Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ania mam nadzieje ze tabletki pomoga, jestem ciekawa jak Michalek zareaguje na calkowite odstawienie od piersi, pisz co i jak prosze bo i mnie to bedzie czekac za jakis czas!
my narazie darowalismy sobie deserki bo ich po prostu nie chce, moze sie przejadl nie wiem, sprobuje za tydzien.
Z Azizkiem bedzie wstyd wychodzic w nosidelku boi gryzie szelki jakby nie jadl z miesiac 🤪 🤪 🤪
a ! pozarlam wlasnie mala miske chipsow paprykowych, nie powstrzymalam sie mam nadzieje ze Aziz nie odczuje tego ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aniu przykro mi, że taka sytuacja zaistniała mam nadzieję, że sobie z nią dziarsko poradzicie.
Fajnie, że Amelka już na swoich włościach 😆 ja też bardzo przeżywałam rozłąkę z Hanią ale teraz się cieszę, że jest w swoim pokoju 😆
ja w końcu kupiłam dywan i nie tamten bo się okazał frezowany a ja już jeden taki mam i klnę za każdym razem gdy odkurzam. Zdecydowaliśmy się na taki http://allegro.pl/dywany-dla-dzieci-133x180-zywe-kolory-wzory-nowosc-i2485064002.html
jest przesłodki i Hani się bardzo podoba (pierwszy na zdjęciach) i w sklepie zapłaciłam 175 zł za taki 😆
Monia mnie tak ostatnio kusiły chipsy zielona cebulka i podchodziłam co chwilkę i sama do siebie gadałam tylko 2 😆 i po kilku razach stwierdziłam, że jedyne rozwiązanie to wyrzucić resztę do śmieci bo wciągnę wszystko 🤪 tak też zrobiłam 😆
Dziś jaką akcję miałam 😆Hania na spacerku zrobiła kupkę która wypłynęła 🥴 a mama sierotka zapomniała torebki z ciuszkami 🤢 więc pobiegłam z Hanią do siostry bo dużo bliżej było i Ola pożyczyła mi ubranka swojej lalki 🤪 miałam nawet kilka ciuszków do wyboru 😁 Mam teraz nauczkę, że takie ciuszki muszą być ciągle zabierane nawet jak się na chwilkę wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu podziwniam Cię że z tyle razy mialaś zapalenie piersi a jednak udawało ci sie to zwalczyc i nadal karmić - teraz pewnie ci smutno z tak nagłego odstawiania - mi tez bedzie bardzo ciezko odstawic Szymka do piersi i jeszcze sobie tego nie moge wyobrazić ani tego co czujesz ale czas przestac sie meczyc z ta piersią i mam nadzieje ze michałek to dobrze zniesie i bedzie dzielnym mężczyzną...

Ewo dywanik cudny 🙂

My alej walczymy ze spuchnietymi dziasłami teraz ma na dol ew okolicach od ok 4 do 4-ki :/ jeszcze wczoraj wszystko "rozszarpywał" a dzis juz miał problem by pierś chwycic i nawet gryzaków nie chce - musi mu to jednak mocno dokuczać :/
Aha przeszliśmy z 5 drzemek do 3 - wiec pierwsza i ostatnia trwa godzine a środkowa 3 h - zobaczymy jak dzisiajsza noc po zmianach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Matko Ola 3 godzinna przerwa na sen w dzień to mogę tylko pomarzyć!! Jak godzinkę śpi to jestem happy 🙂 🙂 🙂
Ewka śliczny ten dywanik ja mam nadzieję że jutro w końcu coś wybiorę i pod koniec tygodnia pokoik będzie gotowy.
Ania na pewno Ci ciężko ale dasz radę w końcu przetrwałaś tyle zapaleń że nie jedna by już dawno dostawiła dzieciątko a ty dzielnie walczyłaś ,a to po prostu przyspieszyło realizację Twojego celu 😉
A co do Amelki to miałam włączona nianię w nocy w szybciutko słyszałam i Kuba mi ja przynosił do karmienia do sypialni bo tam mam wygodny fotel, ale dzisiaj niani nie włączam i zobaczę czy tez się szybko obudzimy i będę ją karmiła u niej w pokoju na krześle żeby jej tak nie nosić!!

