Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Już wszystko można oglądać 😉
Wiem,wiem że ten komplet taki troche babski,ale z drugiej strony jest do tego kocyk,którym tak okryję Małego w kościele.Wątpie żeby było tak gorąco zeby pojsc tylko w tym,zwłaszcza ze koscioł mamy zimny.
Nie widziałam wypozyczalni takiej.. 😞
Słuchajcie własnie mi powiedziała matka chrzestna naszego Alka,że jej koleżanki dziecko zmarło na śmierc łozeczkową.Miało 10 miesiecy ! I było całkowicie zdrowe,dzien wczesniej byli u lekarza 🤢 Chrzestna juz zamówiła mi angel care
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej...
Jak dla mnie Tynka to ten komplecik też jest trochę babski,no ale to tylko moje zdanie...
My mamy już ubranko do chrztu wystarczy dokupić buciki i rajtuzki białe i gotowe...A u nas niby chrzestnych mamy ale coś chrzestna się przestała odzywać i wielka niewiadoma 😞
A i jeszcze jedno Teściowa wyrzuciła teścia z domu 🙂Nawet nie wiecie jaki spokój 🙂No i wysyła go na przymusowy odwyk,tak nam dał czadu ostatnio,że szok...No i "biedny"śpi u siebie w warsztacie...Np.We wtorek popsuł nam pralkę żebyśmy nie mogły prać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A dla Haneczki wszystkiego naj 😉 tYNKA CO DO UBRANKA NAN CHRZEST- TE KORONECZKI MOZE I TROcHE BBSKIE, ALE JAK na kasie nie spicie to bez przesady, tak jak mowilas kocyk to juz jakies rozwiazanie. Zreszta moze uda Ci sie dokupic jakas meska czapusie w tym kolorze? i bedzie gites 😉 Poza tym jezeli juz kupywac ubranko do chrztu to takie ktore mozna potem nosic.
Laski ja chyba te zasrane Cerazeette odstawie bo normalnie nerwus jestem chyba po nich 🤢 tez tak mialyscie?
Malwina bravo dla tesciowki, madra kobieta 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka mam nadzieję, ze ten monitor Cię uspokoi. Ja to się boję takich urządzeń bo one czasem włączają się od tak to dopiero stres 🥴 Ja przede wszystkim dużo dowiaduję się jak w takiej sytuacji np. bezdech, zakrztuszenie pomóc dziecku. Bo co z tego, że urządzenie da sygnał trzeba wiedzieć jak się wtedy zachować.
Monia bardzo dziękujemy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka komplet wg mnie też dziewczęcy.

Ewa monitor nie piszczy od tak jeśli jest sprawny i dobrze wyregulowany, mój piszczał 5 razy i za każdym razem całe szczęście,że zapiszczał, bo mała miała bezdech.

