Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Marta uspokoilas mnie troche, doloz jeszcze 😉 bo moj sie nastawil ze polecimy do niego pod koniec roku, a ja obsrakana ze strachu jak moj Babel zniesie te upaly no i ta inna flore bakteryjna. Pocieeszam sie ze ma polowee afrykansich genow, ale obawiam sie ze to za malo. Wiem ze sa szczepionki ale te upaly najgorsze 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja sie wybieram na dlugi weekend majowy do moich rodzinnych stron - podlsie - 3,5 pocigiem, i sie boje :/
U NAs mala sie mocno slimaczy juz od miesiaca, pewnie zeby beda jej isc niedlugo bo ja 1 zeba mialam w wieku 3 miesiecy 🤢 to pewnie po mamusie pojdzie skoro slimaczy sie tak, ze musze jej bluzeczki zmieniac bo cale mokre :/. TRoche sie boje tego jkak mala to przejdzie :/ bo narazie ' tfu tfu' to maly aniołek 🙂 placze tylko jak cos ją boli, koleki nie miala ani razu, sama zasypia, wiec pewnie musi pojsc cos nie tak 🥴


wczoraj nogi w wannie golilam i zapomnialam maszynki wyjsc z wanny i mi sie wklad odczepil to madara sie polozylam na ten wklad - wstaje z wanny, wycieram sie - kurwa cos mnie piecze - wołam tesciowa , a ta w wisk co ja sobie zrobilam etc bo mam cale plecy we krwi :/. Maszynka mnie pociela ;/ - rezultat - 6 sznytow po 20 cm kazdy na lewej lopatce :/ piecze jak cholera ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martaer trudną decyzję musisz podjąć kobito 🥴 Domyślam się, że jest ci trudno ale może spróbuj malca przeciągać z jedzeniem aby te przerwy były dłuższe. Moja Hania je w dzień co 2,5 a nawet co 4 godziny.
Ja niestety po wakacjach wracam do pracy i mi się chce wyć do księżyca bo to nie będą 4 godziny a 12 🥴
Tynka kreacja od męża? 😆 Pięknie wyglądacie 😆
Moja Hania pospała w nocy prawie 7 godzin ale jak się obudziła to była taka głodna,że opróżniła mi dwa cyce 🤪 zrobiła kupkę i dalej spać. Teraz wstała po 7 zjadła i leży w swoim leżaczku i słucha odgłosów morza 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny normalnie szok, Łobuziara poszła spać o 19 i obudziła się dopiero o 4tej rano, ja to zgłupiałam bo wstałam, mówię sobie kurde nawet wyspana jestem, a to się okazało, ze Młoda 9h spała i o 4rano mi uśmiechy posyłała i gadała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiek napisał(a):
dziewczyny normalnie szok, Łobuziara poszła spać o 19 i obudziła się dopiero o 4tej rano, ja to zgłupiałam bo wstałam, mówię sobie kurde nawet wyspana jestem, a to się okazało, ze Młoda 9h spała i o 4rano mi uśmiechy posyłała i gadała 🙂


super 🙂
aleksander zasnał po 19,obudził sie o 3-maz dal butle,ja poprawiłam cyckiem i spał do 7 🙂
teraz ja leze na krzesle 😁 a on drzemie mi na piersiach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka ja znowu nie widzę twoich zdjęć 😞Dodaj mnie do znajomych.
A ja jutro mam od 12:15 zajęcia pewnie gdzieś do 15 posiedzę 😞
No mój mały spał od 21 do 1:30 zjadł,obudził sie znowu przed 4 i przed 6 🙂
Ale ciotka mnie uświadomiła,że dobrze,że ma w nocy jedną długą przerwę a reszte nocy może sie budzić co 2 h 🙂
Mój mały już 3 dzień nie robi kupki,wczoraj dałam mu Lacid 🙂No i był tylko kleksik 🙂
Jak wasze dzieciaczki nie mogą się załatwić to polecam,bezpieczny i polecany 🙂
A konsystencją kupki się nie przejmujcie,dzieci karmione tylko piersią mogą robić na rzadko i musztardówę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwina, wydawało mi się,że już akceptowałam.Spróbuj teraz 😉
Czy mi się wydaje (ze zdjęcia) że Gabrysiowi łuszczy się skórka na brwiach i jest trochę czerwona?
Mój tak ma teraz cholera 🥴 Tak czytam w tych wszystkich madrych poradnikach i sama już zdurniałam 😮 Bo ma takie łuski grubsze u góry czoła- ciemieniucha? Całe czoło mu się łuszczy,teraz doszedł policzek i za uszami - łojotokowe zapalenie skóry?
Pojedyncze krostki czerwone na policzku-czyżby moja przedwczorajsza papryka?
(Wiecie ogólnie juz zaczełam normalnie,wszystko jesc,ale to chyba mojemu nie słuzy.teraz jak sie hamuję to i Alek grzeczniejszy...)
Ma polakierowane policzki- AZS?
Bóg wie jeden 🤨 🤔 Zwłaszcza,że te zmiany są tylko na twarzy !
Moja lekarka jest beznadziejna,bo zawsze mnie uspakaja,że to nic. I jak mi coś mówi,żebym podała dziecku to ja już dawno to zrobiłam 🤔 A może to ja jestem beznadziejną matką 🤢 Kąpię go w specjalistycznym płynie MediDerm i smaruję kremem z tej samej firmy.
Jeszcze teraz oczka ma takie zaczerwienione i widzę,że próbuje sie podrapać bo rączką ciągle trze po oczkach (a nie jest śpiący..:dry 🙂

