Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
my tez spirytusem przemywalismy pępol.


dzis dzień zleciał. mama zajela sie 2 godzinki dziecmi a ja pochasałam po sklepach. ale oczywiście nic ciekawego nie kupiłam dla siebie tylko dla dzieciaków 🙂


na problemy z brzuszkiem położna poleciła herbatkę z kopru od 1 miesiąca z hippa. ale ja mam ją pić, co 2-3 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A my po wizycie,mala zdrowa tylko oczko jej ropieje i przepisal mi krople a jak przeczytalam skutki uboczne to od razu do kosza poszly(moga nawet do smierci niemowlecia prowadzic 😮 jakis chory tez lekarz!Zostane przy rumianku i moim mleku.Na szczescie nie musze placic za leki.
Zaraz baja,mycie i do spania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja wlasnie wzielam szybki prysznic - zanim mala sie obudzi bo jak wstanie to zapewne do 23 juz nic nie zrobie 🤢 no ale dzisiaj jakos spiocha zalapala w dzien - ciekawe jak bedzie w nocy mam nadzieje ze pospi bo szczerze to jestem meega spiaca - pierwsza noc sam na sam.. 🥴 jakos mi dziwnie tak, zwykle m byl obok mnie
jakies dolki mnie lapia jak sama jestem , no ale nie ma co narzekac, mam nadzieje ze ten tydzien zleci szybko 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emaleth napisał(a):
A my po wizycie,mala zdrowa tylko oczko jej ropieje i przepisal mi krople a jak przeczytalam skutki uboczne to od razu do kosza poszly(moga nawet do smierci niemowlecia prowadzic 😮 jakis chory tez lekarz!Zostane przy rumianku i moim mleku.Na szczescie nie musze placic za leki.
Zaraz baja,mycie i do spania!


nienormalny jakis ? 😮 nie wiedzial co przepisuje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elmirka napisał(a):
dzonatalie napisał(a):
mamusiak napisał(a):

Jak pielęgnujecie nosek?.U nas nic sie nie dzieje więc nic nie robię....


ja mam gruszke tommee tippee i jest taka wielka ze nawet nic nia zrobic nie idzie na taki maly nosek, mama przywiozla mi gruszke z polski taka standardowa i probowalismy jej uzywac i jest okej.. a jak pytalam poloznej czy mi pomoze uzyc gruszke to powiedziala ze co to jest ze pierwszy raz to widzi 😮 i ze dziecku nosek sie oczysci jak bedzie kichala 🤨 🤔 tak samo bylo z tym jak poprosilam o pomoc przy obcieciu paznokci bo miala takie dlugie a ja sie strasznie balam jej obciac, to do mnie zebym jej poobgryzala 🤢 jakies dziwne metody tutaj maja, az w koncu sie przemoglam i obcielam 🙂

Az sie boje co to bedzie jak ja urodze. Mam nadzieje ze trafi mi sie jakas normalna polozna i nie bedzie kolorowa bo jakos nie mam zaufanaia do kolorowych zwlaszcza po tym jak mnie ostatnio jedna wymacala. Caly dzien mnie brzuch bolal po wizycie i na dodatek zle mnie zmierzyla wiec sie wystraszylam ze cos z moim malym jest nie tak. Dodam ze mieszkam w londynie (listopadowka).


Przede wszystkim musisz myślec pozytywnie!.Będzie dobrze 🙂.Musi bolec,ale wszystko jest do zniesienia.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie napisał(a):
dzien dobry.. bardzo rano dzis ale jakos odechcialo mi sie spac.
mala wstala o 4;30 na karmienie, odrazu m wstawal do pracy.. dzis wyjechal na 5 dni wiec wroci dopiero w piatek..od dzis moje SAM NA SAM z malutka mam nadzieje ze wszystko bedzie okej bo jakos stres mnie lapie i tysiac mysli w glowie 😮 ... no i wogole to nastal cud.. mala przespala cala noc w swoim lozeczku.. teraz tez tam spi.. nawet nie wiecie jak sie ciesze !! 🙃


