Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kamila a Ty uzywałas te tabletki? moze i ja sie skusze, tylko ze ja w sumie szczególni nie walcze o pokarm, jak nie bedzie to butla. i tak do 6 mies max chce karmic, znajoma mowila ze teraz nie jest zalecane dlugie karmienie. Ale w opisie jest napisane ze przeciwdzila kolkom wiec cos dla nas 😁
Ewka ja przy karmieniu piersia podaje hipp bio combiotic, to jest drugie mleko, zmienilismy z bebilonu bo maly mial po nim zaparcia. ponoc stworzony na wzor mleka matki, ale wszystko zalezy od tego co Hani posmakuje. Ale oczywiscie niepoddawaj nie, rob cieple oklady,przed sciaganiem mleka moze wziazc cieply prysznic - mi pomaga szczegolnie na nocne karmienie. Mozez chwile pod prysznicem polewac same piersi.
u nas juz drugi raz ciemienucha 😠 jak pomaga ta masz to i ja koniecznie ja kupie, przyda sie tez na zaczerwienienia wokoł szji i pach - jak pisze Tynka ze tam tez uzywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej dziewczyny, u mnie dziś ciężki dzień Nina ma takie humory,że w południe z mężem padliśmy i prawie zaspał do pracy 😜

Któraś z Was się mnie pytała o witaminy, chyba aniag, więc ja daję małej Vigantol (2 krople), Cebionmulti (5 kropli) i dwa razy po pół łyżeczki Sanoscvit Calcium, idę do chirurga z tym naczyniakiem w środę to się go spytam co on sądzi o główce małej, czy faktycznie jest za miękka czy może on uważa, że w normie. Jeśli mi chirurg powie,że wszystko ok to prawdopodobnie zmienię przychodnię, bo już kilka moich koleżanek przeniosło się z tej, bo były nie zadowolone z pediatrów. Chyba coś w tym jest...

Wszystkiego najlepszego dla Oli i Oli 🙂 spełnienia marzeń 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no cioteczki wszystkiego naj naj 🤪
ewa my mamy juz od 2 msc hipp combiotic 1 i nie nazekamy ,
monika u nas za test u lekarza placi sie okolo 30 e wiec sciemnilam i potwierdzili mi zadarmo 😜
dzis pierwsza kupa po kartofelkakch z marchewka 🤢 nie polecam przebierania takiego kloca 🤢 🤢 🤢 🥴
monia a ty naprawde tak sie nastawiasz na 2 dzieciatko?
dziewczyny duzo zdrowka dla waszych maluchow ,bedzie dobrze !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 chyba wysyłali hurtowo,bo ja tez dziś dostałam te próbki 🙂

dziewczyny powiem Wam,że padam, od 2 dni Ninie chyba znów dalej idą ząbki, no tragedia jest, dużo płacze, marudzi i zaczęła się przebudzać w nocy,a całą przesypiała, a wdzień tez nie może spać 😞 koszmar

Aniu u córy nic się nie zaczęło dziać, po tych witaminach, więc podaję cały czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wspolczuje Tusiek u nas narazie cisza, Aziz poki co ratuje sie sam pchaniem i gryzieniem pieluchy albo piastki ze az czerwona to mu wystarcza narazie :Pczekamy na kolejny atak zabkowania 🙂
tak w ogole to strasznie duzo witamin dajecie Maluchom tutj tylko wit k przez pierwsze 3miesiace i wit D przez conajmniej 2-3 lata i nic wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Małemu daję tylko BioGaję i witaminę C w kropelkach.K już dawno nie daję (bo modyfik.) a z D nie wiem jak to jest? Chyba do 3 miesiąca się podaje tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze raz dziękuje wszystkim za życzenia 🙂 Goście właśnie poszli lekko ogarnę bałagan, naczynia wrzucę do zmywarki i dię się myć i spać bo Amelka miała ciężkie popołudnie i nie wiem jak będzie w nocy czy prześpi czy nie więc trzeba się szybko kłaść:P Dobranoc:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w Holandii podaje sie tak dlugo wit D bo jest malo sloneccznych dni jak to polozna powiedziala.
Kurcze w szoku jestem bo Aziz coraz dluzej przesypia dzisiaj pobudka o 4 dopiero 😮
a ja mam nawal mleka i tym samym obolale cyce. 2 dni temu Aziz jadl co 2 godz caaaly dzien i sie nadprodukowalo troche. Ewa Marta dobrze pisze, zebys nawet i co godzina probowala przystawiac, poza tym stymulowanie piersi laktatorem nie na wszystkie kobiety dziala. Slyszalam ze sa kobiety ktorym leci pokarm jak dziecko je, a jak dotykaja laktatora to nie leci nic 😮 mi pomagala bawarka, mialam straszny nawal po niej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie wiem czy przypadkiem witaminy D nie ma w mleku modf. bo jesli jest to tez sie nie podaje 🙂.

