Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Teściowa wyszła dopiero. Obiecała na 1000% że się zajmie małą we wskazanym terminie. Znalazła nawet sposób na to by dostać wolne w pracy: pójdzie na zwolnienie. Ma znajomą lekarkę i sobie już teraz chce z nią to ustalić. No proszę dla chcącego nic trudnego.
Mała strasznie płakała na jej widok aż się zanosiła. Na szczęście po jakimś czasie się oswoiła i potem się razem bawiły, a ona się chichrała. Już byłam przerażona. Powiedziałam żeby teściowa częściej przychodziła i ciekawe czy posłucha.
Ja to nie wiem mam takie mieszane uczucia. To że się nie interesuje sama ja traktuję jako ignorancję, z drugiej strony ona taka jest bardzo nienarzucająca się i może jakbym ją specjalnie zapraszała to by przychodziła. Nie wiem będę jej teraz truła co chwilę by przychodziła, bo z obcym dziecka nie zostawię 😜

Co do pytań:
Ja mam taką tekturową książeczkę z Hippa (własciwie ulotkę na 3 składaną) gdzie jest schemat karmienia niemowląt na butelce i na drugiej stronie na piersi. Nie jest to aż tak szczegółowe jak to co podała Kasia na stronie Hippa. Ten schemat ze stronki jest naprawdę dokładny, nawet co kiedy podawać godzinowo. Muszę to jeszcze dokładniej poczytać, bo tylko przejrzałam. Ale jak widzę to się zgadza tylko z tym moim schematem karmienia dziecka cyckowego, bo na butelce w moim podają by dania warzywno-mięsne dawać od początku 6 miesiąca, a tu jest od 8. Ten schemat co ja mam to tylko takie tabelki, gdzie są miesiące podane i informacje typu: 4x mleko następne, raz przecier warzywno-mięsny, raz przecier owocowy lub sok. Na takiej zasadzie to podają.
Kika: tak malin dałam garść mniej więcej. Po równo je ułożyłam w dość dużych odstępach by smaku jabłek za bardzo nie zagłuszyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałam wam powiedzieć jak mi się wesoło zrobiło jak kilka dni temu będąc z Werą na spacerze mijałyśmy to przedszkole lingwistyczne i na podwórku mama błagała córkę by poszła z nią do domu, a ta nie chciała, bo tak jej dobrze się w przedszkolu bawiło 🙃
A ten żłobek fajny fiku. Ceny bez dofinansowania takie jak w Łodzi. Fajnie, że w ogóle takie dofinansowanie jest, bo u nas jeszcze się z czymś takim nie spotkałam. Wszędzie czesne 800zł bez wyżywienia lub 900-1000 z wyżywieniem. Coś mój szef napomknął, że lingwistyczne przedszkole ma dofinansowanie z UE, ale na stronie nic takiego nie widziałam. Tam czesne wychodzi z wyżywieniem 700zł, ale to przedszkole, żłobki są droższe :/ No i oczywiście wpisowe jest wszędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No trafiło nam się z tym żłobkiem jak ślepej kurze ziarno :P
Płacimy 490 zł 🙂 U nas coraz więcej jest żłobków z dofinansowaniem. Ale Opole też jest małe, w takiej Łodzi czy Krakowie placówek jest więcej, niewiele z dofinansowaniem a miejsca tak samo pożądane jak wszędzie..
Póki co jestem zadowolona. Dowiedziałam się dziś, że robili odciski rączek w masie solnej :P I malowali. Lepsze rozrywki niż w domu hehe 😜

A w ogóle Jasiek jak wypił dziś te 180 ml bebika to jakiś taki inny się wydaje 😮 Mniej marudny? Hmmmm.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haha a odnośnie tych powrotów do domu to też spotkałam babke co ma dwójkę w złobku, synek 3 letni jest zakochany i nie chce wracać za to 1,5 roczna córcia wręcz przeciwnie, ciężko się adaptuje :P
Różnie to bywa. Mnie się serce kraja jak niektóre dzieci tam płaczą. Wczoraj np jak czekałam na Dżona to podeszła do mnie dziewczyneczka (zbierali się na dwór w szatni) i takim cichutkim, cieniutkim głosem mruknęła - ja chce do mamyyyyyy..
:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fiku świetny żlobek, zazdroszcze ceny 😉 U nas z wyżywieniem do 1100 zł nawet. Za to znalazłam fajne przedszkole dla małej prywatne z dofinansowaniem właśnie, mam nadzieję, że jeszcze będzie za 2 lata. 😜 Koło pracy męża. 🙃
Mamy manię na szarlotki hehe, u mnie w piekarniku, ale z przepisu babci. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wrócilismy z basenu było bosko 🙂
zjeżdzalismy z rur z Majka a POla siedziała na rekach babci
widizałam jak moja Zuzia pływa , jestem pod ogromnym wrażeniem

