Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Babcie sa the best hihi, moja teraz w marcu byla u nas, kochana kobieta, lalam ze smiechu jak wyszlysmy z domu na zakupy i caaly czas przezywala : aj, ile tu murzynow, ale czarny itp. Ogolnie moja babuszka nigdy dalej jak 15 km od domku (kosciol) z dziadziusiem nie jezdzili, chyba ze do nas do Olsztyna 2 razy raptem sie przejechali, dziadek niestety juz nie zyje 😞 ale oni ogolnie takie rzeczy to TYLKO w telewizji 🤪 jak Nabila zobaczyli to dopiero byl dla nich szok. Ale pozytywny 😉 kurde ja juz zebrana do wyjscia a moje Bobo spi. Laski schudlam !!!! zaciesz na maxa. Wprawdzie w stare dzinsy sie jeszcze nie mieszcze ale brzuchol mi spada 🤪 🤪 🤪 i tylko wlasciwie o niego mi chodzi 😉 robie sie juz lachon jak ta lala 🤪 🤪 🤪
a ten gryzak zelowy wlasnie kisnie w lodowce i czeka na atak swedziawy. Aga, Olcia zazdraszczam sytrasznie tarasow!!!!!!!!!! mamy coprawda 2 balkony po jednym z kazdej satrony ale czekamy na jakas promocje mebelkow [plastikowych zeby mozna bylo chociaz kawusie na balkonie wypic. Azizka bede w foteliku wystawiac, mamy oslonke w nim przed sloneczkiem wiec luzik, wozek niestety stoi na dole 😞 w sumie stety bo tachac go nie musze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziewczyny czy któraś z Was ma naklejki na ścianach dla dzieciaków? ja chce kupic ale nie wiem czy mozna to zdjąć bez uszkodzenia ściany, bo mieszkam na wynajmowanym.
Tez w niedziele myslalam ze po raz pierwszy bede obchodzić dzien mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny ! 🙂
Ale upał-masakra.U mnie w cieniu 34 stopnie 😲
Byliśmy na porannym spacerku i po 11 już byliśmy w domku. Kupiłam Alkowi krem z filtrem (50) Rossmanowski,cena 19,99 więc spoko. Jak na złość wszystko mi się pokończyło-żel pod prysznic, balsam do ciała,dezodorant,płyn do mycia szyb itd.Lekką ręką 80 zł poszło ! 😠
Właśnie wpierdzielam niepotrzebny tłuszcz tj.białą czekoladę 🥴 No ale miałam mega ochotę.
Moje dziecko właśnie mi zasnęło,śpi w ganku.Ja czekam na kuriera bo zamówiłam elektroniczną niańkę 🙂
Od niedzieli uskuteczniamy zwalczanie kolek kropelkami Bobotic i nie zapeszajac- poniedziałkowy i wtorkowy wieczór była cisza 😎
Wczoraj wylewałysmy też nad Alkiem wosk,kurde nie wiem o co w tym chodzi ale dzisiaj nic mi nie płacze a wczoraj rano była masakra.Nie mogłam go odłożyć z rąk,bo kurczowo się mnie trzymał,wtulał tak na siłę i panika jeśli gdzieś wyszłam z pokoju i go zostawiłam.Nigdytak nie było.Ewidentnie dziecko mi się przestraszyło.Już nawet wiem czego.W piątek siedziałam u Teściów na dole i Teść wychodząc trzasnął drzwiami,był mega przeciąg w domu i zrobił się wielki huk.Ja sama się przestraszyłam a Alek tak mi na rękach podskoczył,że myślałam że wypadnie 😞

