Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej dziewuszki
moja córa dziś pierwszy raz spała u siebie w pokoju i przespała całą noc 🙂
od wczoraj jak ją trzymam na półleżąco to ciągle się podnosi do siadu i już nie chce leżeć, z leżenia głowę podnosi do klatki i wojuje żeby usiąść, zaczęła się tez z pleców kulać na bok i z boku od razu na brzuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem Ewa,że to kwestia podejścia. Moja córa od początku spała tylko w łóżeczku turystycznym wstawionym do sypialni, nigdy nie spała z nami. Teraz jak przesypia całe noce to już poszła do siebie. Za 3 miesiące pójdzie do żłobka, więc nie chciałam żeby to się zgrało w czasie. Nie było żadnych problemów, bo w pokoju swoim zawsze ją przebieraliśmy i tam do łóżeczka kładliśmy matę na której się bawiła,więc pokój od początku znała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku Tusiek super, ja też się zastanawiam nad tym ale jakoś jeszcze nie mam odwagi Amelka z nami w łóżku tez nie śpi w ogóle ale zawsze to mam ja w zasięgu oka i chyba jeszcze z miesiąc poczekam, teraz budzi się w nocy raz a później drugi raz to koło 5-6 i już wtedy nie ma spania tylko dwie godzinki zabawy więc nie ma tragedii i mogła by spać u siebie zwłaszcza że mamy nianie elektroniczną ale jeszcze poczekam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka a ty ściągasz cały pokarm który ci zostaje po karmieniu czy jak??? bo ja nawet nie sprawdzałam nigdy czy coś zostaje Amelka je raz z jednej piersi raz z drugiej czasami ale bardzo rzadko się tak zdarza że daje jej dwie bo myśle że sobie nie pojadła ale tak to starcza jej jedna i nawet nie sprawdzam czy coś w niej zostaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam nianie,ale dziś w nocy nie była potrzebna,bo dobrze słyszałam Ninę, w ogóle od kiedy się urodziła nie mam czegoś takiego,jak twardy sen 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas niestety powtorka z rozrywki. Dopiero Azuniek zasnal od godz 17 😮 od tego czasu na raczkach non stop, plakal, jeczal, plakal jeczal, temp dobila do 38.5 i dalam paracetamol w czopusiu. Teraz spi od 15 min a ja dopiero wszamalam kanapke na obiadokolacje. Bidulek. Mam nadzieje ze chociaz 6 godz temp nie podskoczy bo nie moge mu dac wczesniej kolejnego czopka. Nienawidze szczepionek. Kurwa mac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 bylam na zumbie po tak długiej przerwie-rewelacja. 🙂
Nasz Alek śpi z nami w pokoju,bo mamy jak na razie tylko jeden w którym stoi nasze łozko i jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My dzis na szczepienie.
Mala spi w nami w pokoju 🙂. Chociaz w sumie to My spimy w jej pokoiku :P, na takim rozkladanym fotelu. Ada zasypia w Nas w lozku, po kapieli zawsze sie z nia klade i karmie [ przewaznie karmie na lezaco, na siedzace to mnie plecy bola ] , potem ja przenosimy do lozeczka. Jak wstaje pierwszy raz to znow ja biore do siebie, karmie i odkladam, ale czasem po prostu nie mam sily i zasypiam i mala spi wtedy z nami :PP.
Zawsze miałam twaaaardy sen, nic mnie nie bylo wstanie obudzic, a teraz kazdy najmniejszy jek mnie wybudzya, ot zem sie czula zrobila :P.
Nie wiem kiedy wrocimy do siebie do pokoju bo sie boje, ze jej nie uslysze jak bedzie płakac czy cos ;/. Chociaz wiem, ze to nie mozliwe - taka podswiadomosc :P.

