Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej poczytałam Was troszkę, dziękuję wszystkim za dobre słowa pocieszenia, żeby nie zapeszać to Niki chyba coraz lepiej 🙂 także mam nadzieję że 2 antybiotyku już nie dostanie.

Nikusia strasznie się ucieszyłam że Emilka zdrowa jest i że nie ma zagrożenia cukrzycy!!! 🙂To największe szczęście jak dzieci są zdrowe!A na fb zagłosowałam, Emilka super dziewczynka!!!A na kostkę najlepsza arnica w granulkach polecam!

Anabel to Kinia mały wywijas widzę 😉 nasz Niki też staje na nogo ale jak go trzymam, to zamiast siedzieć to na nogi staje i się cieszy strasznie!!!co do telefonów to ludzie mają ale głupie pomysły i czerpią radochę z głupich zagrywek, chyba mają za mało swoich problemów, przykre to ale najważniejsze że się tym nie przejmujesz, nie warto!!!

Skoreczka Twój Błażejek podobnie jak Niki nie chce siadać tylko staje na nogi, to fanie że miałaś gości, jak możesz to przyślij mi wzory poszewek na poduszki,bo chciałam zamówić u Ciebie, cos podobnego jak zrobiłaś dla Aleksia. A co do metody na głuche telefony to super wymyśliłaś, dobry straszak!!! 😉

Adzia to fajnie że Anusia małym przytulaczkiem jest!!!Co do Twoich zdolności cukierniczych to życzę Ci żeby marzenia się spełniły i żebyś coś otwarła kiedyś, jak robisz taką masę cukrową,pytam tak z ciekawości 🙂 wstaw potem fotki.Co do krzesełka to fajnie wyszło, ja też muszę zacząć Nikiego sadzać w krzesłku tylko czekam aż bardziej bedzie siedział już tak sztywno.

Wielka to ale miałaś kino akcji w domu 😉 🙂 na pewno smiesznie to wyglądało, Ty zawsze masz jakieś przeboje z teściami 😉 jakby ktoś z boku obserwował to faktycznie babcia z nożem na dziecko się rzuca 😉 🙂 🙂 🙂

Kruszyna to super że Zosia już bez gipsu i że fajnie sobie radzi, zobaqczysz szybciej będzie chodzić niż inne dzieci, zuch dziewczyna!!! 🙂

A dla nie piszących dzisiaj czyli Elce, Beacie, Kachy uściski, i dla pominiętych też mam nadzieję że jednak nie pominełam nikogo 🙂 dobrej nocy pa pa



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej
Dziś też z rana bo Zosia już oblizuje poręcz w łóżeczku 🙂
Wczoraj nie zdążyłam wszystkiego zrobić bo pojechaliśmy do teściów,ale dziś już muszę to pokończyć bo jutro do pracy 🤔

Nikusia moja też potrafi kiwać głową na nie i ostatnio pytam sie jej byłaś grzeczna babci a ona kiwa,że nie i jeszcze pytam się czy babcia dala ci jesć a on kiwa ,że nie a moja mama stoi i zrywa boki. A co jeszcze był czas,że mój tato kaszlał i ona po nim powtarzała i mieliśmy równiez ubaw bo jak tylko spytaliśmy się ,, Zosia jak robi dziadzio '' to ona zakaszlała cwaniara mała 🙂

Anabel moja też poobijana śiniaki na nogach i czole 😲
A wesele może będzie udane 🙂

Skoreczka miałaś gość 🙂 fajnie. A ja tez bym coś zrobiła aby zablokować ten zastrzeżony numer

Adzia no to macie 2 krzesełka 🙂
Fajnie,że masz taki słodki talencik 🙂 🙂
Czekam również na fotki 🙂

Kinga wciąż trzymam kciuki aby choroba was opuściła jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia nawet nie wiesz jak się cieszę że Emilka zdrowa