A wiecie chipsy to ja jadłam już dawno po trochu, a teraz to już nie jem tylko wpieprzam 🙂 oczywiście nie za często bo wiem że to nic dobrego ale jak mam ochotę to sobie nie odmawiam tylko wcinam ile dam rady i nic Amelce nie jest, zresztą już chyba po niczym jej nic nie jest bo jem wszytko łącznie z kapustą!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KURWA NAPISALAM KILOMETROWEGO POSTA I ZAMKNELAM STRONE. Trzeba byc mna zeby to zrobic 😮 chwalilam Tynke i jej mezula ze znajduja czas dla siebie, my w czaasie ciazy nalogowo ogladalismy filmy, a teraz Aziz zasypia o 22 i dupa blada bom ezul o 4 wstaje do roboty 😮 polecam film SALT. nie najnowszy ale super, juz 2 razy go widzialam

Ola jakby Aziz 3 godz spal za dnia to bym miala wylizane mieszkanie, zrobiony 2-daniowy obiad ze o deserkach nie wspomnee 🤪 🤪 🤪 boze kiedy to bylo i czy w ogole bylo!

Olcia dalas mi zielone swiatlo na zarcie chipsow. Bede szalecod czasui do czasu
a korniszonki tez juz jesz? bo mi babeczka ojca nawiozla tych ogorkow i papryczki i mnie wolaja do siebie za kazdym razem jak otwieram szafke 😉
dobranoc!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Udało się za mną super nocka z 2 pobudkami a już 4 noce były do bani pobudki co 2 godziny i myślałam, że już będzie po pokarmie ale wyleczyła mnie chyba cena mleka 🤪 bo byłam w rosmanie na zakupach dla córci. Dziewczyny macie już zakupione jakieś miseczki specjalne do karmienia? Ja się zastanawiam nad takimi miseczkami http://allegro.pl/miseczka-z-przykrywka-i-trojkatna-podstawa-tommee-i2477915400.html ale wy już karmicie dzieciaki to może coś podpowiecie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
boze nasz wczorajszy dzien to była jakas masakra ! Nie wiem co było Alkowi,ale spał tylko w sumie 40 minut ! Kurwa myślałam,że oszaleję- nawet spacery nic nie pomagały 😞 usnął mi dopiero ok 22 i spał do samego rana. Mam nadzieję,że dzisiaj już normalnie bedzie,czyli 3 drzemki w dzien w tym jedna dłuższa ok 2-3 godzin,bo normalnie szlag mnie trafi !
Nie wiem czy mu nie idą zęby,bo bardzo mi marudzi.Jaki żel polecacie?
Kurde,ale zazdroszczę Marcie tego urlopu nad morzem. Ja raczej bym sie nie pluskała bo byłoby to jak kolejny odcinek "Uwolnic orkę" 😆 ale sama świadomość,że słyszę szum fal ahHHHHhh 😁
ps. Aniu nie martw się ! To zawsze "boli" odstawienie,ale będziesz dzielna. Michał też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka dzięki za wsparcie. Już kilka razy złapałam się na tym że łzy mi napływały do oczu 😞 a jeszcze od soboty Michał na górnej stronie łokcia ma dwa centymetrowe paseczki zaczerwienienia, takie lekko suche i teraz martwie sie czy to są sygnały skazowe, a ja muszę na butle przejść. Tynka Ty miałaś konsultacje u alergologa, nie wiesz co to może być? I jak możesz przedstaw mi plan dnia Alka, musze jakiś Michałowi ułożyć, narazie domaga sie tak jedzenia jak jadł z piersi, dokładnie, czyli w nocy o 1 i 5. Kolejno o 8 i cały dzień co 3h, ale je max 150ml. Nawet rano o 8 zjadł 120ml.
Ewka miseczka super, ja karmie ze szklanej (taką mam najmniejszą w domu) i łyżeczką z paczku która dostałam w szpitalu z HAppy, ale musze zaopatrzyć się w jakąś plastikową, bo bezpieczniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu jesteś i tak bardzo dzielną mamą tyle się męczyłaś z tymi zapaleniami piersi a przez niemal 6 miesięcy karmiłaś to wielki sukces 😆
Ja też na razie karmię ze szklanej ale myślę już o zakupie czegoś specjalnego. Dziewczyny a bobovita nie ma samej marchewki? Znalazłam tylko marchew z ryżem 🥴
Moja Hania już ślicznie je kaszkę nawet mlaska z zadowoleniem i płacze gdy jest koniec jedzenia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa hipp ma samą marchewkę 🙂
aniu plan dnia
7.00- butla ok 150 ml
10-12- butla 150 ml
14-15 słoiczek + 90 ml soku/herbatki
ok 17 coś mu lekkiego daję jak się dopomina,bo chce go przetrzymac do 19
po 19stej kapiel, po niej kaszka ryzowa jakies 180 ml LULU PA 🙂
i ok 01-2 w nocy butla 150 ml mleka i dawaj od poczatku

