Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Anabel ja tak wczoraj myślałam, że przecież ja Ci miałam najpierw koraliki przesłać, ale jestem zakręcona. 🙃 ☺️ Wczoraj sobie usiadłam i popisałam co dla kogo mam zrobić i zorientowałam się, że przecież Ci obiecałam, że najpierw koraliki a jak napisałaś, że czekasz to ja już pomyślałam o gotowym. 🙃 🙃 🙃
Ja "mama" słyszałam dwa razy. Raz popatrzyła na mnie i powiedziała "mama" a raz tej samej nocy wołała. A "tata"to mówi na okrągło.
Skoreczka nie wiem co Ci poradzić na bunt dwulatka. Koleżanka ma problemy z córką, ale u niej to widać, że jest niekonsekwentna. Córka coś chce, ona nie chce jej dać, ale jak córka zaczyna krzyczeć, tupać itd to dostaje. Kiedyś jej powiedziałam, że powoduję, że córka jak następnym razem coś będzie chciała to na pewno znowu zacznie krzyczeć bo to dla niej skuteczny sposób, ale koleżanka jakoś nie wzięła sobie tego do serca.
Pamiętam, że Kuba też "testował" na mnie wrzaski w sklepie.
Miałam kiedyś taką ręczną maszynę do życia. Badziew jakich mało. Moja mama ją dostała, ale bardzo szybko się popsuła.
Beata to chyba tak jak butelkę, że Emilka ssie a rzadko się zdarza, żeby gryzła smoczek. Chyba że nie chce jeść.
Kinga mam nadzieję, że już Ci lepiej. Przesyłam przytulaska. 😘
Wielka to dobrze, że nie będzie śladu. 🙂
Elka wpadaj częściej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja w planach jabłka i biżuteria. 😁 😁 a teraz lecę dom ogarnąć, potem jak dzieci wstaną to śniadanie, zakupy.

Dziewczyny jak robicie te musy to obieracie jabłko ze skórki? Bo tak mi teściowa od siostry doradziła, a ja się trochę zdziwiłam bo mi szkoda witamin, ale na drugie pierwszy raz robię więc się nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Skoreczko no dzieci potrafia nie raz dac nam popalic i to porzadnie mam nadzieje ze mikiemu minie ten bunt szybko ...Czekam na swzór sliniczka 😉

Beata mnie Kubuś tez tylko raz ugryzł a tak to ładnie ssał ;0 Kinia juz konczyła z cycem jak jej zabki wyszły wiec nie miała okazji mnie pogrysc;0

Kinga dobrze ze wszystko ok Usciski na poprawe samopoczucie...

Elka dziekuje;0

Nikusia spokojnie nie ma pospiechu 😉 ja poczekam 😉
Sto lat dla Kubusia z okazji 9 latek 😉
Ja obieram jabłuszka gruszki tez sliwki i morele robiiłam ze skórkami 😉

Wielka super ze uy was ok 😉 tylko szkoda ze taka zmeczona jestes...

Lece sie szykowac bo jade dzis z siostra i jej synkiem do kardiologa trzymajcie kciuki 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Mamusie a ja w biegu. Po wczorajszym koszmarnym dniu mam dużo do zrobienia. Zrobiłam juz przecierki deserkowe dla małego i zupe dla starszych. Muszę zabrać dzieci na spacer i kupic jakieś elementy do moich pomysłów.

Nikusia u nas jest troche inaczej niz u twojej kolezanki - u nas nie ma awantur w sklepie. U nas jest skakanie, łobuzowanie, piszczenie - i to wszystko w domu. Masz racje trzeba byc konsekwentnym, ale rózne sa sytuacje w zyciu 🤢
Mam nadzieje ze bizuteria od Ciebie poprawi mi humor, bo ja mam totalnego doła 🤢

Anabel dzis wysle Ci na fb w wiadomosci wzory, tylko dzieci poloze spac, a wiec pewnie poznym popołudniem.

Beata jesli chodzi o karmienie i gryzienie - to pewnie jest inaczej jak dziecko jest złośliwe 🙃 Twój Aleks jest grzeczny 🙂