Kruszyna powiem ci jedno szkoda okien myć bo ja ostatnio umyłam i są takie same

Adzia daj przepis na mase cukrową. Powiem ci że ja tez uwielbiam robic takie rzeczy i jazaczełam kupowac sobie gazete dekoracja ciast Fajna sprawa http://torcikownia.blogspot.com/2012/09/cake-pops-z-motylkami.html

Skóreczka ty nie jestes zarejestrowana w biurze pracy i pobierasz rodzine ?! unas to mus
Kiedy znowu będzie się składać te papiery

Kinga dla Nikiego dużo zdrówka

Anabel mówią jak się nie chce iść na wesele czyli będzie udane ale umnie jak mi się nie chce to wiem ze będzie coś nie tak

Mój Fabi właśnie śpi a ja się biore za jkos robote bo ostatnio tylko do południa na forum przesiedze a robota w lesie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Wielka ja jestem ubezpieczona na męża w jego pracy, takie polskie prawo i ja z tego korzystam. Rodzinne pobieram bo mam do tego prawo 🙂 Papiery trzeba załatwiac teraz we wrześniu.

Anabel
wielkie świństwo ktoś ci zrobił z takimi telefonami 😠
KingaS wiadomosc wysłana na fb 🙂
Nikusia i jak kostka? 🙂

Dodałam fotki na naszej grupie, bo dawno nie dodawałam 😉

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
skoreczka napisał(a):
wielka napisał(a):
skoreczka napisał(a):
Kiedys było co rok i składało sie w styczniu. Teraz wprowadzili zmiany i każą we wrześniu ale nie wiem czy to tez na rok...


wiesz co kobinuja barany jedne 😠 😠 😠 😠 😠


bo to są barany!!!


buhahahhahahahahaha 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja dziś w rozsypce. Zaraz pora obiad gotować a ja z niczym nie gotowa.
Rano poza posprzątaniem, rozmawiałam na skypie z koleżanką do tego pisałam z jedną panią o komplecie biżuterii dla niej 🤪 i tyle czasu mi zeszło. 😮
Anabel mi też brakuje jednego kubeczka, ale Emilce to nie przeszkadza. 😁 Moja nie chce robić pa,pa
Co do anonimów to w szoku jestem.
A co do Kini to dużo już umie. 🙂 Na weselu może będzie fajnie, wybaw się i poszalej.
Kinga kostka już nie boli, tylko siniak został. A Emilka ma mega siniaka na czole, wygląda jak dziecko wojny. 🙃
Kruszyna to Emilka zamiast mama mówi tata. I ja też jej pytam "Emilka kto Ci jeść naszykuje, mama czy tata?","Emilka kto Ci pupę przewinie mama czy tata?" i więcej różnych pytań a ona zawsze odpowiada tata. A mój chodzi i "kogo kochasz najbardziej?","czyja jesteś córeczka?" i się nabijamy. 😁 😁
Wielka co Ty piszesz? Nie ma wymogu, żeby ktoś pobierający rodzinne był zarejestrowany w UP. Jestem tego pewna na 100%. A na rodzinne składa się teraz, jak złożysz do dziś to następne dostaniesz w przyszłym m-cu a jak w przyszłym m-cy to już Ci wypłacą za przyszły wraz z kolejnym rodzinnym czyli dwa w listopadzie. Decyzje dostajesz na rok i za rok znowu w tym samym czasie.
Skoreczka widziałam fotki, super. A ja nie zdążyłam z papierami do rodzinnego, jestem zła. No chyba że jeszcze dziś mi przyjdzie i szybko polecę. Mnie i dzieci też ubezpiecza mąż.

dodam jeszcze, że Urząd Pracy nas nie ubezpieczy jeśli jest jakaś osoba w rodzinie (np mąż) która może to zrobić. Urząd ubezpiecza jak nie ma takiej osoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc poczytałam was jak przyszłam z pracy i teraz nie pamietam co miałam napisac...

