Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

Zdrówka dla Szymonka 🙂

u mnie w nocy lało strasznie,a dziś jakieś wiatrzysko,ale dla mnie ważne,że chłodniej, bo od upału Nina była strasznie marudna i nerwowa wręcz.

rozmowę mam na 15.15 i mam już stresa 🙂 ale nie nastawiam się, co ma być to będzie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja też bardzo lubię seriale ale raczej w TV albo jak już to ściągam na penka i też w TV oglądam bo jakoś nie lubię w kompie na takim małym ekranie chociaż kiedyś oglądałam ale kwestia przyzwyczajenia 🙂 W ciąży miażdżyłam wszytko co się dało a teraz całe szczęście że nie lecą bo ciężko by było :/
A z takich seriali to oglądałam chirurgów i prison break 🙂
A książki to wszystkie o tematyce arabskiej itp strasznie lubię ale teraz tzn. pod koniec ciąży zaczęłam czytać "cukiernia pod amorem" bardzo fajna chociaż nie skończyłam miałam ostatnią część w szpitalu i niby przeczytałam ale z nerwów nie wiem z niej nic więc będę musiała jeszcze raz czytać ale kiedy.... :/ ( w szpitalu się śmiali że jeszcze na noworodkach nikt książek nie czytał 🙂 🙂
Monia Beverly ahhh.. to były czas 🙂 Zresztą brazylijskie seriale też były git 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek kopniak na szczescie!!!!!!!! jak wezma ie to znaczy ze sie znaja! a jak nie to ich strata ! 😉
dziewczyny a mi sie dzisiaj tornada snily kurwa to masakra, takie duze i ze sie przed nimi kitralam, mam nadzieje ze to nie chodzi o zawirowania w moim zyciu 🤢
Sto lat dl Szymka! wierzycie zee to juz pol roku? bo ja jakos nie nadazam, jeszcze chwile temu Aziz byl taki malusi, tu prosze! jaki Kawaler :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no tusiek pokaz im co potrafi mloda mamusia 🙂
agus dzieks od jutra plywajace ciasteczka na sniadanie 🙂
u nas spadek tem o 10stopni ,nareszcie da sie zyc ,z tymi zabkami to chyba trzeba tabelke zrobic 😉 tak jak z datami porodu 😁 och te czasy ciazy ................ 🤔 moja siostra jest w 6 tyg ,jak sobie przypomne moje wymioty itp itd to juz wole po nocach nie spac i miec dzieciaczka przy sobie 😁
a tak wogole to ciekawe co u kariny 🤨 ona tez z 2 dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evelcia napisał(a):
aleksandra86 jeszcze jedno mam pytanko 🙂
jesli ona ma umowe do czerwca a termin porodu na marzec to co wtedy ?
sorki ze ci glowe zawracam


tak na chłopski rozum,jak ja to widzę:
Po urodzeniu dziecka dostanie macierzyński i po jego upływie rozwiążą dopiero z nią umowę. Wcześniej jest "chroniona". Tak mi się wydaje. Na jej miejscu nie wspominałabym teraz,że jest w ciąży,pracowała ile da radę ewentualnie gdy już nie da rady wwtedy przyniosła zaświadczenie od lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sto dla Szymka :*.
ja to w sumie tesknie za brzuszkiem :PP bardzo go lubilam 🙂
my po szczepeniu. Ada tylko troche plakala, teraz zadowolona pluje w hustawce i je stopy 🙂. Pytalam sie o mleko 2, i kazala dac jej wpierw sama 2, bo mieszka sie tylko dla tego ze dziecko moze nie lubic nowego smaku ;p, dopiero jak pic nie bedzie chciala to mieszkac z 1. i co drugi dzien dawac jej pol zlotka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evela zgadzam się z Tynką po porodzie bedzie przysługiwał jej macierzyński - normalnie płatny i dopiero z dniem zakończenia się macierzyńskiego skończy sie umowa - czyli umowa przedłuży się na cały macierzyński.
Jeśli jest pewnie np że etatów nie bedzie tam i nie przedłużą umowy to bym popracowała ale nie zapracowała się a jak jest szansa że dostała by przedłużenie umowy to najdłuzej jak się da ale dopiero jakby skończyła 12tc powiedziała o tym szefowej i jakie ona rozwiaznie by widziała (bo nieraz wola zatrudnic kogoś na zastępstwo - bo np jest taka pracowanica bardziej wydajna i na zwolnienie nie pójdzie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My też po szczepieniu - przez moje zatrucie Szymon stracił prawie 400g :/ i musze szybko jakąś kaszke wprowadzić - ale one słodkie i pediatra podowiedział zeby kupić kaszkę zwykłą ryzową smakowa (zawierają one już dużo mniej cukru niż te mleczno-ryżowe) i mieszac je z mlekiem modyfikowanym - i wtedy wychodza one mniej słodsze niż te mleczno-ryżowe

