Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Jasia muszę usypiać zanim wyjdę z domu, bo wtedy w wózku daaaaaaaaarcie 🙂 Na jedzenie hmmm...narzekam, ale mogło być gorzej 🙂 Biała czekolada i sprite przeszły ale pizza już nie 😠
Staś będzie Króliczkiem 🤪 SUPER!
Mój ciągle szczerbaty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mój Kocurek śpi od 14 30, z przerwą na płacz i bujanie na rękach 🙂 a ja posprzątałam, zjadłam obiad, nawet rzeczy do kąpania mu przyszykowałam 😁
Znając życie ten błogostan nie potrwa długo... ale zaryzykuję i idę strzelić herbatę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co jest najgorsze? ze strasznie, ale to strasznie, przenajstraszliwiej, jak nigdy w życiu, masakrycznie itd. itp CHCE MI SIĘ PAAAAALIĆ!!! jeszcxe nigdy nie czułam takiego głodu nikotynowego a w ciązy przestałam na pstryknięcie palcami, jeszcze nie wiedziałam ze zaszłam a juz mi nie smakowały a tu taka zmiana, no nie wyrobię 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No fakt, szybko, ale Frankowi pierwszy ząbek się przebił w dniu ukończenia 3 m-cy, więc podobnie 🙂
Zakupiłam już żel na dziąsełka bo się ślini strasznie i pcha rączki do buziaka.

Kinia Stasiowi też do tej pory tak dziwnie charczy, ja nie wiem czy to jest katar czy jakaś wydzielina w gardle. Najgorzej jest nad ranem po nocy, rzęży mu tam coś,psiukam solą i odciagam fridą ale nie wiele wylatuje, to jest gdzieś tam w środku i sama nie wiem czy to katar....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karola napisał(a):
No fakt, szybko, ale Frankowi pierwszy ząbek się przebił w dniu ukończenia 3 m-cy, więc podobnie 🙂
Zakupiłam już żel na dziąsełka bo się ślini strasznie i pcha rączki do buziaka.

Kinia Stasiowi też do tej pory tak dziwnie charczy, ja nie wiem czy to jest katar czy jakaś wydzielina w gardle. Najgorzej jest nad ranem po nocy, rzęży mu tam coś,psiukam solą i odciagam fridą ale nie wiele wylatuje, to jest gdzieś tam w środku i sama nie wiem czy to katar....

jak byłam ostatnio w aptece to słyszałam rozmowę, dziewczyna mówiła to samo co ty i chciała kniecznie coś lepszego od aspiratora 😜bo mały charczy a nic z nosa nie leci, no i ta aptekarka mówi do nej ze to normalne bo ok. 3 miesiaca przerasta jakas chrząstka i wpada w wibracje i tak dziecko charczy, jakby miało nos zapchany albo chrype, więc może to to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 😉 u nas masakra na dworze, taki wiatr, ze kosiarka i kosz na smieci mi lately po podworku... A moj biedny pies niemoze sie spokjnie zalatwic na podworku Bo mu dupe do gory podnosi haha
Moja Amelka od kilku dni robi kupke co 2 dni, ale brzuszek jej nieboli Bo jest spokojna 🙂 I do tego traci wlosy stylu glowy jest Lysa 🤪

Buziaki dla Jasia nr1
I buziaki dla Stasia za zabki


I niewiem co Jeszcze mialam napisac ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny jestem taka szczęśliwa!!! Znaleźliśmy mieszkanie!!! 🤪 🤪
Wyprowadzam się z tego zakichanego bloku bez windy do całkiem nowiuśkiego mieszkanka 🙂

Jaś raz jeszcze dziękuje Ciociom 😘 😘

Karola witaj w klubie ząbkowym 😁 Jaśkowi też rosną i też dwie jedynki jednocześnie 😁
A jaki kupiłaś żel? Ja też muszę bo rączka cały czas w buziaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
halo 🙂