Nikusia teraz Kinia unmie duzo ale to jest tak ze przez miesiac moze nie nauczyc sie niczego nowego bo dzieci za zwyczaj ucza sie skokami najpierd duzo na raz a pózniej przez jakis czas nic bo doskonala te czynnosci 😉

Jade jeszcze na działke bo jestem ciekawa okien sukienka sie suszy bo ja odswiezyłam paznokcie naszykowane do załozenia torebka i bizuteria tez juz skompletowana 😉 jeszcze tylko bym musiała w domu ogarnac bo bałagan...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam chwilkę.

Anabel udanej imprezki 😉
Zgadzam się z tym co napisałaś ze sa takie skoki w umiejętnościach dzieci.
Nikusia ja kiedys byłam w UP zarejstrowana i oni mnie tam nie chcieli bo ja ciagle odmawialam propozycje pracy, bo miałam małe dziecko w domu. Oburzeni byli po co ja tam przychodzę.
Też nie zdąże z papierami we wrzesniu.
Wielka ja juz przyzwyczaiłam sie do pustek na forum, a przezyłam to dosc traumatycznie 😉 😁 🙃 ☺️

miłego wieczorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to ja jeszcze napiszę wieczorem
Anabel miłej zabawy na pewno będzie fajnie.
Skoreczka ja też się przyzwyczaiłam do forum i potem jak zaczęło być tak pusto to miałam doła, ze tylko ja nie pracuję i jestem bezużyteczna. 🙃
Ja byłam kilka razy zarejestrowana w UP i tylko raz mieli dla mnie ofertę pracy. Nawet byłam kiedyś zarejestrowana jako pracująca -poszukująca pracy. A teraz nie zamierzam, oferty sprawdzam przez internet, jak chcę namiary pracodawców to dzwonię i mi podają. Już nie powiem, że mają takie wybrakowane oferty, że żal.

A ja byłam na kolacji z mężem. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej unas nocka ok fabi juz grandzi ubrany bo zaraz jade go zawies do mamy bo dzisiaj w pracy od 9 do 17 ja wbiegu pije kawe i lece 😁 😁 😁 😁

N ikusia nie wiem jak to jest do konca tylko ze jak skladałam papiery to moj M musiał podpisac ze jest zarejstrowany w up no bo ja mam stała umowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
A ja mam czas na forum dzisiaj bo mąż jechał na budowę i wziął małą do rodziców zawiózł to mam czas na porzadki i w ogole porobić coś.A ostatnio nas wykancza. Korzonki mi już wysiadają bo ciągle musze schylona byc i łazić z nią po całym dom nie raz w kołko bo tak sobie akurat wymysli 🙃
A o nocach nawet nie bede wspominać. Powiem tylko że to jest masakra a do tego znowu z mężem w nocy walka była bo Ania się obudziła i cos marudziła no i wzięłam ją przytuliłam i mówie ze pampers jej przeciekł i zeby jej zmienil pieluche (jego kolej była) no i on dotyka pupy i mowi ze on nic nie czuje i sie ze mną bedzie spierał cholercia 🤢 zamiast po prostu zmienic ten pampers i tylko co chwile mi mowił żebym się już zamknęła 😮 😞 czy tak postępuje kochający mąż? normalnie płakać mi się chciało. Ja widze ze nie ma sensu z nim rozmawiac o problemach bo my ciągle tylko o nich gadamy ale i tak nic dalej z tego nie wynika. On ciągle robi te same rzeczy co mnie wyprowadzają z równowagi. Powiem wam dziewczyny że jakbym była niezależna finansowo to bym już od niego odeszła 😞 ale wiem ze nie dałabym sobie rady sama.

Nikusia ty to masz fajnego męża. Co chwile cię czyms zaskakuje. Miłe to.

Skoreczka zadzwon na infolinie albo idź do salonu w którym masz telefon i oni ci pomogą. Zablokują ci takie połaczenia. Mysmy sobie tak zablokowli na stacjonarny ze jak nie widac numeru to nawet sie z nami ne polączy ten ktoś.

Anabel zazwyczaj jest tak, że jak sie badzo nie chce iść na imprezę to wtedy akurat jest najlepiej wiec zycze ci tego zeby i tym razem sie ta zasada sprawdzila. Wybaw sie za nas wszystkie.