oczywiscie to bardzo orientacyjne godziny,czasem zje wiecej,czasem mniej albo w upały daje mu duzo wiecej pić.
ja kupilam w kerfurze zwykła biała miseczkę dla dzieci za 3 zł 🙂 myta w zmywarce dała rade 😉 a łyzeczke mam taka http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/478-lyzeczka/page:2/group:2/category:13 tylko,ze pomarańczową. ma silikonową koncówke
aniu jakim mlekiem zamierzasz karmic? a na skaze sie nie nakrecaj 🙂 moze sobie otarł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dasz rade Aniu 🙂! trzymamy kciuki 🙂
co do miseczki to mam taka http://allegro.pl/6-szt-miseczka-nestle-z-motywem-panda-kung-fu-2-fv-i2477921594.html tylko, zolta z zajacem z nesqikow 🙂 a lyzeczką karmie od podgrzewacza LOVI 🙂 zmienia kolor jak temp pokarmu sie za goraca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i kolejna noc Amelki w pokoiku za nami nie było najgorzej ale 3 pobudki były hmmm.. nie wiem czemu no ale to jeszcze jest do wytrzymania więc nie szukam problemu 🙂 Teraz Amelka spi a później wyruszamy w poszukiwanie dywaniku 😉

Ja mam taką miseczkę jak Ewka wykleiła zdjęcie a raczej dwie miseczki z przykrywką i ta łyżeczką i łyżeczką jemy cały czas nawet już jest nie różowa tylko pomarańczowa od marchewki 😉 a miseczki są dość duże i jeszcze ich nie używam, kupiłam mniejsza taką z tej melaniny czy jakoś tak z campola o taką http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/454-melaminowa-miseczka-z-przyssawka-/term:Melaminowa%20miseczka%20z%20przyssawk%C4%85%20/page:1 ale też nie jest najmniejsza i na razie podaję z plastikowej takiej malutkiej zwykłej kupionej w sklepie ze wszystkim ( nie specjalnej dla dzieci) ale ona nie lubi ani mikrofalówki ani zmywarki bo już widać takie pęknięcia w środku plastiku no ale na chwilkę jeszcze będzie a jak już będzie jadła więcej to przejdziemy na tamte 🙂 A co do łyżeczek to kupiłam tez z tommee taką samą jak w zestawie tylko z czujnikiem ciepła ale w sumie nie jest on póki co potrzeby bo deserki podaje w temperaturze pokojowej a zupki na razie jadła tylko ta marchewkę z ryże i za bardzo jej nie podeszła więc nie daje inny na razie. a ta sama marchewka z hippa smakowała jej jak nie wiem więc polecam Ewka wypróbuj może Hani tez posmakuje 🙂 No i mam jeszcze jedną łyżeczkę z canpola też zmieniającą kolor pod wpływem ciepła w zestawie byłą maleńka i większa o takie http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/523-magiczne-lyzeczki-zmieniajace-kolor-/term:Magiczne%20%C5%82y%C5%BCeczki%20zmieniaj%C4%85ce%20kolor%20/page:1 ale ta większa jest jeszcze za duża a ta mała niby zgrabniutka ale jeszcze Amelka aż tak dobrze nie umie jeść a ona jest malutka i płytka i mi jest nią źle podawać a ta z tommee jest lepsza bo głębsza no i miękka 🙂
Ale się spisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Olcia za tak obszerną odpowiedz 😆 biegnę dziś po marcheweczkę z hippa 😆
Mój mąż dziś 1 dzień w pracy i biedny dzwoni co chwila z pytaniem co robimy 🥴 szkoda mi go bo jednak ponad miesiąc był z nami a teraz praca praca praca
Jeszcze okazało się, że w sierpniu na 10 dni ma wyjazd do Wawy 😠 i nie uda mu się z tego wymigać 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zobaczymy jak nam dzis dzień minie - pobutke miał jedna o 3.30 a potem dopiero rano - u nas było 5 drzemek tak po pól do godziny i w sumie mało mogłam zrobić wiec Szymon jest nauczony ze ja robie gdy on jest aktywny a jak on spi to ja tez moge sie zdrzemnąć 🙂
Zobaczymy czy dziń tez tak długo mi pośpi na drugiej drzemce....
Mnie dziś czeka robienie musu jabłkowego bo mi jabłonka sie połamie pod ciężarem jabłek....

