Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂
Mały przebudził się ok. 3 i mąż dał mu do picia wodę i potem smoczek i spał do ok. 6 🤪 A potem spał jeszcze do 7. Cieszę się i oby tak dalej 🙂 🙂 🙂
Nikusia mam nadzieję, że dziś samopoczucie lepsze 😘
Kruszyna cebula duszona na patelni 😁
Kruszyna, Wielka, Elka Trzymam kciuki !!!!!

A my niedługo jedziemy po ubranko do chrztu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
OOo Beata no to piękną nockę miałaś! 😆 Oby tak dalej!!!!
Rozumiem, że kupić jedziecie? A co masz na oku jeśli mogę spytać? Jakiś garniturek czy coś innego?
Skoreczko jak tam Twoje "tylne" problemy? No wiesz te hemoroidy? Jeśli mogę zapytać ☺️ Bo ostatnio o tym rozmawiałam z koleżankami. tzn. nie o Twoich 🙃 ale tak ogólnie. I się zastanawiam czy jeśli ich nie mam to mogę jeszcze je mieć? Oczywiście nie chcę 🤢 ale moja mama mi mówiła, że na jesień wychodzą 🤢 nie wiem ile w tym prawdy 🤢
Anabel ja chyba przegapiłam ☺️ ale gości masz z jakiejś okazji? Czy tak po prostu odwiedziny? Ja lubię, gdy ktoś mnie odwiedza 😆
a mnie choroba rozbiera 😞 źle się czuję, gardło boli i katar się pojawił 🤢
I znów nie wiem jak Natalę ubrać a muszę z domu wyjść 🤢
Jak wy ubieracie? Bo niby ciepło ale wcale ciepło nie jest i deszczowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha jak będzie coś co nam się spodoba, to od razu kupimy 😉 A chcemy coś kupić, żeby wyglądał jak z dawnych lat 🙃 Tzn. jakiś kaszkiecik, szeleczki - kiedyś widziałam synek znajomej był tak świetnie ubrany do chrztu, że tylko się zakochać 😁 Ale pewnie na taki "wymarzony" nie uda się nam trafić, więc za jakimś "zamiennikiem" będziemy musieli się rozejrzeć 🙃
Mój mąż też przeziębiony, a to pewnie dlatego, że niedawno upały, a teraz taki spadek temperatury 🤢
Lepiej Nati ubrać cieplej i na cebulkę i ją w trakcie spacerku w razie czego rozbierzesz, a jak zrobi się chłodniej, to ubierzesz 😉 Ja zakładam Aleksowi body na długi rękaw, spodenki dresowe, skarpetki, bluzeczka rozpinana na długi rękaw i do torby schowam bluzę lub kurtkę, żeby mieć jak jednak będzie chłodno mu. No i kocyk i styka 😜

Powiedzcie mi: Czy jak skończyło mi się mleczko z nr 1, to myślicie, że będzie okej jak już kupię z nr 2? Aleks ma 5 i pół miesiąca... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej
piję kawkę spóźnioną i odpisuję 🙂

Wielka to co się dzieje że złe wyniki wyszły, daj znać koniecznie

Anabel to fajnie że masz gości dizisaj ja też lubię odwiedziny ale wole zapowiedziane od tych nagłych bo wtedy mogę jakoś dom ogarnąć 😉bo czasem jak Miłosz rozłozy zabawki to przejść nie idzie w pokoju 😉A jak Kinia lepiej troszkę?

Kacha ja dzisiaj ubiorę Nikiego tak na spacer body z krótkim, na to bluzeczka z długim i na to bluzę taką dresową i spodnie oczywiście.Wrazie czego kocyk zawsze mam ze sobą żeby jeszcze przykryć 🙂 a hemoroidy to lepiej nie myśl bo jeszcze sobie coś wymyślisz ja tak mam pomyślę że czegoś nie mam i za jakiś czas mam, chodzi o choroby 🥴

Beata to fajnie, że udało się z karmieniem wodą 🙂trzymam kciuki żeby było coraz lepiej?

