Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

Na sianku byliśmy:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/23/img0053tlx.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img23/9198/img0053tlx.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/401/img0054el.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img401/4553/img0054el.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/21/wikusia2.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img21/19/wikusia2.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Hejka,
Żyję jakoś, choć rano w domu ryczałam, ale tak mnie powitali, że aż się humor poprawił 😉 Rano czekało na moim biurku wielkie ciastko, a potem przyjechał szef z szampanem 🙂 W piątek będę tylko do 13-14, bo idą wszyscy na targi w Łodzi, a ode mnie tego nie oczekują 🙂 Pracy sporo, ale miło jest. Łukasz zaraz wpadnie z Werką, bo są na spacerze.


no to fajnie 🙂 cieszymy sie ze nie było az tak źle 🙂

wikusia boska i z bartkiem na sianku sie super prezentuja. wiki bedzie pewnie nie raz na sianku ale nie z bratem 🙂

Astra, a co do Igusi i wzrostu to jak Ty pisałas ze wiki ma 80cm to ja gały wywaliłam na forum i sie dziwiłam czemu taka duza róznica i czy to mozliwe. moja ma 67cm teraz i tez ja na stojąco mierzyli. dzis rano ją mierzyłam sama czy rzeczywiscie tyle ma i tak jest. urodziła sie 52cm, potem w 6tyg miała 60 (97centyl), w 3 miesiace 63cm (90) i dotad było ok, bo ponoc pzrez opierwsze 3 miechy dziecko powinno urosnac ok 10cm. potem w 4,5 miesiaca zmierzyli mi ją 61cm, co sie smiałam ze zmalała. ale wtedy była mierzona na lezaco, centymetrem wiec nie wiadomo, kazdy inaczej mierzy. wtedy meza siostra mówiła zeby sie tym wcale nie sugerowac i nie pzrejmowac, ze waga wazniejsza. nio i teraz w 6,5 mca miała 67cm. w sumie juz w brzuszku mówili mi ze gigantem to ona nie jest, jakas kruszynka mała. zuzia miała jak sie urodziłą 51cm, wiec tez nie za duza. chciałam u zuzi w ksiazeczce sprawdzic, ale tam nie było pomiarów wzrostu. w ogole chyba nie mierzyli albo zeby paniki nie siac nie wpisywali. choc moze i nie mierzyli, bo ponoc meza siostra mówi, ze u nich w poradni nie mierza dzieci takich małych.
ona teraz jest z miara w 25centylu a z waga w 75. myslicie ze cos nie tak?? mam sie martwic??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny, które dawały juz zołtko dzieciom, jak wasze maluchy reagowały na nie??
moja dzis dostała do obiadku pierwszy raz połowe zołtka, i cyry nie z tej ziemi wyprawiała, pluła, dławiła sie i w ogole. jestem cała nakrapiana. czyżby smakiem nie podchodziło czy co?? rozgniotłam widelcem, nie na mega papkę, bo to obiadki z wieksyzmi kawałkami, i wczoraj jadła ten sam obaidek i było oki, a dzis juz jazda. u was tez cos takiego miało miejsce??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewcia my mamy 72 cm, a urodziła się z długością 55, więc nie przejmuj się, wszystko jest w porządku. Waży moja klucha 9200, więc jest większym pultasem i leniuszek jest, tylko siedziałaby i jadła chrupki 🙃 🙃 Teraz rzuciłam ją na koc i ma się ruszać a co. 😜
Wiki przesłodka jak zawsze 🙂 Dłuuuga jest. 🤪
Sztunia moja też mega podjarka w skoczku, świetna sprawa. 😉
Fiku dawaj fotę. 😉
A pro po żółtka słyszałam, że dzieci lubią wymiotować po nim, więc Ewcia normalka. 🙂 A faceci są czasem gorsi od bab na prawdę. Wolałabym chyba mieć flejtucha. A ja lubię porządek.
Lady trzymałam mocno kciuki. 🙂 Fajnie, że takie miłe powitanie i piątek krótszy, od razu bardziej pozytywnie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia, spoko, dzieciaki różnie rosną.
Moja reakcja taka, bo kurde 14.08 jak byliśmy na poprzednim szczepieniu, to Wiki już mierzyła więcej niż Twoja Iga teraz, bo 69,5cm, a Iga starsza. I dlatego się zdziwiłam 🙂 Ale powodów do zmartwień nie ma, jeśli rośnie wg centyli dobrze, to znaczy,że jest ok 🙂