Prawie na zawał teraz zeszłam !!! ;xx 🤢 🤢 🤢 🤢. Patrze na Ade, a ona sie wogle nie rusza [ co jej dziwne, bo przez sen zawsze sie wierci, robi miny, kopie sie, itd ], trzcham ją na brzuch - NIC! nawet sie nie poruszyła!, jak tam ja tarmosiłam 5 minut to sie łaskawie przeciagneła.. serce to juz w gardle miałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia naprawde wspolczuje Tobie i Azizkowi, biedaczek zle znosi szczepienie.
Moj Michalek wczoraj mial 2x biegunke i po kąpieli dostal ataku histeri, chyba mu gdzies za mocno nacisnelam nozke po szczepieniu podczas oliwkowania. Nawet codziennej butelki modyfikowanego nie chcial. Ale dzis od rana usmiecha sie, pobawilismy sie 🙂 i juz nauczyl sie przewracac na prawy bok, a z boku na brzuszek i podoba mu sie to jak nic 😁
Synek wazy juz 7.8kg, taki z niego smok.
Monia w mojej przychodni nie zaszczepią dziecka z kaszlem i katarkiem, ale widac co miejscowosc do inne podejscie.
Ada miala twardy sen, tez bym sie przestraszyla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!
biedny Aziz 😞 oby mu jak najszybciej przeszło, my jutro szczepienie ale po ostatnim nic Amelce nie było a miała dwa kłucia a teraz już tylko jedno więc mam nadzieję że tez będzie oki!!!
Kurcze u nas dzisiaj takie zimno że musiałam centralne włączyć, ale od jutra ma już byc ponad 20 stopni!!!
Amelce przeszły chyba wczorajsze dolegliwości bo spała do 6 później przed 8 zasnęła na godzinkę i teraz się obudziła bez płaczu, leży i macha nóżkami i słucha "była sobie żabka mała" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widzę, że czas szczepień i naszych niepokoi zaczął się na dobre 🥴 My będziemy się martwić na dwa tygodnie bo szczepienie mamy 24. W tym tygodniu przejdę się chyba do lekarza bo niestety moja przygoda z karmieniem jedynie piersią chyba nie potrwa długo 🤨 Hania wcina teraz z 2 piersi niby się najada ale mimo wszystko martwię się 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Konefka nie poddawaj sie !walcz i dostawiaj do cycA Ile wlezie to i laktacja sie zwiekszy. Trzymam kciuki, grunt to pozytywne myslenie.
Aziz ma pecha do tych glupich szczepionek, tez mial teraz 2 uklucia, caly czas to jest 6w1 i pneumokoki, jeszcze jedne za miesiac tez 2 kluci i spokoj. Od 24 m znowu temp 38 ale w pupci i to jest mierzone jako stan podgoraczkowy jeszcze, ale juz dzisiaj rano sie bawilismy. Teraz spi. cala noc budzilam sie co godzina i spr temp dzieki Bogu nie skakala, tylko ciagle to 38 🙂 oby wiecej nie bylo! cale szczescie ze apetytu nie straacil i jadl sporo, takze o tyle dobrze.
Kamila ale Ada cie nastraszyla, nie zazdroszcze przygody 🤢 🤢 🤢 lobuziara 😉
Ania ale Twoj Klocuszek wazy juz duzo kawal chlopa z niego! Moj to Kruszynek jest.
Wiecie co od wczoraj stosujemy sie do zalecen lekarza i Fridy nie tykamy, tylko rozpuszczam gilunki sola fizj i powiem wam ze po rozpuszczeniu sie smarcze jak nie wiem, ale po chwili czysty jest nosek, naprawde jest o niebo lepiej bez Fridy. Od nocki tak czysciutko oddycha ze az milo slyszec ze czysciutki nosek jest 🙂
Ania ja siedze w Holandii i tutaj ludzie nie wiedza co to aantybiotyki, lecza sie na wszystko paracetamolem, i lekarze nie patyczkuja sie z pcjentami jak w Pl. Osluchali plucka ze czyste, a katarek wiadomo ze nawet kilk tyg trwa, uszka sprawdzili i niby jest wszystko ok, wiec i przeciwskazan nie bylo zeby tego szczepienia nie robic. Sama sie zdziwilam, mam nadzieje ze wiedza co robia 🥴
no nic uciekam pospac troszke z synusiem, musze odespac nocke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a wlasnie Ewa jeszcze jedno. Mi zaczal pokarm zanikac wlasnie jak zaczelam karmic z 2 piersi, w pore przestalam i zdalam sie na instynkt tak jak ktors z was mi napisala i dawalam jednego cyca az wysiorbal do konca nawet i pol godz jadl, nie dawalam drugiego i jak nie dojadl to chcial znowu w krotszym odstepie czasu niz zwykle. wiec cierpliwie ze dwa dni jedlismy non stop i moje dojarki byly oproznianie do dna. I takim sposobem zaczely produkowac wiecej mleka ze teraz je z jednego i jeszcze zostaje.
dzieki za linka, tego wlasnie szukalam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chyba też tak zrobię przemęczę się 2 dni i może podziała a tak to ona leniuszek spije to co fajnie leci a potem jej się ssać nie chce 🥴. Uwierz mi Monia bardzo mi zależy na karmieniu piersią i nastawiam się pozytywnie ale nie chcę też głodzić córci 🥴
Myślę już nad zakupem elektrycznego laktatora aby bardziej pobudzić laktację bo tym ręcznym w nocy nie daję rady 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia ja to pisałam o karmieniu z jeden :P. Jak mialam zapalaenie cyckow tak mi mi lekarka kazala robic, karmienie z 2 na raz zmniejsza laktacje- czemu ? nie wime, nie pytajcie ;p. Ale u mnie sie sprawidzło. Mowiła, ze dac jedna - jak sie nie naje to dokarmic sztucznym - i za 2 godziny dac druga cycke.

My mamy dzis na 12:30 szczepienie ;/ stresuje sie jak cholera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila trzymam kciuki 🙂
Mnie szczepienie czeka jutro o 11 :/ wiec wiem co czujesz....

A co do oczka Szymona no to okazało się jednak że kanalik łzowy jest zablokowany i dlatego ciągle jest stan zapalny...
Wiec lądujemy w poniedziałek 14.04 na okulistyce na zabiegu odblokowywania tego kanalika :/
lekarka kazała by mąż czekał pod zabiegowym bo widok dziecka po zabiegu jest drastyczny (dziecko płacze krwią) i duzo kobiet tego nie wytrzymuje - wiec będę czekać na dworze....
Ale dobrze że udało sie tak to szybko załatwić - nie ma to jak miec znajomości bo im wcześniej tym lepiej.....

Kamilka daj znac jak tam po szczepieniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do spania dzieci to mój od początku spał w swoim pokoiku i w swoi łożeczku
nie zdażyło się nigdy by spał razem z nami.
Jak był mały a ja byłam przez pierwsze 3 tgodnie sama w domu to spałam na kanapie u małego w pokoju ale jak już mąż wrócił z delegacji to już wróciłam do swojego pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha dziewczyny mam pytanko czy wasze dzieciaczki też juz podnosza głowke do góry jak do siadania? Bo mi sie wydaje że to za wczesniej? Co prawda obraca się z brzuszka na plecki a teraz próbuje obrócic się z plecków na brzuszek ale gry juz prawie mu sie udaje to wraca na plecki.
Teraz to nic nie mozna zostawić kolo niego bo wszystko do buzi bierze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...