Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej
dzisiaj przy kąpieli znowu masakra, płacz na całego
wodę zrobiłam cieplejszą niż wczoraj a nadal płacze
może moje dziecko poprostu nie lubi się kąpac

mieliśmy dzisiaj pierwszych gości i moje dziecko istny aniołek spokojnie leży sobie w łóżeczku i rozgląda, albo śpi
a jak goscie wyszli to znowu płacz bo na ręce chce iśc
spała dzisiaj w ciągu dnia 3 godziny i teraz po kąpieli też nie śpi
ciekawe jaka nocka nas dzisiaj czeka

do jutra dziewczyny
kolorowych 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej aj sie opisalam i mi nie wyslalao 🤪 😠 😠

ja tylko wieczorkiem an chwilke zagladam 😁
nawet spal mi maly dzis w nocy zobaczymy jaka ta bedzie 😁

u okulisty spoko nic groznego wiec odetchnelam z ulga dzielny byl ten moj synek!!!
Tosia prosaczki tez moj ma na nosku i niez eszly jeszce ale to zejdziena pewno"

z mezem lepiej byla rozmowa wiec zobaczymy ale rozwala mnie jak mowi ze sie nei wyspal bo maly jego tez budzi jak placzehahahhaah kon by sie usmial ale coz 😁 powiedzialam mu dzis ze cienias jest heheh 🤪 🤪 😁

tesciowa wkurza mnie na maksa wczoraj sie pokapieli zwalila na glowe ja k ja mam wtedy czas na kolacje kapiel i szybki sen a ona musiala zobaczyc wnuczusia tesciu jej mowi ze nie wypada a ona co nie wypada idziemy na chwilke co za glab z tej baby!!! i jak maly spi to ona go rsza zeby oczka otworzyl bo ona chce zobaczyc gorzej niz jakis rozkapryszony bachor!!!juz pare razy mowilam ejje ze pomoc nam nie potrzebna i wogoe pojechalam to sie patrzyla na mnie akby chciala zabic a to moje dziecko i siedze przy nim jak ona jest bo zaraz by go ruszala masakra jakas

dzis Oli zaliczyl 1 sza imprezke 😁 1wsze urodziny kuzyna 😁 a teraz juz spi i ja tez konczekolacje i zmykam spac dobre nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja o to becikowe mialam akt urodz kopie dow os zasw od lekarza i peselu nie musialam bo to po mies okolo wydaja. zlozylam 7 wniosek i 8 mialam kase na koncie wiec szybciorem a to drugie becikowe mi sie nie nalezy ooo!!

ale Tosia do drugiego zeby go dostac musisz najpierw zlozyc wniosek o rodzinne i potem o becikowe ale jakie dokumenty na pewno zasw o zarobkach ze nie przekraczasz a to pewnie z urzedu skrabowego trzeba cos wybrac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia napisał(a):
Kasia, a najpierw muszą rozpatrzeć wniosek o rodzinne w MOPSie żeby dostać to drugie becikowe? Jakie dokumenty do tego rodzinnego muszę mieć? 🙂
Z resztą chyba by mi się nawet nie chciało jeździć i pieprzyć z tym, ale chodzi mi bardziej o ten kolejny 1000zl. Bo to, że co miesiąc zasiłek na dziecko to około 40-60zł to śmiech na sali jest....

nie wiem jak teraz ale kiedys było tak jak przechodziłam na wychowawczy (do tamtego roku miałam na niepełnosprawne):
-zaśw o dochodach rocznych- czyli zaśw z US (złożysz wniosek po macierzyńskim- dochody 2011)
-zaśw o odciąganych składkach na ub społ z ZUS (weź regon pracodawcy)
- info od pracodawcy o okresie na jaki udzielony był wychowawczy (nie starsze niż 30 dni) no i takie tam typowe:
- kopia dowodu os.
- wniosek Mops o rodzinne (teraz do 5 r. ż. 68 zł) + dodatki do rodzinnego np z tytułu op nad dzieckiem w trakcie url wych (400 zł) i inne dodatki- nie pamiętam czy o drugie becikowe było na tym samym wniosku co rodzinne ale chyba tak skoro każą złożyć o rodzinne.
jakoś tak . U nas taki roczny cykl składania nowych wniosków jest od listop do paźdż. Oczywiście można w trakcie i będzie udzielony rodz+ inne świadczenia do końca bieżącego cyklu a potem nowe wnioski. Rodzinny +świadcz można na urlop. wychow. pobierać max 2 lata - no jeśli komuś przysługuje lub cały czas gdy ktoś ma na dziecko orzeczenie o niepełnosprawności (wtedy +153 zł/m-c niezależnie od dochodu do końca orzeczenia i rehabilitacyjny zasilek marne 60 zł i w dodatku zależne od dochodu)
Mam nadzieję, że przynajmniej nakreśliłam trochę sprawy)
Niestety nie wiem dokładnie jaki jest ten próg od którego zależy wypłata świadczeń, chyba z 508 zł/os??????? nie wiem teraz ale przy kolejnych wnioskach się zwiększa .