Nikusia jak nocka Kuby u kolegi?Mam nadzieję że ok

Kruszyna trzymam kciuki za Zosię, żeby już gipsu nie było, daj znać oczywiście

A Niki dzisiaj przekecił sie na brzuch z pleców i nagle udało mu się na plecy tylko poza matą 🥴 i lekko uderzył się w główkę 😞 popłakał trochę.Kurcze ta mata naprawdę jest za mała.Nikusia Ty też taką masz dżunglę z fischerprice?Jesteś zadowolona bo ja niedokońca.Moim zdaniem powinna być większa rozłozyłam teraz wielki koc pod to żeby jak wypadnie to na kocyk.Dobra zmykam pa pa



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinga, Beata dzięki za info 😆 Faktycznie... lepiej nie krakać... 🤨
Kruszyna ja oczywiście Zosi kibicuję, żeby bez gipsiku do domu wróciła 😆
Kinga ja mam taką matę. Ale pod nią mam dużą kołderkę taką płaską, dziwną od dziadka... no wiecie... od tych co chodzą po domach i wciskają starszym... i dziadek kupił cały taki zestaw. Tyle, że w mniejszej formie bo typowo dla dziecka (nawet tłoczone misie są). A z drugiej strony jest takie brązowe włosie krótkie to tym włosiem do podłogi 🙃 na to mata i dookoła wszędzie zabawki. I to jest królestwo Natalki 😁 Ale namieszłam ☺️ 🙃 No ale Kinga daj coś pod tą matę koniecznie - to chciałam w sumie napisać 🙃 😁
A skoreczka się dziś nie meldowała... Może to znów przez net? Mam nadzieję, że to tylko net.
A Nikusia też się nie melduje ale ona chyba szczepienie ma, co nie? To pewnie się odezwie.
Dużo dziś dziewczyn ma wizyty u lekarza i za wszystkie z Was kciuki trzymam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha No podłożyłam koce 2 grube to chyba wystarczy, choć poluję na jakiś dywan miękki duży żeby kupić, narazie tak musi być, ja pod tą matą miałam podłożony zawsze uważałam żeby nie był blisko wypadniecia z maty a dzisiaj tak się zdarzyło mam nadzieję że nic mu nie będzie.
Ale ta mata naprawdę jest za mała są większe i czasem mają takie boki że dziecko się nie wykulnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
Zajrzałam rano, ale zanim odpisałam to przyszedł Kuba od kolegi na śniadanie i nie zdążyłam.
Kuba zadowolony, cukier dobry i jakaś przygoda, bo nie spał w domu.
Była na szczepieniu z Emilką i ciężko było. Żółtaczka jest bolesna i Emilka krzyczała jeszcze jak wyszliśmy na korytarz. Na pielęgniarkę to nawet spojrzeć nie chciała (a lekarka mi jeszcze dwie recepty wpisywała więc byłam tam dłuższą chwilkę.
Emilka przybrała przez 1,5 miesiąca ok 0,5 kg i waży teraz 6650g do tego urosła 3cm i mierzy 72cm. Czyli z wagą jest na 3/10 centylu a ze wzrostem na 97. Mówiąc po polsku z wagą jest w dolnych granicach norma a ze wzrostem w górnych.
Wielka i jak wyniki?
Kruszyna trzymam kciuki i napisz co stwierdzili z nóżkami Zosi. Mam nadzieję, że są już śliczne i nie trzeba gipsu.
Beata Kacha ja też mam dobry kontakt z teściową, chociaż nie zawsze tak było. Z jej facetem już mnie dobry, ale częściej ona do nas przyjeżdża a my do niej to tak na godzinkę więc daję sobie radę z nim a Kuba go lubi i to najważniejsze.
Kacha miło mi, że wierzysz że ja bym nikogo specjalnie nie uraziła. 🤪 Dzięki
Elka to dziś dzień lekarzy, napisz co powiedział laryngolog.
Anabel fajnie jak tyle dzieci, szczególnie, że jeszcze nie biegają 😁 😁 😁 ale ja sama masz małe dziecko to dom jest przystosowany gorzej jak są dzieci gdzie dom nie jest przystosowany a do tego się nudzą. 🙂
Beata ja karmiłam chyba 2 razy. Z tym, że moja tak mało je, że wole jej nie dawać wody. Lekarka mnie dziś pytała ile w sumie je mleka na dzień. I wyszło mi, że ok 500ml ale z tego z 300ml w nocy.
Czekamy na fotki ubranka do chrztu 😘
Kacha ubrałam Emilkę w spodenki i koszulkę a do tego sweterek zapinany. Zabrałam ze sobą kocyk jakby się chłodniej zrobiło lub jakby zasnęła. U mnie jest 18 stopni.
Beata możesz dokupić jeszcze paczkę 1 ale możesz kupić też 2 bo Ty mało dajesz. Teoretycznie dziecko powinno skończyć 6 m-cy jak dostaje 2. A moja dostała chyba jeszcze z tydzień później bo mi 1 została. 🙃
Kruszyna Kinga nocka Kuby super, jest bardzo zadowolony, szczególnie że on nie nocuje u nikogo z rodziny bo się boją i w sumie to nawet zbytnio nie ma u kogo. Teraz kolega u nas, tylko nie wiem czy dziś. 😁 😁
Kinga Emilka mi też "wytoczyła" się z maty a teraz co chwilkę się wyczołguje. Ja mam taką drugą matę pod spodem i jeszcze rożek z którego wyrosła. Z tym, że myślę, że jeszcze trochę i mata pójdzie w odstawkę.