Prześliczny avatarek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixidixiaga napisał(a):
Isa Ty to się masz z maluszkiem . Miejmy nadzieje ,że wszystko szybko przejdzie i się unormoje .
Moja dzisiaj ma dzień ulewania już 4 tetrowke zuzylam 😞
Musze dokupić z 10 szt .
Mam pytanko jaki najlepiej odplamiacz stosować do dziecięcych ciuszków ?
Może któraś ma już przetestowany.
Bo moja Wiki robi takie kupki ,że ma je na plecach i wszystkich ciuszkach , niby od razy przepieram i troszeczke mocze w proszku ,ale delikatne plamy zostają 😠


Ja nastawiam na 15 minutowy program z zimną wodą,wrzucam proszek dla dzieci.Następnie włączam normalny program.Plamy schodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
Część.
Moj mały całą noc wrzeszczal. Ból brzuszka go męczył plus co zasnął to budził sie przez zatkany nos 😞 nie wiem jak mu pomoc jestem zalamana 😞 chce żeby go nic nie bolało 😞

Mamusiak dużo przeszliscie z Antosiem. Mam nadzieję ze teraz będzie tylko lepiej! Czy Antosia wadą wymagać będzie jakiegos zabiegu? Czy dadzą radę bez? Silny z niego facet więc na pewno da radę 🙂
Zdjęcia chyba sie wstawia jak ną brzuszku. Nie wstawialam tu jeszcze 🙂
Dzonatalie moja polozna te same rady z obgryzaniem paznokci. Hehe. No i masz rację tutaj niemowlaki w czapeczkach nie chodzą....
Isa niestety kolki nasilaja się na wieczór. U nas też wczoraj był horror


Antosia czeka szereg badań zanim padnie ostateczna decyzja.......W każdym bądz razie póki co jest za mały na zabieg......Mam nadzieję że obędzie się bez zabiegu.......Póki co za nami USG i cystografia.Przed nami kolejne badania któe mają wykluczyc psozczególne wady.......Jestem dobrej myśli.
Próbowałam dodac zdjęcia ale wyskoczył mi komunikat że jestem nowym użytkownikiem i nie mogę dodawac linków....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
czesc mamusie 🙂 Mamusiak trzymam kciuki za Antosia - na pewno bedzie wszystko dobrze 😘 😘

Ja po urodzeniu nie biore zadnych tabletek, bo ile mozna, ale na razie wlosy mi jakos wiecej nie wypadaja i o by tak zostalo 🙂
Dzis kupilam sobie 3 pary gaci sciskajacych - super sprawa, od razu inaczej sie prezentuje 😁
Moja Ulka to spioch straszny 🙂 wczoraj padlysmy dwie o 21.30, obudzial sie po 2 na cyca i pozniej o 6. spalysmy do 9, nakarmilam ja, do 10 polezala i zasnela i spi do teraz 🤪 😁


........ależ masz grzeczne dziecko 🙂.Możesz sobie spac i spac.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aisza2612 napisał(a):
A ja już nie wiem co mam robić. Od 7 rano mój syn wisi na cycu. Trochę popije i zasypia a jak go odłożę to za minutę jest ryk i znowu do cyca. Masakra jakaś. A sutki to mi chyba odpadną. 😞