A ważne by się nie martwić - wasze dochody na urlopie wychowawczym będą uznane jako utracone! Policzą tylko męża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Ania to nasze dziewczynki tak samo śpią i jedzą - 3, 7 i 9.30 😁 u mnie jest tak codziennie tak jej sie już wyrobiło i mam nadzieje że tak zostanie 🙂 a wcześniej je o 22 🙂

Kasia moja Kornelka też często kupki nie może zrobić tylko sie męczy, stęka i płacze 😞 czy masz na to jakieś rady doświadczonej Mamusi? 🙂 masaż brzuszka? espumisan?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monkado napisał(a):
hej 🙂

Ania to nasze dziewczynki tak samo śpią i jedzą - 3, 7 i 9.30 😁 u mnie jest tak codziennie tak jej sie już wyrobiło i mam nadzieje że tak zostanie 🙂 a wcześniej je o 22 🙂

Kasia moja Kornelka też często kupki nie może zrobić tylko sie męczy, stęka i płacze 😞 czy masz na to jakieś rady doświadczonej Mamusi? 🙂 masaż brzuszka? espumisan?
masaż brzuszka, espumisan, ciepłe okłady na brzuch a w ostateczności wkładam termometr do pupci, tzn końcówkę posmarowaną oliwką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monkado napisał(a):
hej 🙂

Ania to nasze dziewczynki tak samo śpią i jedzą - 3, 7 i 9.30 😁 u mnie jest tak codziennie tak jej sie już wyrobiło i mam nadzieje że tak zostanie 🙂 a wcześniej je o 22 🙂

Kasia moja Kornelka też często kupki nie może zrobić tylko sie męczy, stęka i płacze 😞 czy masz na to jakieś rady doświadczonej Mamusi? 🙂 masaż brzuszka? espumisan?

ale fajnie masz, własciwie to w nocy tylko raz wstajesz, bo 7 to juz normalna godzina. 😜 antoś wstaje ok. 2, a potem ok. 6, i nieraz wypada tak jak u was 3, 7, ale często drugi raz wstaje kolo 5. a potem komaruje do 10. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monkado napisał(a):
dzięki Kasia 😘 oczywiście oklask 🙂
a jeszcze jedno pytanko- te krople Sab to też sie daje na zaparcia? i te 15 kropli to w jakiej ilości mleka? wystarczy załóżmy 30ml czy w całej butli (100-120ml)?

ja dawałam wczoraj róznie, z herbatka tez mozna. wieczór i nocka spokojne, ale jeszcze nie wiem czy to od kropli. teraz marudził godzine po jedzeniu i strasznie od rana ulewa, no cały czas 🤢 nie wiem czy ma to jakis związek z kropelkami czy nie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monkado napisał(a):
dzięki Kasia 😘 oczywiście oklask 🙂
a jeszcze jedno pytanko- te krople Sab to też sie daje na zaparcia? i te 15 kropli to w jakiej ilości mleka? wystarczy załóżmy 30ml czy w całej butli (100-120ml)?
ja jak daję 15 kropli na łyżeczce to spusczam trochę mleka do tych kropli na łyżeczce , rozmieszam i daję małej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki 🙂

Dawno mnie tu nie było, ale zaraz poczytam co tam u Was się dzieje.

My wczoraj mieliśmy chrzciny Jasia. Wszystko obyło się bez większych komplikacji (poza tym, że spóźnilibyśmy się do kościoła, bo Jaś wystrojony już w garniturek zwymiotował bardzo bardzo mocno i musieliśmy suszyć w biegu suszarką ubranko...). Od środy była z nami moja mama i Jaś miał jak w raju, jak zakwilił to od raz na ręce, później dołączyła moja siostra a w weekend to już w ogóle druga babcia, szwagierka także wybawiły go na maxa a dziś zostaliśmy sami 😉 Bałam się ze z rąk mi nie będzie schodził, ale nie jest źle. Albo jest jeszcze zmęczony po wczoraju, albo ta pogoda dobrze na niego wpływa bo jest dość spokojny.

Jak szwagierka prześle mi zdjęcia to wstawię pochwalić się moim Aniołkiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania Kamilka śliczna, taka do zacałowania 😘 Fajnie ze jesteście w końcu w domku i możecie teraz cieszyć się sobą 🙂 może Malutka polubi kąpiele, mój Jaś pierwsze kilka razy też płakał a teraz uwielbia wodę i aż czeka na pluskanie. Tylko nie znosi oliwki 😁 Ale w upały dałam spokój i nie oliwkujemy.