Ja córę na chrzciny ubieram w białe rajstopki, różową sukienusię i biały sweterek,a podczas mszy będzie miała nałożoną szatkę, która kosztuje 16zł, więc bez przesady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam mamusie
ania my jestesmy bardzo zadowoleni z Hipp jak dla mnie to nie smierdzi ot to zapach mleka 🙂 😠 na poczatku mial bebiko to chyba w pl bo u nas milupa takie zolte opakowanie z czerwonym napisem ,nastepnie nan i hipp jest gicior,co do zmiany jezeli przechodzi zjednego na drugie stopniowo to nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań ,kupki sa rewelacyjne!!!
co do monitorow odechu to jest miliny dzieci ktore bez nich zyly jak dla mnie to starta kasy ale to tylko moje zdanie 🙂
moja starsza corcia jest tak nie grzeczna ze nie wiem co mam robic jestem zalamana ,pyskuje,jest złośliwa 😠 ryczec mi sie chce a ta mała krowa idzie w zaparte,ma szlaban na tv, komp i podworko i nic sobie z tego nie robi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Nasza mała była chrzczona w cieplutkim, białym kompleciku, w kościele było zimno 😞 miałam dla niej śliczną sukienke ale niestety nie wykorzystaliśmy 😞
staram się nie dać zwariować, monitoru oddechu nie mamy, a mała śpi z nami co jakis czas sprawdzam czy oddycha.
Emilka nie chce od kilku dni pic mleka z butli, które dostawała 2-3 razy dziennie jako uzupełnienie karmienia naturalnego, pije tylko z cyca a ja martwie sie czy aby ona za mało nie je zwłaszcza że cyce ssie jakieś 10 min. jest raczej drobna...zobaczymy jak będzie dalej przybierała na wadze, gdyby okazało się że w normie to butelka pójdzie w odstawkę 😁 😁 😁
Nasza mała również ma swoja ulubioną stronę, główkę najchętniej obraca w prawo tez z nią walczymy 😠
Evelcia u Waszej starszej córy to pewnie jakis przejściowy kryzys, minie, pewnie Was testuje na ile sobie może pozwolić.
nasza starsza tez potrafi odpyskować 😠a a największe boje toczymy o porządek, bo to straszna bałaganiara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my dostalismy skierwanie do neurologa 😞 Lekarka pocieszała,ze to nic powaznego,ale widze ze bede musiała sama wziac sprawe w obroty.
pediatra tez stwierdził,ze Mały ma skaze białkowa. wiec musze ograniczyc nabiał 🥴 i zmienic mleko na NAN HA. Na dodatek wczoraj kupiłam podwójne opak. zwykłego. 😠
Tusiek jesli bedziesz zainteresowana to z checia odsprzedam,oczywiscie koszt przesyłki na mnie 🙂 bo i tak bedzie lezec... 🤢

co do stroju to stwierdziłam,ze go ubiore w ładniejsze ciuchy po prostu.dzinsy i koszula styknie 😉 😎

