Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam 🙂
jakis czas nie zaglądałam ale miałam trochę zamieszania związanego z przygotowaniami do komunii, teraz rozpoczął się biały tydzień spacerujemy co dzień do kościółka 🙂
tak czytam te Wasze wpisy i dzieciaczki Wasze zaszczepione, a my mieliśmy mieć szczepienie wczoraj ale ze względu na brak pediatrów wszystkie terminy pozajmowane i mała będzie szczepiona dopiero 29 maja, co ja się nadzwoniłam i nic...twierdzą że to moja wina bo powinnam umówić się wcześniej, tylko w takim razie po cholere do książeczki wpisały mi datę 08 maja, myślałam że ten dzień jest już zaklepany...jestem zła bo Emilka jak na razie zdrowa i byłoby z głowy a tak 3 tygodnie poślizgu 😠
w piątek idę prywatnie do pediatry bo mała już ponad miesiąc nie była badana a mam trochę wątpliwości... nie chce podnosić główki jak leży na brzuszku chyba że w złości na moment, jak ją biorę na ręce to się często napina, a waga szkoda gadać przez miesiąc przybrała zaledwie 250 g, wróciliśmy do dokarmiania butlą, na szczęście jest pogodna i bardzo kontaktowa i gdzieś tam po cichu mam nadzieję że wszystko będzie ok 🙂 a waży podobnie jak córeczka Kamili 5240 g 🙂
u nas też byłoby tylko jedno wkłucie, ostatnio po szczepieniu nie było żadnych problemów 🙂
pozdrawiam wszystkie mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wiecie co kupił Tomek małemu pampersy pomarańczowe rozmair 3 bo były w db cenie.
Są beznadziejne ! 🥴 Mało chłonne :/
My w Biedronce kupujemy Huggiesy 3 premium.tam jest 99sztuk za 39,99 - dla mnie rewelacja 🙂 i aż szlag mnie trafia ze musze te zuzyc 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mi wczoraj znajoma doradzila zebym przetestowala pampersy z rossmana babydream, uzywala Dady i mowila ze BabgyDream są lepsze wg niej, mam zapiar zama sprobowac.
Ewka licytowalam tą mate, ale zostałam przebita i aukcja zakonczona,a szkoda bo za 15zł poszła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,huggiesy sa mieciutkie.poczatkowo alek sie w nich zasikiwał,ale były za duze.teraz juz jest ok.polecam

moj alek po babydream z rossmana miał tyłek czerwony.wiec zuzyłam opak i starczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dla mnie huggiesy tez porazka ;/ a na poczatku kupilismy do szpiatala 27 szt, i 2 opak po 90 :// i mysialam to zuzyc ;x mala co sie zsikala to byla po pachy mokra :/ i cholernie sztywne byly ;/.
Mamy dady 3 i dla mnie rewelacja 🙂 juz nei bedziemy zmieniac 🙂.
Podobno mleko z rossmana jest dobre :P 18 zl 800 G 🙂 jak mi sie te skonczy to sporbuje i powiem, z wlasnego doswiadczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja uzywam tylko pampersów, boje sie jakoś zmienic żeby mały sobie tyłka nie odparzył, kupuję białe, pomarańczowe i te zielone i dla nas są ok, podobnie jak chusteczki nawilżane od innych karol miał uczulenie, tez kupuje pampersa można trafić na fajne promocje i w miare tanio kupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja mialam niemile zaskoczenie co do firmy pampers ale jesliu chodzi o pieluchy, rozm 2 to byla porazka dupcie mial czerwona od nich. Wiec kupiismy tansze i sa zadzebiste, noi i wiadomo ze cena tez satysfakcjonujac 😉 poki co z dupcia nie mamy problemow a czasami w nocy w ogole go nie przebieram.Ale . husteczki Pampersa sa bez porownania super, najlepsze!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chusteczki zmieniam własciwie co 3-4 opakowania 😆 Kupuję wielopak na promocjach a później szukam nastepnych promocji.Nigdy jeszcze nie kupiłam ponownie tych samych chusteczek. Próbowałam chusteczki z rossmana-porażka,ale kupiłam tylko dlatego żeby mieć plastikowe,sztywne pudełko. Te z Lidla też do du... 😉 Najlepsze jak dla mnie były właśnie Pampersa i Nivea Soft Cream coś takiego.Teraz mam z Dzidziusia i mogą być,ale szału nie ma.
Ile Mam,tyle opinii co do pampersów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałam opinie nt. mleka babydream. Wszystko ładnie i pieknie,ale trzeba je przygotowywać w temp 70 'C. Niebardzo widzę nocne wstawanie i robienie mleka w pośpiechu (już tak jest) i jeszcze pilnowanie dokładnej temp i schładzanie :/ Ja mam przygotowaną gotową,przegotowaną wodę i tylko dolewam wrzątku z czajnika ok 30 ml do tej wody.
Nie powiem też mnie zainteresowało to mleko,bo cena przystępna,ale nie o to tutaj chodzi.
Z resztą mi jedziemy na Bebilon pepti :/ W piatek idziemy do alergologa i moze wreszcie wyrwę receptę na to mleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewzyny co do pampersów to ja tez zmienia.
Np rozmiar 1 pasował małemu z belli
rozmiar 2 tylko huggesy i dada z biedronik - żadka kupa i siku nie wydostawaly sie
teraz jesteśmy na 3 to huggiesu, pampersy i dada nam pasują 🙂 ostatnio kupiłam w promocji huggiesy w auchan 78 sztuk za 28,99 wiec mamy zapas 🙂