Rosi a jaką hemoglobinę miala Zojka bo nie pamiętam.. ☺️ 10? bo teraz jak byłam teraz na usg to z kolei ten pediatra powiedział żeby nie podawać bo to tylko prace jelit rozreguluje itp i już sama nie wiem.. I powiedział że tą anemię to mogę u niej wyregulować swoją dietą i mam więcej jeść bo jestem za chuda jak na matkę karmiącą.. 😮 😁 😁

No a na usg wszystko ok, nie ma żadnych nieprawidłowości więc lekarz stwierdził że widocznie taki jej urok że przez pierwsze dwa miesiące przybrała extra ponad normę a teraz sobie zwolniła ale wygląda zdrowo, ma puśki, jest wesołą żywą dziewczynką i że jest ok 🙂

Ilka ja orzechow nie jem, nie próbowałam ale jakoś sie boję a że nie jest to mój przysmak to i też mnie nie ciągnie 🙂

Tosia a próbowałaś zrobić tak że jak Jaś sie budzi w nocy to nie odzywać sie do niego żeby go niepotrzebnie nie pobudzać tylko przewinąć, nakarmić, przytrzymać do odbicia, odłożyć do łożeczka, zgasić światło i zobaczyć co wtedy? może zaśnie jak zobaczy że jest ciemno i nikt sie nim nie interesuje? a jesteście dalej bezcumlowi? może smoczek by pomógł? ja tak robię- odkładam, wiem że jest przewinięta i najedzona, ona sobie poguga, poguga a jak widzi że nikogo wokół to zasypia 🙂

Karola gratulacje dla Stasia!!!! 🤪 na szczęście nie masz obawy że Cie pogryzie w sutki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula Tosia L&M link mentolowy 🤪 no do mnie też bardziej przemawia minister finansów niż zdrowia ale co tam 😜 gdybym nie karmiła piersią to już dawno bym puszczała dymki 🙂

Kinia Karola u nas podobnie- katar mniejszy ale Kornelka charczy strasznie.. 🤔 też stosuje sól i odciągam fridą ale już w zasadzie nic nie wylatuje ale jednak Mała charczy i mam wrażenie że nosek zatkany..

musze w takim razie i ja zaglądnąć do dzióbka Nelki bo ona też sie ślini strasznie i pieści to najchętnie obie by włożyła do buźki 😁 ale myslałam że to taki kolejny etap jej rozwoju, no zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilka, super że macie mieszkanko!! 🤪 😘
Monkado, próbowałam juz chyba wszystkich metod. Jaś jak się budzi to od razu jest krzyk, bo GŁODNY! 😁 No to ja biegiem, pampers, cyc. Uśnie przy cycku, potrzymam go parę minut, wstaję, bo chcę go odłożyć i wtedy oczy w 5zł 🙂 Ja i tak zawsze go kladę (śpi ze mną) i wychodzę na chwilę, albo się chowam 😁 Raz na jakieś 20 odłożeń usypiał sam, ale zazwyczaj jak się rozgada to nie może skończyć. Jak kładę się kolo niego, głaszczę po brzuszku, stopkach to łapie fazę, ale sam się wybudza 😞 A jak jest w pełni świadomy to przekręca się na bok, patrzy na mnie i wędruje do cyca 😁
Smok próbowaliśmy z Tommee Tippee ale wypluwa, nie umie ssać. Parę razy zassal się do tego z Aventu z pudełek ze szpitala, ale też bez szału. On chce ciumkać sobie końcówkę dydola, a wtedy mu wypada, i na nic moje przytrzymywanie 🙂
I na jego darcie mam metodę, ściągam w dzień gondolę ze stelaża, robię mu spacerówkę na pół siedząco (tak jak na bujaczku) i dopierdzielam z nim po domu-spokój na 30 minut 🙂

Ciężkie to moje Dziecię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karola napisał(a):
No fakt, szybko, ale Frankowi pierwszy ząbek się przebił w dniu ukończenia 3 m-cy, więc podobnie 🙂
Zakupiłam już żel na dziąsełka bo się ślini strasznie i pcha rączki do buziaka.

