Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ojej widze ze nie tylko u nas jest wariacja ze zdrowiem, Aleksandra jestem z Toba bo wiem jak cieżko jest jeśli nie ma się na nic siły przez chorobę :* dziś Ty masz od nas oklask 😉

Monia Kochana wiem ile zarazków roznosi mysz bo całe zycie na wsi mieszkałam, uwazam ze żadne bobki nie dostały sie do buzi Azizka bo pewnie pod szafe nie wchodzi, a tam najczesciej myszy żerują. Sprawdz czy tego dziadostwa nie ma więcej bo one lubią koloniami osiadać. I muszą mieć wejscie do Waszego mieszkania, u mnie wchodziły od piwnicy po rurach od centralnego.

My już karmimy Misia 1x w nocy (znaczy tylko ja wstaje ;/) ale wstaje 2x żeby smoczka dać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania super że Misio sie "uregulował" u nas też coraz lepiej chociaż są i gorsze dni dzisiaj wstałam raz o 3 i później po 6 w sumie to już było rano ale myślę dam jej jeszcze cycuszka bo mi się nie chce wstawać i pospała do przed 8 🙂
w nocy u nas była taka burza że szok, a teraz szaro, buro i ponuro 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleksandra wspolczuje i zdrowka Wam zycze! BIedni jestescie dobrze ze sama w domu nie jestes ja nie wiem co by bylo u nas, jak my tu nikogo do pomocy w razie w nie mamy 🤢
No poodkurzalam wszedzie zreszta jak codzien ale wypralam kocyki na ktorych lezy na podlodze w dzien i zabawki Azizka, wiec jestem spokojniejsza.
Te myszyu z balkonu przechodza bo te brudasy na balkon smieci wystawiaja albo na klatke wiec asie to dziadostwo legnie.
Aniu czyli Michalek juz je tylko butle? jak u niego z kuokami, bo slyszalam ze przy przestawianiu sa inne, no i czy dajesz tez juz deserki?
Milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia od tygodnia daje tylko butle, jak zaczełam brać leki na zapalenie i na zatrzymanie pokarmu to niby lekarz pozwolił karmic jeszcze 2 dni, ale ja nie chciałam żywić małego hormonami z tych leków a przecież wszystko przenika do mleka, jeszcze tydz mam zażywac leki a pokarm zaniknie. Więc drastycznie został synek odstawniony, z dnia na dzień, ale nie mogłam nic innego zrobić. Kupki ma 1x dziennie, na piersi robił co 2/3 dni, widać różnice, bardziej śmierdzą :P
mniej wiecej o 14 dostaje zupke + soczek, od tygodnia wszystko co dostaje zapisuje, żeby mniej wiecej wiedziec co kiedy będzie chciał. Dosypuje też kaszke, kleik nie za bardzo chce. Deserki już dawno podawałam, ale teraz jakos same zupki zjada. 0,5 słoiczka, pewnie zjadłby więcej ale na początek tyle chce dawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecie kochane dopiero wstało, o 8 dałam butle, zabawy 30min i do 10.30 spał 😁
odkąd nie karmie piersią bardziej przytulam Misia, więcej z nim rozmawiam, musi coś w tym karmieniu piersiowym być, jakaś więź, bo brakuje mi jej, i tak staram sie to wynagradzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
my niedawno wróciliśmy z rehabilitacji, ostatnim razem pani nas pochwaliła że mała świetnie sobie daje radę a dziś z kolei doczepiła się do bioderek, jak Emilka leży na brzuszku to nogi układa jak żabka, w życiu bym nie pomyślała że to coś nie tak, nie mamy jej w żaden sposób zachęcać do stawania na nóżki i tzw spężynowania ma na to czas, jak tak patrzę na rozwój małej to ni cholery nie mogę się dopatrzeć nieprawidłowości, ale nie jestem lekarzem...
Ola życzę szybkiego powrotu do zdrowia 🙂
Monia nie ma co zakładać że ta jedna myszka przyniosła do domu nie wiadomo jaką zaraze, będzie dobrze 🙂
nasza mała podobnie jak wasze maluchy wkłada do buzi co popadnie i trochę marudzi, swędzą ją dziąsła, ale do zębów to jeszcze daleka droga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam koszmary dzień, byłam w pracy po wypowiedzenie,a Nina popołudniu ma taki atak histerii,że aż ryczałam z nią, no nie daję rady, nie wiem co jej jest, tak to dziecko pogodne,ale tylko się robi zmęczona to od razu histeria, porażka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja znów tylko na chwilkę :

