Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kochane ja tylko się melduję ze u nas o, tzn w miarę ok.
Czytam was sobie jak mam pare minutek dla siebie ale z tym ciężko ostatnio, dlatego tylko was póki co podczytuje a jak w koncu znajde chwile dłuzsza to poodpisuje na posty, pewnie nie wszystkie bo tego mam za dużo już no ale....

Wczoraj Ania skończyła 7 miesięcy a moja mama trafiła do szpitala znowu. Nie szło opanować bólu w poradni bólu wiec jej wystawili skierowanie do szpitala do Gliwic. Podobno to jest hospicjum ale nie tak do końca 😮 wczoraj w nocy sie popłakałam, tyle emocji sie we mnie zgromadziło że poszlam do łazienki, zamknęlam się i popłakałam w ręcznik.
Z jednej strony sie cieszę macierzyństwem a z drugiej taka tragedia sie rozgrywa.

Nikusia tak, nadal wstaje w nocy kamić Anię. o polnocy o 3 i 6 to są jej stałe godziny. Nie mam pojęcia jak ją oduczyć jadania w nocy.Do tego nadal dziurka w smoczku nr1 i nie ma siły żeby jej go zmienić. Ciekawe jak będzie z kubkiem niekapkiem skoro ona pije z tak malutkiej dziurki nawet mleko z kaszką.
A ogólnie to jest bardzo pogodna i taka mała śmieszka 🙂 ciągle ma tego pysiaka usmiechnietego.
Ma juz zaliczona zabawę w piaskownicy 🙂 podobalo jej się. Bo na działke kupilismy taka zamykaną i jak sie ja otworzy to robią sie dwie łąweczki do siedzenia przy piaskownicy.

Zęby stanęły w miejscu. Nie chca dalej rosnąc.

Ania łapie sie za chodzenie 🙃 nie chce juz na czworaka biegac tylko za rączki i na nogach śmiga.A jak próbują ją posadzić to krzyk. Wiadomo ze to za prędko i nie ma jeszcze równowagi no ale to jej nie zniechęca 😉

Idę smażyć rybę dla nas a dla Ani gotuję mirunę. Ciekawe czy polubi.

Mąż chory wiec w weekend pewnie duzo mi nie pomoze.
Zajrze tu jeszcze i poodpisuje.

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna ale to zostawiałaś tą podkładkę czy tylko poduszkę masz? A ubranek dużo jest takich już nawet po roku do 2 lat nawet kilka na starsze, ale wcale nie są zniszczone. Dużo spódniczek z falbankami, sukienek super.
Anabek to szkoda, ze teraz znalazłaś bo po 56-62 to już śladu nie ma 😁 😁 ale może siostrze lub komuś się przydają.
Kuba miał czas, że wystarczyło że wszedł do pokoju a wiadomości leciały i coś pokazywali a potem mu się śniło. Oczywiście pomieszane z rzeczywistymi osobami i jego fantazjami. Z tym, że samo przeszło.
Kruszyna miałam Emilka karmić i śpi. 🙃
Kinga jak my jechaliśmy to część rzeczy co się nie zmieściła dałam do auta, np koc, tak, żeby Kuba mógł się w nocy przykryć. Chociaż nie powiem bo prawie wszystko zmieściło się w bagażniku. 😉
Adzia fajnie że znalazłaś chwilkę. Może lepiej dla Twojej mamy, że jest w szpitalu gdzie dostanie środki przeciwbólowe niż ma płakać w domu, że ją boli. Tobie się nie dziwię, że się popłakałaś, to za dużo na jednego człowieka. Wiem co piszę bo mój tato zmarł na raka i pamiętam jak chorował. Trzymam kciuki za Was. I co do Ani to coś mi się wydaję, że i ona i Fabian będą pierwsi śmigali na nóżkach 🙂

wgrywam film jak Emilka pełzała, trochę to trwa. Chciałam jeszcze nagrać jak coś dostrzega i nagle zaczyna bardzo szybko pełzać, żeby to dostać w ręce ale ciągle zauważa, że mam aparat i przestaje. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia przykro mi że tak choroba wkroczyła w wasze rodzinne życie 😞
Ania jest rodosna więc wielki powód do usmiechu dla mamy 😉
Nikusia też mi sie wydaje że to przez takie bajki, no ale zauważyłam ze nawet Bolek i Lolek mają elementy agresywne. Chyba to tak musi być, że bajka pokazuje dobro i zło, a dzieci przezywają po nocach 😞
Ubranka na pewno cieszą. A ja dziś kupiłam komplecik dla Błażejka spodenki i bluzeczkę.
Kruszyna Zosia to mała siłaczka 🙂