wiadomosc od Agaty :
hej mozesz napisac na forum bo ja czasu teraz nie mam wpadłam do taty tylko wydrukować notatki. Więc byliśmy równe 4 tyg w szpitalu 2 tyg w inowrocławiu ale juz nie wiedzieli jaki antybiotyk mu dac bo nic nie działało i zawiezli nas karetką do bygoszczy do szpitala dziecięcego dopiero tam trafili z lekami...było strasznie mały stracił głos przez ten kaszel...ale juz lepiej i jesteśm,y w domku od tamtego piątku i juz na swoim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o matko! co Agata musiala przejsc, nieprzyjemn chwile dla dziecka i rodzicow, zeby tylko teraz bylo dobrze.
Wit D podaje sie do nawet 5 roku zycia, nawet jak jest modyfik, a w sloneczne dni co drugi dzien, bo naskorek czlowieka posiada wit D2 a w połaczenie z promieniami słonecznymi powstaje D3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh 😞 wierzę,że wreszcie się im ułoży i będą mogli się nacieszyć sobą w domku

wiecie co? znalazłam sposób na Ninę, jak marudzi zdejmuje jej półśpiochy i się uspokaja, lubi z gołymi nogami leżeć 🙂

Ewa, ale zazdroszczę. Mój małż dziś i jutro w pracy 😞 w poniedziałek ma wolne, więc pewnie wtedy pojedziemy sobie na naszą działeczkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
jednak niepotrzebnie się martwiłam na zapas bo Amelka znów ślicznie spała, 10minutowa przerwa o 5:30 i spanie do prawie 8 i teraz znów przysypia przy cycku, ale zaraz ją ubieram i na spacerek bo wreszcie słoneczko ślicznie świeci. Dzisiaj na obiad grilujemy u siostry bo jej mąż zaraz przyjedzie z Holandii (już jest w drodze).

Trzymamy kciuki za Adasia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
100 lat dLA Haneczki!! Ewa powtorze sie: ZAZDROSZCZE WYPRAWY NAD SNIARDWY!!!!
A u Was juz kolki przeszly?
Kurcze Agata ale biedny Adas, miejmy nadzieje ze te chorobska juz sie od niego odczepily n adobre, tyle czasu w szpuitalu no powarioac mozna z troski! na szczescie juz domkuy jestesie na swoim i oby juz teraz bylo tylko lepiej.!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny normalnie siedze i leje ze smiechu ten moj Leniuszek zamiast lapkami lapac zabawki to ten rozdziawia dzioba i probuje je jesc, dosiegnac jezorem 🤪 🤪 🤪 i sie wscieka. Bo karuzele mu teraz zmienilam, i zabawki ma tuz naad twarza, jak sie karuzela kreci. Normalnie przekomiczny widok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agatko duzo zdrowka ,biedactwo
dziewczyny nie wiem kto wam takich glupot nagadal z ta witamina ,witamine D3 daje sie od pierwszego tygodnia do ukonczenia 1 roku zycia po 2 krople dziennie!!!!!!!!!! zadne mleko nie ma wystarczajacej zawartosci !! bez niej dzieci moga dostajc krzywicy ,ciemiaczka zrastaja sie nieprawidlowo!! nie mowiac o kosciach !!! dziwi mnie ze niektore z was nie dostaly recepty na nia juz od porodu
co do witaminy K to kazdy noworodek powinien dostac ja juz w szpitalu ,poza tym jesi kamicie modyfikowanym to nie potrzeba podawac dodatkowo,tylko mamy karmiace cyckiem podaja do 3msc lub te ktore karmia i cycem i butla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W TR jest zupełnie inaczej. Witamina D, przez rok czasu, ilość kropli zalezy od wielkości ciemiączka. Po badaniu zalecają daną ilość. N. miała pół głowy i dawałam jej 5 kropli. Po kilku miesiącach zmniejszyli do 3. D. ma małe i na razie daje mu 3 krople. ... Albo 5 kropli co drugi dzień, bo wiecznie zapominam.
Witaminy K w ogóle tu nie przepisują i w zasadzie nie wiem po co w ogóle ją lekarze przepisują. Powinna być jedynie po porodzie, jak się goi pępek, a później po cholerę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...