A i jestem bardzo mądra,bo dostałąm poparzenia słonecznego 🤢 Zapomniałam o kremie z filtrem dla siebie i już mam czerwona skórę i bable 😠 Nigdy nie miałam czegoś takiego,opalałam się na czekoladkę zawsze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania ja mam takie http://allegro.pl/wielopostaciowa-dekoracja-kubus-i-przyjaciele-1027-i2309596090.html
ja kupowałam w Castoramie,bo akurat jest koło mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki Tusiek
dziewczyny czy Wy macie jakis specjalny rytm dnia ustalony dla Waszych pociech? tzn pora karmienia, spacer itp?
bo ja zastanawiam sie czy tego nie wprowadzic, mam troche utrudnienie bo karmie piersia na zyczenie, ale juz postanowilam ze do 6 mies, juz kupilam laktator i sprawdze jak pojdzie odciaganie.
Po dzisiejszym dniu padam na twarz, caly dzien bylo tak duszno, zanosilo sie na deszcz, moje dziecko niesamowicie reagowalo na tą pogode i bylo tak niespokojne ze szok 😮
i to jest powodem tego ze mam zamiar ustaklic mu rytm dnia.
Co do tego wosku to tez slyszalam i sama mam zamiar testowac, moze nie bedzie sie tak zrywal z rekami uniesionymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu ja karmie tez tylko piersia, ale jesli chodzi o spacery to wychodze kiedy chce, nie ma m stalej pory. Jedynie kAPANIE OK 19-20 (zmienilam bo wczesniej mielismy o 18- za wczesnie 😉 ) ale planuje zrobic tak jak Kamila, ze dwa razy dziennie o stalej porze mniej wiecej, oczywiscie wszystko od Azizka zalezy jak mu sie bedzie spalo. Dzien mamy raczej spontaniczny, no ale w nocy i wieczorem po kapaniu twardo zero zabawy, tylko pampers, cycus, buzi i spac. Bez gadania zbednego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A na tym kremie z filtrami rossmanowskim pisze że można stosować od pierwszych dni????
U nas z rytmem dnia jest podobnie jak u Moni dzien jest jak samo wyjdzie ale wieczorem kąpiel koło 19-20 i później cycuś i spanie i nie ma to tamto 😉
U nas dzisiaj od rana goście i fajnie nam minął dzien Amelka tez dość spokojna poza tym że wstałyśmy o 4:50:/ ale przynajmniej nie płakała. a teraz jescze posiedizałąm z Kubą na huśtaweczce z nianią elektroniczną w ręce 🙂 i patrzyliśmy na niebo bo zanosi się na burzę!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fajnie macie Ola, ja tez pol zycia w domku mieszkalam, uwielbialam w lato kawe na tarasie i posilkowanie sie na swiezym powietrzu, z ranca w laczach do ogrodka po truskawki z krzaczka albo szczypiorek do jajecznicy 😉 i patrzenie noca w niebo wlasnie na hustawce. ehhh mam nadzieje ze z Nabilem dorobimy sie kiedys domku !
u nas burze w nocy juz 2 noc z rzedu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien doberek. U nas katarek na maxa. A najgorsze jest to ze Azizek dostaje normalnie wscieklizny jak widzi mnie ze zblizajaca sie Frida. Ryczy jak oparzony, wyrywa sie musze mu glowke trzymac na sile, no straszne to jest co on wyprawia. Wasze Bable tez tak maja? Wczesniej ta Frida mu az tak bardzo nie przeszkadzala a teraz bez kija nie podchodz 😮
ogolnie nocka ok, jakzawsze pobudka o 2 i teraz 5.30. Ide w kimonko, dzisiaj mam ambitny plan smigniecia do Roterdamu po paczke dla Azunka, ciekawe czy wypali. Zastanawiam sie w ogole na zakupem albo lozka turystycznego albo jakiegos kojca. CHociaz z kojca to on szybciutko wyrosnie, ale musze mu cos zakupic, bo w dzien to jest taka duchota u nas w sypialni ze ugotowac sie mozna zywcem, wiec bede Mlodego kladla w dzien w salonie bo tam mamy chlodniej. Trzeba cos wynalezc.
Spadam. Milego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzis dla mojej malej cos odbiło 😞, nie spała do 1 ;xx, tylko gadala do bociana, smiała sie itd i spac za chiny ludowe nie chciała :/. Moze w dzien za duzo spała ;/ bo jak na nią to rzeczywiscie dluuugo spała. JAk wkoncu zasneła o 1 to spi mi do tej pory :P

Olcia- ziajka jest od pierwszych dni zycia 🙂 kosztuje ok. 14 zl.