Też mam jutro zajęcia. Co prawda od 9.30 ale nawet nie wiem do której godziny. Bardzo prawdopodobne,że cały dzień 😠 😠
Teraz Aleks pije NAN 1,nie bede mu tak zmieniac co opakowanie mleka bo mu żołądek rozstroi,ale zastanawiam się nad NAN HA,bo może ma cholera uczulenie? 🤔

U mnie w domu gorąca atmosfera,bo Teść nie może przeboleć,że robimy małe chrzciny.Chodzi po domu i jęczy. Małe tj 15ście osób,my,rodzice,rodzenstwo i dziadkowie (nasi). W takiej syt mieścimy się spokojnie w salonie. Z kolei teściu wymarzył sobie,że zrobimy meeega chrzciny i zaprosimy jego całe rodzeństwo (oczywiscie plus "dzieci" które są w moim wieku 😮 ) teściowej, no i moich rodziców (też z tymi "dziećmi"). Nalatuje spokojnie 35 osób.Nie zmieścimy się za chiny w domu,wiec trzeba brać lokal. Nawet Teść chce zapłacić nam za lokal,byleby zrobić duże i z pompą "żeby dziecku się powodziło" buahahha 😆 rozwalił mnie tym stwierdzeniem.
To nic,że nie będę miała gdzie nakarmić Małego,będę latać po kiblach. ja karmię tylko i wyłącznie na leżąco i z kapturkiem.z tego kapturka się leje mleko,muszę być obłożona pieluchami i pewnie jeszcze mam mieć na sobie sukienkę odświętną 😠 Porąbało go. Na ten mój argument powiedział,że zawsze mogę jeździć co 2 godziny i karmić małego w domu,albo przyjechać do lokalu na 2 godziny i pojechać,siedzieć w domu 🤔 🤢 ręce mi opadły.
Ale według mnie wszelakie dyskusje są zakończone,robimy małe chrzciny.
Musiałam się wyżalić,sorki za długość 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dzieci śpią, więc ja odpoczywam 🙂

D. budzi się w nocy tylko raz, zwykle 4-5, więc ja już w ogóle nie narzekam. Rzadko kiedy budzi się dwa razy, ostatnio sie podsikał jakimś cudem i spał, a pół pleców miał mokre. Szkoda mi było go budzic, ale jeszcze bardziej szkoda mi było spania w mokrej piżamie, więc go wytargałam z łóżeczka.

Tynka, z brwi skóra się odrobinę łuszczyła mojej Natalii, ale zeszło to, niczym nie smarowałam. Uzyj oliwkę, jeżeli jest to podobne do ciemieniuchy, tak jak Ci radzi Karolka.
A te polakierowane poliki hmmm i schodząca zaczerwieniona skóra za uszami to by wyglądało na skazę też, tym bardziej że Twój brat miał.

Ja czasami też biorę poprawkę na to co lekarze mówią. D. miał trądzik niemowlęcy i nikt tego tu nie stwierdził, choć oglądałam zdjęcia na necie i naczytałam się o tym, więc wiedziałam, że to jest to. Lekarz powiedział tylko, że zejdzie z czasem 🙂 i tyle w tym temacie 🙂

Co do chrzcin, to ja lubie zjazdy rodzinne, ale to chyba nie do końca jest okazja na aż taki spend rodzinny. Tym bardziej, że to małe dziecko a nie kilkumiesięczne, które się zajmie czymś i nie będzie marudzić.

