Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Mi też odpisali 😉
Cukier to tylko "puste" kalorie - zaburza łaknienie, powoduje nadmierne przyrosty masy ciała i ma zgubny wpływ na ząbki, sprzyja próchnicy. Nie utrwalaj u malca upodobania do słodkiego smaku. Już w niemowlęctwie kształtujesz się przyszłe nawyki żywieniowe Twojego dziecka.
Pragnienie malucha najlepiej zaspokoi czysta woda o odpowiednim składzie mineralnym (z atestem IMiDz). Skoro dziecko przyzwyczaiło się już do słodzonej wody, stopniowo zmniejszaj ilość dodanego cukru/glukozy aż do sytuacji gdy będzie piło czystą wodę.
Czyli dziewczyny uwaga bo w tych gotowych herbatkach to sam cukier 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agnese ja sprawdzalam w necie, wchodzisz na stone ambasadyb w danym kraju lub miesice i tam podaja. My dla Azizka jak wyrabialismy to potrzebne bylo: akt urodzenia, akt malzenstwa, i nasze dowody. Z tego co pmietam. Z tym telewizorkiem to dobry pomysl
Malwina i Konefkaa To imprezowy lipiec macie
Konefka fajny pomysl z ta kierownica do samochodu. Ciekawe jak Aziz bedzie znosil podroze
Olcia u nas skwar dzisiaj tez i Mlody swiruje pawiana przez to

Bylam dzisiaj na wazeniu, Aziz ma 6630 g i dostalismy zielone swiatlo najpierw pierwsze 2 tyg na owoce : gruszka, jablko, banan na przemian po 2-3 lyzeczki na poczatku a potem po 2 tyg marchewka z ziemniakiem. I mowila zeby najlepiej samemu robic, bo mam blender i teraz owoce sa swieze, bo to sezon. Aale powiedziala ze sloiki wcale nie sa gorsze. i przepajac woda, na slowo soczki to sie babka tylko skrzywila. Powiedziala ze wystarczy ze owoca zje raz dziennie.A co do gluytenu to powiedziala ze absolutnie nie. Zacznie sie wprowadzac takie rzeczy po 6 miesiacu, nie teraz. No i kupilam Azizkowi kubek niekapek z TT, niby od 6 m-ca ale z miekkim, gumowym dziubkiem i wlasnie popijac czasami popije wode, ale najlepiej sluzy mu ten kubek jako... gryzaczek 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny

a ja mam ciężki dzień za sobą i pewnie jeszcze cięższe przed sobą, mój dziadek jest w stanie agonalnym.... 😞 wiedziałam, że ten dzień się zbliża wielkimi krokami, ale nie myślałam,że będzie mi aż tak ciężko, byłam zawsze jego oczkiem w głowie, byliśmy bardzo zżyci,aż się boję jak dzwoni mama do mnie, bo nie wiem co mi powie, czy to już... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek wyobrazam sobie co przechodzisz, pewnie cała w nerwach jestes. Nie bede Cie pocieszac bo nie ma słów które by Ci przyniosły ulge. Ale trzymaj się, co by nie było jestem z Tobą. Ja tak bardzo zżyta byłam z moją babcią, zresztą jedyną jaką znałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek trzymaj się 🙂
Dziękuje kochane za życzenia...
Ale mi mamuśka z siostrą,siostrzenicą i chrześniakiem niespodziankę mi zrobili,najpierw zadzwonili, złożyli życzenia a później weszli na górę z kwiatami i prezentem...Tak więc dostałam blender 🤪 🤪 A miałam sobie kupić :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak, karmie piersią, do tej pory myślałam że to od upałów tak często się budzi, bo czasem dam herbatkę i idzie spać, ale budzi sie w nocy ssie pierś może 5x i zasypia. Kiedyś też tak miał i przeszło mu więc czekam, jak nie przejdzie to bede dawać butle. Ale po kąpieli dostaje pierś i dokładam mu 150ml MM a i tak budzi się po 2h, więc być może to pić się chce, albo skok rozwojowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dostałam w tym miesiącu pobory mniejsze o 120 zł...
Nie wiem o co kaman i w tytule jest "zasiłek macierzyński". Czy to przez to,że jestem na przedłużonym macierzyńskim (skończył mi się 17.06 a wypłata była 26.06 ) 😮 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macierzyński skończył mi się 17.06 do 17.07 mam ten dodatkowy miesiąc,który można dobrać a później mam urlop wypoczynkowy za ten rok do 17.08
Kurde no niby to nie dużo,ale dlaczego 🤔 niby budżetówka,ale nigdy nie dostałam jednej określonej kwoty 🤔 Tylko co miesiąc,albo podwyżka albo niższa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina wszystkiego co dobre :* ode mnie i Adusi 😉
u mnie mloda tez budzi sie czesto w nocy :/ szczegolnie od 20 do 24 :/ to co godizne, potem juz lajt bo do 6 spi :P.
Tusiek wspolczuje, trzymaj sie dzielnie 😞

ja jutro jade do Sokółki 🤪 🤪 ale sie ciesze 😁, nie bylam tam od kwietnia tamtego roku, ale tylko na 6 h 😞 o 11 bede tam, a o 17 mam powrotny pocig 😞. mialam jechac w pt, ale Adrian ma jutro wolne to pomoze dla tesciowej ;p. cioctka ma 8sio mieczieczne synka tam ;d, kupilam mu pileczke taka mniejsza i zabawki do piachu + niekapek i miseczka + lyzeczka ;p. jade bez Ady bo daleko i goraco 😞 3,5h pociagiem ;/

ja Ade budze zawsze do kapania, szczegolnie w taki upal bo cala klejaca jest. Ja nie dam rady sie polozyc spac niekapana, a co dopiero takie berbec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila nie dobijaj mnie 😞 pocieszam sie tylko tym ze dziś przemywałam go wodą jak się bardziej przypocił i zmieniałam kilka razy body. Ale jutro z rana przemyje go i zasypie Alantanem zeby żadne odpatrzenie sie nie dostało.
Masakra cały czas o tym kąpaniu myśle, ale nie ma szans zeby sie teraz obudził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...