Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Po szczepieni - mały miał o 11.40 poszedł od razuspać i wstał dopiero 16.10 (bardzo długo spał w dzień jak dla niego) jednak potem płakał, nie usmiechał się, nie nawiązywał kontaktu tylko chciał być blisko kogoś - wiec siedziałam i oglądałam tlewizje a on na mnie leżał i tak do 23 - nawet jeśc nie chciał.
Pobutka o 2 (10 minut na jedzenie i znów poszedł spać) potem o 5 (znów 10 miut i poszedł spać) potem wstał o 8 i już zaczał z nami gadać i sie uśmiechać 🙂
Czyli już wszystko sie spokoiło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd znam to uczucie ciśnienia 😁
Jeszcze dzisiaj dostałam becikowe.Dziewczyny wam zmienił sie rozmiar stopy po ciąży? Na mnie wszystkie buty ciasne.Kij ze sportowymi,ale wszystkie szpilki ciasne 😞 😞 😞 😞 😠
Z resztą przed ciążą i tak do 5tego miesiaca latałam w szpilkach,teraz nie mam siły na to Bolą mnie zaraz nogi
Ja suszę włosy,maluje sie i leicmy z Alkiem na spacerek 🙂 Właśnie wstał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
my po szczepieniu,jedno ukłucie,30 sekund płaczu i po kłopocie, Nina ma 65cm i waży 6,4kg. Lekarka stwierdziła,że ma miękką główkę i dała mi wit D3 na receptę specjalną. Powiedziała,że mała szybko rośnie i ma za mało wapnia i właśnie wit D3, więc jeszcze syropek z wapnem mam podawać. Powiedziała też,że dobrze, że już nie karmię piersią, bo przy mojej chorobie dużo potrzebnych składników,by nie dostała,a z modyfikowanym dostaje co trzeba 🙂 także dobrą podjęłam decyzję 🙂 Dostałyśmy jeszcze zestaw witamin w kropelkach. Za 2 tygodnie mam iść na kontrolę,czy to co teraz będzie przyjmować pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no i od wczoraj przewracanie się z brzucha na plecy zostało opanowane, z jednej strony fajnie, ale jak chcę żeby poleżała i ćwiczyła na brzuchu to teraz cwaniara już wie, jak się obrócić ehhh 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MOJ OD JAKIEGOS TYG NIEZDARNIE PRZEWRACA SIE Z BRZUCHA NA PLECY, dodatkowo jest problem teraz bo jak mu samolot zaczedlismy robic to przyzwyczAIL SIE DO MAXYMALNEGO ROZKadania raczek i tak samo rozklada na brzuchu cwaniak 😉
Dziewczyny u nas od rana zabkowanie, ryk na maxa juz wymieklam Nabil wczesniej wstal po nocce i zabral go ode mnie tosie przynajmniej wykapalam, Mlody zasnal mu na rekach ze zmeczenia teraz aktualnie je.szkoda mi go czekam az te j edynki mu sie wyrznal w koncu bo teraz go nie swedza te dziasla ale ewidentnie bola 🤢
Tusiek, Ninka to dzielna dziewuszka. Aleksandra u nas bylo podobnie z przytulaniem sie po szczepionce, dobrze zejuz minelo. Ja juz sie troche lepiej czuje na szczescie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek my mamy ten sam problem, tylko nam powiedziala ze ta miekka główka to objw krzywicy, dała wit D Vigantol, multiwitamine i wapno. A Ty jaka masz wit D, bo wydaje mi sie ze po zmianie wit D u nas kolki, tylko nie wiem czy składac to na zmiane wit czy na szczepienie. Ewidentnie bili go brzuszek, placze, jak go ponosze posciskam brzuszek to przestaje i gazy odchodza, jak nie "urok to sraczka" 😠 juz powiedzialam sobie dosc kekarzy, po kazdej wizycie dziecko mam inne, a juz sie cuieszylam ze jest ok.
Monia u nas byla biegunka po szczepeniu w pon i do teraz nic, Wy tez mieliscie podobne przygody?
Wczoraj bylam na wizycie ginekologicznej i wybadał mi guzek na piersi, i kolejny powod do zmartwien, musze isc zrobic USG zbadac czy to kanalik zatkany czy cysta albo jeszcze cos innego. No nic tylko siąść i płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
najwyżej biegnie linia 99-tego centyla - oznacza ona, że u 99% dzieci oceniany parametr ma niższą wartość. Następne linie oznaczają 97, 85, 50, 15, 3 i 1 centyl.
nie roziumiem tych centyli, o co tu chodzi? nam wyszlo 97, tylko nie pamietam obwodu główki, wiec strzelam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tą samą witaminę D3, u mnie lekarka powiedziała,że krzywica to jest jak już kości są krzywe,więc u nas może być tylko niedobór

dzieci średnie to te w okolicach 50 centyla, moja jest w wysokich,czyli ponad przeciętną,a jak dzieci są w niskich centylach to znaczy poniżej przeciętnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu główka ogólnie się nie poci,tylko czasem jak jest gorąco i karmie ją trzymając na mojej ręce,to wtedy skóra do skóry się poci,ale to normalne. Mi lekarka dziś też powiedziała,że przy tych witaminkach dopajać sporo dziecko,więc może tez dawaj chociaż wody więcej i wtedy pewnie kolki ustąpią.

Nina ma wzrost między 90-97,a wagę 75-90 centylem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam was mamusie.
My juz po spacerku na dworze upal. Wozkiem jezdzilam tylko w parku pod drzewami, jak maly sie wybudzil wrocilismy biegiem do domu. U nas w cieniu juz jest 34. W domu na szczescie 24. Mlody spi. Jutro mamy wizyte kontrolna 3 miesiecy. A we wtorek szczepienie. Zmienilam mleko z nestle na Humane, jest o niebo lepsze. Maly nie ma w kupce resztek niestrawionego bialka.
Ja sie stresuje z malym i narzekam. A dzis widzialam mamusie jak w parku malca karmila. Nagle jej corci 2 latce zachcialo sie siku. Matka odlozyla malego i biegiem po corcie. Maly w wozku placze bo nie dokonczyl jesc, a mama ze starsza corcia za drzewo i sikaja. Szok. Ja bym z dwojka nie dala rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
musze sie pochwalic Aziz opanowal wlasnie przewracanie z lewego boku na brzuszek!!! ale na boczek ja go przekrecam poki co 😉
Kamila Sliczna Modeleczka ! a Adusia juz sama lapie zabaweczki? Aziz tylko trzyma jak mu wetkne w lapke cos lzejszego ale opanowal lapanie i trzymanie pieluchy i szamanie jej do perfekcji :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko mi zasnęło godzine temu i nie wiem co robić 😮 Wybudzać,czy zostawić w spokoju? Po 19stej zawsze go kąpię i karmię i usypiam... 🥴 Nawet wyjęcie z wózka nic nie dało,śpi jak suseł.Na głodzie 🤔
Myślałam,ze kosiarka go obudzi.Gdzie tam,jeszcze sobie zamlaskał i śpi dalej 🥴
Właśnie ugryzł mnie pierwszy CHOLERNY komar 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...