Kruszyna, u nas tez słoneczko 🙂

A jeszcze powiem wam ze moja siostra sie ostatnio poklocila z ojcem. A poszło o to ze tata pojchal na grób do mamy posprzatac i zasadzic jakieś kwiatki juz na wszystkich swietych zeby było ładnie no i zrobił to ze swoja mamą a naszą babcia i ona wieka obraza bo bez niej. Ale tata nie miał czasu czekać az jej chłop wroci z pracy o 17 i dopiero wtedy jechac i ja nie widziałam w tym problemu bo ja ez tak mam ze moj wraca o 17 do domu i dopiero wtedy mogłabym pojehac na grób coś porobić a on bylby z Anią. No ale ona musiała swoje pokazać a tak sie darła na ojca ze szok no ale on jej powiedział a jedz juz sobie no i spakowała sie wzieła malego i pojechała. Normlnie za chwile pokłoci sie z cała rodzina.

Dobra zbieram sie do jakiejs roboty bo musze lodówke rozmrozic bo coś sie z nią dzieje. Sama sie rozmraza i to leci do pojemnika z jajkami i z warzywami 🤢 i co chwile mam wszystko zgniłe.

No to miłego dnia Jak uda mi sie cos upichcic dzisiaj to sie pochwale no ale barwniki spozywcze nie dotarły jeszcze wiec chyba z tym poczekam. No chyba ze polece do hurtowni cukierniczej po jakis kolor. Wyjdzie w praniu 😉

No to miłęgo dnia papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No,masa cukrowa zrobiona 🙂 ale mnie łapy bolą, dużo zagniatania przy tym jest ale warto 😉

A tutaj przepis jak ją zrobić bo przypomniało mi się że Wielka o nią pytała:



70-80 dag cukru pudru,
10 dag glukozy (w płynie lub w proszku),
4 łyżeczki żelatyny,
70 ml wody.

Żelatynę moczyć w wodzie (ciągle mieszając), aż się rozpuści. Postawić naczynie z rozpuszczoną żelatyną nad parą wodną lub na palniku i dodać glukozę. Ciągle mieszać syrop (przez ok. minutę), uważając, aby się nie zagotował.

Można dodać kilka kropelek aromatu do ciast, np. olejek migdałowy, waniliowy lub pomarańczowy.

Kiedy syrop ostygnie (ale nie całkowicie), stopniowo dosypywać przesiany cukier puder, ciągle mieszając. Wylać masę na blat, dosypywać cukier puder i wyrabiać, aż masa będzie miała konsystencję plasteliny.

Oczyścić blat z cukru pudru, posypać go mąką ziemniaczaną i wałkować masę, podsypując mąką tak, aby masa nie przyklejała się do blatu. Nadmiar mąki można łatwo usunąć za pomocą pędzelka.

Rozwałkowaną masę zwinąć na wałek lub ułożyć na przedramieniu i przenieść na tort posmarowany masą na bazie masła, dopasować rękami i obkroić niepotrzebne boki.

Nie należy kłaść masy cukrowej na tort posmarowany bitą śmietaną, ponieważ to ją rozpuści. Masa cukrowa nie powinna mieć żadnego kontaktu ze śmietaną. Aby się nie rozpuściła, tort trzeba pokryć (góra i boki) masą maślaną:

½ szklanki cukru,
1 kostka masła,
2 łyżki ekstraktu waniliowego (lub opakowanie cukru waniliowego),
sok z cytryny (z około połowy).

Masło utrzeć na puch, dodać resztę składników. Masą maślaną wysmarować tort.

Przed pokrywaniem tortu masą cukrową warto tort schłodzić w lodówce. Będzie bardziej stabilny i łatwiej będzie go dekorować.