Kinia Stasiowi też do tej pory tak dziwnie charczy, ja nie wiem czy to jest katar czy jakaś wydzielina w gardle. Najgorzej jest nad ranem po nocy, rzęży mu tam coś,psiukam solą i odciagam fridą ale nie wiele wylatuje, to jest gdzieś tam w środku i sama nie wiem czy to katar....


to prawdopodobnie pokarm, bo dzieci jak ulewają to nie zawsze wylatuje z buźki, często ulewają tylko w gardełku i tam w przełyku im zostaje a nie umieją sobie "odchrząknąć"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia szczerze współczuję
Kamilka wstaje co 2 - 2,5 godziny przeważnie, czasami przytrafi jej się dłuższe spanie
tylko w nocy to z zegarkiem w ręku je 20 minut, później zmiana pieluchy i spanko, nawet na przewijaku mi zasypia 🙂 żeby chciała tak w dzień, byłoby cudownie
a póki co to od kąpieli czyli 19.30 ciągle je 😞 a w cyckach obu już nie ma 😞
W ogóle to wydaje mi się że jakoś mniej w nich ostatnio jest, a dzisiaj to już w ogóle pusto
Mała teraz płacze bo jej nie leci, a ja nic na to nie mogę poradzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monkado napisał(a):
halo 🙂

Rosi a jaką hemoglobinę miala Zojka bo nie pamiętam.. ☺️ 10? bo teraz jak byłam teraz na usg to z kolei ten pediatra powiedział żeby nie podawać bo to tylko prace jelit rozreguluje itp i już sama nie wiem.. I powiedział że tą anemię to mogę u niej wyregulować swoją dietą i mam więcej jeść bo jestem za chuda jak na matkę karmiącą.. 😮 😁 😁

No a na usg wszystko ok, nie ma żadnych nieprawidłowości więc lekarz stwierdził że widocznie taki jej urok że przez pierwsze dwa miesiące przybrała extra ponad normę a teraz sobie zwolniła ale wygląda zdrowo, ma puśki, jest wesołą żywą dziewczynką i że jest ok 🙂


A mi znowu Pani ordynator w szpitalu mówiła, że z mleka to prawie nic żelaza nie przenika a niedobór żelaza i słaba hemoglobina przez to mogą powodować upośledzenie w rozwoju układu nerwowego i samego mózgu więc ja podawałam nawet jak był krzyk. Ale to Twoja decyzja, bo ja już w szpitalu się nauczyłam, że co lekarz to opinia odpowiedzialność i tak leży po stronie matki i trzeba słuchać trochę swojej intuicji. A Zojka ostatnio miała 10,7 i niby dla wieku 3m-ce norma to 9,5 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania, Tosia ja też kiedyś myślałam, że już mam puste bo takie flaki a jak ścisnęłam sutek i kropelki się pojawiały więc czasem to chyba tylko takie wrażenie.
Ja idę zaraz się myć bo nie wiem o któej ta moja koza mała się obudzi. Ostatnio wstaje ok 2-3 i śpi do 6-6.30 a potem to już często dzień 🙂

Ilka gratuluję mieszkania!!! My jutro kupujemy projekt domu 🙂 🙂 bo już mamy decyzję o warunkach zabudowy 🙂

Dobrej nocki Mamusie i Monkado odżywiaj się dobrze, żeby Nelka miała co jeść bo znikniesz niedługo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynz moje dziecie tez cos laskawsze ostatnio w nocy bo tylko 2 pobutki 🙂 Tosia a powiedz czy Jasiek nie zasypia przy cycku....bo ja mojego to przebieram przed karmieniem i jak je i usnie to go odkladam i nie biore go juz do odbicia bo i tak spi i nic z tego nie bedzie. co do zabkow wow tak szybko Karola twoj malz dostanie zeby....moj tez cos ostatnio piesci pcha do buzki i mam nadzieje ze to nie zebz bo dopiero z brzuszkiem walke skonczylismy 🥴 🥴
buziak dla Jasia z okazji 3 miesiecy 🙂 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...