Idę, bo ja dzis ugotowana jestem 🙃 🙃 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Puk, puk 😆 😆
Wróciłam 🙃... zakupy zrobiłam ale nie takie co chciałam 🤨 Sukienki na wesele nie kupiłam 🤨 i raczej pójdę w tej z chrzcin 🤔
Skoreczka widzę, że emotek 🙃 Ci się spodobał 😁 Ja ostatnio tak właśnie myślałam, że żadna z nas go nie używa, dlatego pytałam co oznacza 😁 😁
Nikusia widziałam filmik 🤪 Moja mama zawsze mówi, że małymi dziećmi się nie pochwalisz 🙃 bo jak tylko chce się je nagrać, to one nieruchomieją 😁
Adzia Onkologia Gliwicka jest bardzo, bardzo dobra! Na pewno pomogą Twojej mamie i nie będzie się tak męczyć i po bólu nie będzie śladu. Tam są bardzo dobrzy lekarze i w ogóle mają świetny sprzęt i możliwości! Dobrze, że tą gorycz którą przeżywacie osładza Wam Ania 😘
Kinga ja też mam zawsze ten sam problem, więc nie pomogę 😮 🤢 🙃 😁
Kruszyna co Ty tak tą Zosię wymęczyłaś, że padła przy obiedzie 😁 😁 😁
Musiało to zabawnie wyglądać 😆
Anabel, Kruszyna zawieźliśmy Natalkę do teściów po to, bym mogła jechać na zakupy przed weselem. Bo niestety nikt nie mógł do nas przyjechać, no taki pech 😞 ale dziś jedziemy do teściów i zobaczę swojego Skarba 🤪
Nikusia takie prezenty zawsze cieszą 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka większość bajek ma. Nawet jak Kuba o 19 bajkę oglądał to ja wyłapywałam jakieś nieodpowiednie słowa czy gesty. No, ale przecież nie zabronisz całkowicie oglądać.
Kacha no moja jak odkryła, że może złapać aparat to już była szczęśliwa. Twoja Mama ma rację, bo Emilka też nieruchomieje jak widzi aparat 😁 😁
To pewnie stęskniona jesteś. A sukienka z chrzcin ładna, w taki drobny wzorek jak pamiętam? 😉

Emilka wykąpana, nakarmiona i mam nadzieję, że zaśnie bo już była marudna.
Kuba drugi raz będzie spał u kolegi. Cieszę się z tego, bo to pierwsza samodzielność. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas bardzo pobadało i akurat byliśmy na działce,ale dobrze,że mamy gdzie się schować 🙃
Zosia już obmyta i myślałam,że śpi bo cicho a ona odwiązuje ochraniacz 😁

Nikusia nic nie wyciągałam dałam po prostu na to poduszeczkę nie zjeżdża i nie poci się tak

Kacha szkoda,że nie kupiłaś nowej sukienki,ale w tej ze chrzcin ładnie wyglądałaś wiec śmiało możesz iść 🙂
Zosia przed obiadem spała może 15 min.później wytłukła się na podłodze i usnęła nad obiadkiem 😁

Adzia mam nadzieję,że radość która daję ci Ania ukoi twój ból. Trzymaj się

Skoreczka[/b ]tak Zosia ostatnio bardzo się siłuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas tez dziś była nocka koszmarna 🤢 Nawet nie pamiętam ile razy wstawałam, bo strasznie płakał, chyba spać nie mógł 🤨 Wy piszecie, że wasze dzieci też więc coś w tym musi być, bo dziś kolega w pracy mi mówił, że jego córka od 2 do 6 w nocy nie spala, bo usnąć nie mogla bo duszno jej było (2,5 lat) 🥴
Skoreczka ja też jak byłam mała, to jeździłam na pupie 😁
Kinga miłego wyjazdu 🙂 😘

Fabianek w poniedziałek wychodzi ze szpitala 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny i ja planuje wyjąć wkład w wózku i zrobić spacerówkę. No i nie wiem właśnie czy nie za twardo będzie. Spróbuję w każdym bądź razie.
Dziś Błażej sam siedział i to długo. Najpierw na panelach ( spapugowałam po Nikusi bo nigdy go na panelach nie kładłam) a poźniej w wanience 🙂 Tera czekam aż bardziej sie wyprostuje siedząc, on bardzo ciągnie do tych swoich stópek 🙂

