Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja tylko na chwile bo uciekam spać 🙂
Dziś męczący dzień bo byliśmy na naszej działce budowlanej gadać z fachowcami o wyrównanie terenu, przyjechali właściciele z Niemiec działki obok, byłam u babci bo jest na rehabilitacji w szpitalu i u ginekologa :/
Oczywiście cytologia i mam nadzieje że nikt do mnie nie zadzwoni za 2 tygodnie. Dobra wiadomościa jest to że Szymon dobrze ciągnie "cycka" bo całkowicie jajniki są uśpione wiec nawet lekarz się zdziwił że jeszcze nic sie nie ruszyło, bo niby u wiekszości kobiet już powinny być pęcherzyki ale słabe a u mnie karmienie działa jak wspaniała antykoncepcja - tylko nie wiadomo kiedy się skończy 🙂 no i kontrola za rok 😁

Za to z tarczycą - tragedia :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aniu to tylko pozazdrościć 😆 Ja wstaje 2-3 razy w nocy ale wszystko w sumie zajmuje mi ok 40 minut więc można się wyspać 😆 Najgorsza jest pierwsza pobudka bo ma się wrażenie, że dopiero oczy zamknęłam 😆
Tynka wiem, że zabiegana jesteś jak cholera ale jak znajdziesz chwilę sprzedaj swój pomysł na jedzonko z tuńczykiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!!
Tynka tak przeważnie bywa przed takim imprezami stres, napięcie wszyscy się kłócą i tyle:/ a to to wesele miałaś mieć w Krośnie czy nie???
Brawo dla Haneczki za jedzonko 🙂 mi wczoraj Amelka zastrajkowała i nie zjadła nic:/ zaczęłam jej dawać jabłko z marchewką a ona w ryk miałam spróbować później ale jakoś mi uciekła:/ dzisiaj zobaczymy co będzie ale wczoraj to chyba przez te ząbalki bo taka biedna marudna 😞 dzisiaj też od rana w nie najlepszym humorze 😞 biedne dzieciątko 😞 a te żele można tak mało razy stosować:/

Ania czy u nas się poprawiło ze spaniem?? hmm... nie wiem:/ raz jest lepiej raz gorzej ale nawet to lepiej to są 3 pobudki:/ no i u nas nie trwa to tak krótko jak u Ewki bo jedna jest po około 30 minut więc przez całą noc się trochę uzbiera:/ i to nie to żeby jadła tyle tylko trzyma cycka w buzi i tyle a jak jej chcę wyciągnąć to ryk od razu:/ dzisiaj już karmiłam ją na leżąco na podłodze bo zawsze to się położyłam a nie na tym krześle:/ i ja chcę mieć szybko drugiego bobaska hmmm... wtedy będę wstawała do obydwu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Jakie zabieganie? 😁 szczerze mówiąc nikt tu nic nie robi,myślałam że będzie większe zamieszanie ze sprzątaniem,ale właściwie po cholerę się tak męczyć? 😉 Ola na szczęście wszystko jest tutaj w Zamościu-stąd jest panna młoda.Dzisiaj przyjeżdżają rodzice jej przyszłego męża,wiec "dajemy" im jeden pokój, muszę go ogarnąć.
Ewa,danie to za duże słowo. Gotuję makaron,daję tunczyka z puszki (najlepszy z zalewy) daję odrobinkę oliwy do tego,koperek (moze byc mrożony,swiezy) kukurydze z puszki starty żółty ser sól,pieprz i jakies przyprawy jakie sie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny moja próżność dziś dała z wygraną i tak mi nastroiła dzień optymistycznie,że głowa mała 🙂
1 września śmigamy na wesel do kuzyna i już główkowałam nad nową sukienką,a mam jedną mega boską w szafie,ale była mocno mi obcisła,a ja nie lubię się wbijać w ciuchy 🙂 ale ostatnio po portkach zauważyłam,że są mi luźniejsze w biodrach i udach wszystkie, więc tknęło mnie i założyłam sobie ta sukienkę i jest idealnie, tak jak przed ciążą, leży jak ulał, no i to spowodowało u mnie taką euforię,że mam mega banana na twarzy 😁

a co do obiadu to u mnie nie ma czegoś takiego jak obiad piątkowy, więc robię to co mi się tam chce akurat 🙂 a dziś nie robię, bo mąż do 18 w pracy, więc będzie na kolację,a ja coś tam zjem w locie

a tu ciekawa strona http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-36/ocena/malejaco/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest słonecznie,ale jest wiaterek, po południu idę z Niną i mamą moją na spacer

myślę powoli o jesiennej garderobie młodej i nie wiem czego mi brakuje, kurtki mam dwie, bluzy trzy, spodni tez 3 pary, bodziaków stos, rajstopki też hmmm

