Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Monisia mi Snakerka kilka tygodni temu pisała,że była w szpitalu i ogólnie trochę się miała ze sobą ...No mały miał i USG i badanie u ortopedy i wyszło,że wszystko ok tylko jeszcze stawy są niedojrzałe...Ale nie ma odchyleń od normy,mamy pieluszkować,robić żabkę i uważać jak się nosi małego...No i tyle...
A mały nasz śpi u siebie prawie całe dnie w łóżeczku,w nocy śpi do pierwszej pobudki a później najczęściej śpi z nami ale jak go przekładam do łóżeczka to śpi w nim.Branie do łóżka to raczej z mojego lenistwa...No ale mam zaje.biste dziecko nie przyzwyczaja się do bujania i spania z nami...Jak go ktoś pobuja to ok a jak nie to też dobrze...Tak samo ze spaniem w naszym łóżku 🙂
Dziewczyny polecam wam tą stronkę :http://www.przyslijprzepis.pl/notes
Ja fajne mielone po grecku tam wyłapałam 🙂dzisiaj zrobiłam i super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzien Dobry z rana. My po 2 nocnych karmieniach trwajacych juz po ok 8 min 🙃, maz polecial do pracy a mi sie spac nie chce. Aziz przy tym ost karmieniu, taki koncert bakow dal ze szok, do tego mega glosne, ale bez bolu! 😉 a wlasnie co do bakow to czasami jak z wozka zapoda to mi od razu bordo na policzkach wychodzi :P d 😉zisiaj u lekarza w poczekalni cisza jak makiem zasial, kupa ludzi i tylko czekalam az sobie pruknie 😉 a zdarza mu sie oj zdarza hihi. Ost zapodal tramwaju tuz przy kanarze, mysalam ze parskne smiechem.
nudzi mi sie, zalaczylam fb nie wiem co sie stalo, a przegladarki mamy dwie exploler i chrome i z zadnej nie moglam wejsc 😞 jeste jeszcze jakas inna przegladarka? podajcie jakas jak mozecie bo ja sie nie znam, powiem N zeby sciagnal.
Przedwczoraj w nocy wyslalam zamowienie na odbitki zdjec, przez neta wychodzi 0,9 centow za szt format 10x15 do tego 50 szt gratis, taniej jak w Pl wyszlo mi prawie 300 zdjec, jeszcze musze dorobic z okresu ciazy i bedziemy miec w koncu piekne albumy rodzinne, uwiebiam przegladac fotki trzymajac je w reku a nie na kompie, teraz obiecalam sobie ze bede robic odbitki regularnie raz w miesiacu, zeby sie znowu nie nazbieralo. Juz nie moge sie doczekac 🙃 🙃 🙃 do wtorku powinno dojsc! ekscytacjaa na maxa 😎 jutro cisne po albumy.
dobra obejrze sobie jakis serial i moze uda mi sie usnac. Milego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a czy ktoras z Was nie pieluiszkuje Malca, bo tu patrze ze chyba wszystkie, u mnie nikt nic nie mowil ze mam to robic 😮
u nas jest straszny ryk jak Modego na brzuchu klade, nienawidzi tego z calego serca, ale podkula nozki, wiec jest ok.
Tynka nie przejmuj sie glowka Alka, macie jeszcze czas, tak jak pisaas ze to sie latwo rehabiituje, to tym bardziej, bedzie dobrze!
Ania ile za zlobek bedziesz bulic i jak sie ten zlobek nazywa? i ile razy w tyg bedzie tam chodzil i w jakich godzinach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja jeszcze nie byłam na specjalistycznym badaniu USG bioderek bo moja lekarka powiedziala ze wypisze mi skierowanie po 3 miesiącu, że niby wtedy się robi.
Nie pieluszkuje małego bo nawet nie wiem czy musze 😮 😮
a od wczoraj zastanawiam się czy nie przestać karmić piersią, bo karmie już tylko i wyłącznie jedną, drugiej za chiny ludowe nie chce się złapać , a jak krzywi się przy tym to szok ;/
zamówie odciągacz z aventu może coś pomoże zeby ruszyć tą drugą.

Używa któaś odciągacz z Aventu Isis? Ponoć jeden z lepszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,
Nie miałam netu od poniedziałku. Pierw myśleliśmy z mężem, że znowu coś z przelewem nie tak, a póxniej się okazało, że jakas awaria, łaskawcy wczoraj naprawili 🤢

Czytałam Was wczoraj i się oczytwałam tych 25 stron i poszłam spać.

Nie wiem co pisałayście z tego wszystkiego.

