko sie wchłania, minusem jest fakt ze jest na recepte.

Dziołszki,za dużo na forum siedzicie to potem palicie obiadki hehehe 😉

Nikusia uczysz sie nocami? o matko, i ty jeszcze funkcjonujesz? a co do zmuszania

Emilki do mleka to tez nie wiem jak bys to miala zrobic bo jak sobie filmik przypomne, to
nie wiem ale chyba głowe by jej trzeba bylo unieruchomic hehe (żart) 😉

A ja mam okres co pół miesiaca. Już mam dosc bo wiecznie mnie wszystko boli.
Wczoraj bylam u lekarza z tymi bólami pod żebrem prawym i sie okazało ze to nerwicowe bóle,
i poza tym zoładek. No i lekka anemia. Super.
Do tego musze sie przejsc do ginekologa bo mnie ciagle rana na brzuchu boli a nie powinna
i mozliwe ze mam duze zrosty a podobno przy duzych bolesnych zrostach robi sie operacje i sie
je wycina..... nie mam słow.

Anabel, Ania nie ma problemu z moczem. Albo nie zrozumiałam o co ci chodzilo.

Nikusia co do sloczkow to ja tez sie zdziwilam bo dalam Ani jarzynowa od 4 miesiaca, a w skladzie
wyczytalam kalafior i zielony groszek, ktorych sie nie podaje w tym miesiacu, i wiesz co,
teraz jej troche kalafiorka daje do obiadku ale doslownie jedna lub dwie takie malutkie różyczki
i nic jej nie jest i to tez tylko czasem jej dam jak akurat mam mało innych warzyw w domu 😉

Wy dziewczyny wciaz dostajece prezenty i macie duzo ciuszkow a ja nic nie dostaje, bo mam
w rodzinie prawie samych chłopcow a od kuzyna dzieci ( dwie dziewczynki) to juz mają ponad 2 lata
i mogliby coś dac ale jakos nic nie dają. A ja glupia zawsze wszystko wszystkim daję.
A na dniach ma sie urodzć Igusia 🙂 od drugeg kuzyna.Miala termin na 29 maj ale jeszcze chodzi 😉
A nie moge sie doczekac zeby pojechac ją obejrzeć 🙂i juz skupuje ubranka dla niej i odkladam
po Ani za małe zeby miała.
A dzisiaj jak wracalismy od neurologa to wstapilismy do Auchan i kupilam Ani fioletowy sweterek
taki cieniutki bo czasami jeszcze sie przydaje a juz miała za małe no i wiekszosc z kapturami
jest a mało robią sweterków bez kaptura. No to kupilam bo za 20 zł był 🙂no i 2 szklane
butelki bo ostatnio strzaskłam 😉

A wy jakie butelki wolicie?Szklane czy plastikowe?

KingaS moja Ania czasami takie chrosteczki drobne ma tez w tych samych miejscach ale juz wiem
ze ma to po prostu z mleka jak jej tam poleci, slinka, ogolnie jedzonko a nie zawsze w ciagu
dnia ja tam wycieram. Wiec potem ma takie chrosteczki ktore szybko znikają. A Nikosiowi
znikają szybko?

Nikusia,fajny avatarek,pamieam go z fb.
A tez oczywiscie mam zjecie Ani zaraz po urodzeniu,a co wiecej, mam filmik jak ją ważyli i mierzyli 🙂
mnie zszywano a mąż filmował hehe,Ania ma tam takie sinawe stópki ale jaki ryk hoho 🙂
Juz wtedy umiala wrzeszczec hehe
Wrzucilabm na fb ale widać jej tam śliweczkę 🙂


Kacha fajnie ze udalo ci sie sprzedac wersalke.A ja bym sie jeszcze bala spac w ddzielnym pokoju
ale jako ze to moje 1 dzicko to sie boje o wszystko hhe i przewrazliwiona jestem troche 😉

A mi sie ani eko ani zwykla skora nie podoba niestety.