masakra,wiecie na kiedy mają termin w poradni neurologicznej na NFZ?
na koniec czerwca !!!! PORĄBAŁO ICH ! Szukam prywatnie.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nfz to przelewka totalna; my bylismy dzisiaj u okulisty bo malemu jedno oczko idzie do srodka! dosyc ze czekalismy 2 miechy to wizyta trwala raptem 2 min i jeszcze jak sie cos spyta czlowiek to z geba na ciebie! i stwierdzilismy ze pojedziemy jeszcze prywatnie bo lekarka stwierdzila ze wydaje jej sie ze prawe oczko ucieka!-ale wydaje jej sie ale mamy przyjsc w lipcu na kontrole! ale ona nie wie czy operacyjnie czy okularki...masakra...tak samo jak poszlam do ortopedy wizyta 2 min! z dwojka poprzednia bylam prywatnie u ortopedy i powiedzialam ze teraz ide na kase bo wkoncu placimy te cholerne skladki! ale lekarze tak traktuja na NFZ ze masakra normalnie maszynowo jak by to byly jakies urzadzenia 😠 a nie dzieci! zna ktos moze dobrego okuliste w wielkopolsce? jesli tak rposze o namiary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja narzekalam że moje dziecko nie robi kupek (jak juz to jest 1 na tydz) to dziś zrobił ale nie podobał mi się jej kolor, (wybaczcie za bezpośredniość) jest jakby żółta albo jasno zielona, i drobne kawałki śluzu. Nigdy nie przyglądałam się kupeczkom ale teraz ze względu na zmiane mleka zaczełam i tak mnie to zaskoczylo. Może która z Was miała z takim zjawiskiem do czynienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania moja rada jeśli Twoja dzidzia ma takie problemy z brzuszkiem, to idź do lekarza, żeby się maluch nie rozregulował lub nie rozchorował, moja córa dzień w dzień załatwia się tak samo,więc co do kolory czy konsystencji to Ci nie powiem, ale śluz zawsze jest niepokojący wg mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tynka a co z twoim maluszkiem bo nie doczytalam ☺️
co do kupek moj z nan placz i zielone co kilka dni po hipp codziennie nawet ze 2 porzadne zolte ale tez raczej luźne 🤨
mam problem z butelkami bo nigdzie nie moge dostac z MAM a z innych marcel nie umie pic 🤢 zmuszam go dzis do avent i moge zapomniec potem nuk tez dupa wiec pojechalam po smoczki 2 z bb tez nie chce pic !!!!!!!!!!!! kur*** mac tak sie wkopac z butelkami !!! nie moge sobie wybaczyc jedyne wyjscie to zamawianie z katalogu ale co ja zrobie jak tak pozostanie?? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
evelcia- zamow moze od razu po smoczku do kazdego wieku i po 1/2 butelce 250 ml i 330 ml ? :> to bedziesz miala na zapas : )
u nas mala nie znosnia jest przez te zabkowanie, jeszcze jakis katar nam sie przypaletal. JUtro ide z nia do lekarza bo katar i kaszle ;/.Smiesznie wyglada jak sobie raczki wpycha do buzi i gryzie XD, a skubana jak mnie probowala gryzc jak jej dzasla smarowalam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mały z płuckami już ok ale kaszel nadal ma straszny tylko teraz przyplątał się jakiś wirus i ma rozwolnienie straszne co zje to od razu w pampersie 😞 zawsze cos się dostanie gratis w szpitalu 🤢 ja też chora dzisiaj tomek pojechał na noc a jutro moja mama czuje się strasznie że go zostawiłam tam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!!
No my już po wizycie u tego chirurga i niepotrzebnie tyle się bałam. Bardziej stresująca była droga bo to kawałek od mojej miejscowości i Amelka nie chciała w samochodzie spać tylko strasnzie płakała w foteliku no ale w końcu zasnęła i pierwsze wyczekaliśmy się w kolejce chociaż byłam zapisana na konkretną godzinę no ale... a później w środku sama wizyta trwała może 10 minut. pooglądał i zrobił zabieg "lapisowanie" czyli posmarował jakimś czymś tam ze srebrem nie pamiętam już czym ale mówił no i do 10 dniu ma być wszytko oki 🙂 Amelka była dzielna i nawet nie pisnęła więc niepotrzebnie się tak bałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj Agata dzielna jestes Kobietko, przeiez Ty tez usisz sie wykurowac, chora Adasiowi na nic sie nie przydasz wiec nie miej wyrzutow sumienia. Bedzie dobrze, my tu wszystkie trzymamy kciuki za Was!!!!!
Olcia, dobrze ze zadowolona jestes z wizyty, najwazniejsze ze wszystko okej jest 😉 nie taki diabe straszny jak sie okazuje!
Boziu moj Babelek chyba jednak ma te kolki, kupy nie robil ost 2 dni i dzisiaj piekny kupsztal przyzabawie z golym tylkiem 😉 oj jaka to byla radosc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu Agata trzymaj się :*
Byłam przed chwilą w aptece po nowe mleko dla Alka. MASAKRA !! Puszka 400g 39 zł ! 😮 😞 Już mleka typowe dla dzieci ze skazą są tańsze,tylko ze na recepte. Ich cena to 9,99 ! 🥴
Evelcia, Alek ma najprawdopodobniej przykurcz jednego z mięśni szyjnych. Ciągle obraca główkę w jedną konkretną stronę,w drugą cholernie nie lubi. Na nic sie zdaje kładzenie wałków itp. Poza tym ma przez to krzywą główkę :/ Nic,podobno łatwo się to rehabilituje.Specjalne ćwiczenia,rozgrzewanie krótszego mięśnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny dawno mnie tu nie było....
To sie nazywa zabieganie 🙂

Agatko wracaj do zdrowia

U nas wszystko w porządku. Szymon rośnie - obecnie ma 6,2kg (nawet nie weim czy to duzo czy mało).
Na usg bioderek byliśmy bo mam go pieluchowac i kontrola 22 maja - ma panewki troszke za płytko usadowione i profilaktycznie kazała pieluszkowac.
My juz po chrzęście - 14.04.
Teraz czekamy na nastepne szczepienie 9 maja.

Aha mamy problem z oczkiem - ciagle ropieje od kiedy miał 2 tygodnie - juz 2 antybiotyki w kroplach dostał no ale we wtorek do okulisty - co gorsza mnie tez zaczyna jedno oko swędzieć i łzawić :/ Obym tylko nie załapała tego od niego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...