Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Siema z rana.
Jestem niewyspana, pobudka co 2 godziny i to z konkretnym darciem mordy bo nie mogę wyrazić się inaczej. Dziecko najedzone, bez żadnych dolegliwości i tak się budzi. Zastanawiam się czy nie zacząć zagęszczać jej mojego odciągniętego mleka na noc. Najlepsze jest to, że ona przy tych pobudkach pociągnęła cyca 3 razy i spała, a smoka nie chciała. Chyba będę ją wodą oszukiwać bo pierdolca dostanę, już chyba z 6 noc z rzędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Zbieramy się na pobranie krwi 🤢 mam nadzieję, że będzie mniej stresująco niż ostatnio,
poprzednim razem musieliśmy jechać do drugiego laboratorium bo w tym pierwszym nie potrafiły pobrać 😠

Kasia a może Mania przez zęby tak się budzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej, a my wstałysmy o 6, tzn ja, jakos spac nei mogłam pzrez te durne pzredszkole. niby sie jakos nie denerwowałam ale chodziło mi po głowie, moze nerwy podswiadome.
Zuzia slicznie wstała, sama jadła, ubierała sie, zęby slicznie wyszorowała (a z tym róznie bywa, czasami tzreba ją było gonic ze niedokładnie jest), włoski uczesałysmy, ostatnie foty z workiem na posciel i sru... pojechałysmy...w drodze cały zcas gadałysmy, taka była pogodna. w szatni sama znalazła swoją szafeczkę, załozyła kapcie, nic jej nei mówiłam, i chetnie szła na góre. pzred wesjciem do sali tez była bardzo pogodna. w sali od razu zobaczyła Panią Blondynkę (która zapamietała jeszcze z dni otwartych), nio i było ok, a potem w jednej chwili mina jej zrzedła 😞 ja mówie "kochanie, baw sie dobrze, przyjade po ciebie po obaidku" i pani blondynka wzieła ją na rece, bo jzu oczy zaczeły się szklic, a ja dyla w nogi 😞 teraz mała nakarmiłam, spi, a ja se miejsca znaleźć nie mogę,cały czas myslę, kawe pije, i zabieram sie za robote, bo mam troche sprzatania, mzoe jakos mi minie. i jeszcze 3h.ciekawe jak jej tam. czy juz ok??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zapomniałam najlepszego dla Wikusi.
U nas zęby nie idą raczej, bo sypia ładnie. Właśnie się dopiero obudziła i bawi z tatusiem przed pracą, a wcześniej tyko o 6:00 na butlę wstała. Ale gryzaki maltretuje nieźle.
Kika z tą morfologią to ja pamiętam jakie jazdy miałam jak jeszcze Werka była noworodkiem i była taka mała i chuda. W poradni próbowali jej pobrać z paluszka, a to głupota z takiego malutkiego cienkiego paluszka. Płakała od tego wyciskania krwi, a potem się okazało, że i tak za mało pobrali i laboratorium nie przyjęło. Znalazłam w końcu prywatnie miejsce gdzie babka bez problemów pobrała krew z pięty i jeszcze zbadała ją na miejscu, że wynik był po 10 minutach. Nie wiem jak w poradni dla dzieci mogą zatrudniać tak nieudolne osoby, które nie potrafia pobrać krwi noworodkowi. Jak tamtej w poradni powiedziałam, że z pięty powinna pobierać takiemu maluszkowi to tylko skwitowała, że ona z pięty nie pobiera. ACHA. Super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Oj zapomniałam najlepszego dla Wikusi.
U nas zęby nie idą raczej, bo sypia ładnie. Właśnie się dopiero obudziła i bawi z tatusiem przed pracą, a wcześniej tyko o 6:00 na butlę wstała. Ale gryzaki maltretuje nieźle.
Kika z tą morfologią to ja pamiętam jakie jazdy miałam jak jeszcze Werka była noworodkiem i była taka mała i chuda. W poradni próbowali jej pobrać z paluszka, a to głupota z takiego malutkiego cienkiego paluszka. Płakała od tego wyciskania krwi, a potem się okazało, że i tak za mało pobrali i laboratorium nie przyjęło. Znalazłam w końcu prywatnie miejsce gdzie babka bez problemów pobrała krew z pięty i jeszcze zbadała ją na miejscu, że wynik był po 10 minutach. Nie wiem jak w poradni dla dzieci mogą zatrudniać tak nieudolne osoby, które nie potrafia pobrać krwi noworodkowi. Jak tamtej w poradni powiedziałam, że z pięty powinna pobierać takiemu maluszkowi to tylko skwitowała, że ona z pięty nie pobiera. ACHA. Super.

