Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

tak, z nestle. bobovita powodowała zieloną srakę i przesuszone place na nogach
Lady, moja ogółem nie je dużo, bo ona po 180ml bebiko 2R pije co 3,5-4 h, w międzyczasie obiadek, tarte jabłko czy deserek i jakieś picie, zazwyczaj wodę
rano ledwo tam pociągnie tego mleka, ale kolacją nadrabia 😁
zrobiła się jakaś taka długa, nie ma nigdzie już fałdek, a tak lubiłam całować te na nóżkach 🙂 taka panieneczka się z niej robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
A co sądzicie o pchaczach i jeździkach w jednym? Trochę to większe jest, ale są dwie opcje. Fizjoterapeutka mówiła, że zarówno pchacz jak i jeździk, na którym dziecko siedzi okrakiem jest ok. Tylko chodzikom mówimy zdecydowane nie.
Wczoraj kupiłam Niuni komplet zimowy z H&M czapa, szalik, golf i rękawiczki, a sobie płaszcz z Zary. Oczywiście przez net, bo nie chce mi się nigdzie ruszać w tą pogodę 😞 Dziś chyba jeszcze nie przyjdzie to wszystko :/

Lady ja już mówiłam, co sądzę o jeździkach, kurewstwo i tyle.
Dopóki dziecko male to ok, ale sęk w tym,ze to jest zabawka, do której maluch się przywiązuje, bo szybciej się przemieszcza i w ogóle zabawy przy tym pełno, ale dziecko rośnie, a jeździk nie. I albo ja zrobiłam błąd i to moja wina całkowicie, albo te jeździki to dziadostwo jest. Bartek ma koślawość kolan od jeździka i najprawdopodobniej płaskostopie również. Dlatego jestem na nie.


astra lady o jeżdzikach mówi,a nie chodzikach, ja jestem za tym,a poza tym dziecko nie chodzące myslę że nie skoordynuje ruchów na tym, nie wiem MAjka dostała jeżdzik jak miała półtoraroku, i do tej pory zasuwa tym autkiem, tylko szybciej i lepiej skreca kierą, no i Polkę zz tyłu wozi hahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
astraaa napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
A co sądzicie o pchaczach i jeździkach w jednym? Trochę to większe jest, ale są dwie opcje. Fizjoterapeutka mówiła, że zarówno pchacz jak i jeździk, na którym dziecko siedzi okrakiem jest ok. Tylko chodzikom mówimy zdecydowane nie.
Wczoraj kupiłam Niuni komplet zimowy z H&M czapa, szalik, golf i rękawiczki, a sobie płaszcz z Zary. Oczywiście przez net, bo nie chce mi się nigdzie ruszać w tą pogodę 😞 Dziś chyba jeszcze nie przyjdzie to wszystko :/

Lady ja już mówiłam, co sądzę o jeździkach, kurewstwo i tyle.
Dopóki dziecko male to ok, ale sęk w tym,ze to jest zabawka, do której maluch się przywiązuje, bo szybciej się przemieszcza i w ogóle zabawy przy tym pełno, ale dziecko rośnie, a jeździk nie. I albo ja zrobiłam błąd i to moja wina całkowicie, albo te jeździki to dziadostwo jest. Bartek ma koślawość kolan od jeździka i najprawdopodobniej płaskostopie również. Dlatego jestem na nie.


astra lady o jeżdzikach mówi,a nie chodzikach, ja jestem za tym,a poza tym dziecko nie chodzące myslę że nie skoordynuje ruchów na tym, nie wiem MAjka dostała jeżdzik jak miała półtoraroku, i do tej pory zasuwa tym autkiem, tylko szybciej i lepiej skreca kierą, no i Polkę zz tyłu wozi hahah
Hahahahaha jebłam 🙂 Majka Polkę wozi hahahahhahha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztunia ja tez o jeździku mowię, a nie o chodziku
uwazajcie na to
zwróć uwagę na pracę stóp, jak Majka nóżkę przy tym opiera o podłoże
jeśli śródstopiem, wewnętrzną stroną to wyjeb to w kosmos

bo dzieci na tym siadają, kolanka opierają się o jeżdzik
a stopy opierają wewnętrzną stroną sródstopia o podłogę i noga się krzywi
wierz mi
ja od roku do ortopedy chodzę z Bartkiem
gdzie od roku? więcej będzie, bo to było w styczniu przed ciążą jak lekarka nas skierowała do poradni wad postawy
ćwiczymy sami już w domu bo znamy ćwiczenia i jest poprawa znaczna
buty ortopedyczne bo pięta się wykręciła do zewnętrznej strony
na pewno Wiki na to nie wsadzę
tym bardziej ze dziewczynka, ma mieć zgrabne nóżki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas to była zabawka numer 1
pisałam przecież - w domu od tego hałasu nie szło wyrobić to wywaliłam na dwór
a on w wakacje non stop na tym śmigał
a nóżki u takiego dziecka podatne na wszelkie wykrzywienia jak nie wiem

a tam, wolę dmuchać na zimne 😉 raz nauczkę miałam i wiem ile teraz za to płacę, bo nieraz podczas ćwiczeń wieczornych to bym mu wjebala, trzasnęła drzwiami i poszła w pizdu

