Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Taaa.. z tymi wysypkami , to sami nie wiedza co i jak.
Jedni ze tradzik,inni alergia, bo to najlatwiej.. wiec ja sie wstrzymuje z takimi odwiedzinami u dermatologow itp..

No juz sllyszalam, o tych blizniakach. Tylko pomyslcie, ze to ze on jest znany to dlatego o tym slychac. A takich sytuacji sa tysiace...
A z drugiej strony wskazan jako takich nie bylo.. mozna bylo zrobic ciecie, ale nie bylo takiego musu.
Jeden maluch byl glowkowo I , a drugi posladkowo, przy takim ulozeniu jest MOZLIWA PROBA porodu silami natury...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agnieszko moja Milenka od jakis 3 dni jest na smoczku 2. Bo przy 1 juz strasznie sie wkurzala.
Doti przeszukalam wszystkie wieksze sklepy u mnie w miescie (auchan,kaufland,biedronka,lidl,aldi,tesco,dino) i w zadnym nie bylo barwnikow. Zamowilam na allegro 10 kolorow za 16zl z przesylka :d
Milka uwielbia na brzuchu lezec. Szczegolnie na klacie tatusia. Wtedy smieja sie do siebie jak glupki :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pauleczka dobrze wiedzieć 🙂 możesz podać link do aukcji 🙂
Deira ten kolorowy tort to biszkopt z barwnikami. Cały trik polega na tym, że masę na biszkopt rozlewa się do miseczek albo szklanek tylu ile chce się mieć kolorów i miesza z barwnikami. Potem wlewa się do formy po kolei tak jakbyś chciała zrobić warstwy.
A zrobienie autka wcale nie jest takie trudne. Ja korzystałam z podpowiedzi http://gotuj.skutecznie.tv/2011/06/jak-zrobic-tort-ciasto-w-ksztalcie-samochodu/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
wczoraj dostaliśmy ciuszki i 2 buteleczki sab simplex w prezencie 😁
mały o 20 po kąpieli dostał cyca i spał do 23, dałam butlę zjadł 120ml i spał do 4:30 później cyc i spał do 7 i od 7 jesteśmy na nogach... teraz leży i drzemie.

dziękujemy za miłe słowa... zauważyłam że Szymek jest bardzo silny, bardzo lubi leżeć na brzuszku i podnosić główkę... i z dnia na dzień wychodzi mu to coraz to lepiej... moja mama mówi że na święta już będzie solidnie operował główką 🙂
no i dzisiaj już zainteresował się matą... 30 min obserwował zwierzątka i cieszył 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się i ja 🙂
U nas pierwszy raz super nocka, mały zasnął o 21, pobudka o 3, później 6 i o 7 już wstaliśmy.
Pisałyście o rozmiarach smoczka, kiedy przejść na 2, my stosujemy go już od miesiąca, bo Kuba się strasznie wkurzał jedząc z 1, widocznie za wolno mu było. Teraz zjada całą butlę w ok.10-15 minut.
A w trójmieście znowu leje, nie wiem czy dzisiaj uda nam się na dworek wybrać... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie 🙂 a u nas znow pogoda paskudna 🤨 jest tak ciemno, ze juz lampe musialam zaswiecic...
Kurcze od tygodnia pobolewa mnie ząb, ktory byl leczony miesiac temu kanalowo. Dziwna sprawa, bo skoro jest martwy to nie powiniem bolec 😮 nie moge po tej stronie gryźć, bo kazdy nacisk na niego to straszny bol. a jak go nie ruszam to tak tylko lekko ćmi...masakra jakas z tymi zębami, ciagle cos... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂 u nas nocka super. 🙂 zasnela o 20.30 i pobudka o 4.30 i wstala o 9 🙂 zjadla i teraz demoluje mate :d powymienialam calkowicie zabawki bo w tej macie kwiatuszek rozowy sa dupiate. :/ teraz wisi slonik z chicco ktorego uwielbia i moze sie w niego wpatrywac pol godziny a ostatnio odkryla ze jak w niego uderzy to grzechocze :d i upolowalam w lumpie troskliwego misia tez grzechoczacego :p a furore robi jezyk z mamas&papas 🙂) ktory ma kawalki materialu przypominajace metki zamiast igielek jezykowych :> kupiony w lumpie na wage a byl z metka ^^ i jedna ekspedientka do drugiej jak wychodzilam... `biedn dziecko, taka brzydka zabawka sie bawic bedzie.
Tylko szkoda ze nie wiedzialy ze to droga firma akcesoriow dla dzieci :p a jezyk jest PRZEUROCZY i ma dzwonczek w sobie :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i ja.
Unas nocka standard o 20 spanie o 9 pobudka cyc i teraz Wiki leży w łóżeczku wpatrzona w karuzele.
Powiem Wam ,że moja Wiki nienawidzi leżenia na brzuchu nawet mata nie pomaga ,zaraz jest ryk i wcale nie chce podnosić głowy ,szybciej się przemieszcza odpychając nogami .
Dosłownie chwila moment ,a ona już w innym miejscu ,nie wiem o co chodzi ,ale śmiesznie to wygląda.
Wiki strasznie ciągnie do pozycji siedzącej ,nawet na rękach musi tak być bo nie lubi na leżąco .
Muszę ją pilnować żeby nie poleciała do przodu . 🙂
U mnie pogoda paskudna leje jak nie wiem co . 😞 Więc siedzenie w domu się zapowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ooo Mixi to widze, ze Ulka nie jest sama z tym niechetnym lezeniem na brzuszku 🙂