Kacha ja uwielbiam sukienki ale wiem że czsem kupić się nic nie da, nic człowiekowi nie przypadnie do gustu i wraca z pustymi rękami do domu. Ważne że masz nową sukienkę z chrzcin, która na Ciebie czeka w szafie 🙂
Nikusia boje się faktu jak dzieci będą chciały gdzieś chodzic spać do kolegów, ale to naturalne i będę musiała z tym żyć 😉
Kruszyna a ja czekam na porządny deszcz i nic 😎
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata super wieści, że Wielka z Fabiankiem wychodzą. Co do wstawania to ja też dziś tak wstawałam. Z tym, że u Was dojść mogły jeszcze pierwsze rozstania i Aleks przeżywał. A temperatura do tego.
Emilka śpi i już się zdążyła obudzić. '
Skoreczka jak w spacerówce będzie za twardo to kocyk albo poduszeczkę.
Kruszyna a jak masz poduszkę to zapinasz Zosię w pasy? Sorry, że Cię tak wypytuję, ale wiem że Ty i Kacha macie podobne wózki jak ja.
Skoreczka ja się nie boję, że Kuba śpi u kolegi. Tylko dałam mu wszystkie leki z rozpiską dla mamy kolegi. Kiedy ma mierzyć cukier, kanapki które ma zjeść, insulina, potem o której ma mierzyć. Przy jakim wyniku jak postępować. Do tego tabletki na wieczór. Potem rano mierzenie, śniadanie, tabletka, wziew +mycie zębów. I tego się boję.
Zanim Kuba zachorował to zdarzało mu się nocować u rodziny, niestety teraz już nie.
No, ale żeby nie smucić to napiszę, że wolna chata 😁 😁 😁 (tylko Emilka w domku) 😜


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia do tej pory to nie używałam pasów służyły one tylko do gryzienia jak sobie je Zosia wyciągnęła ,ale nie wiem jak będzie później pewnie będą kolidować z jakimś materiałem albo pieluchę flanelowa gdzie zrobię otwory na pasy ,albo tylko przez środek dam aby nie zjezdzała i nie przegrzewała się .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo.
Super że fabi wychodzi ,.dobre wieści.
Kruszyna super te czapeczki.
Kacha a czemu natalka nie spala z tobą?
Wszystkiego najlepszego dla.Ani.

My dziś byliśmy na.szczepieniu jaś waży 9100 i ma 72 cm.
Tylko mnie zmartwila bo powiedziała że.jasiowi oczko ucieka 😞
Nie wiem co to może być, muszę do okulisty jechać.
Ale co to może być ..... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Emilka sobie buszuje po podłodze. Z 4 m się już przemieściła. 🙃
Karmił ją mąż w nocy 2 lub 3 razy. Teraz odsypia.
Kinga udanego wypoczynki, wracaj opalona, zadowolona i wypoczęta 😉
Kruszyna właśnie sobie muszę tą kawę zrobić. Tylko z rana zawsze mi brak czasu ją wypić, bo jeszcze coś muszę zrobić i latam 😁 😁
Elka uciekające oczko może oznaczać dwie rzeczy. Mówi się, że dziecku może uciekać do 6 m-cy jeśli dłużej to trzeb iść do okulisty. Z tym, że Jasiu ma dopiero 7 m-cy i może się zwyczajnie jeszcze nie ustabilizowało. Druga opcja, że może oznaczać wadę wzroku i jeśli będzie konieczne to Jasiu będzie musiał nosić okulary. Tak było w przypadku Kuby z tym że wykryte dużo później, bo ja nie wiedziałam, że uciekające oczy u dziecka to wada wzroku (miał 6 lat) okulistka mi powiedziała. Idź i sprawdź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka mojemu Kubie sprawdziła wzrok i stwierdziła, że ma dużą wadę i musi nosić okulary. Miał różnicę między jednym a drugim okiem więc lekarka kazała zaklejać plastrem jedno oko, żeby to drugie zmusić do pracy. Trochę pomogło. Z tym, że Kuba będzie musiał nosić okulary do końca życia, bo ma dużą wadę.
Nie wiem jak to jest z takim małym dzieckiem. Zapytaj. Ja też muszę z Emilką jechać z powodu ropienia jednego oczka. Krople które miałam z apteki nie pomogły Lekarka powiedziała, że kanalik jest zatkany albo np za wąski i musi ją okulista dziecięcy obejrzeć i będą przepychać. I nie wiem czy mnie przyjmą w szpitalu tak gdzie już kiedyś byłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Elka ważne że lekarz zobaczył wcześnie że coś się dzieje i czym prędzej zobaczy to okulista tym większe szanse na skorygowanie wady - jeśli w ogóle taka będzie. Nie denerwuj się, tylko poczekaj do wizyty 😘

Miłego weekendowania 🙂

U nas słonko, ale upału juz nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...