Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej 🙂
Monkado jak tam się październikowe lody udały? 🤪
Mój jak go położę to nie opuszcza główki, a jak coś to naprawdę rzadko, ale za chwilę znowu podnosi. Ale to zasługa miśków, które stoją przed nim 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc 🙂
Agatka mój mały przewraca się z plecków na brzuszek ale tylko w jedna strone – lewa. Ace kłade mu zabawki z boku zeby go mobilizowac 🙂 Z brzuszka na plecki nie umie 🙂 a i zaczyna lezac na brzuszku wyciągać raczki do przodu po zabawki 🙂
A my spimy na płaskim – zadnej poduszki nie uzywamy
Sto lat dla Emilki 🙂
Kasiala powodzenia ze spaniem w łózeczku! Napisz jak efekty!
Czarnylok’u mój Sebus potrafi z 10 minut na brzuszku wytrzymac.
A nam weekend zleciał u Tesciów pojechaliśmy w sobote po południu przyjechała siostra mojego meza z dwoma maluchami i mezem i jego kuzyn z zona i synem i zrobiliśmy wreszcie pępkówkę 🙂 Mój maz pił od 19tej w sobote do 9tej rano w niedziele Taki z niego twardy zawodnik 🙂Tylko towarzystwo mu się zmieniało 🙂Poza tym uraczyli nas taka ilością ubranek ze mam do pół roku spokój z zakupami
Och a co jeszcze Siostra meza ma 6miesiecznego i 2,5 letniego syna (2 synów) Sebus był tak nimi zafascynowany ze szok obserwował, wyciagał do nich rece, smiał się 🙂 super doświadczenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarnylok minutowo ci nie powiem ile moja leze na brzuszku ale tak jak chyba morskooka pisala z 10 minut moja uwielbia na brzuszku lezec i glowke dlugo unosi do gory czasami polozy na raczce i ja je i zachwile znowu do gory.

Ja ta moja chyba bede musiala zmobilizowac jakos do przekrecania hm..

ciekawe jak tam nasz maly Aniolek sie spisal na chrzcie 🙂


a Rosi to sie dlugo nieodzywala juz albo ja cos przegapilam ?! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ale sie nazbierala troche was poczytalam ale nie wiem czy zapamietalam 😁
na poczytek buzka dla Emilki i Antosia z okazji 3 m-cy
ta ja pisalyscie moje dziecie tez sie cos poprzestawialo pobudki ma znowu 3-4 w nocy i na spacerze znowu syrena a tak bylo juz fajnie 🥴 🥴 🥴Tosia to co Jasiek juz tak trzyma sztywno glowe ze go w spacerowce wozisz....moj cos jakis leniwy nie przewraca sie i na brzuszku cwiczyc tez nie chce musze go chyba bardziej mobilizowac.....zawiesze chyba cos do jedzenia przed nim 😁 😁 😁 😁 😁a moje dziecko strasznie sie slini i prawie polyka swoje piastki czy u was tez tak jest no i zrobil sie cos marudny 🥴 🥴 🥴mam nadzieje ze to jeszcze nie zeby.
my tez juz spimy na podusi i musze powiedziec ze moje przestawienie Filipa na lozeczko nawet gladko poszlo jak narazie spi i nie marudzi tak wiec kasia mam nadzieje ze u was tez tak bedzie 🙂 🙂 🙂 🙂dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej...
Kajcia nie lubi brzuszka ale głowe trzyma po japońsku czyli jako tako 😁 😁 😁

ja sie pożarłam z mężem... jełop mnie wkurzył on jest taki że chcę wywrzeć na mnie poczucie winy ale mu to się nie udaje... powiem Ci Tośka że czasem to Ci zazdroszę tego samotnego wychowywania... wiem ze ciężko ale przynajmniej liczysz na siebie a nie tak ze ja czasem licze na sowjego i niestety dość często się przeliczam... 🤢 🤢 😞

podczas kąpieli dzisiaj Kaja wpadła w taką histerię że musiałam ją wyjąć z wanienki i przytulić bo się dusiła płaczem.. woda najpierw pomyślałam za gorąca choć miała 38 a ona zawsze q takiej się kąpie to dolałam zimniej ale to ic nie dalo... musiałam ją wykąpać w tej histerii i wytrzeć i ubrać i na cycu dopiero się uspokoiła... (no a kłótnia poszłą oczywiście o kąpiel... bo on miał kąpać ale komputer był ważniejszy... a potem mówi do mnie tak ja go pytam czy kąpie "powiedz czy mam kąpać czy nie bo nie chcę Ci psuć Twoich planów" 😠 )