Byłam z małą na długim spacerze w lesie. i tak w połowie drogi se myślę,zeby zawrócić, bo między zabudowaniami ciepło było, a na otwartej przestrzeni tak mi niemiłosiernie napizgało w lewe ucho,ze masakra 🙃 i już mnie gardziel boli 😁
Ale co tam, dzieciokowi budę postawiłam i idę dalej. Przy wejściu do lasu znalazłam 2 razy po 20zł i stówę 🤪 Jakiś grzybiarz pewnie zgubił. Weszłam w las, parę metrów dalej 50zł 😁 Poszłam dalej hehe ale już nic nie było, ani też nikogo nie widać. Chwilę poczekałam, rozejrzałam się i już do odwrotu, a tam taka kępa opieńków!! 🙂 Tyle, ile mi się zmieściło w koszyk pod wózkiem, tyle wycięła, a teraz wysłałam teściową w tamto miejsce,zeby jeszcze wycięła. Idę teraz je obrać, ugotować i pójdą w ocet 🙂 z 10 słoiczkow będzie, jak nic!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra szczęściaro 🙂 Ja kasiore znalazłam raz w życiu - 200 zł w banknocie w realu. Niby fajnie, ale to było przed świętami BN i trochę się kijowo poczułam że ktoś po zakupy przyjechał na święta a tu taki zonk. Mam nadzieje, że zgubił to jakiś bogacz :P

Mój tata ma niezłą banie na grzyby, chodzi dzień w dzień po pracy a moja mama się modli żeby już się skończyły bo ponad 100 słoików w piwnicy już leży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nio, nie myslałam zeby sie tym wzrostem pzrejmowac, ale jak Ty napisałas ze Wiki 80cm, a moja starsza, nio własnie. a wiki ile miała jak sie urodziła?? moje ogolnie chyba obie do jakichs wielkoludów juz w brzuszku nie należały.
a teraz zuzia juz jest normalna, ale swego czasu była powyzej 97centyla, wiec luzik.

gulciu a Emi ładnie ciegnie, ale pewnie wyglada jak moja. bo moja 5cm nizsza i 8300g. nie martw sie, moze Emi ruszy lada dzien i Ciebie tez zaskoczy jak Wiki Astre.

Astra gratki, matki boskiej pienieznej u ciebie i MB grzybowa tez sie trafila. to rób teraz. ja np lubie zbierac i jesc, ale obrabiac i gotowac nie za bardzo.

my po obiadku, niunia zasneła, bo miałą dzis do tej pory 2 drzemki po 30min. i nie wiem czy na zęby czy moja zachłannosc ciepła na spacerach - ma katarek 😞 buuu a za tydzien mamy szczepic na pneumokoki, wiec musze ja wyprowadzic.

lece z rodzinka pobyc, jak sa dzis wczesnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady fajnie że tak Cie powitali
astra jaki fuks 🙂
fiku na sfotuj się 🙂
a wiki długa jak dla mnie 80 to dużo jak na moje oko
my mamy gdzieś z 71cm podejrzewam

Maja miała koncert jakiśw przedszkolu i nas teraz szkoli o" istrumentach", jest smieszna i mi opowiada że dzisiaj zjadła tylko ziemniaki bez dołąbtów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my byłyśmy na godzinnym spacerku rano i na godzinnym popołudniu, wzięłam Mańka w porze drzemki bo inaczej nie uśnie, no i ruszyłam tylko wózkiem, smoczek w dzioba i zasnęła 🙂
Teraz doi cyca, leżała dwie godziny z gołą dupką na kocyku i się bawiła, a ja tarłam ziemniaki na placki, oczywiście nie obyło się bez krwi, paznokcie i opuszki też pościerane 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No długa jest jak cholera, teraz ją sama mierzyłam, wychodzi mi 78,5 gdzieś tak, ale ja nie wiem jak to się mierzy, tzn gdzie się miarkę na główce przyklada hehe 😁 na mniejsza z tym, bo to tylko 1,5cm różnicy między tym jak ją na stojąco zmierzyły pielęgniarki.
Urodziła się to miała 56cm i 3850g.
Teraz ma 80cm i 8 kilo równo waży 🙂