a u nas w szpitalu noworodkom sie pobiera z główki, u was nie?? tam sa takie silne zyły które widac. okropny widok, ale jak małej nie widzisz, i głowe dobzre przytrzymac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kika82 napisał(a):
Hej 🙂

Zbieramy się na pobranie krwi 🤢 mam nadzieję, że będzie mniej stresująco niż ostatnio,
poprzednim razem musieliśmy jechać do drugiego laboratorium bo w tym pierwszym nie potrafiły pobrać 😠

Kasia a może Mania przez zęby tak się budzi?

Kika ja już sama nie wiem. Nie wygląda jakby miały iść kolejne ząbki. Niby jest biała kreseczka na miejscu dwójki ale nie gryzie tak wszystkiego i nie ślini się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Oj zapomniałam najlepszego dla Wikusi.
U nas zęby nie idą raczej, bo sypia ładnie. Właśnie się dopiero obudziła i bawi z tatusiem przed pracą, a wcześniej tyko o 6:00 na butlę wstała. Ale gryzaki maltretuje nieźle.
Kika z tą morfologią to ja pamiętam jakie jazdy miałam jak jeszcze Werka była noworodkiem i była taka mała i chuda. W poradni próbowali jej pobrać z paluszka, a to głupota z takiego malutkiego cienkiego paluszka. Płakała od tego wyciskania krwi, a potem się okazało, że i tak za mało pobrali i laboratorium nie przyjęło. Znalazłam w końcu prywatnie miejsce gdzie babka bez problemów pobrała krew z pięty i jeszcze zbadała ją na miejscu, że wynik był po 10 minutach. Nie wiem jak w poradni dla dzieci mogą zatrudniać tak nieudolne osoby, które nie potrafia pobrać krwi noworodkowi. Jak tamtej w poradni powiedziałam, że z pięty powinna pobierać takiemu maluszkowi to tylko skwitowała, że ona z pięty nie pobiera. ACHA. Super.

a u nas w szpitalu noworodkom sie pobiera z główki, u was nie?? tam sa takie silne zyły które widac. okropny widok, ale jak małej nie widzisz, i głowe dobzre przytrzymac.


W szpitalu po urodzeniu pobierali jej z główki, ale nie w osiedlowej poradni, w której kobieta jak widać umie pobierać tylko z palca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas nawet w labie pobierali z głowki najpierw, a potem jzu z raczki normalnie. nigdy nie miała zuzia ani iga z polca ani z pietki.

a zapomniałam wam powiedziec ze chyba ta zielona kupa to mzoe byc od kaszki, bo wczoraj kaszki wcale nie dawałam idze, a gluten podałam w zupce i dzis była kupka pomaranczowa, normalna, gestsza ale spoko. wiec moze małą tak reaguje na mleko modyfikowane z kaszki, bo ja nie robie na swoim bo nie sciagam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłyśmy 🙂

no za pierwszym razem jak byłyśmy na pobraniu, to takie dwie próbowały jej z rączki pobierać, wkłuwały się w tą malutką żyłkę ale krew nie chciała lecieć, boziu jak ona płakusiała 😞
w końcu stwierdziły, że nie dadzą rady i odesłały nas do innego labu, w dodatku strasznie nieprzyjemne były 😠
no a w tym drugim już poszło łatwo, ale to pobierały z paluszka

a dziś byłyśmy w takim specjalnym laboratorium dla dzieci w szpitalu, super pielęgniarki, sympatyczne i z podejściem do dzieci 🙂 Wikusia nawet się nie zorientowała, że ją ukłuła w paluszek tak ją zagadała 😉