Miałam to samo...........i co zrobiłam?.Odciągam pokarm laktatorem i podaję co któreś karmienie w butelce....Wtedy mi sutki "odpoczywają" .Polecam też smarowac Bepanthenem i Gencjaną,(bez alkoholu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nadrobiłam wszystko od wczorajszego wieczorka 🙂.
Mały śpi więc jest chwilka na forum.
Mam pytanko do Was.......Czy były u Was już środowiskowe?.Antoś skończył już 3 tygodnie a jeszcze nikogo nie było!.Dzwoniłam już w ubiegłym tygodniu i dalej nic.....Nie obcinałam Antosiowi paznokci bo się boję sama...więc czekam na środowiskową.Poza tym chciałam porozmawiac o szczepieniach ,bo mam mętlik w głowie.
Czy Wasze dzieciaczki też robią tak rzadkie i ziarniste kupki?.
Kiedy pierwsza wizyta u pediatry?.....bo my jeszcze nie byliśmy,( ze względu na pobyt w szpitalu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamusiak u mnie byla juz na drugi dzien polozna jak Maja wrocila do domku ze szpitala...No córeczka wykąpana,trochę wymęczona przez mamę i zasneła mi na ręce pijąc mleczko...mam nadzieje ze do 24-1 pośpi chociaz duzo nie wypiła:P
Moja robi rzadkie ale bez grudek...i tez trafilismy na prdiatre bo mała miała sapke i akurat wizyta się przydała 🙂 22 pazdziernika idziemy na usg bioderek tylko nie wiem czy nas wypuszcza tego 15 do domu ze szpitala a 24 pazdziernika u genetyka,potem 30 rehabilitacja dzienna cos tam cos tam...masakra z taka bieganiną i jeszcze umowienie wizyty do neonatologA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas są zupełnie luźne kupki, czasem z takimi czastkami sciagnietymi jak jajecznica.
Mamusiak trzymam kciuki za was 🙂 szkoda ze tu wstawiac zdjęć nie możemy jeszcze:/
Emaleth co za lekarz... Twoje malenstwa też już dość długo chore. 😞 A co ci lekarz powiedzial na temat krwawienia?

Dziewczyny ile wasze malenstwa przytyly po 4tyg od urodzenia??
Moj dziś był wazony i od ur przybrał 1400g. Martwię sie ze zbyt tlusciutki jest 😞 trzecia brodą rośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
U nas są zupełnie luźne kupki, czasem z takimi czastkami sciagnietymi jak jajecznica.
Mamusiak trzymam kciuki za was 🙂 szkoda ze tu wstawiac zdjęć nie możemy jeszcze:/
Emaleth co za lekarz... Twoje malenstwa też już dość długo chore. 😞 A co ci lekarz powiedzial na temat krwawienia?

Dziewczyny ile wasze malenstwa przytyly po 4tyg od urodzenia??
Moj dziś był wazony i od ur przybrał 1400g. Martwię sie ze zbyt tlusciutki jest 😞 trzecia brodą rośnie.


Ja moze jutro zejde z małą do biura położnych bo mamy w bloku i ją zwaza bo tez nie wiem ile ma 🙂 ale jest tez niezlym pulpecikiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie napisał(a):
natalia Twoja tak dlugo pospi po mleku ? moja pewno wstanie kolo 21;30 zeby znow sie najesc potem znow o 24/1 i dalej to juz jak sie jej zachce zwykle kolo 3;30/4;30 zalezy w jaki sen nocny wpadnie 😁


no pewnie że pospi 🙂 ma to po mamie chyba 🙂 chciaz tak czuje,ze ona ma ten rytm z brzuszka bo ja wczesnie chodzilam spac i cala noc przesypialam oprocz chodzenia siusiu a w dzien caly latalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
takki dol mnie zlapal ze nie macie pojecia.. siedze i wyje .. jakos mi smutno samej w domu
nie ma do kogo sie odezwac m ciagle w pracy czekam az chociaz zadzwoni zeby z nim pogadac, nie wyobrazam sobie siedziec tutaj sama do piatku , zwariuje jak sobie o tym mysle, w zeszlym tygodniu m tez pracowal w tym samym miescie ale chociaz wracal do domu ale to bez sensu wstawal o 4 wracal po polnocy i znow o 4 pobudka wiec stwierdzilismy ze lepie jak zostanie juz do piatku tak jak inni pracownicy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzonatalie trzymaj sie kochana:* dasz radę, nawet nie zauwazysz jak te 5dni minie!! Napewno to dla was wyzwanie ze zostalyscie same. ale będzie dobrze!! Jak przetrwacie we dwie to później jak twój m wroci będziesz sie czuła jak na wakacjach 🙂 przedemna dopiero będzie szkoła przetrwania jak babcia sobie pojedzie. Nauczyła małego cały dzień na rękach nosić.... A w nocy on też nie śpi. Więc będę mieć przesranę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja mała też przybiera jak na drożdżach ma trzy tygodnie i 5 dni ,a przybrała już 1840 .
Je w miare normalnie co 3-4 godzinki i dużo ulewa , a mimo to przybiera tak dużo.
Ale to znak ,że jest ok a dwie brudki nawet są słodkie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
U mnie położna przyszła też zaraz na drugi dzień jak wróciłam ze szpitala.
Kupki mała robi żadkie grudkowate koloru musztardy. 😆
Jeżeli chodzi o szczepienia to my wybraliśmy dodatkowo rotawirusy , a pneumokoki zostawiamy na 7 miesiąc życia wtedy obowiązkowa szczepionka jest jedna .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
Dzonatalie trzymaj sie kochana:* dasz radę, nawet nie zauwazysz jak te 5dni minie!! Napewno to dla was wyzwanie ze zostalyscie same. ale będzie dobrze!! Jak przetrwacie we dwie to później jak twój m wroci będziesz sie czuła jak na wakacjach 🙂 przedemna dopiero będzie szkoła przetrwania jak babcia sobie pojedzie. Nauczyła małego cały dzień na rękach nosić.... A w nocy on też nie śpi. Więc będę mieć przesranę....