Morskooka pierwszy sukces jest tfu tfu co by nie zapeszać Kajcia od półtora godziny śpi w łóżeczku 🙂

Tosia ubranka cudaśne ale cena... szok ale raz na czas można zaszaleć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Domi moja tez Cale piastki wklada w buzie az dziwie sie ze je miesci haha ja tez mam nadzieje ze to nie zabki a i Jeszcze czasami tak jak slina po pepek wisi haha

Kasia ja Ci powiem ze moj sie poprawil i bylo wszystko dobrze ale od jakiegos tyg nic niepomaga 😠 normalnie mam takie nerwy ze bym go schecia w dupe kopla ;/ Jeszcze troche i mu wszystko wygarne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10minut? 😮 To mają już niezłe mięśnie brzuszka. Mój po ćwiczeniach na krecz szyi podnosi dopiero od piątku i dopiero na cztery minuty, odpocznie i znowu podniesie ale po chwili już się tak denerwuje że się miota z boku na bok 🙂
Tak parę razy dziennie zaglądam i czytam co tam u rówieśników Juniora 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się znowu pożarliśmy, i chyba zawsze tak będzie. Jestem w k u r w i o n a!
😠
Idę strzelę słabą kawkę, bo padnę na pysk.
U nas taka mgła, że otwieram okno i świata nie widzę 🤨

Jasiek znowu jakiś skok rozwojowo wzrostowy chyba. W nocy na cycku wisiał 3 razy, a od ostatniego czasu przecież przesypiał noce 😠
Do tego namiętnie ciągnie się za ubrania i puszcza bańki z śliny.
Za tydzień szczepienie aaaaaaaaa 🤨
A Domi, Jaś jeździ w spacerówce, ale na płasko, jak wstaje to go trochę podwyższam 🙂 Chociaż trwa taka jazda około 3 minut 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej,

ja tez się wczoraj pokłóciłam ze swoim 😠 jakiś chyba dzień sprzyjający kłótniom był... 😁
Tosia ja też czasami Ci zazdroszczę że sama o wszystkim decydujesz.

Mój Jaś chichra się jak go w łapki łaskoczę, ale nie zawsze. On dopiero zaczął śmiać się troszke w głos. Ładnie łapie zabawki jak siedzi w bujaczku i bierze już do buzi, ale nie sięga po nie leżąc na brzuszku ani też się nie przewraca. A czasowo nie wiem ile to trwa, ok 5 min.

Spóźnione buziaki dla Emilki i Antosia 😘 😘

A własnie Ula!? Dawno się nie odzywałaś chyba, czy ja coś przegapiłam 🤔

Oho, idzie kupa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Tosia dzięki 😘 lody udane tzn najpierw poszliśmy na krakowski kazimierz na obiad z deserem ale przechodząc przez starowiślną koło popularnej w krk budki z lodami nie mogłam sie oprzeć i pchnęłam jeszcze 2gałki 😁
a i Kornelka sie spisała grzeczniutko leżała w wózeczku i bawiła sie misiami później było troche płaczu bo trzeba było iść spać ale pokołysałam ją (na rękach oczywiście 😁 ) i zasnęła, później butla i drugie zasypianie już bezproblemowo w wózeczku nad wisłą 🙂

a u mnie Kornelia nie wiem ile trzyma główkę 🤨 w zasadzie tyle ile leży na brzuszku bo przez cały czas leżenia nie kładzie jej na płask a to że leży krótko odkąd sie nauczyła przewracać to inna sprawa.. myśle że jakieś 3min.. jak jej nie pozwole sie przewracać tylko ją przytrzymuje to zaczyna ryczeć.. myśle że jest prawdziwą terrorystką, wszystko wyciąga płaczem 😮

a i też wkłada rączusie do buzi ale pytałam pediatry i powiedziała że tak sie zaczyna ząbkowanie ale od tego etapu do wyklucia to często nawet i 3-4 miesiące mijają.. 🙂