I tu moje pytanko jakiej firmy dajecie mleko? Na ile paczka wychodzi i jaka cena? Bo z mlekami mm jestem całkiem zielona :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja kupuje tylko ryzowe z polski lub sinlac nestle bo marcel ma prawdopodobnie skaze bialkowa ,nasza pani "doktor" nie stweirdzila ale za kazdym razem jak dostnie zwykla kaszke lub zmienimy mleko to pultyn caly czerwony !!!! a co do mleka my mamy Hipp Bio Combiotic juz od dobrych paru msc ,od 3 tyg mamy 2 ,kazde mleko przygotowuje sie tak samo 30ml wody i 1 miarka 🙂
moj pije dosc duzo mleka dlatego monike meczylam o te przepisy na jedzonka 🙂
ja tez daje jajeczko ,nie za czesto bo ugotowac na miekko nie umie 😁 😁 😁 😁
dzieki za podpowiedz z macierzynskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ile czasu może stać przygotowane gotowe mleko 1 h czy więcej?
Tusiek najważniejsze, że jesteś zadowolona z rozmowy 😆
Ja od dziś jestem posiadaczką działeczki hihi jak pójde tam z aparatem to pokaże wam jak może być zaniedbana działka 😆
Moja Hania już śpi więc mam troszkę czasu dla siebie 😆
Dziewczyny robiłam dziś na obiad pyszne placki z cukinii polecam 😆
0,5kg cukinii
1 cebula (może być czosnek)
3 jajka
6 łyżek mąki (czasem deczko więcej)
sól pieprz do smaku
Cukinie ze skórką zcieramy na grubej tarce, cebulę na drobniejszych oczkach dodajemy resztę składników i smażymy. Można do tego zrobić jeszcze sosik czosnkowy. Jogurt grecki trzy ząbki czosnku kapka soku z cytryny, szczypta cukru i troszkę natki z pietruszki i gotowe 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dziewczyny mam problem.Przyszła mi ostatnio firanka do kuchni (makarony) no i okazało się oczywiście,że źle zamówiłam. Odesłałam-spoko,czekam na zwrot kasy. No,ale okno dalej "łyse" tylko z roletami i pustym karniszem. Makarony jednak nie pasują,bo sprawdzałam.. No i mam problem,bo nigdzie nie ma takiej firnaki jakiej potrzebuję. Interesuje mnie coć w wymiarach wysokość +- 160 na szerokość 250. Nie chcę żadnych koronkowych,dzierganych bo mi do nowoczesnej kuchni nie pasuje :| Byłam dzisiaj w Jysku,nie ma nic. Allegro obszukałam- tez nic nie ma 🤢 🤔 szlag mnie trafia a firnka musi być bo sąsiedzi wszystko muszą widzieć....myślałam,że zdążę z tym przed weselem,ale chyba nie. Taki duperel a mi głowę zaprząta 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka tez zastanawiałam sie nad bebiko - mam nawet próbke tego mleka a na ile ci starcza opakowanie?

A to Szymek - zdjęcie zrobione by uwiecznić 6 miesiecy 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/17/szymjk.jpg/][IMG]http://img17.imageshack.us/img17/5669/szymjk.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...