Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
zobaczcie co znalazlam
Wszystkim, którzy mają podobne problemy polecam sprawdzony sposób !!! Pomysł podrzuciła mi zaufana okulistka. Jeśli dziecku ropieją oczka i nic nie pomaga, zanim sięgniesz po antybiotyki, spróbuj "dorwać" kobietę karmiącą piersią i poproś o kilka kropel mleka z piersi. Ściągniętym mleczkiem wystarczy delikatnie przemyć oczko i po jednym razie powinno przejść.
Sprawdziłam to na mojej Zuzi - miesiąc borykaliśmy się z ropiejącymi oczkami, masowaliśmy kanaliki łzowe i nic - wystarczyło przemyć oczka jedną kroplą mojego mleka i kolejnego dnia Zuzia nie miała już nawet śladu ropy SPRAWDZONE !!!

mamusie karmiace cycem a majace taki problem probowalyscie????
ale poczytalam o tym ropiejacym oczku ze to moze byc zatkany kanalik i w pon uderzam z malym do lekarza bo ropka mu ciagle sie pojawia i lezka z oczka leci wiec nie ma na co czekac to w koncu oczko 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja brokuly i kalafior jem od poczatku, zupy na tym od pierwszych dni jadam i nic mu nie bylo. Te bole brzuszka to nie wiem od czego bo nic nowego nie wprowaadzlam 😞
bykismy na ponad 3-godz spacerze, Mlody byl ta wyglodnialy ze jak sie dossal to po 5 min pisk, ponosilam troche i potem z ponad 10 min kolejna turka jedzenia juz bez bolu i z baczkami. Najedzony usmiechniety pofikal az padl i teraz spi 😉
Mi sie macierzynski konczy 13 maja i poki co do pracy nie wracam. Uzgodnilismy ze min pol roku na moim cycu pojedzie. nawet jakbym miala suchy chleb jesc :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!
U nas noc też całkiem oki chociaż szczerze powiem że bałam się jak to będzie bo od 12:30 do 18 amelka spała na polu w wózku a później w domu zjadła i dalej zasnęła obudziła sie o 19:30 i kąpiel i dalej spała no ale w nocy też spała więc oki 🙂
Ja tez Monia wolę zdjęcia w albumie i staram sie w miarę regularnie wywoływać 🙂 Ja Amelki póki co nie pieluszkuje ale dopiero za tydzień w sobote ide do ortopedy więc zobaczymy co powie. Aha a co do przeglądarki to ja korzystam z Mozilla Firefox i jestem bardzo zadowolona!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym mleku wczoraj mówiła mi też sąsiadka, nie karmię małej już 1,5 miesiąca,ale parę kropelek jeszcze "znalazłam" 🙂 zobaczymy czy podziała

zobaczcie:
http://kwejk.pl/obrazek/1105836/zdj%C4%99cia,dzieci.html

aaa przypomniało mi się,u mnie w super pharmie jest sudocrem ten wielki w promocji po 12,99 a normalnie kosztuje około 25-26zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu ja mam w domu laktator aventu isis.
I powiem tak - w zaleznosci do czego potrzebujesz? Jak chcesz nim odciągac pokarm na codzień z piersi i karmic butelka to od razu Ci mówie zajedziesz się - chyba że od czasu do czasu okazjonalnie.
Potrafiłam nawet 45 minut sciagac pokarm i sie prz tym napocic.

Kupiłm sobie również alektryczny medela bo po zalepelniu piersi miałam bardzo duzo pokarmu a maly mi tego wszystkie nie zjadł a potem musiałam pochodzic do lekarzy wiec zostawiałm Szymka z mężem i moim mlekiem wiec z medeli 160ml ściągam w 6 minut - jedną reką wiec teraz to mercedes w porównaniu z aventem.

No ale to w zaleznosci do czego ci potrzebny laktator 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!
Oj Konefka to super dzień miałyście 🙂 u nas rano zapowiadało się ślicznie i juz przed 10 byłyśmy na zewnątrz ale później się rozpadało najpierw takie drobny deszczyk to siedziałyśmy na tarasie i Amelce sie chyba odgłos stukania o dach podobał bo spałą jak nie wiem ale poźniej był grad i trzeba było resztę dnia spędzić w domku 😞 ale dzisiaj jak na razie też jest ślicznie i mam zamiar iść do kościoła z Amelką może mi się uda 🙂 a później jedziemy do dziadków 🙂
Miłej niedzieli!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laseczki! ktoras z was pisala o śluzie w kupie maluszka!? moze wiecie co to znaczy i czy trzeba zaraz leciec z tym do lekarza? nie chce malego ciagnac do przychodni w te zarazki ale jak trzeba bedzie! w ostatnim tyg bylam tam stalym gosicem z kazdym po kolei i nie usmiecha mi sie znowu zaczynac tygodnia od lekarzy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny!

