Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Sto lat dla Azizka. Mysle, ze po bananie nic mu nie bedzie, a marudzi bo duszno. Monia zrob mu oklady chlodne, ale zobacz czy lubi, nic na sile. Ja odkrylam jak memu przecieralam lapki, ze lubi jak delikatnie mu na glowke poloze wilgona sciereczke, na chwilke. Moj uwielbia banany, w kaszce, same i te deserki bananowe. Dzis wcina sliwke. Zobacze czy moge mu podac sok z melona. 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Odkurzacz to chce taki jak szczotka, mozna bez kabla odkurzac 40 minu. Jest bez workow. Po odkurzaniu wyrzuca sie zawartosc. Nie moge znalesc na Polskiej stronie. Dzis w media wordzie sa przecenione boscha z 190e na 130 e. Ale cos takiego http://www.opinie.senior.pl/Odkurzacz-akumulatorowy-reczny-Bosch-BBH-MOVE5,56969.html
WE WLOSZECH SZAL CIAL OD 7 LIPCA PRZECENY 🙂 🙂 🙂 🙂 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja dzis znow truje glowe mojemu M. ze chce przeprowadzic sie do rodzicow, sama tu jestem jak palec, mąż jedzie o 6 i wraca o 22 😞 tylko waliczylismy o to zeby mieszkac samemu ale umieram tu z samotnosci, caly dzien tylko ja i Michał, ileż można ;(

stuweczka dla Azizka 😘

ja dzis podałam marchewke, nie za bardzo mu smakowała, i po 2h kupka z drobinkami tejże marchwi, to normalne? nie wiem czy to na tą kupke czy wymyslał ale tak krzyczał jak sie obudził ze podejrzewałam brzuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to pewnie od tego Aziz tak marudził i dlatego ja zawsze wszystko sprawdzam po kilka razy. Przejechałam sie na tym cukrze w herbacie 😠

A tak w ogóle to przymierzam sie do przejscia na mleko MM, to juz postanowione. Tylko mam stresa bo Michał je o róznych porach, pewnie zaczekam do wprowadzenia stałych posiłków, czy macie jakies rady jak to robic lub rady od znajomych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja po prostu jak mała była głodna dałam jej MM,tylko zwróć uwagę na to ile zje Michał,żeby nie dawać za dużo i nie przekarmić, szybko ustali sobie pory jedzenia, u mnie normalnie jak w zegarku są

Stówa dla Azizka

Jaka malusia ta dziewczynka jak na 8 m-cy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę tak jak Tusiek,musisz Aniu po porstu patrzeć jak reaguje Michał. MM jest bardziej sycące i dziecko nie musi jeść tak często jak przy piersi. Teraz jeszcze upały,więc może będzie jadł rzadzej- wiec obserwacja ! Na twoim miejscu podawałabym jakies 2-3 tygodnie samo mleko a później wprowadziła desery i zupki.Niech sie brzuszek powoli przyzwyczai. Sama pisałaś,że Michałek ma nie raz wrażliwy brzuszek,więc trzeba uważać.