Kacha tez taka maszyne gdzies jeszcze mam 🙂

Nikusia powodzenia na testach, na pewno dasz rade! 🙂

Nikusia, moja mala śpi w bodziaku na krótki rękaw juz od dawna,no i pod naszą kołdrą bo spi
z nami,ale najczesciej to jej w ogole nie przykryam bo jej ciągle gorąco.

No,w końcu odpisalam.
A my dzisiaj byli na kontroli u neurologa i wszystko ok. Pani doktor tak wychwalała Anię że
jakby mogła to by rumienców dostała 😉
powiedziała ze rozwojowo jest jak dziecko pół roczne. Że lada chwila zacznie raczkować i w
ogole ze szybko się rozwija i bardzo mocna jest i zwinna 🙂 ale dumna jestem 🙂 🙂 🙂

A wczoraj bylismy u chrzesniaka w tym przedszkolu na pikniku rodzinnym, troche nudno bylo
ale to zawsze jakies wyjscie z domu 😉

No,koniec tego długiego wpisu i sorrki ze az tak długi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja czekam na męża w ciszy bo dzieci śpia 🙂

Adzia zrosty? Kiedys byłam umówiona na zabieg, zeby zobaczyc czy nie mam zrostów ale potem okazało sie ze nie musze go miec bo w ciaze zaszłam. Szkoda ze Cie tak to meczy, bo człowiek taki nie przytomny chodzi. Dzięki za nazwe tego leku, bo dzis boli mnie głowa juz mniej ale pewnie od miesiączki.
Buteleczki szklane wybieram, u mnie tylko takie do mleczka, a do innych płynów mam małą plastikową 😎 Jednak jak spotkam szklaną małą to kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia pisałam juz ale napisze jeszcze raz Kinia spi w bodziaku na krótki rekaw i przykrywam ja kocykiem jak spała w spiworku to sie wierciła wiecej wiec pewnie teraz jej lepeij 😉
Mi boddziaki tez sie podobaja 😉

Skoreczko ja u Jakuba do spania zima uzywałąm pajacyków i to były moje pizamki 😉

Adzia ale post 🤪 co do Twojego zdrówka wspólczuje mam nadzieje ze szybko sie wyjasni jeszcze te bóle po cesarce no i nerwica anemia wszystko na raz...
Ja mam butelki Aventa plasstikowe

W poradniku bobovity kalafior i brokuł jest od 5 miesiaca Kinia brokuła prubowała ostatnie 3 dni i tylko bąki po nim puszczała dzis mamy pierwszy dzien szpinaczku 😉 smakował 😉




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka,małe butelki szklane są w Auchan, a przynajmniej u nas tam są i tylko tam,bo nigdzie indziej to w ogole u nas nie ma szklanych a ja je bardzo polubiłam, szybko się grzeje pokarm i jak trzeba to szybko idzie go schłodzć no i nie przechodzą zapachami i nie zmieniaja barwy jak plastikowe, takze jak dla mnie to one są idealne, minus - mogą sie stłuc 😉