Ewa wstaw zdjęcie działeczki, jestem ciekawa tego buszu, ciekawe czy ja rok temu kupiłam coś podobnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka a ten makaron to ma być ciepły do tej sałatki?? czy to danie obiadowe???? 🙂
Ja wczoraj robiłam te placki z cukinii co Ewka pisała całkiem dobre były tylko jak chwilkę postały to strasznie dużo wody wyszło:/:/
A dzisiaj zupa jarzynowa i naleśniki!
Aha a co do tych placków jeszcze to ja robię takie tez te same składniki tylko zamiast cukinii daję kapustę zszatkowaną i na chwilkę nasoloną też są pyszne!!! Tylko teraz jak karmię to jeszcze ich nie jadłam bo trochę się boje nie dość że kapusta to jeszcze smażona 🙂 Jak ktoś lubi kapustę to polecam!!!!

Amelka zasnęła a ja biorę się za spisywanie listy zakupów bo później muszę pojechać bo w niedziele mamy gości ( moje i Kuby urodziny 🙂 no i można jeszcze dorzucić do tego Amisiaka pół roczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhmmm jakie pyszności 🙂 U nas dzisiaj makaron z piersia kurczaka i jakimś gotowym sosem curry i innymi pierdołami 🙂 Ten makaron (z tuńczykiem) stosuję jako danie obiadowe na ciepło bo fajnie smakuje na gorąco od razu i tez odsmażone na oliwie. Nie raz resztki uratowały mi skórę i posłuzyły jako sałatka 😉 Dodałam tylko sos czosnkowy,wymieszałam i voila 😉

Tusiek gratuluję,ja zakupiłam dzisiaj rajstopy ciążowe żeby mi brzuch trochę przytrzymały 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
podtrzymuja brzuch ;p, ja sobie pas kupilam 😉). Tusiek super, ze podnioslas sobie ego dzis 😉) ja tez swoje troche dzis podbudowałam :PP.
Ada wazy 6700 i ma 65 cm :/. krszuna z niej ;p. jest na 3cim centylu z waga :///