po 1: Szymon ma alegrie na gluten - wiec wszystko co zawiera gluten odstawić na 3 miesiące a potem zów spróbować podać i sie okaze czy alergiaq przeszła czy też nie :/

po 2: u mąża już lepiej a u mnie na odwrót wiec dziś wylądowałam na kroplówce - prawie 5 kg mniej :/ okaże sie jak bedzie po kroplówkach mam nadzieje że się uspokoi bo już zamiast goraczki mam 35,2 :/ i ledwo co chodze.....
Przez to ze mam mało pokarmu musze podawać 2 h przed spaniem kaszke a potem dostaje to co mam z piersi (wypróżnia mi obie i idzie spać) na szczęście spał mi dziś 9.30H wiec dał mi sie wyspac i zregenerowac siły....kochany synek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my wlasnie wrocilismy od babeczki ktora nam wynajmowala mieszkanie. I zajebista wiadomosc bo nam oddala kaucje, ta ktora miala oddac nam ta posrana para pseudoznajomych. Takich ludzi nie spotyka sie na codzien. A tamte skurwysyny wisza jej za 6 tygodni, i mieszkaja gdzies katem na pokoju u znajomych bo zostawwili swoje rzeczy (sofy pralke itd itp) bo nie maja gdzie tego przechowacc. Poza tym niezgodnie z prawem sie zameldowali 🤢 kupe problemow ma ta babecka, ba nawet ja wymeldowali z jej wlsnego mieszkania. Ogolnie maja grubo przejebane 🤪 nie to zebym sie cieszyla aleeeeee... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia podczac mojej nieobecnosci firma mocno podupadla w zleceniach. Moja kumpele zwolnili pol roku temu a teraz mnie. Do konca pazdziernika mam wypowiedzenie ale nie musze chodzic do pracy a pensje i tak dostane. Teraz jestem na etapie szukania pracy. Juz miesiac szukam ale ciezko. Malka i tak idzie do zlobka bo jak znajde cos to musze miec opieke. Z reszta ja sie ciesze ze tam idzie. Mam jeszcze troche czasu na znalezienie roboty ale stres jest bo normalnych ofert nie ma :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek przykro mi, że u Ciebie tak wyszło z pracą. Życzę Ci owocnych poszukiwań.
Ja właśnie odebrałam wyniki Hani pozbyłyśmy się nareszcie tej bakterii z moczu 😆 za to pojawiła się wysypka 🥴 i jutro jak dam radę to do lekarza z Hanią.
Dziś miałam mega wywrotkę. Przechodziłam obok Hani i Oli bawiących się na kocu I Olka podniosła nogę aby się podrapać a ja jak nie fiknę to przeleciałam przez cały pokój dzięki Bogu ominęłam dzieci zahaczyłam o krzesło a zatrzymałam się na krzesełku do karmienia. Zbita stopa i dłoń a tu 2 dzieci w domu 🥴
Ola czego szukasz na allegro? Ja wczoraj patrzyłam na smoczki i butelki do podawania lekarstw. Bo moja Hanka już się tak wyszkoliła, że wszystko wypluwa jak podaję łyżeczką lub strzykawką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiek,trzymam kciuki za poszukiwania ! Ważne,że masz "wolną" rękę,bo Nina idzie do żłobka i możesz szukać. Ja chodzę jak nabuzowana,czekam na kuriera z firanką do kuchni. Mielismy pozyczoną od Teściowej,taką ekhm "wiejską" bo jakoś nic mi się w sklepach nie podobało. w koncu ją zdjęłam,uprałam i kupiłam makarony. Młody mi usnął,ja ogarniam hacjendę. Kupiłam sobie buty na wesele szwagierki,normalne czarne szpilki zamszowe.Teraz muszę je rozchodzić,bo tydzień został.Atmosfera w domu też niezbyt ciekawa,bo u nas na weselu było równo 200 osób a u niej mnóstwo poodmawiało i może będzie ledwie 120. Zła chodzi na nas,jakbysmy byli winni 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dziewczyny za wsparcie 🙂 wierzę,że będzie dobrze 🙂