Ja tez jeszcze nie mam miseczki karmie z kubeczków tych do zamreżania a łyżeczek ma pełno plastykowych po babyono , aventa i z hippa - u nas okazało się że Szymon ma alergie na gluten :/ wiec znów 3 dni przerwy i znów podać kilka łyżek i zobaczymy czy znów wystapi alergia :/ oby się ona zmniejszała 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
podziwiam, Aniu, za wytrwałość 🙂 6 miesięcy to kawał czasu 🙂 🙂
ja niedługo wracam do pracy 😞 i chciałabym karmic małą rano przed wyjściem i zaraz po przyjściu, zaczynam przyzwyczjac piersi i w dzień karmie mniej.
a my po szczepieniu, kolejne za 6 tygodni na wzw a póżniej dopiero jak skończy rok 🙂
ja nie używam żadnej miseczki przekładam do szklanki a następnie do większej miseczki z gorącą wodą, żeby trochę podgrzać, a łyżeczkę mam z hippa taką zwykłą. Emilka je niecały słoiczek jak będzie jadła większe porcje to pomyślę o jakieś fajnej miseczce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecię zasnęło po spacerku podczas wnoszenia na górę i teraz nie wiem czy to już na noc czy nie?
Karmiłam ją dziś na placu zabaw i biedna nie wiedziała co ma robić czy jeść czy krzyczeć do dzieciaków z radości. Była na placu kobietka z 1,5 rocznymi bliźniakami ledwo na zakrętach się wyrabiała przy tej 2 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co za dzień, już nie mogę doczekać sie kolejnego roku, kiedy nie bede pamiętać tegorocznego karmienia, cały czas jakaś przybita chodze, i tłumacze sobie ze co mnie nie zabije to mnie wzmocni, ale to takie tłumaczenie przez łzy.

Dziś małemu dałam zupke, marchew z ryżem + sok jabłkowy, rozpuszczony wodą, pewnie zjadłby caly słoik, dałam tylko polowe, a i tak chciał więcej, ale na pierwszą zupke i tak dużo.

Butle w ciągu dnia dałam 4x, 3x zjadł 120ml, a na noc całe 150ml.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu bedzie to dla Ciebie cięzki okres ale dasz rade dzielna jesteś
ja na sama mysl ze kiedys bede musiała całkowicie przestać karmic piersią już mi sie łza w oku kręci :/
jeszcze tylko 1,5 miesiaca na samej piersi a potem jedzonko wprowadzam - a czasem sie zdaza ze dziecko juz nie chce piersi wówczas..... nawet jak o tym mysle to mi ciezko a u ciebie jeszcze bardziej ale jestesmy kobietami - a kobiety są silne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania glowa do gory, przeciez odstaiasz od piersi bo musisz, daj spokoj kobieto, jakbym ja miala sie meczyc non stop z goraczka i obolalymi cycami to bym sie nawet nie wachala. Pamietam jak chyba Tusiek przerabiala non stop zapalenie piersi, ja mmialam bolacy cyc JEDEN RAZ i mialam dosc ☺️ Michalek Cie potrzebuje zdrowej a nie chorej! glowa do gory, latwo nie jest ale kto powiedzial ze bycie matka jest latwe 😉
aa ja wlasnie opieprzam sie arabskimi slodyczami 😜
a macie : dla mnie to prawdziwe dziela sztuki co poniektore !
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/542/sam3199w.jpg/][IMG]http://img542.imageshack.us/img542/9536/sam3199w.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

tak ogole to u nas juz chyba 3 dzien parowa na dworzu, jest godz 23 a u nas w sypialni 28 st 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja juz od 6 na nogach nie wiem co mi sie stalo, ale wzielam sie za sprzatanie umylam lazienke i toalete, ogarnelam chalupke, kuchnie tez wylizalam 😮 a teraz jem spokojnie sniadanko, wyprysznicowana i pachnaca, Bobo smacznie spi, a ja mam czas dla siebie 🤪 nie pamietam kiedy o tej ppotrze wstalam ost raz, zawsze sie budzimy srednio o 10 a w niedziele spalismyb do 14!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...