fiku a o jakim marzysz jesli moge wiedziec?
ja patrzyłam na nikona D3200, bo to chyba jakas nowosc
musze sie wybrac gdzies do jakiegos sklepu oblukac
a zięcia złobek piękny i bardzo kreatywny z tego co widzę 🙂 fajnie 🙂

pola chyba ma kolejna plesniawke
fuck fuck
zaczynam działac ostro
a jak nie to po weekendzie lekarz

czekam na wiesmaka 🙂:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DZIEWCZYNY SZOK 😞 CHYBA MNIE JAKIES ZAPALENIE KRTANI DOPADŁO, NAJPIERW SKZRECZAŁAM, A TERAZ PRAWIE WCALE MNIE NIE SŁYCHAC, FUCK 😞 JAK TA DOTRWAM DO PONIEDZIAŁKU DO KONTROLI. CHYBA ZE JUTRO POJDE DO INNEGO ELKARZA, BO DO MOJEJ JUZ NAPEWNO MIEJSCA NIE BEDZIE. ALE KURDE... NIE CHCE MI SIE ODWIEDZAC CODZIENNIE TEJ PZRYCHODNI, MOZE ZNÓW TAM COS ZAŁAPAŁAM 😞
I ZNÓW GARDŁO I USZY MNIE GORZEJ BOLĄ 😞 I TEN KASZEL - WYKONCZE SIE 😞
NIO ZOBACZE CO BEDZIE PO NOCY 😞
MĄZ TEZ LEDWO CIEPŁY TYLKO ON MA COS Z PLECAMI Z JEDNEJ STRONY, JAKIES ZAPALENIE CZY COS MU SIE WDAŁO, JUZ DŁUGO TAK CHODZIŁ A TERAZ POŁĄMANY ZE SZOK. iGUSKA SPI ŁADNIE, ZUZIA WŁASNIE POSZŁA. ZARAZ SIE MYJE I KŁADE, TYLKO JAK JA ZASNE JAK TYLKO JESTEM NA POZIOMO TO OD RAZU MEGA KASZEL 😞
DOBRANOC 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Burza na calego byla/jest
pradu zabrakło

nadal na pranie czekam,bo przerwalo
dobrze,ze mi juz w centralnym wygasa

ide chyba spac

intensywnie szukam fotelika do karmienia i mam problem jaki kupic
chyba wybiore jakis plastikowy 2 w 1 i bedzie z glowy na dluzszy czas

Ewcia Ty sie kuruj
ja ciagle mam katar i jakos powoli przechodzi-sam bez niczego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gulciu my też mamy parę bodziaków z Lidla i jesteśmy zadowolone 🙂

Ewcia zdrówka bidulko 😘

wlazłam na brzuszka, kurde lubię tam zaglądać ☺️
czasem chciałabym znów być w ciąży ☺️ 🤪 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kika82 napisał(a):
Gulciu my też mamy parę bodziaków z Lidla i jesteśmy zadowolone 🙂

Ewcia zdrówka bidulko 😘

wlazłam na brzuszka, kurde lubię tam zaglądać ☺️
czasem chciałabym znów być w ciąży ☺️ 🤪 🤢



ja tam czesto siedze ☺️
ja duzo rzeczy kupuje w lidlu
ale jak w kazdej firmie mozna trafic cos do dupy
np:body z biedrony i pepco to byla jedna wielka porazka
wiecej nie kupie,bo szmat do rak maz ma duzo w garazu 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja się uprzedziłam, bo nawet bodziaki z lumpu wytrzymały, a z lidla ładne było i po 1 praniu szmata, do tego ten zaczep. Sztruksy ok, koszulki jeszcze mam, ale za duże rozmiary, więc nie wiem. Miałam też body z lidla co były z takiego materiału nieelastycznego, że nie zmieściła się w ramionach, był płacz, rozmiar 74/80, a miała w tedy 68.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi znowu pasuje f&f w tesco, ładne mają ubrania. Jakościowo te co miałam były ok. 😉
Mój ulubiony tescowy pajac 😜
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/707/dsc03291e.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img707/5039/dsc03291e.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggulek napisał(a):
Mi znowu pasuje f&f w tesco, ładne mają ubrania. Jakościowo te co miałam były ok. 😉


i czasem mają mega obniżki do 70 % 🙂
ja dziś kupiłam pięciopak body z długim rękawem za 14,70 a było 49 zł 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ggulek napisał(a):
Mi znowu pasuje f&f w tesco, ładne mają ubrania. Jakościowo te co miałam były ok. 😉
Mój ulubiony tescowy pajac 😜
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/707/dsc03291e.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img707/5039/dsc03291e.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]



laseczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...