Dziewczyny nie wiem czy znacie ta strone a jak nie to podaje - jest świetna - sa tam wszystkie promocje we wszystkich dostepnych sklepach dot. artykułow tylko dla dzieci 🙂

http://www.promobaby.pl/

Ja tylko tam sprawdzam co jest w promocji i przy zakupach do domu wybieramy sie do tego sklepu gdzie np sa pampersy tanie 🙂

A co do pampersów sleep&play te pomarańczowe - zgadzam sie sa beznadziejne :/ też kupiłam ale zostalo mi jakieś 40 sztuk wiec sie przemęczymy z nimi.

My już po szczepieniu.
Były 2 wkucia (mimi iz biore 5w1 i pneumokoki i rotawirusy - którejś jest doustne)
Mały ma 6,4kg - i lekarka mówiła że ładna waga.
Szczepienie miał o 11.40 i od tamtej pory spi :/ chyba to cisza przed burza....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do chusteczek- tez uzywamy pampersa zielone 🙂 najlepsze!: D, kupujemy w rossmanie za 6 szt 27zl 🙂 tylko u Nas te chusteczki to jak woda ;/ opakanie na 3-4 dni max, jak mala sie zasra to po pachy to potrafimy jednorazowo zuzyc i 20 ;/.
Konefka - wczoraj tez to patrzylam i sie zastanawiałam czy nie kupic :P

ostatnio dostalismy te z nivea z kremem co TYnka pisała - tez rewelacja, a jak ladnie pachna :d. TYlko cholera nie stac mnie zeby co 3 dni kupywac chusteczki za 12 zl :/ bo u Nas tyle kosztuje.

Chyba mleko mi sie zjebalo ;//// bo mala wogle nie chce po moim spac ;/ ajak wczesniej w nocy spala do 2-3, teraz spi do 23-24 ;//.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam dada 3 rewelacja! babydream spróbowałam 1 pieluchę i więcej nie użyłam bo sztywne jak blacha po siku,

Kamila strasznie dużo zużywasz tych chusteczek, my z mężem robimy jak jest kupa tak:
po zdjęciu pieluszki zwykłymi chusteczkami z pudełka (za 2,99) przecieramy, zużyjemy na to max 2 szt. i potem 2 nawilżanymi i pupcia czyściutka, lub myję taką jej ściereczką namoczoną, spróbuj tak, bo majątek wydajesz na chustki 🤢

Ewa ja kupuje te chusteczki w promocji to opakowanie wychodzi mi po około 4,50, także taniej niż na allegro.

Co do strony promobaby, znam, sprawdzam,ale już kilka razy promocje na stronie nie potwierdziły się w sklepie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na poczatku zużywałam strasznie dużo chusteczek jak była kupa.Teraz idzie mi góra 2-3 jak jest kupa,bo robie podobnie jak Tusiek. Przede wszystkim mam taką specjalne podkładki do przewijania z bella,wiec nie musze sie martwic,że Alek pobrudzi mi przewijak czy swoje ubranka kupą w trakcie przewijania 🙂 Mi opakowanie chusteczek starcza na ok 3 tygodnie,może kilka dni krócej.

Mamy karuzelę z Tiny Love z trzema melodyjkami i pluszakami,ale oczywiście Aleksander już się nią znudził.Więc znalazłam na Niego sposób 🙂 Włączam mu karuzelę bez melodyjek i puszczam z youtuba muzykę relaksacyjną.Przynajmniej jest zainteresowanie 😁 Raz mi usnął przy tym
http://www.youtube.com/watch?v=uh4jAYXPO6E
a teraz słuchamy http://www.youtube.com/watch?v=IBAoNnyp7WE&feature=related na wyciszenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
za duzo roboty :P chusteczka raz dwa wytrze i po sprawie ;p. Dzis mi sie tak usrala, ze nawet na ramieniu miala 😮 😮 - pojecia nie mam jak ona to zrobila :p.