Uciekam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka u mojej koleżanki awantury są wszędzie. I przy wszystkich.
Ja też w biegu, kurcze jakby się dało to bym sobie dziś dobę wydłużyła. 😁 😁 Zanim się ogarnęłam, nakarmiłam dzieci, poszłam do sklepu, wróciłam, Emilka spać nie chciała. Jak zasnęła to zadzwoniła prababcia z życzeniami do Kuby (40min rozmawiałyśmy) teraz szybko naczynia jeszcze myłam, zaraz myję słoiki. Już stawiam obiad, bo podszykowałam. I biorę się za owoce. Mam jabłka, trochę gruszek, brzoskwinie i winogrona. Trochę musy a trochę dżemy. Jeszcze po 14 z mężem przyjedzie teściowa na kawę. A wieczorem obowiązkowo biżuteria. Najpierw Skoreczki, potem Beaty. A w miedzy czasie wyślę koraliki Anabel 🙃
lecę bo czas, czas, czas 🤪 🤪 🤪

ps Anabel łap oklaska za podpowiedź o obieraniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ojojoj ale pusto...
Skoreczko Uśmiechnij sie 😉 Moze musził małego wypuscic na dwór niech sie wyzyje to w domu bedzie odpoczywał moze ma duzo energi do rozładowania i radzi sobie w ten sposów ze wywija w domu a moze to zazdrosc o czas poswiecany Błazejkowi

Nikusia wieczorm ale padniesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobra wróciłam ze spaceru i ze sklepu.

Śliniaki czyste zamówione, teraz tylko haftować i naszywać pozostaje i jeszcze koronki i tasiemki muszę zakupić.

Anabel na podwórku Miki w ogóle nie chce być, chyba przez ten upał. No ale poszłam do sklepu i zamiast auta kupiłam kolorowanki z naklejkami, mazaki ze szlaczkami i wiecie zadowolony jak nie wiem co. Teraz śpi.

Nikusia
to czekam, my nie chodzimy my biegamy 😁
Dziekuję za wypowiedź o maszynie, moja mam mówi ze to badziew, czyli to samo co Ty.

KingaS
cieszę sie ze Wasza wizyta u lekarza udana 🙂
Kacha mam nadzieję ze w pracy cudnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej dziś już trochę lepszy nastrój mam 🤨 byliśmy dzisiaj na kontroli z nikim u fizjoterapeutki i dalej musi ćwiczyć jest lepiej ale jeszcze musimy, po szczepieniu jest ok więc chyba już nic nie wyskoczy

Anabel i jak wizyta z siostrą u kardiologa, byłyście u tej co pisałam?Mam nadzieję że wszystko dobrze, dzięki za wirtualne uściski na poprawę nastroju wczorajszego 🙂

Skoreczka z wychowaniem dzieci bywa róznie co dziecko inne metody, my też przechodziliśmy mały bunt dwulatka u nas pomagał trochę kąt, stał w kącie jak przesadzał ale miał etap że podnosił rękę itp, minęło na szczęście, za to teraz się obraża i złości jak coś nie jest po jego myśli to odrazu się obraża i płacze.To ja wtedy mówię dobrze to ja też nie będę sie odzywała do Ciebie, to on odrazu kzyczy :nie Mamuś nie, trochę skutkuje 😉 Co do śliniaków lub poduszek to ja też zamówię na pewno

Nikusia to też masz dzień pracowity i zalatany, wieczorem padniesz zmęczona.Wszystkiego dobrego dla Kuby!!!!A też miał taki okres obrażania się i płaczu na zawołanie??

Wielka fajnie że pomimo braku czasu nas odwiedzasz, filmik na fb świetny Fabiś ruchliwy super 🙂

Beata to dobrze że Aleks Cię nie pogryzł ponoć to się często zdarza

Kruszyna a jak w pracy, jak powrót?Super że Zosia usiadła, ja nie mogę się doczekać kiedy Niki zacznie siadać

Elka wpadaj częsciej

Kacha jak się czujesz mam nadzieję że lepiej?Zdrówka!!!!

Adzia co tam u Ciebie??Jak Anusia?

Milczy też Kasiulka???

Powiem Wam że ostatnio jak Minio był u teściów to jak go odebraliśmy to oni oczywiście musieli narzekać że Miłosz to ma brak mobilizacji do czegoś, że nie daje się go przekonać, że mało wierzy w siebie itd.no i że jest Mamy leluś, a jak zapłakał to teściowa do niego co Ty baba jesteś??Takie teksty do dziecka!!!Tak mnie wkurzyła tym!!!
A chodziło m.in. o to że nie chciał wejść do basenu jego kuzynka i kuzyn kapali się a on nie chciał i oni się dziwili czemu on taki jest, że nie daje sie przekonać, a Miłosz im powiedział że się nie zmusza.Jak jechaliśmy do domu to sie podpytałam go czemu nie chciał wejśc a on na to że nie chciał być chory i że mówiłam mu że ma dbać o siebie 🙂 🙂 🙂 zaskoczył mnie, ale teściowie mnie wkurzyli jak zawsze zresztą 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki.
Mało mnie tu i nie w temacie jestem ale nie mam nastroju zeby czytać.
U mnie nadal smutno.Strasznie tesknie za mamą.Za szybko sie to stało, na weekend byla w domu a w środe mielismy telefon ze mama moze nie przezyć tego dnia 😞
Nie wiem co sie stało ze tak gwałtownie jej sie pogorszylo, tzn zaczeło jej zalewać płuca ale czemu? lekarz mowil ze prawdopodobnie nastąpił rozpad raka i zaczal wypuszczac do oganizmu cyjanek ( bo w raku jest cyjanek) no i do tego niewydolnosc pluc, niewydolnosc serca, niewydolnosc tej jednej nereczki 😞 ale powiem wam ze mama nie cierpiala.Po prostu serduszko sie zatrzymało i juz...
Oczywiscie bylismy przy tym jak odchodzila 😞 przynajmniej do konca czula nas i słyszała.

