Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja pod końcem mojej przygody z karmieniem używałam wkładek z Rossmana- były całkiem przyzwoite a cena bdb,bo ok 5 zł za opakowanie. Tak mi sie spodobały,że kupiłam 5 opakowań na raz i nawet nie zużyłam,bo Alek odrzucił cycka.Oddałam je koleżance,teraz ma rodzić na dniach.

Moje dziecko mnie zszokowało przez noc 🙂 Zasnął przed 18stą-spał do 1.30 - karmienie oczywiscie 160 ml bo głodny 😁 i dalej kima do 5tej.Dałam mleko,ale już spać nie chciał,więc wzięłam go na matę i zabawa.Godzinę go wymordowałam i dla swiętego spokoju położyłam do łóżka,wyszłam do łazienki,wracam a dziecko śpi. 🙂 Wiec i ja szybko do łóżka i pospaliśmy do 7.30
Teraz też go położyłam,wymordowałam konkretnie na macie, powiesiłam nowe grzechotki zamiast oklepanych już zabawek= efekt rewelacyjny,dziecka nie ma 🙂

Ja na początku prałam w orzechach,teraz piorę w normalnym proszku wszystkie ubranka. mały nie dostał żadnego uczulenia,więc po co wariować.. Do płukania daję Lenor Sensitive,ale dolewam tylko odrobinkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra86 napisał(a):
Aha dziewczyny dopajacie czymś swoje dzieciaczki? A jesli tak to czym?


Ja dopajam herbatką z HIPP na uspokojenie,coś takiego Lubi ją Alek a wczoraj przy upale wypił 180 ml ! 😲 Jest dużo lepsza w smaku niż koper,bo tam jest kilka ziół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ta z hipp ułatwiajaca rawienie to moe przez cały dzień uda mi się by wypił 40ml a teraz własnie kupiłam z hipp uspoajająca czy dobry snów jakoś tak zobaczymy jak ta...

Mój nie chce żadnej butl;i wziąśc do buzi.... cos mu sie odwidziało jakei 3 tyg temu :/
Wiec jesteśmy na kupku niekapku i tylko z tego wypije mi

U nas nawet wody z glukowa nie chce.... wypluje ją od razu tylko ta na trawienie jakos mu pasuje zobaczymy ta na dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas zrobilo sie goraco, wiec synek stracil apetyt. Dzis bylismy u lekarza, mlody wazy 6,600 kg i mierzy 62 cm. Dzis pierwszy raz spal w swoim pokoju sam. Po karmieniu o 19 stej, obudzil sie o 00.30, potem o 4.30 i tak spal do 6.30. Bardzo sie ciesze. na lampie powiesilam mu zabawki. Na scianie ma tygryska, ktory w nocy swieci, wiec sie nie boi. Teraz znow spi.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
My właśnie wrócilismy od lekarza, z racji tego iz u nas w przychodni problemy z pediatrą a szczepienie mamy dopiero 29 maja pposzlismy prywatnie, zwłaszcza że ostatni raz oglądał ją lekarz pod koniec marca. Ogólnie mała zdrowa, ale lekarz stwierdził asymetrie ruchów, dostalismy skierowanie na usg główki i brzuszka, badanie moczu, okulistę bo niby ma nadwzroczność tak przynajnmniej zrozumiałam, na badnie metodą Vojty ufff aż tyle tego, czy aby potrzebmni to się okażę, zabronił mi dokarmiać małą a to że mniej przybiera na wadzę to na pewno nie z powodu mojego mleka, że każda matka jest w stanie wykarmic swoje dziecko, ale łatwo mówić a w praktyce inaczej to wygląda, nasza Emilka przesypia całe noce więc stwierdził że mam ją wyciągać w nocy z łóżeczka i dostawiać, sama nie wiem co mam o tym myśleć 🥴 zmartwiona jestem i tyle 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo tych badań,ale lepiej zrobić dla pewności, moja córa usg główki i brzucha miała robione jeszcze w szpitalu po urodzeniu, a z tym karmieniem hmmm, no wg mnie musisz zrobić jak ci instynkt podpowiada, ja zamieniłam pierś na butle i się okazało,że zrobiłam słusznie, to ty jesteś z dzieckiem cały czas i je znasz najlepiej, szkoda by było zmieniać jej rytm nocny, kiedy już przesypia noce

a tak na marginesie to co to za paranoja żeby z pediatrą był problem w przychodni, no masakra jakaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnieszko jak Ci pisze Tusiek tak ja sie z tym zgadzam, musisz zdac sie na instynkt. Ja karmie piersią, i to na dodatek tylko jedną! i dokarmiam butlą 2x dziennie, w porze obiadowej (nauczy sie ze wtedy można się wiecej najeść) i po kąpieli (zeby dłużej pospał)
Powinnas sie cieszyc ze przesypia Ci noce i ja bym tego nie zmieniala, widocznie nie potrzebuje jedzenia, bo oduczy sie i nie bedzie Ci sypiac w nocy, widac taki jej rytm. Ale to tylko moje przemyslenia.
Ja nie zamierzam odkładać butli, bo chce karmic tylko do 6 miesiaca,a chce zeby potrafił tez pic z butli.

Mi tez kazdy pediatra powtarza ze nie moge dawac butli, kiedys odstawilam i nie moglam sobie z dzieckiem dac rady, krzyczalo a ja mialam malo pokarmu i bylo głodne.
Bo to nie lekarze są z naszymi dziecmi 24h oni trzymaja sie stereotypów a każde dziecko jest inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.Dawno mnie tu nie było ale niestety nie mam czasu,każdą wolną chwilę spędzamy albo na spacerkach,albo ze znajomymi albo w trójkę...A ja ostatnio musze się uczyć do egzaminów...Z resztą zaczęłam prowadzić bloga i zajęłam się współpracami z różnymi firmami...Ostatnio zaczęłam współpracować z firmą NUK.Super produkty dostałam...Wkładki laktacyjne super,smoczek też pasuję malutkiemu,przydatne rady i notesik...A kubek niekapek wypróbujemy za jakiś czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
.
Aleksandra wrzuc fotki albo chociaz napisz jak lekarz kazal ci pieluszkowac szeroko? my tez mamy to robic bo maly ma przykurcz ale nie jestem pewna czy dobrze robie! maly nie ma nozek az tak mocno do gory podciagnietych a wydaje mi sie ze powienien wiec bede wdzieczna za rade 🙂
Maly tez juz zaczal siegac do zabawek ale z przekrecaniem sie kiepskawo niestety 😞 ale poczekamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...