Ok mała zasneła to ide na serial, 'pierwsza miłosc' wiem wiem, badziewie totalne, no ale... 😉 ☺️ 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak byłam w czechach w tym zoo to jadlam 'langos' taki placek z sosem czosnkowym i tartym zoltym serem i byl tak pyszny ze musze go sobie zrobić, znalazłam przepis i juto bede go robić na obiad 🙂 mnia mniam
http://www.budapeszt.infinity.waw.pl/qchnia/langos.html tu jest przepis jakby ktoś chciał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byliśmy na zakupach. Ja dziś na Emilkę fortunę wydałam. Zrobiłam zapasy mleka czyli 6 dużych paczek, kasze manną do wprowadzania i 4 deserki (kupiłam dwa z Bobofruta i jestem zła bo w składzie jest cukier - ja mam chopla na tym punkcie i jeszcze go jeść nie chciała). Chciałam jej na Dzień Dziecka kupić grzechotki na wózek, ale nie było-bo jeżdżę z muzyką. A Kuba sobie klocki wybrał i z nich się czołg układa.
Adzia uczę się wieczorem i w nocy, ale czasem też popołudniu.
Co do tych obiadków to ja już głupieje, bo skoro coś jest w składzie słoiczka, wprowadzamy to więc teoretycznie powinno być, że możemy to potem podać dziecku, nawet w innej postaci.
Jeśli chodzi o ubranka to umów się z żoną kuzyna, że ubranka pożyczasz. Może za jakiś czas będziesz miała kolejne dziecko i wtedy znowu będziesz kompletowała wyprawkę.
Ja ostatnio zasnęłam na kanapie w dzień, w ubraniu i powiem Ci, że po chwili mi zimno było. Więc ja pilnuję, żeby Emilka przykryta była, jak jest gorąco to cienkim kocykiem lun nawet pieluszką ( w upały).
Ja mamy butelki plastikowe. Emilka jest nieroformawalna pod tym względem i nawet nowego smoczka nie chce.

cdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia Natalka to też moje pierwsze dziecko i powiem Ci, że też sobie myślałam, że ona jeszcze za mała albo nie wiem co. Ale to jest pokój obok i po tej nocy stwierdziłam, że nic złego się jej nie może stać a ja wciąż mam taki czuły sen, że ona tylko pisknie a ja już uszy nastawiam albo lecę do niej, a nic jej się nie dzieje, śpi smacznie 😆
A okresu, co chwilę to Ci nie zazdroszczę 😞 No i ta anemia 😞 Oj Adzia dbaj kochana o siebie 😘 Co do butelek to nie mam zdania bo ja używam tylko plastikowych z Philipsa i nawet nie wiedziałam, że takie szklane istnieją 🤨
Wspaniale słyszeć pochwały od obcych 😆 serce się raduje 🙂


A ja w ogóle jestem zakręcona 🙃 wiem, że jest dzień dziecka jakoś niedługo ale nie przypuszczałam, że to jutro 🙃 😁
Muszę coś chrześnicy kupić a kompletnie się nie znam 🤨 Ma 11 lat 🤨 Kto podpowie??? 😉

Faktycznie Nikusia zakupy niezłe 😉 zaszalałaś 😎

Jutro wypłata 🤪 Pomyślałam, że mężowi na dzień dziecka też coś kupię 😎
Anabel u mnie szpinak też gładko przeszedł 😉 jutro coś nowego by się przydało tylko jeszcze nie wiem co bo muszę kupić 🤔
Chyba wiem gdzie ten mój blender może być 🤪 Mamy taką graciarnię-komórkę i tak nad głową jest półka. Ja tam nie zaglądałam, nikt tego nie zrobił. Muszę na męża poczekać bo jakbym pająka zobaczyła to bym od razu padła i nie wstała 🙃 a przecież sama z Natalą jestem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia nauka mi średnio idzie. To ustawy więc ciężka sprawa 🙃
Kacha mój ma dziś wypłatę. A u mnie o Dniu Dziecka na pewno nie zapomnę, bo Kuba już od kilku dni marzy co dostanie. 🙃
Chrześnica to już nastolatka, może mody ciuszek albo zwyczajnie kasa a sobie sama kupi. 😜
Moje zakupy to zapasy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!ja na chwilkę, potem Was poczytam, dodam tylko że Niko ma chyba uczulenie jednak tylko nie wiem na co,czy oliwka jonsona, czy obiadek ze słoiczka, czy kaszka ryżowa o smaku jabłkowym?muszę zaprzestać dawać parę dni kaszki i tego obiadku i zobaczzymy, dzisiaj ma też chrostki na tułowiu po bokach lekko przy paszkach i kilka pojedyńczych na brzuszku wydaje mi się że to najbadziej od oliwki ale zobaczymy mam nadzieję że same zejdą.
Kruszyna widzę zdjęcie Zosi, śliczna dziewczynka!!!potem Was poczytam dokładnie i postaram się odpisać pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pobieżnie Was poczytałam 🙂
Kruszyna Ślicznie Zosia wygląda 🙂 kapelusik boski 🤪