a my dziś jedziemy na pobranie krwi, ale będzie płacz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wolała właśnie nie decydować samej o tym wszystkim. 😠 Bo też nie mam tyle siły żeby ogarniać go 24/7 ale przecież szanowny król wymyślił, że wróci na wielkanoc (wogóle ja pierdolę może wróci za 3 lata, po co na wielkanoc?!). Tylko, że ja też jestem głupia, bo nie przemilczę nigdy niektórych rzeczy tylko jak już lecą pretensje to po całości.
No i dupa, nie gadamy
On w robocie, myślałam że napisze i mnie przeprosi (tylko ciekawe za co tak naprawdę, bo dał tylko propozycję, że może wolę tak żeby posiedział jeszcze dłużej i zarobił więcej) ale nie napisał więc niech spada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej u mnie tez nocka straszna to go pochwalilam ze spi ladnie w lozeczku a dzis nic z tego popudka co 2 godz i zasypianie tylko na mamusi i do tego o 6 zrobil sobie juz dzien z placzem i plakal nie wiem dlaczego a jak taka wykonczona marzylam tylko o spaniu wiec go wzielam i wcisnelam w rece mojego bo wlasnie wstal do pracy i powiedzialam ze nie chce go widziec i slyszec 10 min 😞 😞 😞tak mi glupio a potem jeszcze do niego cos powiedzialam podniesionym glosem...co ze mnie za matka a on sie zaczal pozniej do mnie usmiechac a ja nie zasluzylam 😞teraz usnal a ja nie wiem co robic tez spac...czy obiad wstawic , kapac sie czy sprzatac.kocham go nad zycie ale czasami poprostu mam juz dosyc....bo wracajac do tematu partnera to on tez san z siebie sie nim nie zajmnie zawze musze mu mowic zeby go wzial bo ja musze cos zrobic.....jego wymowka ze byl w pracy i co to znaczy ze ma sie dzieckiem nie zajmowac...w ogole ostatnio napieta atmoswera u nas ciagle sprzeczki i roznice zdan....
no to sie dzisiaj wyzalilam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia moze jak sama napisalas z jego strony to byla tylko propozycja to nie wypominaj mu wszystkiego...wiem ze on nawalil na calej lini bo wszystkie wiemy przez co przez niego przechodzilas ale skoro daliscie sobie szanse to wykozystajcie to nie ma sensu wypominac starych spraw....sama pisalas ze moglas przemilczec pewne sprawy wiec moze napisz do niego pierwsza ze wy tesknicie i chcesz zeby wrocil wczesniej bo juz tak duzo czasu zmarnowaliscie.ale to tylko moja skromna propozycja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
u nas nocka jak zwykle 3 pobudki, ale poszła spac o 20.40 więc mamy postęp, no ale wstała o 24, 3.30 i 6 a później pospałyśmy do 9.30 🤪 No i z zaspania w nocy dałam jej w tej samej piersi dwa razy i w rezultacie mamy znowu zastój w lewej 😞
My wczoraj byliśmy u znajomych na grilu 🙂 ale pojadłam
No i dwa ostatnie dni mamy brzydką kupę po wielkim wyciskaniu ciemno zielona papka 😞
zaczekam do jutra jaka będzie i jutro u lekarza zapytam, może to po moich wynalazkach jedzeniowych z ostatnich 3 dni 🙂

Faceci? No cóż szkoda komentowac. Tosia świetnie Cię rozumiem bo czasami też sama się nakręcam.
Tylko że wczoraj tak nie było. Wróciliśmy od znajomych i odłożyłam małą do łóżeczka poleżała trochę i zaczęła płakac a ja w tym czasie trochę sprzątałam. I jak zaczęła płąkac to mówię mojemu żeby ją wziął bo podłogi umyję, żeby nie myc rano to usłyszałam: "jak zwykle" 😮
Jakby co najmniej całymi dniami siedział z dzieckiem w domu a ja łażę nie wiadomo gdzie,
a ja chciałam 15 min bo później to i tak kąpiel i wieczorny maraton usypiania i jedzenia.
I też z nim nie gadam. Bo znowu się przez niego popłakałam. A jak zapytał co mi jest to podpowiedziałam że jak zwykle nic !!!