to wiemy już, że do pracy wracacie:
Beata - 01.08
Wielka - 01.08
Kruszyna -10.08
Kacha - 22.08
Anabel- 01.09
Kinga- 05.09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wielka doczytałam, że wyniki dobre
Skoreczka mam nadzieję, że to nie przez mnie nie byłaś jeszcze na forum ☺️ ☺️ ☺️
Kinga moja to już woli siedzieć, zaczyna się przemieszać i jak ja ją pod matę to ona się na brzuch obróci i do tyły pełznie. I za chwilkę jest za matą. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Powoli mam dosc Fabian mnie doprowadzi do nerwicy krzyczy na okragło tylko by na rekach siedział albo żeby go za rece prowadzac po całym domu on będzie chodził jak jest w łóżeczku to zaraz się podnosi i stoi na nogach i spaceruje po całym w kolo ale zarazx mu się nudzi i krzyk na podłodze nie chce siedzieć bo byle czego się łapie i chce stac po prostu meksyk w domu mam syf jak nie wiem i nie chce mi się nic robic no ale musze

Beata ja już dawałam 2 nan

Nikusia to Emilka jest długa i do tego laseczka

ide sprzatac puki młody spi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej my po wizycie 😉 siostra przed chwilka poszła mhehe jak trójka zaczeła płakac to ale jazda była 😉 a Jakub chodził i mówił ze trójke dzieci mamy bo on to juz duzy jest 😉

Głowa mnie boli

Kinga Kinia troszke spokojniejsza mam nadzieje ze wszytsko wroci do npormy 😉
Ja mam pod mata 2 kocyki 😉 a i tak Kinia sie tak kula ze laduje pozanimi na szczescie juz sie nauczyła delikatnie przekrecac z brzuszka na plecy;0
Kuzynki synek juz zaczyna raczkowac a jest o 9 dni starszy od
Kini i jaki duzy az sie wierzyc nie che nosi rozmiar 80 i wazy 9 kg wcale tego po nim nie widac ale oboje rodziców ma wysokich 😉

No i jak tam nasza Zosia???

Beatka super nocka 😉

Kacha dzis goscie byli bez okazji w niedziele przyjada na moje urodziny a meza imieniny 😉

Beatka nic sie nie stanie jak kupisz mleczko 2 bo przeciez tylko dokarmiasz małego mm zreszta to jest tak ze kazde dziecko jest inaczej dojzała i napewnbo mu nic nie bedzie

Nikusia córeczka wysoka 😉 no tylo zebuy jeszcze troszke wiecej przytyła mała mofdelka 😉

Tak dom mam dostosowany dla półroczniaków 😉 tylko grzes sie jeszcze niczym nie pobawił bo zamały 😉

Lece po tabletke bo tak mnie ta glowa boli ze az na wymioty mi sie ma...

Kinga uciekła z maty po raz 3 jak pisze tego posta ale przynajmiej dzis chce troszke polezec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ojojoj zaniedługo to wszystie uciekna do pracy i forum umrze śmiercią naturalną 😉

Wielka to masz to samo co ja, moja tez ciagle chce stac do tego mata juz poszła w odstawke bo nic ją na niej nie interesuje tylko wylazi z niej i z małego pokoju idzie do duzego i za psem 🙂
Ale w sumie mam teraz wygodnie bo tak to chciala na rece a teraz dam ją na podłogę i sobie idzie gdzie chce a ja moge w spokoju sie pomalowac albo cos innego zrobic tlko czasami ją musze zawrocic z drogi bo jak dojdzie do drzwi albo do szafek to sie wspina a ja nie mam dywanow no i mogłaby sobie guz nabic.
Z maty to ona regulanie wypadala i w sumie na buzie tez padła pare razy no ale jak sie nie przewróci to sie nie nauczy 😉