Tynka rozchodź buty koniecznie,a wiesz teraz są takie plastry przezroczyste compeede czy jakoś tak,dobre jak się pęcherz zrobi, pomagają szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta przedstaw mi prosze schemat żywienia Niny, wiem ze juz to kiedys pisałaś, ale ja potrzebuje taki rozszerzony, tzn. jak mieszasz mleczko jakie kaszki, deserki itp. Bo tydz juz podaje MM i musze Misia unormować bo są dni że domaga sie jedzenia co 2,5h a musze uważac z mleczkiem żeby go nie utuczyć. Był dzień ze zjadł 8x dziennie mleczko, co prawda 2x po 60 ml, a tak to daje 120 - 150 ml max. Musze coś urozmaicać. Jak za pozno dam jedzonko to jest taki krzyk, ze zadnej nowosci nie zje tylko szybko mleko musze robić, bo łyżeczką zdenerwowany nie złapie.

Dziś mam jakiś dzień do d**, głowa mi pęka, jakaś połamana chodze 😞 miałam ostatni dzien na złożenie wniosku o wychowawczy, szwagierka miałam mi to złożyć bo ja auta nie mam, mąż ma w pracy i oczywiście nie zlozyła mi 😠 dobrze ze babki w ośrodku zgodziły sie telefonicznie ze ak jutro złoże to mi date zmienią na dzisiejszą, tak to jest na kimś polegać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu rano daje małej mleko z glutenem, później mleko, potem zupka, potem mleko i na koniec kaszka ale taka rzadka przez butlę. Czasem jak mi się uda, tak jak dziś to jeszcze troszkę owocka jej daję. No i oczywiście do picia herbatka i woda.

Mleko MM rano 180ml wody+5 łyżeczek mleka+1 łyżka owsianki "pyszne śniadanko" z Bobovity.
Na noc 180ml wody + 4 łyżki kaszki bananowej z Bobovity
Ja się trzymam schematu młoda obecnie mleko w różnej postaci dostaje 4 razy dziennie plus 1 inny posiłek. Już widzę,że zaczyna mieć potrzebę żeby zjeść więcej i po 6 mcu, jak wejdzie mleko 2, to będzie jeść mleko 3 razy i 2 posiłki inne. Nina je co 4-5 godzin, ale raczej co 4. Ja już wiem kiedy Nina będzie chciała zjeść,ma już stałe pory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej u mnie lepiej waga wraca do normy mleko pojawiło sie już w piersiach 🙂 troszke mnie jeszcze mdli po zjedzeniu ale wychodze na prostą
A zła wiadomość:
Dopadło "prawie" Szymona
Pisze że prawie bo dzieki bogu zaszczepilismy go przeciw rotawirusom dlatego tylko raz mi wymiotował ale cała noc i dzis rano ostry płacz na ból brzucha i tylko będąc na kimś uspokajał się teraz na szczęście juz sie uspokoił i zaczał sie usmiechać - wiec potwierdzam skuteczność szczepionki przeciw rotawirusom gdyby nie ona bysmy z nim wyladowali w szpitalu.... no i teśca dziś mdli :/ dlatego okazało sie ze to nie zatrucie ale jakas bakteria :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...