Monia ja nie pieluszkuje, u nas ok wszystko. Jedynie co mnie martwi to, że mój leniwy tłuścioszek nie za bardzo lubi podnosić głowę. Ale w przychodni powiedzieli, że ma czas jeszcze.
Co do karmienia to u nas znowu min. 10min. Ale ja Daniela podnosze do odbicia jak się wierci, macha nogami, też puszcza bąki, odbije i go dalej przystawiam, czasem nawet 3 razy odbijam podczas karmienia. D. od kiedy sypia na brzuchu w dzień to ogólnie śpi dużo, jest spokojny, nie płacze, w ogóle mało już płacze. Ogólnie jest ok. W nocy budzi się między 4-5 rano tylko.

No i nie wiem co jeszcze miałam pisac 🤢

Aha Ania, ja tez nie wierzę, że dziecka nie można upaść na piersi. Mój ostatnio przybrał 1350-1360, bo wazony na 2 wagach.

Evelcia, współczuję tej "szarpaniny" z N. Już wiem na co ja musze się nastawić. Coś te Natalie charakterne są 😁

Idę na śniadanie, a póxniej sprzatanie znowu 🤢

Aha, wiecie co dziewczyny, wydaje mi się, że w PL lekarze strasznie wyszukują sobie różne schorzenia u dzieci. Ja swojego obserwuje, ale nie panikuje. Z N. panikowałam jak coś mi się nie podobało. Teraz czekam i obserwuje i nie lecę do lekarza z każdą pierdołą. Już się uczuliłam na to pierdolenie lekarskie kotka za pomocą młotka.

Miłego weekendu :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniag070 ja miałam avent i dla mnie beznadzieja zreszta próbowałam różnych i najlepszy był elekrychny jak chcesz to wystawie na allegro bo ja juz nie używałam za 50 zł mogę Ci go sprzedać. To jest elektryczny tommee tippee wygląda tak : http://www.mamabebe.pl/product-pol-11981-Laktator-elektryczny.html używałam go niecałe 1,5 miesiąca tylko. Jak jesteś zainteresowana to daj mi znać ale na telefon bo rzadko tu bywam i wtedy wystawie go na kup teraz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez uważam żeby nie lecieć ze wszystkim do lekarza, tylko obserwować.
Wczoraj rozmawiałam ze znajomą i ona na początku przy pierwszym dziecku poszła do lekarza bo mały zakaszlał jej 2x dziennie i mały katarek miał, dostała antybiotyk a po tym było jeszcze gorzej. Lekarz powiedział : "jak Pani przychdzi do lekarza to chce Pani lekarstwo"
wiec jak takie mają myślenie lekarze to ja pierdziele. Fakt często się denerwuje czy wszystko ok ale nie chce wciskać niepotrzebnie żadnej chemii i tak teraz wszystko modyfikowane i sztuczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja byłam pod wielkim wrażeniem bo nic nie boli ta nakładka sylikonowa jest super po szpitalu miałam troche obolałe po ich laktatorze... wiesz co no ja długo ściągałam bo miałam malutko pokarmu ale widziałam jak w szpitalu ściągają jest szybki i nie musisz machać ręką hehe ja zawsze ściągałam i przy kompie sobie siedziałam;p Plusem jest też to że może być na prąd albo na baterie wtedy wyviągasz kabelek i możesz go wszędzie zabrać. Jak coś to pytaj jeszcze. Ja Ci go wygotuje i będzie jak nowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. U mnie masakra. Babcie Adirana wczoraj pogotowie zabralo, niewiadomo co jej jest. JEdno chce powiedzieć, drugie mówi. Cos neurologicznego. Albo zakrzep do mozgu poszedl z zył, albo wstrzas mozgu po upadku :/. Z mała tez bylam wczoraj u lekarza bo ledwo oddychala taki miala nos zapchany, a daleko to siedzialo i sie nie dalo rady sciagnac. Przezebiona jest ;/ i kaszle :/. Mamy jej czesto odciagac fridom, dawac duzo do picia i klasc wysoko.