oby zlecialo bo naprawde 😞 jeszcze dzien sie nie skonczyl a ja juz zwyta jakbym conamniej 3 dni sama byla ;// jeszcze bym przezyla gdyby wspolokatorka byla tutaj to by tez mi lzej bylo bo ona uwielbia mi pomagac z mala, a ona wyjechala tez wiec juz w ogole 😞
wiem cos o tym jak u mnie mama z siostra w odwiedzinach byly w dodatku moja wspolokatorka + jej kolezanka przyjezdzala i mala tylko z rak do rak przez 5 dni... wiecie co to bylo zeby poszla spac w dzien ? ryk..bo nie chciala spac w swoim lozeczku i w naszym tez chciala na rekach.. ale na szczescie sie oduczyyla, bo zaraz po wyjezdzie zaczelismy odrazu wkladac ja do lozeczka i naszego lozka i jest okej!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzonatalie pierwsza noc bedzie najgorsza a potem tylko lepiej 🙂
Mam straszny apetyt na coś niedobrego a nie mogę sobie pozwolić 😞 jak tykko coś zjem to mały ma kolejny dzień histerię.... Myślę ze to duży plus karmienia mlekiem modyfikowanym ze można jeść co sie chce 😞
Można pić kawę armiac piersią? Ja ciągle zasypiam, przydalo by sie trochę kofeiny...

Mixi pocieszylas mnie, już sie bałam ze moj klusek jest za duży 🙂 inna sprawa ze jest dość niski więc wyglada jak kuleczka 🙂 a u Twojej Wiki w ogóle nie widać tluszczyku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
natalia23ona napisał(a):
Mamusiak u mnie byla juz na drugi dzien polozna jak Maja wrocila do domku ze szpitala...No córeczka wykąpana,trochę wymęczona przez mamę i zasneła mi na ręce pijąc mleczko...mam nadzieje ze do 24-1 pośpi chociaz duzo nie wypiła:P
Moja robi rzadkie ale bez grudek...i tez trafilismy na prdiatre bo mała miała sapke i akurat wizyta się przydała 🙂 22 pazdziernika idziemy na usg bioderek tylko nie wiem czy nas wypuszcza tego 15 do domu ze szpitala a 24 pazdziernika u genetyka,potem 30 rehabilitacja dzienna cos tam cos tam...masakra z taka bieganiną i jeszcze umowienie wizyty do neonatologA


To ja już nie wiem co mam myślec.Antoś ma 3 tygodnie i nikogo nie było.Jakaś kpina......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie: rozumiem Cię bo czasami i ja się tak czuję.....ale mam Antosia i od razu buziak mi się cieszy......Za 2 tygodnie mężuś też wyjeżdza na 4 dni więc też pewnie będę łapac dołki......

marylu: dziękujemy.Też mam taką nadzieję.Ze zdjęciami spróbuję pózniej jak będę miała większą ilośc postów.Może się uda.

Mamusie a jak z apetytem u Was?....bo mi się buzia nie zamyka..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...