Lady dziękujemy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszka manna dodana do menu Hbusia 🙂
bry sto lat dla viki vikusi poli alanka kocham was
dziś rano dopiero miałam gaz 😁 😁 😁
ale bieda bez niego dobrze że jest czajnik na prąd 😁 i teściowa na dole
teście kupili Hubusiowi ciągnik .. bo ma być rolnikiem ale ja se myśle nie nie nie szkoda go na role niech będzie doktorem 😁
mam ciuchy do prasowania i mi się nie chce bleee 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nio a my wróciłysmy z pzredszkola po 12, przed lezakowaniem. zuzia póki co zadowolona, płakała tylko chwilke ajk pojechałam, Pani mówiła ze super, ze gzreczna i spiewała piosenki i w ogole. ze chłopaki gorsze, ze płacza. i jednego tzrymała na rekach. takze spokojnie w tym tygodniu poodbieram wczesniej a potem juz bedzie do 16. jestem zadowolona i dumna z mojej małej duzej księżniczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
nio a my wróciłysmy z pzredszkola po 12, przed lezakowaniem. zuzia póki co zadowolona, płakała tylko chwilke ajk pojechałam, Pani mówiła ze super, ze gzreczna i spiewała piosenki i w ogole. ze chłopaki gorsze, ze płacza. i jednego tzrymała na rekach. takze spokojnie w tym tygodniu poodbieram wczesniej a potem juz bedzie do 16. jestem zadowolona i dumna z mojej małej duzej księżniczki 🙂

a mamusia tak sie o nią bała a księżniczka sobie poradziła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mulant napisał(a):
ewcia napisał(a):
nio a my wróciłysmy z pzredszkola po 12, przed lezakowaniem. zuzia póki co zadowolona, płakała tylko chwilke ajk pojechałam, Pani mówiła ze super, ze gzreczna i spiewała piosenki i w ogole. ze chłopaki gorsze, ze płacza. i jednego tzrymała na rekach. takze spokojnie w tym tygodniu poodbieram wczesniej a potem juz bedzie do 16. jestem zadowolona i dumna z mojej małej duzej księżniczki 🙂

a mamusia tak sie o nią bała a księżniczka sobie poradziła 🙂


nio to prawda. ale choc nie wiadomo jak samodzilne dziecko, to juz jakis etap sie konczy i szkoda i zal. ale napewno tam jej bedzie fajniej niz w domku. juz dzis taka jakas była szczesliwa 🙂 i ma kolezankę "julke". ja czytam na liscie a tam zadnej julki nie ma. vczytam jak sie dziewczynki nazywaja a sie okazało ze to nie julka tylko Pola 🙂 nawet chyba zuzia takiego imienia nie znałą 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

noja też dzisiaj przedszkole zaliczyłam
majuska jest namłodsza, oprócz dziewczyi 2 letniej aleona ma siostre
tak wiec najpierw zostałysmy troche z dziemi a potem uciecie pepowiny
był płacz i toogromny, we trójke płakali Majka i dwóch chłpaków
jednego mama skapitulowała bo bała sie ze znowu zacznies ie jakać,bo miał problemy wczesniej wiec beda robic kolejne podejscia
a jak tamten poszedł to Mjaka sie uspokoiła
jedyniesikać za bardzo nie chciała i powiedziała ze chce swój nocnik
tak wiec jutro jedziemy z nocnikiem 🙂
ale jakprzyszłampo obiedzie to była zadowolona i powiedziała że wypiła "tompot" i "totlet" zjadła i że rosół był :P
najważniejsze że jak mówie że jutro zabierzemy nocnik to nie protestuje 🙂
ale zobaczymy jak bedzie
jest taka przecudna jak stoi wsród tych dzieci,noi jest taka malunia przy nich wszytskich bo nawet pół roku to jest duzo,o roku nie wpsomne 🙂 najstarsza dziewczynka ma 4 lata,ogólnie ejst wiecej dziewczynek 🙂

a polta też słabospi,faszeruje ją camilią na zeby zobaczymy czy to to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sztuni au nas tez od rana Camilia w akcji.
O 17.30 idziemy do Kosciola na rozaniec...........byly sasiad zmarl

U lekarza..........hmm........przepisala emolium -emulsja specjalna i masc alantan plus za miesiac kontrole mamy.
W sumie nie gadala co to moze byc.Tylko pytala czy sa alergie w rodzinie.
Szczerze to nawet go dokladnie nie zobaczyla 😠Tylko tak z daleka zerkneła na te zmiany.
Aaaa....mam zakaz czekolady 😁A i tak ja jem w malych ilosciach,bo mam zgage-zostalo po ciazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...