My na bioderkach bylismy 10 kwietnia, wszystko ok. Ciocia tam pracuje i zapisala nas do lekarza, ktory od razu robi usg bioderek, nie wazne czy bedzie wszytsko ok czy nie to i tak zrobi na wizycie 🙂. Nie kazal Nam pieluchowac itd, tylko dla cwiczenia na brzuszku duzo klasc 🙂

Ja mala chyba do lozka naszego za bardzo przyzwyczailam ☺️ z mojego lenistwa :P. Ale jak trzeba to i w swoim zasnie bez problemu, ale woli w naszym bo w swoim zaraz sie budzi jak ja 1wszy raz przeniesiemy i do cyca, za 2gim razem juz normlanie spi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jeszcze pogotowie przychelo po 50 minutach ;x a mieli jakies 3 km do nas... po 40 minutach dzowie ze gdzie oni do cholery sa, ze czekam PRAWIE godzine, na to babka do mnie ' prosze pani, nie czekami pani godziny tylko 40 minut. Pogotowie juz do was jedzie..' Babcia byla prawie 4 h na izbie przyjec ;/ w tym czasie chłopak co lezal w szpitalu na ropne zapalenie pluc, dostal sepsy :// to lekarze biegiem z nim na banacha. Maskara :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale Ci Ewa zazdroszcze powiem szczerze ze wszystkie wakacje spedzalam wlasnie w tych piskich rejonach u kuzynki, piekne miejsca, dobrze napisalas ze to raj na ziemi 😉
Kamila ale sie porobilo, mam nadzieje ze babcia z tego wyjdzie, kurcze 50 min, to zdecydowanie za dugo czlowiek z zawalem by pewnie nie przezyl 🤢 i jeszcze czekanie na izbie przyjec/?!?!?!
kiedys wezwalam pogotowie do mojej wspollokatorki, ktora znalazlam na podlodze wiedzialam ze to po ataku padaczki. Do czasu kiedy przyjechali miala atak na moich oczah jeszcze 2 razy. Lekarka jak sie dowiedziala ze wiem ze ma padaczke to z morda do mnie po co wzywalam pogotowie??? i na jej oczach dostala kolejnych 2 atakow. Zadzwonilam i naskarzylam na szmate, bo skad ja mam wiedziec co i jak w takij sytuacji? dost 🤢a 2 razy zastrzyk i zeby nie przyjechali top bog jeden wie ile razy jeszcze by miala atak 🤢 wiedzialam co zrobic jak sie telepala, ale wiem ze padla na podloge i nie wiedzialam co z jej glowa. MaASAKRA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny chce dzisiaj zrobic kurczaka z warzywami i z ryzem na patelni mam zamrozone swiezy kalafior i brokuly, myslicie ze cos z tego wyjdzie? kopsnijcie przepis bo ja nie robilam nigdy sama zawsze z torebki warzywka jesli juz. jak ja mam obsmazac te warzywa, czy je najpierw ugotowac?

http://dajlajka.pl/4733-Zartowalem hihi dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej. Ania a uzywam tego laktatora i rzeczywiście jest najlepszy, mialam taki z canpola i jakiejś nieznanej firmy ale avent jest zdecydowanie najlepszy z nich wszystkich ja tam jestem zadowolona. tylko kup go na allegro bo jest najtaniej, kosztuje jakies 80-90 zł mi mąż kupił w sklepie ten sam za 200zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zostałyśmy z Młodą same,bo mąż pojechał do innego miasta na urodziny bratanka. My zostałyśmy, bo bratanek jest "zdrowy",ale kaszle. No wg mnie jak ktoś jest zdrowy, to nie kaszle, więc nie chciałam ryzykować 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia wejdz sobie na strone www.hetsprookjespaleis.nl tam jest wszytko o tym zlobku. a bede go prowadzac 5 dni w tyg chyba ze wroce do poprzedniej pracy na razie nie wiem bo nie gadalam z koordynatorka w nast tyg mam zamiar to zrobic, to niekiedy srody mialam wolne i byla to praca po 8 godz i na zmiany wiec bylo by fajnie no ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. a tobie Monia kiedy konczy sie macierzynskie?
moj maly spal dzis w nocy nawet ladnietylko po 1 jak jadl to takiego kupsztala usadzil ze nie wiedzialam jak go przebiera caly sie obsral 🙂 i jeszcze sie smial z tego jak do niego mowilam kto zrobila takiego kusztalka. ale za to na razie nie ma kupki. mam nadzieje ze bedzie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
wczoraj moja mamuśka urouchomiła sowje kontakty i nie wiem jak to zrobiła,ale... byliśmy dzisiaj u tej dr neurolog (do której miałam czekać do czerwca:/) oczywiscie na NFZ 😎
Cóż,dostalismy skierowanie na rehabilitacje,bo mały słabo podnosi główkę,powinien miec wg pani dr juz troche sztywniejszą tą głowinkę..ehh 😞

Monia,brokuły i kalafior? Nie boisz się,że Aziz będzie Ci po ty wariować? Ja mimo,że karmiłam od przypadku do przypadku to brokułów i kalafioru nie tknęłam 🥴 ze względu na potencjalne wzdęcia.

chyba odstawię Alka od piersi,to bez sensu 😞 Piszczy mi,nie chce jeść z cycka :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...