miam! chyba tez sobie zrobie, uwielbiam tunczyka, wedzona makrele i lososia, reszty ryb nawet nie tkne bo mnie na rzygi bierze :P
tunczyk z zalewy? znaczy sie w sosie własnym ? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z zalewy,ale moze byc z oleju,tylko odlac go wczesniej.
tych rajstop uzywałam w ciazy tylko grubych na jutro kupiłam 20 den.one podtrzymują brzuch i konczą się pod samym biustem,wiec nie widać nieestetycznego odcięcia na brzuchu jeśli sukienka jest dopasowana. Z resztą ja nie lubię samego efektu "wcinania" mi się czegoś w brzuch.
A i moja nowa metoda anty (krążek nuvaring) okazała się skuteczna- dostałam dzisiaj okres 😆 Jestem mega zadowolona,bo wkładam to na 3 tygodnie i spokój 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja też kupiłam składniki ale nie zrobiłam bo przyjechało kuzynostwo z dziewczynami i by nam nie starczyło, więc zostaje na jutro 🙂 a ile gotowałyście makaronu i jaki?? całą paczkę na jeden tuńczyk czy mniej???
Amelka już śpi przyszły smoczki z tomiego i dałam jej rzadkiej kaszki na noc ciekawe czy to coś do bo tej kaszki wypiła AŻ 40!!!!! i zasnęła więc pewnie za chwilkę będzie pobudka bo będzie głodna :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się,że wam tak posmakowało. Ja daję zazwyczaj pół opakowania makaronu (wg mnie najlepszy jest penne) 2 puszki tuńczyka,całą kukurydzę i mnóóóóóóóóóóstwo sera ;-) w tym przypadku im więcej składników,tym lepiej ;-) kiedys zrobiłam z jedną puszką i przegięłam z ilością makaronu- więc trzeba samej opracować idealną "proporcję" ;-) Mój Tomek nie uważa tego za obiad,dla niego musi być mięcho - wku*wia mnie to bo czasem zjadłabym klusków z truskawkami i też byłabym szczęśliwa. No,ale po to jest małżeństwo żeby zmieniać Faceta ;-) i troche mi sie juz to udało. Polecam wam tego bloga http://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/kurki/leniwe_z_kurkami/przepis.html
Tu akurat przepis z kurkami,ale te leniwe sa pyszne. Można pokombinować z dodatkami i zrobić nawet na słodko 🙂 Babka daje dużo fajnych przepisów. Fakt niektóre wzięte z kosmosu 🤔 (kto ma na to czas) Piekłam od niej ciasto (cukiernikiem db nie jestem,wręcz przeciwnie.. a wyszło) http://www.kwestiasmaku.com/desery/serniki/sernik_swiateczny/przepis.html
własnie suszą mi się pazury,pomalowałam na żółto 🤔 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Olcia pociesze Cie ze Aziz tez je, a raczej przytula sie ok 3 razy w nocy, po prostu niektore dzieci tak maja ze przez pierwsze dwa lata nawet budza sie co noc.
Wczoraj bylam zobaczyc zlobek. Powiem Waam ze sie uspokoilam. Mam go ok 500 metrow od domu 🤪 🤪 🤪 doslownie po 2 stronie ulicy otwarty od 6.30 do 23.30. 7 dni w tygodniu. Szok. Grupa maluchow to wiek od 0- 1,5 roku. Wczoraj akurat bylo malutkie malenstwo, nie wiem moze ze 2 m=ce i 8-miesieczna dzieecwzynka. Fajnie, bo klada spac na zadanie jesli sobie rodzice tego zycza. To samo z jedzeniem. I mozzna dzwonic kiedy sie chce, zeby sie uspokoic. Poryczalam sie jak tam bylam. ☺️ ☺️ ☺️ Od wrzesnia jak wrocimy z Pl to Aziz bedzie chodzil 5 h tygodniowo, nie wiem czy nie przysluguje mu wiecej bo jestesmy wielojezyczna rodzinka 😉 Moj Synus nie boi sie ludzi, to cyganskie dziecko, wiec nie bedzie mu zle, tylko chodzi o mnie, zebym to ja sie przyzwyczajala ☺️ ☺️ ☺️ rozloze to sobie na 2 dni, i zobaczymy jak to sie sprawdzi. Sala do spania fajna, sala zabaw tez spoko. Na 5 dzieci sa 2 kobietki, 2 raazy w tyg jest tylko po 12 dzieci reszta dni to ok 5-6 dzieciaczkow w grupie wiec nie jest zle. Na konie sierpnia mam spotkanie z dyrektorka, i zobaczymy ile bulic bedziemy jak wroce do pracy w lutym, ale tutaj panstwo zwraca nawet 80 % co miesiac wiec chyba damy rade 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia to super że tak bliziutko i że Ci sie spodobało!!! Jejku ja też mam zamiar od lutego wrócic do pracy i już jak o tym pomyśle to chce mi sie ryczeć 😞 masakra!!!! nie wiem jak to będzie ale wiem że trzeba nawet nie ze względów finansowych tylko dla mnie żebym psychicznie nie zwariowała 🙂 Tylko moja Amelka będzie z babcią ( Kuby mama) i też będę ją musiała przyzwyczaić do niej bo póki co to widzi ją średnio raz w tygodniu i jak byliśmy ostatnio to my z Kubą pojechaliśmy zobaczyć Kuby brata budowę a Amisia z babcią została wracamy ( nie było nas z 15minut) a tam płacz nie z tej ziemi:/ zobaczyła nas od razu banan:/:/ taki maluch a już wszytko rozumie!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mówisz Monia że Aziz też potrzebuje przytulanek , ach te nasze rozpieszczuchy 🙂 JA WCZORAJ DAŁAM TA KASZKĘ NA WIECZÓR I OBUDZIŁA sie dwa razy w nocy więc juz o wiele lepiej ale nie chwalę bo może to było spowodowane tym że w dzień spała 3 razy po 20-30 minut!!!1 no ale zobaczymy 🙂
jak to mówią co nas nie zabije to nas wzmocni więc niedługo może wogóle nie będę potrzebowała spać :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...