Ja chyba tez musze zrobic badanie moczu ani bo te od niej ryki są nie do zniesienia.
Ma charakter dziewczyna oj ma 🙃 w ogole ostatnio nie chce obiadów tylko samo mleko, na dzien wypija mi go az 800ml a obiadu do tego moze z polowa czaaaasami cały a deserów w ogole nie chce. i co mam z nia zrobic? nie da sie jej zmusic bo tak placze ze az sie dusi tym jedzeniem.
A teraz oduczam ją zasypiania na rekach tylko zeby sama sie nauczyla zasypiac jak jest zmczona ale ciezko mi to idzie 😞 wykonczy mnie predzej

A Zosia mam nadzieje ze wroci bez gipsu.
Nikusia długa ta twoja Emilka 🤪

A dlaczego wy ciagle chodzicie na szczepienia? mysmy juz ponad miesiac temu zakonczyli szczepienia i kolejne dopiero w styczniu 😮 jakies dodatkowe macie czy jak ?
W sumie szkoda ze juz koniec bo zawsze mi ją zważyli i zmierzyli a teraz to nie chca 😉no i nie wiem jak tam z wagą i wzrostem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ubranko kupione 🤪
Kinga ja też mam taką matę jak Ty i też mi raz Aleks się przekręcił na podłogę, dlatego zabezpieczyłam kocem, a teraz w ogóle tak zrobiłam, że rozłożyłam 2 duże koce i na nich 2 maty (bo Aleks ma dwie) i ma dużo miejsca. Tylko wydaje mi się, że lepiej się by przekręcał, jakby nie było tych pałąków z zabawkami 😜 A są też maty mniejsze...
Wielka no to się cieszę, że z Fabim wszystko oki 🙂
Nikusia fajnie, że Kuba zadowolony 😆
To mnie trochę zmartwiłaś, że żółtaczka bolesna, bo nas w sierpniu to czeka 🤨
Emilka laseczka - i tak trzeba na to patrzeć 😉
Adzia ja nauczyłam Aleksa usypiać tak, że kładę go na łóżku, kładę się obok niego, daję mu smoka i on się we mnie wtula i usypia. Okazało się, że mój mąż też tak go usypia, a nic sobie nie mówiliśmy 😜 Czasami nawet kłaść się obok nie muszę 😉
A miała Ania na żółtaczkę? Bo po tym jest przerwa, a my na tą żółtaczkę idziemy, a dziewczyn dzieci miały wcześniej infekcje, więc im się poprzesuwało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata az wstyd sie przyznac ale nie pamietam czy miala na zoltaczke. My mielismy 6 w 1 wiec juz teraz sama nie wiem czy tam byla zołtaczka.

http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,mozemy-naprawic-piecioletnie-serduszko,wia5-3266-17759.html

jak ktośmoze to niech pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
na niską wagę Emilki lekarka stwierdziła, że jakby mieli Emilkę na podtuczanie wziąć to mamę też. 🙃 😁 😁 😁
Wielka Emilka też wie czego chce. 😁 😁
Anabel jak Ci Kinia ucieka z maty, raczkuje czy pełza czy może się obraca??
Adzia to ostatnie szczepienie, na początku Emilka była chora i nam się przesunęły. Teraz dopiero po roku idziemy.
Beata jakie ubranko kupiłaś, pochwal się.
Emilka najpierw leży w naszym łóżku a potem jak już ma zasypiać to przenosimy do łóżeczka, dostaje smoczka, przytula się do pieluszki i zasypia lub nie. 🙃
Adzia to przeskoczyliście to szczepienie. Nasza ma 5 w 1 i dlatego teraz jeszcze była szczepiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia jak Ania miała 6w1, to na żółtaczkę nie ma już szczepienia. Aleks ma 5w1 i dlatego jest żółtaczka. Tak jak napisała Nikusia 😉
Nikusia jutro zrobię fotkę i Wam wstawię 🙂
Emilka ma i będzie miała wagę po Tobie, dlatego nie ma co się martwić, tak jak zauważyła pani doktor 😘 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki za uswiadomienie mnie 😉

Nikusia filmik super, jak ona szaleje hehe 🙂

A ja szukam krzesełka do karmienia, musze je jutro zamowic bo Ania wrzeszczy przy obiedzie bo w lezaczku ma zbyt leżąco a oa che siedziec w spacerówce to samo no i mam cyrki z nia no i musze juz kupicc krzesełko.
Mam pare wytycznych ktorych szukam i mam nadzieje ze znajde w miare tanie

Dobra ide spac bo trzeba korzystac póki mały żłopuś śpi 😉 papa dobrej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...