Kasia buziaki dla mojej Synowej z okazji pierwszego miesiąca 😘

Ja o becikowe dopiero wzięłam wniosek.

CHusteczek nie używam prawie wcale, ze względu na Jaśka odparzenia. Myjemy pupę przegotowaną wodą i wacikami. Wodę zawsze mam ciepłą w termosie, zeby nie biegać do kuchni. Chusteczki mam z Nivea na wypadek jak jesteśmy poza domem, albo jak Jasiek ubabrze się tak porządnie to nam pomagają.

Dziewczyny czy Wam pieluchy też tak szybko schodzą?? Ja kupuję paczkę na tydzień. Używamy w dzień Dady a na noc i na wyjścia Pampers Premium, bo są jednak trochę lepsze przynajmniej dla mnie. Jak Jaś w nocy długo śpi to zdarzało mu się przesikać dadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ilka napisał(a):
Cześć Mamuśki 🙂

Dawno mnie tu nie było, ale zaraz poczytam co tam u Was się dzieje.

My wczoraj mieliśmy chrzciny Jasia. Wszystko obyło się bez większych komplikacji (poza tym, że spóźnilibyśmy się do kościoła, bo Jaś wystrojony już w garniturek zwymiotował bardzo bardzo mocno i musieliśmy suszyć w biegu suszarką ubranko...). Od środy była z nami moja mama i Jaś miał jak w raju, jak zakwilił to od raz na ręce, później dołączyła moja siostra a w weekend to już w ogóle druga babcia, szwagierka także wybawiły go na maxa a dziś zostaliśmy sami 😉 Bałam się ze z rąk mi nie będzie schodził, ale nie jest źle. Albo jest jeszcze zmęczony po wczoraju, albo ta pogoda dobrze na niego wpływa bo jest dość spokojny.

Jak szwagierka prześle mi zdjęcia to wstawię pochwalić się moim Aniołkiem 😁
Ilka mówią że po chrzcinach dziecko staje się aniołkaiem bo ksiądz wypędzia diabła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Tosia Mąż zalatwił to becikowe i nie chcieli od niego pesela 🙂

Kasia dzięki 🙂

Ilka pieluchy schodzą mi w zastraszającym tempie 😮 na razie używam dwójek z pampersa a na 3 to sie już na dady przerzucę 🙂

Dziewczyny my właśnie zbieramy sie do rodziców moich więc pewnie będę nieco rzadziej zaglądała ale postaram sie sobie nie nadrobić zaległości 🙂
Buziaki dla Was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, my też juz po chrzcinach niestety w szpitalnej kaplicy. Zojka się dała co chwilę bo już późno było i była marudna.
Ja wszystkie leki podaje strzykawki, esputicon też.
Ilka moja Zojka też dziś ciągle śpi 😉
Ona waży już 5 kg a ciągle jedynki są dobre a nawet tylko jedynki, taka ma malutka ta pupcie .
Jest dużą szansa, że we czwartek wyjdziemy 🙂 Trzymajcie kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejcia ! 😘
Ja wyleczona, zaliczyliśmy spacerek z moim królewiczem 😁
Strasznie marudzi dzisiaj 😞 Zostalam już sama z nim i nie mam kiedy się podrapać nawet 😠 A pierdzi na potęgę. Może wczorajszy arbuz mu zaszkodził? 😞
Kupiłam 2 Dady i Jasiek dostał mega uczulenia 😞 Widać nie toleruje ich 😞 Teraz wyskakiwało mu jeszcze większe w normalnych Pampersach i ma założonego Premiuma. I widzę, że się załagodziło 😞 Zastrzelę się jak tylko te będzie tolerował.... 😠

Kasiala, ucałuj Kajcię ! 😘
Rosi, czekamy na Wasz powrót 😘
Ilka, brawo dla Jasia za wypędzenie złych mocy 😁 😁
Monkado, dziękuję za informację! Dzisiaj może skoczę z wózlem po zaświadczenie do gina 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej na poczatek duza buzka dla kajusi z okazji miesiaca, i oczywiscie dla naszych ochrzczonych aniolkow Zoi i Jasia,ja nie wiem kiedy sie za chrzciny wezme bo najpierw musze wszystkie formalnosci z moim rozwodem zalatwic i tym co sie za mna ciagnie.u nas ogolnie dobrze tylko dlaczego tak czesto te karmienie co 2 godz, dziewczyny wy dokarmiacie moze butla wasze maluchy. no i juz wiem ze moj maly ma popolludniowe kolki tak wiec zawsze popoludniu u mnie w domu krzyk dziecka..... 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...