Dla mojej tez juz karuzela sie znudzila, i zamiast na karuzele to patrzy ma bociany z ochraniaczy do lozeczka i zawziecia do nich gada :P - nowi przyjaciele ;p. Jery poszedl juz w odstawke, teraz grane sa bociany i firanki xd gadula mala.
Ona chyba sie rozlenila z ta glowka ;/ - nie kladlam ja chyba ze 2 tyg na brzuchu i sie odzwyczaila, bo jak od wczoraj ja kladziemy po n razy to juz podnosi - co prawda nie tak wysoko jak kiedys, ale podnosi to wczesniej to tylko lezala. Ale jednak te raczki to ma za bardzo podkulone - pach normalnie nie da sie nawet umyc ;/ i non stop ma piastki zacisniete - dopiero jak sie dotknie do raczek to prostuje palce. Tak samo jak probuje cos lapac to juz wie, ze trzeba miec otwarta dlon i paluszkami lapac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłą chustką przecierasz tak samo jak nawilżaną, a potem tylko tą nawilżającą, roboty nawet mniej no ale jak wolisz, mi by było szkoda tyle marnować kasy 🙂

ja Młodą każdego dnia kładę na brzuchu, podnosi się już powoli na samych dłoniach,ćwiczymy codziennie nóżki,rączki i główkę, mimo że nie ma z nimi żadnego problemu,wychodzę z założenia,że trening czyni mistrza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!!
My też dzisiaj po szczepieniu ale powiem Wam że Amelka była bardzo dzielna prawie nie już nic no infanrix i było jedno kłucie w nóżkę. I po tym szczepieniu amelka dużo spała i teraz kurcze coś nie chce zasnąć Kuba ją nosi i zobaczymy ale najważniejsze że nie płacze 😉 ach i i 5600 🙂 🙂 🙂
Tynka byłam dzisiaj w biedronce i zastanawiałam się nad tymi haggisami ale nie wzięłam, wzięłam te dada 3 zobaczymy jakie będą ale jak mówisz ze dobre to następnym razem wypróbujemy 🙂 Kurcze doczytałam resztę i mówicie że jednak sa sztywne i przeciekają hmmm.. to sama już nie wiem 😞 My teraz używamy oryginalnych pampersów na zmianę z dada i powiem wam że i jedne i drugie sa ok zdarza się że koło nóżki albo na plecki wyleci jak jest duża ale to w każdych myślę by tak było!!!No i jeszcze dodam że od kąpania do pobudkikoło5-6 nie przebieram Amelki i jest oki dupcia sucha. A chusteczki mokre na razie tez pampers ale te zielone bo kupiłam dużą ilość na allegro i jeszcze mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola ja jestem zadowolona z tych Huggiesów.Może faktycznie trochę sztywniejsze,ale jakoś nie przeszkadzało mi to w zakładaniu ani nie zauważyłam żeby Młodemu to przeszkadzało. Dla mnie cenowo rewelacja a jeśli dziecku nic się nie dzieje -to po co przepłacać ? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
padam na ryj. Mam temperature wzarlam 2 paracetamole napieprza mnie zab az mi leb pulsuje Nabil ma nocke a ja nie mialam sily nawet Synusia wykapac :/ na spacer go wzielam bo mi go szkoda bylo z tlustym lbem i geba zombi to po 20 min wrocilam bo nie dawalam rady. Ja pierdziu wlasnie w takich momentach odczuwa sie brak rodziny na ktora w razie W mozna liczyc. A tutaj znaajomi to kazdy tylko zaciera lapska jak sie zle wiedzie, jak trzeba to nie ma nikogo :/ Nabil czeka na operacje i musi sobie wolne zostawic na ten czas, bo przeciez o chorobowym mozna zapomniec. Wkorzyl sie ze wylazlam i zapowiedzial ze jutro wezmie Mlodego na spacer zeby sie dotlenil a ja bede moglaa sie wylezec. I tak po zakupy on chodzi. Naprawde, my tu naprawde sami jestesmy, i musimy sie modlic o zdrowie, bo tutaj na obczyznie mamy tylko siebie :/ tylko i az w sumie 😉 te glupie pizdy z pracy tez do tej pory nie odwiedzily mnie. spadam spac, nie mrudze juz wiecej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia przede wszystkim życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia, pamiętaj,że jak raz Azizek nie wyjdzie na dwór, to nic się nie stanie,jak chcesz dotlenić to ubierz jak na dwór, otwórz okno i postaw wózek przy oknie. Zaoszczędzisz sobie siły w ten sposób,bo jak bardziej się rozchorujesz to kaplica będzie. A koleżankami się nie przejmuj,wiesz bynajmniej z kim masz do czynienia... takie sytuacje weryfikują wiele znajomości, niestety lub stety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj Moniko wsółczuje - wiem co przechodzisz bo mi ząb mądrośni wychodzi i wychodzi i sie przebic nie może ... ale daje sobie już z nim rade.

Co do karuzeli to ja mam taką:
http://allegro.pl/fisher-price-karuzela-z-biciem-serca-n8849-gratis-i2307798995.html

Mały ja uwielbia 🙂

A co do maty to mam taką:
http://allegro.pl/mata-edukacyjna-fisher-price-rainforest-24-h-i2314109240.html
Super 🙂

Oczywiscie wszystko dostaliśmy w prezencie wiec nic za to nie płaciłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...