No Monia,ja tak przeczytałam wczoraj o tej gruszce i się mocno zdziwiłam... no,ale nie chciałam krytykować. Ja Alkowi mimo,że już miesiąc wcina deserki jej nie podałam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no wlasnie Tynka slepo zaufalam jakiejs niedouczonej pilegniarzynie. Chyba sie wstrzymam jednak do konca 6 miesiaca z deserkami. W dupie ja teraz mam. A pojde i jak lekarka mi powie ze dopiero po skonczonym 6 miesiacu mozna karmic jaak dziecko n piersi to podkabluje sucz ze wprowadza w blad rodzicow. Kuzwa ale sie wnerwilam 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja już po wizycie. Delikatne zapalenie ale jak to mój lekarz mówi lepiej chuchać na zimne i dostałam 3 tabletki 😆 Zrobił też mi mały prezent wizyta gratis czyli 70 zł w kieszeni 😆 Pobiegłam szybko do sklepu i kupiłam z radości strój 😁. Jutro rano ruszam nad Śniardwy i wracam w niedzielę wieczorkiem 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia myślę,że nie ma się co zniechęcać 🙂 To drobiazg. Pomyśl,że na przyszłość będziesz mądrzejsza i już tego nie podasz. Zacznij od delikatniejszych owoców typu jabłko czy warzywo marchewka. Banan nie jest polecany na sam początek.
Myślę,że KAŻDA Mama ma jakieś wpadki i uczy się na swoich błędach.
Aniu co do braku wczorajszej kąpieli- bez przesady. Jak się dziecka raz nie umyje,to nie zachoruje. to nie wynikało z twojego lenistwa,tylko tego,że Michał Ci zasnął...Miałaś go niby budzić do kąpieli? Gorzej byłby się wystraszył tej wody aniżeli lekko przepoconej skóry.
Więc nie przejmuj się takimi "pierdołami",bo to naprawdę pierdoła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka cały dzien o tej nie kąpieli myślałam - dobrze ze mnie postawiłaś do pionu 😉
Michał dziś spał w sumie 2h 😮
o 18.30 poszlismy do szwagierki i tez spał może 30min jak wracaliśmy na kąpil o 20 zaczynał mi marudzić a jak weszłam do domu to dopiero zaczął sie cyrk na kułkach 🤢 krzyk i nic nie dało go uspokoic, nie moge patrzeć jak moje dziecko tak zawodzi, spac sie mu chciało poprostu, ale nie mogłam pozwolic zeby poszedł bez kąpieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka czemu nie polecasz podac banana dla dziecka. BANAN NIE JEST CYTRUSEM. Wszystkie firmy ktore, produkuja deserki i kaszki dla dziecka od 4 miesiaca wprowadzaja banana.
Pisalam w 4 miesiacu mozna podac banana, pomarancza, jablko, brzoskwinie, morele, sliwki. JA PISZE O DESERKACH KUPNYCH NIE O SWIEZYCH OWOCACH. dziecku jako swieze podalam jedynie banana i jablko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga nie wiem gdzie,ale czytałam o tym bananie. Niekoniecznie dobry na trawienie.Ciężkostrawny. A to co robią producenci to inna sprawa... Malina jest najczęstszym alergenem a jest na ponad połowie produktów po 5tym mies. Myślę,że trzeba po prostu obserwować dziecko. Monai nie dawała nic innego A oprócz piersi (pomijając nieszczęsną gruszkę) więc trzeba jeszcze ostrożniej z bruszkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde ale mi sie Synus dxisiaj dal we znaki. No myslalam ze padne. Pzryzwyczailam sie do tego ze on spokojniiutki. Teraz spi ale 3 razy sie budzil zanim porzadnie zasnal. Mysle ze to i gruszka i upaly. Sama najchetniej nago bym latala. A ja jestem durna, w domu go przegrzewam a na dworzu hartuje. No dzisiaj pierwszy raz body na krtotki rekaw ma do spania. 27 st jest w pokoju. Plus spiworek cieniutki. Przenioslam Babla narazie do salonu bo chlodniej i jest czym oddychac. Zobaczymy jak nocka bedzie. Moze jutro powrocimy do tematu deserkow tylko musze ohlonac 🤪
Dzisiaj widzialam tych znajomych zlodziei. No az krew czlowieka zalewa. Ja na balkonie, nawet sie szmata nie schowala, a jego minelam prawie bo jak mnie zobaczyl to nie poszedl do domu tylko spierdzielil na pasaz. A ja z wysoko zadarta glowa bo to oni maja sie wstydzic. Nam wlasciciele zwroca ta kaucje przyszym tyg, maja zajechac i zobaczyc cudo Azizka, bo sie kapneli ze Synus zostal poczety w ich mieszkaniu 😉 A tamtych wypierdzielili z mieszkania i maja niecaly juz tydzien na wyprowadzke. Za kombinowanie, bo mieli sie wynosic, stad powiedzieli ze nie beda placic i za ost czynsz maja sobie wziac z kaucji (ktorej nie placicli w ogole :woohoo 🙂 🤪.A tu sie okazalo ze mieszkania nie maja nowego a mieli po prostu czarna dupe finansowa i nie mieli z czego zaaplacic. Tak to jest jak sie kombinuje.
Ludzie za granica to swinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dziewczyny współczuję Wam tych pobudek w nocy, ja już nie mam i oby tak zostało

moja lekarka to kazała mi nawet truskawkę już dać... co kraj to obyczaj, co lekarz to inna opinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...