Ale wczoraj naskrobałyście. Później poczytam, bo małej łóżeczko już nie pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂

Za Nami super nocka, Nikoś usnął 18.45, Jasiu 20 i pobudka 1.30, 6 i pospaliśmy do 8.30 WSZYSCY!! 🙂 🙂 🙂

Spóźnione buziaki dla Antosia i Emilki z okazji miesięcznic 🙂 😘 😘

Tosia super ciuszki! 🙂

Czarnylok mój Jasiu od jakiegoś czasu średnio lubi leżeć na brzuszku, więc trzymanie główki trwa jakieś 5min. i koniec, woli na plecki 😜

Wszystkim pokłóconym wczoraj z Mężami współczuję i dołączam się choć u Nas już wczoraj był rozejm i jakże miłe godzenie się 😉 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kuźwa mogę sobie z większością z Was przybić piątkę bo u nas wczoraj też mega kłótnia była!!! Ale podobnie jak u Kini, dość szybko się pogodziliśmy.
Tak w ogóle dzień dobry 🙂
Tosia ja też jestem złośnica przeokrutna i bardzo często po kłótni zastanawiam się o co kur** te pretensje i kłótnie z mojej strony? Sama zastanawiam się jak on ze mną wytrzymuje, choć on też nie jest ideałem i nieraz to bym mu aż pizgła z tych nerwów ☺️

Staś ostatnie kilka razy robi mi kupę dokładnie co 3 dni 😞 kurcze, mam nadzieję że mu tak nie zostanie i będzie robił częściej. Poza tym główkę na brzuszku trzyma już wysoko, ale nie długo leży na brzuszku bo po prostu nie lubi i jest krzyk! Na plecy z brzuszka i na odwrót nie przewraca się jeszcze. Z tym, że na razie nie za często ma okazję bo zazwyczaj leży w łóżeczku lub na lezaczku ale od dziś wyciągnęłam mu gruby koc i będziemy na podłodze trenować obracanie 🙂
Ząbki nadal są na tym samym etapie co miesiąc temu 😞 nic sie nie chcą ruszyć, nie wiem kiedy one wyjdą, u Franka wyszły w mig-nawet nie zauważyłam kiedy. Ciągle się ślini i pcha łapki do buziaka. Łapanie zabawek średnio mu wychodzi, ale odkrył już swoje rączki i ciągle im się przygląda 🙂

W sobotę byliśmy u dziadków na uroczystości i była też moja siostra cioteczna która ma córkę w wieku Stasia. Wyobraźcie sobie że przez 5 godzin usiedli tylko na 3 minuty do stołu żeby coś zjeść i to na zmianę, bo ta Mała cały czas (nie przesadzam-CAŁY CZAS) im wyła!!! Bez przerwy na rękach, nawet karmiła ją butelką chodząc i kołysząc ją na ręku. I podobno mają z Nią taki meksyk kilka razy w tygodniu. A w nocy budzi się co godzina, czasami co pół godziny bo zjada naraz tylko 20-30 ml mleka. Nie kiedy kuzynka nosi ją godzinę w nocy na rękach i kołysze żeby zasnęła. Szczerze im wspołczuję, jest mi szkoda i tej Małej i jej rodziców. Przecież matka to już chodzi jak żywy trup, ona wcale nie śpi... A jak zobaczyła, że Staś sam zasypia w foteliku to w ciężkim szoku była że dziecko może być takie grzeczne i nie płaczące.
Także cieszmy się z tego, że nasze dzieciaczki są duuużo bardziej łaskawe dla nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heja 🙂

a my już po pobraniu, na szczęście udało sie z paluszka więc nie było dużo płaczu 🙂

widzę że chyba jestem jedną z nielicznych gdzie wczoraj było miło i romantycznie z mężem 🙂 buziaki dla Was dzieczyny żebyście sie pogodziły szybciutko ze swoimi połóweczkami 😘

Ania u nas odkąd podaję żelazo to kupi ciemnozielone i takie gęste jak maź.. 🤨

Tosia wiem że nerwy robią swoje, sama jestem raptus ale myśle że Domi ma rację- jeśli już daliście sobie szanse to każde z Was musi iść troche na ustępstwo, ja pewnie też bym sie pierwsza nie odezwała ale jeśli on sie pierwszy odezwie to możesz powiedzieć jak domi pisała- że po prostu tęsknisz i że w troje byłoby łatwiej sprostać charakterkowi Jasia 🙂

Mała płacze 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...