Astra Wika i tak bedzie miała zgrabne hehe, genetycznie :P

ciekawe po kim? chyba po listonoszu, bo ja do tych najzgrabniejszych nie należę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas to było coś takiego (mniej więcej, bo u nas to był taki niby budka telefoniczna dla niechodzących, a dla chodzących wystarczyło przewrocić i śmigać):

to było niziutkie, Bartek dostał jak ledwie nauczył się chodzić i długo leżało
ze 2,5 roku miał jak zaczął się na tym wyżywać, a przymałe było na niego i te nogi to aż po ziemi ciągał
le on butów napsuł to szok 😠

A np do takich do takich wyższych nic nie mam
bo są już wyższe i ta nóżka jednak inaczej pracuje, bardziej palcami się dziecko odpycha, a nie śródstopiem i takie chodzące jak Majka pewnie sobie tym krzywdy nie zrobi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
sztunia ja tez o jeździku mowię, a nie o chodziku
uwazajcie na to
zwróć uwagę na pracę stóp, jak Majka nóżkę przy tym opiera o podłoże
jeśli śródstopiem, wewnętrzną stroną to wyjeb to w kosmos

bo dzieci na tym siadają, kolanka opierają się o jeżdzik
a stopy opierają wewnętrzną stroną sródstopia o podłogę i noga się krzywi
wierz mi
ja od roku do ortopedy chodzę z Bartkiem
gdzie od roku? więcej będzie, bo to było w styczniu przed ciążą jak lekarka nas skierowała do poradni wad postawy
ćwiczymy sami już w domu bo znamy ćwiczenia i jest poprawa znaczna
buty ortopedyczne bo pięta się wykręciła do zewnętrznej strony
na pewno Wiki na to nie wsadzę
tym bardziej ze dziewczynka, ma mieć zgrabne nóżki


ło kutwa nie wiedziałam
az musze spojrzec
znowu ona jakos na tym nie napierdziela cały czzas, bo ma hulajnoge rowerek, pilke i konia
a ostatnio pilka jest hitem!
ale zwroce uwage
dzieks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek zalecone miał skakanie na piłce w ramach cwiczen tez, tylko tak zeby pierwsze podłoza dotykały palce i nimi ma się odpychać
to kolejna piłka, ostatnia pękła pode mną haha 😁 kazał mamie skakac i było bum 😁
ale skacze non stop na nowej
rozowa se wybral 🙃

mam kalafior i zrobie zapiekany pod beszamelem 🙂 mmmm

gdzie gulek-kujon?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia ja przestawiłam małą ze zwykłego bebiko na bebiko 2R z kleikiem ryżowym ono jest od razu. Gęstawe nawet 🙂 i na trójprzepływowym aventu jedziemy, na trójce. jest w sam raz.

Wikusia śpi bo ją tata zmęczył zabawą 🙂 tata też śpi
jedynie moj mały kucharz ogląda bajkę.
Bartek dzisiaj sam zrobił beszamel do kalafiora 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Mam pytanie Ksawery od kilku dni potrafi budzic sie trzy razy w nocy na karmienie wiec chcialabym mu dodawac jakas kaszke do karmienia nocnego i pytanie mam kaszke z Nestle kleik kukurydziany lub Bobovita mnima i jeszcze Bobovita kaszka ryzowa z bananami i teraz ktora i ile na 220 ml mleka czy tyle samo miarek mleka i ta kaszke czy jak z gory dzieki za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co moje małe dzisiaj zrobiło? Dobrze, że Michał w ostatniej chwili zobaczył bo mnie akurat w domu nie było, włożyć chciała paluszki do gniazdka 🙂 a że są na wysokości jej główki to chciała sprawdzić co tam jest. Brrrr na szczęście już zabezpieczone. Raczkuje pełną gębą, siada już tak pewnie, że się nawet nie zachwieje. Dzisiaj "doszła" do kibelka bo Michał się załatwiał i wołał ją, a ona przyszła do niego 🙂 skubaniec mały.
Teraz będzie coraz gorzej, ciekawska wszystkiego 🙂
Jednak dobrze było jak tylko leżała 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...