Fiku, 100 słoików to ja juz dawno przeskoczyłam, ale ja to wekuję też takie duszone grzyby np na sosik, nie robię tylko marynowanych. Te dzisiejsze opieńki pół zamrożę, trochę zjemy, a te małe w ocet dam, bo lubię strasznie 🙂
Kurwa, obrałam pół torby, wyszedł duży gar i pół dużej miski i już mi się nie chce dalej, a teściowa mi jeszcze przyniosła, bo co z tym zrobi i kiedy obierze hehe
Ale ja jestem taka babka przetworowa, więc w to mi graj 😁 potem obdarzam wszystkich słoiczkami z marmoladką, jabłkami, malinami, gruszkami czy grzybkami wszelkimi. Zanoszę się na zrobienie marmolady z pigwy, ale nigdy nie robiłam i nie pali mi się coś, bo nie wiem czy ktokolwiek ją polubi u nas. Ach, no i dynia czeka aż się nad nią zlituję. Matko... 😁
Co do kasy, to całkiem niedawno wyszłam z domu i 50 znalazłam, jakoś jak się Wiki urodziła. W ogóle mam szczęście, bo jak nie złoty łańcuch znalazłam kiedyś jak do liceum chodziłam, to jakąś kasę. Pamiętam,ze kiedyś chciałam na imprezę, a rodzice zakręcili za karę kurek z kasą i szłam do kumpeli z nosem na kwintę, w deszcz i pod sklepem stówę znalazłam i drobniaki haha

Dzieciok śpi, kawę robię i walczę z grzybkami dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja swoja mierzyłam na stojąco, wiec hcyba miarodajne. na lezaco to niby widziałam jak mierza w przychodni, ale cm w to czy w ta. niewazne. ile ma tyle ma. nie jest tak, ze wcale nie rosnie...

Kasia, ja tez jak tarłam kiedys ziemniaki na placki to tak samo paznikcie, palce do krwi, nie da sie tego uniknac. a teraz mamy szatkownice i sie nie bawie. niewiele kosztuje, jak sie czesto robi to fajna sprawa/

A moja niunia ma goraczkę 😞 38,3. ledwo zywa, głowa rozpalona. juz jak ja kładłam spac teraz to miała ten katarek, pospała chyba z 30min, ja ją biore z łózka a ona cała czerwona i łepetynka goraca 😞 ale dałam pedicetamol i choc z rąk zeszła. mam nadzieje ze to zęby, a nie choroba, albo jakas trzydniówka. zobaczymy co bedzie o 21. jak bedzie sie utzrymywac albo rosnac to jutro pewnie czeka nas lekarz. chyba ze bedzie duzo wyzsza i nie bedzie spadała to bede wypatrywac wysypki. nio zobaczymy. narazie jest w miare.
moze dlatego tak marudziła i pluła tym słoiczkiem. albo jajko nie smakowało... nio zobaczymy...

lady pewnie cieszy sie wercia, po całym dniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Wracam do domu, a moje dziecko raczkuje! 😁
Podczytam was jak Werka pójdzie spać, bo teraz nie mogę się nią nacieszyć 😁


hehe gratki dla werci 🙂 napisałysmy w tym samym czasie. tak myslałam ze z mała spedzasz czas.
a widzisz wyszłas na chwilke a ona takie postępy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo mamy na lipiec już umówioną miejscówkę w Rewalu 😁
Mój mąż ma chrzestnego w Twoich stronach mniej więcej, miejscowość nazywa się Chomino. I on nam coś tam załatwił, jeszcze dokładnie nie wiemy, co, ale jest 😁 bo nas molestuje,żeby do nich przyjechać, z tym,ze nie vardzo byłoby gdzie u nich nocować i dlatego w ten sposób. A my i tak chcemy nad morze, więc wszystko by pasowało.
Jeśli nam wcześniej nie wypali żadne spotkanie, to mam nadzieję,że za rok w lipcu się uda, bo jeśli tam będę to zrobię wszystko,żeby się z Wami spotkać i zeby Wikusia poznała Maniusię 😁

Ach, zapomniałam Wam powiedzieć,że zmieniłysmy mleko. Tzn nadal bebiko, ale 2R, ono jest z kleikiem ryżowym, bardziej sycące i widze,ze moje dziecko się lepiej czuje. Ona od dłuższego czasu nie chciała pić jednorazowo więcej niż 180ml, efekt taki,że jadła co 2-2,5 godziny 🙃 Kupiłam 2r, pije też po 180, ale lekko 3,5h wytrzyma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...