Sorrki ze wam tutaj o tym pisze ale mam potrzebe rozmawiania o mamie bo wtedy wciaż jest blisko mnie 😞

Ania nadal zmierzla.Nie do wytrzymania. W nocy nadal placze. Juz nie wiem co mam robic.

A mam do was pytanko, ktoraś z was ale nie pamietam ktora wywoływala duzo zdjec chyba przez internet i chcialam sie zapytac kto to byl, i gdzie dokladnie wywołć te zdjecia bo planuje sobie album mamy zrobic. Dziekuje za odpowiedź 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adziu rozumiem że masz taki nastrój i że tęsknisz to normalne i nic nie zmieni tego, trzeba nauczyć się do tego uczucia...to najważniejsze że Mama Twoja nie cierpiała, że nie widziałaś tego, może to że stało się tak szybko to miało tak być by właśnie nie cierpiała, dobrze że byłaś z Nią do końca i nadal jesteś i Ona jest z Tobą i całą Twoją rodziną wierzę w to.Wiesz jak moja Mama zmarła też nagle odeszła...przysniła mi się kiedyś że byłam na cmentarzu u Niej na grobie a Ona podeszła nagle do mnie wpadłam w jej ramiona a Ona mi powiedziała nie martw się Kiniu przecież ja żyję!I zniknęła.To było cudowne i wierzę że tak jest, jedynie wiara mnie umacnia>Mi też jak i Tobie pomagała rozmowa o Mamie, jak ktoś unikał tego tematu albo zachowywał się jakby nic się nie stało to mnie to denerwowało, jak chcesz to pisz i rozmawiaj o Mamie jeśli to pomaga, a ważne żeby pamięć o Mamie na zawsze trwała!To ja wywoływałam zdjęcia na fofocyfra.pl jestem zdowolona, wiesz ja wywowływałam 600 zdjęć to nie zależało mi na jakiejś superowej jakości, ale zdjęcia są można powiedzieć dobre mi wystarcza taka jakość.Wchodzisz na ich stronę ściągasz program i prze ten program wysyłasz.Jak tylko będziesz chciała pogadać czy cos się dowiedzieć pisz albo tu albo na priv.Uściski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia łzy pojawiły mi się w oczach, bo tak ciepło z uczuciem wspominasz swoją mamę. Sama już nie wiem co Ci pisać, polecam spacery z Anią i jeszcze raz spacery. Ty odetchniesz, pomyslisz a Ania na pewno będzie na nich grzeczniejsza 😘
Ja nic nie wiem o wywoływaniu zdj. przez internet 😮

KingaS jak tylko stworze pierwsze rzeczy dla dzieci to Wam pokażę i wtedy będziecie mogły się zdecydować, wybrać wzór itd 🙂 Mam w ogóle kilka pomysłów innych - ale to zobaczycie jak zrobię 😉
Super że u Nikosia lepiej!

Co do mojego smyka to własnie byliśmy na dworze, goniliśmy się, rysowaliśmy na betonie kredą, staram się go zaangażować w prace plastyczne. Modlę się zeby szybko taki nastrój mu minął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzia az mam łzy w oczach nie potrafie ci niestety pomuc ale jak ci to pomaga to pisz my cie wysłychamy usciski