Pauleczka Ula tez ma swoja ulubiona zabawke na macie, dostala od jednej z cioc taka syrenke:
http://www.miki.com.pl/lamaze/11634-lamaze-syrenka-27067.html

na zwierzaczki prawie nie zwraca uwagi, ale jak zobaczy syrenke to cieszy sie na glos i strzela do niej miny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja ja codziennie mecze i nie daje za wygrana i minimalne postepy sa, przynajmniej wylezy chociaz 5 min w spokoju, bo pozniej to juz sie wierci, krzywi i w koncu zaczyna plakac...wczoraj nawet glowke podnosila, ale nie moze zrozumiec, ze trzeba podpierac sie na dwoch raczkach i jedna chce zawsze klasc wzdłuż tułowia 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do smoczków to ja jak daje Szymkowi MM z 1 to sie wkurza i nie chce pić... więc już od 2 tygodni stosujemy smoczek w rozmiarze 2 ... zjada w 5 - 10 min i spokój 🙂

wczoraj wieczorem zrobiłam 20 brzuszków i dzisiaj rano 20 teraz czuje jeden ogień w miejscu rany po cc :/ chyba jeszcze chwile muszę odczekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja zamiast leżeć spokojnie to pcha rączkę do buzi i leży i ssie zamiast się podnosić 😁
Też codziennie ja klade ale jak zaczyna plakac to zabieram po po co ma sie zniechecic.
Ja chyba robie błąd ze klade ja przed karmieniem vbo wtedy wcina raczki ,ale po karmieniu to mi ulewa i nie chce jeszcze klasc jej na brzuszku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixidixiaga napisał(a):
No każde dziecko w czym innym jest dobre moja w spaniu ,ale za to w podnoszeniu głowy i leżeniu na brzuszku już nie . 😉 😁


mój nigdy nie był śpioszkiem... chociaż teraz i tak się poprawiło i potrafi trochę pospać w nocy (ale to chyba dzięki MM które podaje mu na noc) wcześniej to byl koszmar...
no i w dzień prawie wcale nie śpi tylko jest aktywny... kiedy on ładuje te akumulatorki to ja nie mam pojęcia ?! 😮

Twoja lubi spać i masz troszkę czasu dla siebie... ja z kolei non stop muszę być z małym i zabawiać go żeby nie płakał... no i potrafi nawet 30 min leżeć na brzuszku, podnosić główkę i czasem na 5 min przyśnie i spowrotem się siłuje 😁 ale wcześniej też nie lubił tej pozycji, ale kładłam go mimo że stękał i popłakiwał aż się przyzwyczaił 😉 i nigdy nie kłade go jak jest głodny albo najedzony...

natalia tak szybkooo ?? gratulacje ! 🤪

dziewczyny czy kolor oczek po urodzeniu waszym maluszkom się zmienił czy nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny ja ostatnio zalatana i dzien w dzien wkuriowna nieziemsko a wszystko przez chrzciny 😞 klotnie klotnie i tylko klotnie a do tego moje dziecko od kilku dni jest strasznie marudne i placzliwe karze sobie palcem smyrac dolne dziasla ktore sa spuchniete i dosc dziwne zrywa sie w nocy z placzem min.. 2 razy
wszystko nie wychodzi a na dodatek mam dosc tych chrzcin i odechcialo mi sie imprezy wolalabym wziac dziecko do kosciola i do domu niz patrzec na niezadowolona twarz tesciowej
wczoraj weszlam na wage i uwaga uwaga w ciagu tygodnia 1 kg mniej 😁
Natalia a jak sie Majka zachowywala przez ostatni tydzien przed wybiciem zabka ?
iza mojej sie nie zmienil poki co a niby do 2 latek i oczka i wloski sie zmieniaja
i jeszcze sie zastanawiam bo mam wrazenie ze malej nie starcza 120ml mleka i jesli chce jej zaczac podawac 150 ml to jaka powinnam zrobic przerwe w podawaniu bo przy 120 ml daje mleczko co 3 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixidixiaga napisał(a):
Witam i ja.
Unas nocka standard o 20 spanie o 9 pobudka cyc i teraz Wiki leży w łóżeczku wpatrzona w karuzele.
Powiem Wam ,że moja Wiki nienawidzi leżenia na brzuchu nawet mata nie pomaga ,zaraz jest ryk i wcale nie chce podnosić głowy ,szybciej się przemieszcza odpychając nogami .
Dosłownie chwila moment ,a ona już w innym miejscu ,nie wiem o co chodzi ,ale śmiesznie to wygląda.
Wiki strasznie ciągnie do pozycji siedzącej ,nawet na rękach musi tak być bo nie lubi na leżąco .
Muszę ją pilnować żeby nie poleciała do przodu . 🙂
U mnie pogoda paskudna leje jak nie wiem co . 😞 Więc siedzenie w domu się zapowiada.

my mamy to samo,Maja nie lubi lezec na brzuszku i tez podnosi sie ciagle do pozycji siedzacej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilka śliniła sie...płakała,marudziła myslałam ze to brzuszek,ale jednak nie bo miala caly czas miekki...kuzyna córce wyszły juz w drugim miesiacu 🙂 A Emi jak tak zrywa sie w nocy to to tez mogą wychodzic pierwsze zabki...Moja miala okropne noce tez tak sie zrywała...a i jeszcze lubiła jak jej pieluszką tetrową tarłam troszeczkę dziąsła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...