Nikusia Cieszę się,że zakupki udane 🙂

A ja Wam powiem,że jestem w domku 😁 okazało się,że jutro miałąbym 1 zajęcia,więc nie myśląc długo o 17 pojechałam do Żar i potem z teściem do domku 😁

Zmykam 😘 😘
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha usmialam sie jak przeczytalam o tym pająku hehe i juz sobie wyobrazam twoja mine jak wsadzasz głowe w tą spiżarke a tam przed oczami pająk się opuszcza hehe 😉 nieciekawie.
Ja cie ornie pred pająkami b sie ich nie boję 😜 za to osy,bąki,szerszenie, czmiele i inne badziewia latające brrr nienawidze i panicznie sie ich boje, i jeszcze kleszczy i pijawek sie boje fuj fuj fuj

KingaS no to odstaw na razie jedna rzecz np olwke i zobacz jak nie pomoze to odstaw słoiczki. Tzn zrobisz jak zechcesz ale ja chyba tak bym zrobila 😉 no i mam nadzieje ze szybko to minie.

Co do prezentu dla 11sto latki to nie mam pojecia, ale moze faktycznie cos modnego. Np jakies koraliki, lub ciuszek bo dziewczynki w tym wieku to juz o siebie dbają i chca ładnie wygladac.
No a z pieniedzy pewnie tez by sie ucieszyla, tylko ze ja nie jestem zwolenniczka dawania pieniedzy bo uwazam to za pójscie na łatwizne i sama tez wole dostac prezent niz kase bo wiem przynajmniej ze osoa ktora mi go daje pomyslała o mnie o tym co lubie i sie pofatygowala zeby mi cos kupic co lubie. Ja tak robie i chciałabym zeby inni tez tak robili. No nie mowie tu o babci bo przeciez nie bedzie chodzila po sklepach zeby mi kupic cos co lubie bo po prostu juz jest troszkę wiekowa 😉

Nikusia fajnie ze juz prezenty pokupione. Fajnie jak tak dzieci czekaja na ten dzien i sie ciesza tak prawdziwie i szczerze 🙂

A Ania dostala juz dzisiaj prezent od esciow i kupili jej lale duża jak ona sama hehe no i sukienke/tunike ze spodenkami krótkimi i 2 słoiczki do tego o i wiecie co? okazalo sie ze moi rodzice kupili Ani taką samą sukienke hehe no i musza jutro pjechac ją wymienic:P
Tylko ta sukneka jest na rozmiar 74 😮 czyli w naszym przypadku pewnie na jesen lub zime edzie ja miała dobra.

Pochwale sie wam, pierwszy raz okapałam anie dzisiaj w duzej wannie, maz pojechał do rodzicow cos im tam pomoc a ja ją wziełam do wanny i polozylam na takim misiu gąbce i sobie lezala a ja ją myłam, a jaka zadowolona hehe 🙂 no i potem zjadla 150ml kaszki 🤪 no i teraz spi.
Zas sie rozpisałam sorrki 😉

p.s Kruszyna, twoja Zosia mi sie tak podoba ze szok 😜 sliczna dziewczynka. No i jaki aatarek cudny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiulka to pewnie szczesliwa jestes e juz w domu 🙂
Hmm ty masz blisko żary? fajnie, tam się odbywa woodstock ale odemnie to w choleeeere daleko. Raz tylko tam bylam i juz mam dosc takiej podrózy i to pociagiem 😉

A czy któras byla na woodstocku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...