Kinga no bylismy u tej lekarki co ty kazała jeszcze zrobic ekg ale to w listopadzie i badanie krwi morfologie gazometrie i poziom zelaza bo mały wcale na cycu nie był na gazometrie pojechalismy ale tak płakał ze niewieadom czy nie bedzie trzeba powtórzyc w połowie pobieranie piguła upusciła rurke i musiała zaczac od nowa 😠 😠 😠 zreszta kazali nam czekac na wynik a po godzinie stwierdziły ze wynik bedzie jutro 😠 😠 😠 w sumie jak o 10 wyłysmy w szpitalu to wyszłysmy o 13... bez komentarza./..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel to z tymi lekarzami tak jest...niestety, a co do krwi to Niki też miał badaną morfologię bo jak czegoś brakuje, to może właśnie żelaza to mogą być szmerki tak mówiła mi nasza rodzinna.A ta lekarka kardiolog jest bardzo mało dostępna i tak gburowata ale jest dobra i to najważniejsze, będzie dobrze na pewno!Ale to ma echo mieć robione czy ekg?bo my byliśmy na echu, a ekg robiła w gabinecie w poradni.A jeszcze trochę i może byśmy sie spotkały w szpitalu bo ja tez byłam o 10 tyle że na rehabilitacji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jestem na chwilkę.
Zrobiłam 13 słoików. Emilka ma zestawy:
-jabłko, banan
-jabłko, brzoskwinia
-brzoskwinia
-jabłko, gruszka
-jabłko, gruszka, brzoskwinia
I mam jeszcze 2/3 reklamówki jabłek, kilka gruszek, kilka brzoskwiń i 2-3 banany. I mam dość.
Mąż teraz pojechał odwieść teściową a jak wróci to zajmie się Emilką a ja biorę się za biżuterię.
Anabel padnę, padnę ale ja wiecznie spać nie mogę więc jak zasnę bez zbędnych myśli i przewracania się z boku na bok to będę zadowolona. Dzięki za życzenia dla Kuby
Skoreczka to ja też czekam na Twoje pierwsze dzieło a ja dziś pokazywałam teściowej jak wyglądają filcowe koraliki 😁 😁
Dzięki za życzenia i tort. Zaraz pokaże Kubie.
Kinga dzięki w imieniu Kuby. Kuba jak był mały to próbował wrzaskami w sklepie słodycze wymuszać. A teraz potrafi się obrazić lub rozpłakać. W sumie do czasu jak zaszłam w ciąże z Emilką. Teraz już się trochę uspokoił, ale bardzo się z moim mężem potrafią kłócić. Kuba myśli, że może powiedzieć to co dorosły.
Co do teściowej to ona jakaś niepoważna jest. I co myśli, że jak dziecko wyśmieje to mu odwagi doda. Przecież dzieci są różne i powinna wspierać i akceptować takiego jaki jest ew delikatnie motywować i chwalić jak się boi.
Adzia fotki robiła Kinga. Wiem, że to nie jest pocieszenie ale moja mama się przewróciła tak jak stała. Nie chorowała, nikt się nie spodziewał. Jeszcze była sama w domu.
Co do rozmowy to ludzie nie chcą rozmawiać albo Cię wypytują bo kieruje nimi niezdrowa ciekawość.
Kacha jak tam w pracy?
lecę do biżuterii 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel echo to inaczej usg serca, a gazometria to robi się to badanie pod kątem np,astmy ale że takiemu małemu dziecku robią takie badanie to nie wiedziałam.Nikoś nie miał gazometrii tylko ekg i echo serca.Przepraszam pomyliąłm gazometrię ze spirometrią, gazometrią sprawdzają chyba dotlenienie, wiem jak Minio lezał w szpitalu to na palec zakładała mu i badała czy jest dotleniony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki za mile slowa kochane 😘
Nikusia wspolczuje, to dopiero musial byc szok.
KingaS na tej fotocyfra to pisze ze robia w cenie 0,85gr za zdjecie, strasznie duzo a do tego mowisz ze jakos tez nie za fajna to zrezygnuje, bo u nas normalnie u fotografa jest za 0,60gr i jakos super.

A w tym rossmanie Anabel za ile wywoływałas zdjecia? bo ja chce ich duzo wywolac wiec liczy sie koszt.

A cieplo mowie o mamie bo była/jest moja przyjaciolka z ktora duzo czasu spedzalam i moja mama byla bardzo dobrym czlowiekiem, aniołem. Nawet w tym hospicjum wszystkim pomagala a przeciez sama tam byla bo była chora....

I znowu noc,a ja ostatnio mam prolemy zeby spokojnie spac. Strasznie sie boje, sama nie wiem czego, tego ze mama mnie odwiedzi? powinnam sie cieszyc a jednak sie boje.

A wiecie co,moja mama jest przy mnie cały czas, czuje jej zapach tzn ten ze szpitala. Bo to byl taki inny zapach, zapach choroby i teraz ciagle go czuje, a w ogole to zrobilam pranie rzeczy od mamy i wszystko sie wyprało i pachnie proszkiem a pidżama w której umierała (ale nie umarła) pachnie nadal nią. Mozliwe to? a moje sobie sama dopowiadam rożne fakty? niewazne, dzieki temu wierzę ze jest zycie pozagrobowe i ze kiedyś Ją spotkam.

Ale smęce. Ide po cos na sen i do łozka.
Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...