My mamy duuuuze podwórko, teraz jedna hustawka stoi na dworku, a jedna w domku i mala szczesliwa bo widzi wszystko 🙂. Juz Nam jablka slicznie kwitna : DD, tesc maliny posadził i truskawki :PP. Byly tez czeresnie, ale uschly 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola,nic nie pisze,że od pierwszych dni. Ale bez przesady Alek nie ma tygodnia 😉 Staram się go przyzwyczajać już do "normalności" tj jego ubranka wrzucam i piorę w normalnym proszku., Jednak orzechy mnie zawiodły,bo o ile dziecięce rzeczy prały ok to naszych,brudnych już niebardzo.Z resztą ja lubie ładny zapach proszku 🙂
a i ten krem z rossmana jest bezzapachowy,bardzo wyoski faktor (50) wiec myśle,że spokojnie od początku można go stosować,jest z tej serii babydream.
Nasz Alek uspokoił się po wosku 🙂 Na nocne spanie ogfólnie nie mogłam narzekać bo zasypia mi po 19stej i śpi do 4tej,później flacha i potrafi jeszcze do 7.30. Nie jest źle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie.
Ja od poczatku piore ciuszki w persilu ale niemieckim nastawiam na 60 stopni. Maluch nie ma alergii i nic sie nie dzieje. U nas kapanie jest o 18.30 lub 19.00, karmienie, i tak zasypia kolo 19, 19.30 i spi do 23.00, potem znow sie budzi kolo 2 i 5 rano.
U mnie u gory na werandzie jest kolo 35 stopni, nie chodze juz tam bo za goraco, maly lezy na werandzie na 1 pietrze wiec tu na razie dochodzi do 26 stopni. Niczym go nie smaruje, tylko pilnuje by nie swiecilo na niego bezposrednio slonce. Rozkladam markizy by byl w cieniu.
Co do kojca, super sprawa, wlozylam malemu na razie mate edukacyjna, i on w niej lezy, jestem pewna, ze nic mu sie nie stanie, jak sie wierci. Ostatnio w nocy sie obudzilam, a maly w poprzek lozeczka, a nozka miedzy szczebelkami, tak sie przekrecil. Mimo, ze mam w kolo lozeczka przypiety ochraniacz z materialu i gabki.
Lozeczko turystyczne kolezanka mi dala, ale nawet jego nie rozpakowalam, w tym lozeczku materacyk jest kiepski, wystarczy mi jak wystawie wozek na zewnatrz.
Monisia jak beda upaly powies mokra pieluche na okno albo przescieradlo, by slonce tak mocno nie grzalo.
Tynka twoj maluch spi ciurkiem 9 h?
Monisia sliczna fryzura. 🙂 🙂:
Z frida mam tak samo, mlody drze sie jakby go ze skory odzierali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moze za czesto tej fridy uzywacie? i maja podrazniona blone w nosku - bo mialam to samo, za czesto jej uzywalam 🙂.
Ja kojec dostałam w gratisie do wozka :PP i to taki kojec na wypasie : DD, tesc upral mu siateczke, potem kupie na allegro pileczki takie kolorowe i tam wrzuce i mala bedzie sobie w nim na dworzu siedziec 🙂
Ada skopuje wszystko! :x nie moze byc przykryta bo nawet w nocy mi ze spiworka sie wydostala :/ koldre tez rozpkuje i swoja i nasza duza z lozka ;xx, i pojecia nie mam co tu zrobic, bo przeciez nie bedzie spala w nocy bez przykrycia w samym body z krotkim rekwkiem :/

Narazie pierzemy jej ciuszki w lovelli, jak mala skonczy 3 miesiace to spobojemy w normalnym zelu do prania. Boje sie o alergie bo juz po Adrianie odziedzyczyla alergie na pylki itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Małego niczym w nocy nie przykrywam.Śpi w body z krótkim rękawem i pampersie. Sama nie moge w te upały spać pod kołdrą,to przecież nie będę "prażyła" w tym dziecka.Jemu też jest tak samo gorąco a nawet bardziej,dziecko ma wyższą temp ciała.
Tak,agnese Alek teraz ładnie przesypia.Tyle,że my już całkowicie modyfik. mleku.
Teraz Alek śpi na balkonie,w cieniu.przykryłam go cienkim kocykiem i oby pospał 😉

a chyba żadne dziecko nie lubi fridy,wyobraźcie sobie,że wam ktoś coś wkłada do nosa i wysysa. Mało przyjemne.Mój też płacze,no ale po odciągnięciu jest zadowolony,lepiej się oddycha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale masz dobrze Tynka. Ja karmie, raz cycek raz sztuczne. Juz bym chciala go odstawic a tu jak na zlosc mam duzo mleka. Malemu tylko wyciagam kozy z nosa i to tylko rano. Dzis to byl 5 raz. Pierw sie ciszy jak widzi fride bo mysli, ze to zabawka, a jak zaczynam ciagnac to krzyk. Ja dzis na 18 mam USG bioderek.
Moj tez spi w cieniu na werandzie. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja odkad Mlody skonczyl miesiac a moze i troszke wczesniej juz zaczynalam prac w plynie normalnym do prania i potem wprowadzilam tez plyn do plukania i Azuniek nie mial problemu nigdy na szczescie ze skora. Piore razem z naszymi ciuszkami.
Wlasnie skonczylam sterte prasowania ktora czekala na mnie od 3 dni 😉 Aziz spi non stop w bujaczku, w ogole dzisiaj wiekszosc dnia spi, a ja razem z nim sie zdrzemnelam. Postawilam go naprzeciwko mnie jak prasowalam i co otworzyl oczy patrzylm ze ja jestem i dalej kimal i tak kima do teraz 😉
obiad zrobiony, tylko frytki trzeba dosmazyc na swierzo wczoraj sie poklocilam z mezem bo obrazil sie ze obiadu nie skonczylam i nie byl gotowy jak przyszedl z pracy.pol dnia klotni potem obudzilam go bo przysnal do kapania Mlodego ale jak nalewal wody to jakis glupi teks puscil i go wyjebalam z pokoju. I suma sumarum wieczorem sie pogodzilismy bo przyszedl, przeprosil mnie a ja jego 😉
my przez ta pogode (deszczowa) nie bylismy na spacerku jeszcze. Ale teraz czekam az Aziz sie obudzi i po karmieniu akurat przed kapiela pojdziemy na spacerek chociaz na te 0,5 h bo zgnijemy w tym domu 🤪 akurat zakupy zrobie. ogolnie dzien taki rozlazly dzisiaj 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...