Ja posunęłam sie do ostateczności wczoraj w nocy,nie dawałam juz rady.Mąż mi przynosił do sypialni wózek i lulany w wózku Alek dopiero mi usnął.No ale spał za to do 6stej... 😲
Bardzo przeżywa brak cycka,ale sam sobie winny bo nie chce go chwytać i piszczy jak mu podaję. Wystarczy,że widzi jak wyjmuję ze stanika to juz mu nie pasuje 😮 Z butelki je super,uśmiecha się jest zadowolony i skory do zabaw.Z cyckiem tak nie było 🥴 Postanowiłam sie nie przejmować,zwłaszcza że pokarmiłam go niecałe 3 miesiące,najwazniejsze przeciwciała złapał za maluszka i ma ta cholerną skazę białkową.

Wczoraj na noc walnełam sobie drinka,co by się dobrze spało 😎
Nie piszczałam za alkoholem,ale powiem że przyjemnie było sobie coś wypić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdza się ciepła pieluszka na brzuszek (w body) i włączenie dmuchawy/suszarki w łazience.Tu chodzi bardziej o odwrócenie uwagi od całej syt,bo wiadomo kolka boli ale jest to góra 2-3 minuty bólu później jest bardziej żalenie się i płacz dla samego płaczu 😉 Dziecko musi zauważyć,że je nic nie boli 😉 Ja przed swoim takie wariacje wyczyniam,że patrzy się na matkę jak na wariatkę 😮 i przestaje płakać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja dopiero zaczynam przerabianie kolek, tyle ze ja mam laktolutose (bez recepty) na lepsze wyproznianie sie bo jeszcze dodatkowo gazow mial od groma w brzuszku, mial problem z nimi przy jedzeniu straszny. Nie wiem czy macie to w PL No a teraz dziewczyny jest lepiej, w ciagu ost doby byly 4 kupsztalki 😉, baki wali jak stary, a jaki ucieszony ze hej ! od razu inne dziecko. Przedostatnie karmienie to bylo gruuubo ponad 15 min, ale powoli, na spokojnie, a ost ok 8 min, i napchany jest ze hoho. Lezy teraz, wierzga nogami i raczkami, guga i zaciesza do swoich kolegow z maty edukacyjnej 😉
boze nie wiem jak to zrobilam, ale na spiocha nakarmilam Synka dzisiaj o 24 ( jadl ost o 18 😮 ) i nie pamietam jak to zrobilam. Spojrzalam na zegarek jak go bralam : 00:07 i jak go odkldalam 02:03. Masakra. Wyjatkowo tej npocy lapka nie mialam wlaczonego, wiec nic mnie nie rozbudzalo. Co ja robilam 2 godz z nim? Dziekuje Bogu ze mu krzywdy nie zrobilam! takze od teraz laptop w nocy i bez niego ani rusz. szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mojego dziecka pojawił sie sluz, ale jesli to sa sladowe ilosci to nie ma sie o co martwic, to znaczy ze jelita dobrze pracuja, ale jesli wiecej to trzeba obserwowac przez kilka dni i konsultowac z learzem.
na kolki ja uzywm espumisam, ale jedyna rada to trzeba ten czas przeczekac do ok 3/4 mies, a jak dziecku ulzyc to musisz probowac co na Twoje dziecko dziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki za pomoc z tym śluzem...bede obserwowac 🙂
a co do kolek to ja podaje delicol przed kazdym karmieniem 5 kropli buteleczka starcza na okolo 9 dni ale dziala jak u nas 🙂 kosztuja u nas w kazdej aptece inaczej najdrozej to 45 zl ale dziaiaj kupilam za 25 w stylowej takze wzielam od razu 2 buteleczki 🙂
moj maly nie siega jak narazie zabawek jedynie jak z boku lezy misiu to macha na niego raczką! zafascynowany jest jak narazie karuzela ale do zabawek nie siega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecko nie siega sam po zabawki, musze mu sama do reki wlozyc.
Monisia ponoc mama nie moze dziecku krzywdy zrobic, ja tez kiedys karmilam i nie pamietam kiedy go odłozylam. Takierzeczy sie zdarzaja. jeszcze kiedys obudzilam sie i mialam łokiec na czole dziecka 😮 tez stres jak on sie tam znalazl i czy go nie uderzylam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja młoda zaczęła sięgać do zabawek, do maty edukacyjnej doczepiłam jej takie zabawki jak są do wózka bo mam ich kilka i dziś odkryła,że jak w nie pacnie to dzwonią 🙂 i teraz cały czas w to uderza i się cieszy, kurde jak to niewiele do szczęścia potrzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka90 napisał(a):
Dziecko musi zauważyć,że je nic nie boli 😉 Ja przed swoim takie wariacje wyczyniam,że patrzy się na matkę jak na wariatkę 😮 i przesataje płakasć 😁

To mój mąż robi dokładnie to samo 😆 wygląda to komicznie ale pomaga. Ja się tylko z niego śmieję, że w taki sam sposób będzie Hanię uspokajał na spacerze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...