Monia, nie dygaj. Wiem, że temperatura powyżej 42st. to nie przelewki, ale dacie radę. Pod koniec roku Aziz będzie miał 10mcy, więc jedyne co będzie Ci zakrzątało głowę, to jego raczkowanie wszędzie, gdzie będzie to możliwe.
Ja z N. wychodzę i wychodziłam z domu cały rok, ku wielkim oczom moich sąsiadów... Jak jest więcej niż 42 w lipcu i sierpniu, to jak wstaję, daję jej pierwsze śniadanie i lecimy na dwór, choć już wtedy jest 35st i nieźle daje w czapkę, ale nie będziemy się kisić przecież.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Albo spozywcza oliwa z oliwek. U nas ewidentnie ciemieniucha byla ale 2 dni oliwkowania wlasnie ta oliwa i zeszlo moment. A bylo tego duzo.
Kurcze, z tymi chrzcinami to masakra. U nas nie ma tego problemu. Aziz bedzie mial islamski obrzadek w Tunezji, albo w tym albo w nast roku, ale i talk wszystko spada na babcie, my przylecimy na "gotowe" 😉 🤪 ogolnie tam bedzie z wielka pompa, wielka impreza, niemal jak wesele 😉 ale w domu, wiec kiedy bede chciala to zrobie ewakuacje i tyle.
moj maly Brzdac rozbraja mnie na maxa. Ost odkryl ze mozna bawic sie smoczkiem. Tzn wypluwac lekko i sobie piastka wpychac. Ale jak wypuje za daleko to jest ielki ryk i musze byc ciagle w pogotowiu. Smiesznie to wyglada 😁 😁 😁
wczoraj kupliam cos zajebistego. Bedziemy robic jutro odlew raczki i stopki na pamiatke jaki jest Malutki teraz. Zbieralam sie i zbieralam, juz jak w ciazy bylam to mialam kupic, ale zostalo do teraz. Ciesze sie bo bedzie mega pamiatka! i calkiem niedrogo, zluje ze w pierwszych dniach jego zycia nie zrobilismy tego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strasznie sie tego obawialam. Ale teraz ze znieczuleniem sie to robi, i generanie im mniejszy Babel tym lepiej. Upieraam sie ze najwczesniej w przyszlym roku ale teraz stwierdzilam ze nawet i pod koniec tego nie bedzie za wczesnie. Wiem ze u Zydow to w ciagu pierwszych 10 dni to robia i jest ok z Maluchami. Widzialam to nawet na filmie i ryczalam jak bobr. No ae coz. Taka religia, wiedzialam na co sie pisze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas wygląda to własnie tak i to w zasadzie nie chrzest, a może po ichniemu własnie chrzest, o ile ciachanie można nazwać chrztem... 🤔
Tylko że tutaj obrzeza się kilkuletnich chłopców, co dla mnie jest nie do pomyślenia. Sa poubierani jak królewicze!!! i po operacji robią dobrą minę na przyjęciu na środkach przeciwbólowych 😮 Bo ja to tak odbieram.
A przyjęcie jest po to aby zebrać jak najwięcej prezentów, czyli złota...

Ja chciałam obrzezać, ale ze względów higienicznych, zresztą wiesz co mam na myśli... ☺️ Szkoda, że nie praktykują tego w Polsce... 🤪 Mąż coś gadał, że jak D. będzie miał 3mce to możemy już. Oczywiście bez przyjęcia, bo dla mnie to głupota. Ale teraz tak patrzę na ptaka i az mi szkoda teraz. Znowu póxniej D. bardziej to przezyje, bo będzie starszy, a teraz by nawet nie wiedział co jest grane. I w sumie nie wiem/ na razie odsunęłam to na dalszy plan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rany oglądałaś filmy ja pierdziu 😁 Ja chyba nie miałabym odwagi 🙂
Mój mąż nie naciska wcale, dzieci mają sobie same wybrać wiarę. Chciałam obrzezać, bo zdrowiej dla ptaka, przynajmniej zero infekcji podskórkowych. No i pewnie przyszła synowa mi będzie wdzięczna 😁 🤪
No własnie im mniejsze dzieco tym lepiej 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokladnie, macie racje, ja tez bym z tym nie czekala tym bardziej ze u was to sie praktykuje. Nie wiem jak tu w Holandii, duzo tu muzulmaninow ale nawet sie nie dopytywalismy. I tak tesciowa by sie pochlastala gdybysmy bez niej to zrobili. Wiec musimy czekac az tam polecimy. Straszne to jest jak chlopiec ma kilka lat, wiec im szybciej tym lepiej. Podejrzewam ze my matki to 100 razy brdziej przezyjemy i zaplaczemy niz nasi chlopcy :P
Haha, no tak na pewno synowa bedzie miala zaciesz jak nie wiem :P
A Zydzi to na zywca robili temu (8-dniowemu!) chlopcu. Masakra 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka tak to prawda Gabrysiowi łuszczy się skórka pomiędzy brwiami 😞
Ciemieniuchę też miał,na brwiach czole i głowci,ja ze szpitala w paczce miałam emolium żel zmiękczający na ciemieniuchę jest rewelacyjny 🙂
My walczylismy oliwką i tym żelem i oliwka nie przyniosła rezultatów 😞
Podobno osełka też może zdziałać cuda jak się smaruje główkę codziennie no ale jeden minus to to że śmierdzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem podła matka,bo zdjęłam firanki do pralki,ubrałam małego szybka rundka po ulicy wózkiem i Aleks śpi.Leżyw wózku na werandzie. Ja firanki rozwiesiłam,nastawiłam kolejne i je powiesiłam i juz mam czytso. Teraz robie syzbko obiad bo zaraz pewnie mi sie obudzi. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...