No to lece robić szarlotkę bo mam dużo jabłek z działki.
A co tu tak cicho ? Aha, weekend 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
Jakoś szybko mi dzisiejszy dzień zleciał. A popołudniu byłam taka zmęczona, że nawet jak mąż zabrał na trochę Emilkę to nie miałam siły usiąść do biżuterii a do decoupagu.
Kruszyna dziś faktycznie był piękny, słoneczny dzień. Oby takich jak najwięcej. Fajnie, że się zorganizowałaś i sobie wszystko porobiłaś. Wiem, że jak się pracuję to człowiek jest lepiej zorganizowany 😜
Wielka kiedyś do rodzinnego musiały być zaświadczenia a teraz część tych zaświadczeń zamienili na oświadczenia. Czyli zamiast brać papierek Ty sama wypisujesz i podpisujesz się pod tym. Pewnie o to chodziło. I urząd sprawdza wszystkie źródła dochodu. Jedno jest pewne nie mam takiego wymogu, że żeby dostać rodzinne musisz być zarejestrowana w UP. Ja nie jestem a biorę a Skoreczka też pisała, ze nie jest a rodzinne pobiera.
Adzia moje małżeństwo też przeżywa wzloty i upadki. A myślisz dlaczego mąż kupuje kwiaty, robi niespodzianki. Właśnie dlatego, żeby nam się układało. My też sporo rozmawiamy o problemach, bez tego ani rusz.
A co do kłótni z rodziną to chyba żadne z Was się jeszcze nie uporało z tragedią i gdzieś w środku nie potraficie sobie z emocjami poradzić. O kłótnie wtedy nie jest trudno, wiem po sobie.
Ciekawa ta masa i podobają mi się takie ciasta.
Skoreczka teraz już spoko tylko ten pierwszy moment. No i zabrałam się za biżuterię, potem był kurs i jest ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Już prawie 10ta a tu pustki? To tylko chyba ja w weekendy tu zagladam czesciej niz w tygodniu hehe 😉

Maż usypia Anie a ja obiadek robię. Rolady oczywiscie bo moj ojciec nie moze miec niedzieli bez rolad 😉
No i czekam na kuzynke bo przyjechala z warszawy na weekend (ona jest z tego samego miasta co ja nawet mieszka blok obok ale wyjechała za pracą) no i troszkę se poklachamy.
Wczoraj caaaały dzien sprzatałam i pichciłam a pod wieczór pojechalismy do tesciow po Anię i chwilke posiedzielismy. Ale normalnie jak usiadłam na łozku to padłam. A noc znpwu fatalna. Chyba komar ją budzi co chwile bo nie wiem co innego moze byc przyczyna.
A dzisiaj po obiedzie tez do tesciow jedziemy na kawe, troche dychne.

No a od jutra zas to samo 🥴 już mi się mierzi.
Dobra ide robic kapuste, miłego dnia. U nas pieknie słonecznie i cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Adzia jak jestem w domu to w weekendy też patrzę czy ktoś coś nie napisał. Tylko najczęściej nikogo nie ma.
Ja nawet jak jestem w teściowej to sama lub z mężem się Emilką zajmuję. Ona jest za żywa dla teściowej, chociaż ostatnio jak szliśmy na kolację to nam z nią została. Z tym, że jak ją wykąpałam, mąż nakarmił i położyliśmy spać.
W nocy mąż wstawał do Emilki a ja rano i tak miałam problem żeby zwlec się z łóżka.
Dziś przyjeżdża teściowa do nas. 😉
Miłego Dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej wszystkim 🙂

My też mamy dużo planów na dziś 🙂 Zaraz przyjedzie moja chrzestna, potem jedziemy na Jasną Górę i na cmentarz, a potem może na kawkę do znajomej 😉

Beata wszystkiego najlepszego dla Aleksia z okazji kolejnego miesiaca 😘
Nikusia śliczna sukienka na fotce u Twojego męża 😉 Kolorek w moim guscie.
Fajnie z taka kolacją. My to robimy sobie w domu kolacyjki bo poki co z dziecmi musimy być. a tak marzy mi sie wypad do kina 😉
Adzia na pewno rozwodu nie chcesz tylko w nerwach tak piszesz 😉 Kazdy zwiazek ma lepsze i gorsze dni ale warto rozmawiać, albo czasami przemilczeć 😉

Słonko świeci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...