Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie


Karolka a powiedz mi jeszcze, kiedy dajesz Uli tą herbatkę?? Jakoś między posiłkami, czy np. przed którymś karmieniem?? Byłam w aptece i też kupiłam tą na trawienie ale między posiłkami Zuza prawie cały czas śpi i nie wiem kiedy mam ją Jej dawać 🙂 Nawet jeśli po jedzeniu nie śpi to jest to ok 30minut i zasypia, to po takim czasie od jedzenia raczej pić nie będzie chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
Zauwazyłasm ze moja Mala mecza baczki. Dajecie cos swoim maluszkom oprocz herbatek o ktorych pisałyscie??? u nas to chyba za wczesnie bo Olga nie ma jeszcze miesiaca...


Danusia część herbatek jest od pierwszego miesiąca a część już od pierwszego tygodnia więc śmiało możesz dawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja Igorkowi podaję esputicon po jednej kropelce 3x dziennie. Dodatkowo piję taką miksturę ziołową, którą poradziła mi szwagierka - piła ją jak jej chłopaki mieli kolki. Jak na razie i jedno i drugie się sprawdza i na szczęście nie mamy problemów z brzuszkiem, pierdami i kupą. Nawet mnie ona pomaga, bo przy tej marnej diecie mam problemy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka kropelki są na poprawę perystaltyki jelit, na wzdęcia i niestrawność. Odkąd je bierze nie miał problemów z brzuszkiem.
Byliśmy w przychodni. No nie powiem, żeby lekarz (nie było naszego pediatry) był sympatyczny dla rodziców, którzy rezygnują ze szczepienia. Nazwał nas egoistami, choć nie bardzo rozumiem czemu. Aż się popłakałam jak wyszliśmy tak było niemiło. No ale najważniejsze, że Igorek zdrowo rośnie i prawidłowo się rozwija. Waży już 4400g 🤪 Czy to możliwe, że w tydzień przytył prawie 400g?! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudia- Kochana nie przejmuj sie, pewnie maja profity z tego ze namawiaja rodzicow na szczepionki, to Twoje dziecko i Twoja sprawa czy szczepisz czy nie. A nie powiedzieli Ci ze za duzy przyrost? mi lekarz powiedzial ze po 2 tyg od urodzenia mala powinna miec wage urodzeniowa a ona tydzien po porodzie miala 3.900 czyli prawie tyle co przy porodzie bo miala 3.950 🤢 kurcze to co? mam odchudzac noworodka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oni nie wiedzą, że tydzień temu był ważony i miał 4kg równe. No powiedzmy, że jest jakiś margines błędu na ciuszki i pampersa, ale i tak mi się wydaje, że 400g to dużo. Nie było jak rozmawiać, bo atmosfera była tragiczna. Ogólnie podobno od urodzenia utył w normie, ale ten ostatni przyrost mnie wystraszył 🤨 Może waga była gdzieś źle ustawiona... No ale jak sama piszesz - jak mam go odchudzać albo nie dawać jeść jak płacze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂
Ula od wczoraj strasznie sie meczyla, bo dusila i dusila a kupka nie wychodzila. dwa razy dalam jej herbatke,ale pomogla wydusic pierdki i nic wiecej...Noc byla ciezka, bo mala ciagle stekala przez sen i marudzila, trzeba jej bylo robic masaz brzuszka i ruszac nozkami, zeby mogla sie wypierdziec. rano wpadlam na pomysl, ze wloze jej kawaleczek czopka glicerynowego do pupy i takl tez zrobilam. Od razu jak wlozylam mala zaczela dusic, czopek wylecial a razem z nim mega kupa 🙂 tak srala, ze 3 pieluchy poszly od razu 😁 po wszystkim biedna padla umeczona i dopiero teraz sie obudzila 😁 znow cos dusi... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się i ja 🙂
U nas nocka standardowa - 2 pobudki. Teraz sobie leży i gada. No i wreszcie wczoraj się do mnie uśmiechnął. Chyba na otarcie łez. Jakoś ciągle nie mogę się pozbierać po tej wizycie. To była jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu, więc lekarz powinien ją uszanować lub próbować ją zmienić, a nie gnoić człowieka 😞
Jakich używacie smoczków? Igorek nie chce żadnego, a ja chciałabym móc czasem dać odpocząć cycom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja nie przejmuj sie, na mnie krzywo pediatra patrzy, ze nie wykupilam dodatkowych szczepien, tylko lece tymi darmowymi na nfz... ciagle cos im nie pasuje...

Ula toleruje tylko smoczki Nuka, te zwykle gumowe 😁 probowalam jej dac Tommee tippee, aventu sulikonowe, ale za cholere nie chciala i plakala. A ten z nuka uspokajajacy od razu jej przypadl do gustu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny trzeba chyba tego wszystkiego nie brac do siebie bo by czlowiek oszalal...

pediatra powiedzial ze jakby dlugo kupy nie bylo to trzeba zastosowac wlasnie czopek glicerynowy.

Karolka, a Olga chce tylko Aventa, ale mam kilka z aventa i pasuje jej tylko jeden z zestawu co byl z laktatorem, widocznie roznia sie ksztaltem i akurat ten je3j pasuje. Ogolnie to ona chce tylko jak zasypia, potem od razu wypluwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
Zuzka ma smoczki z LOVI. Innych nie cyckała bo te Jej podeszły i mamy tylko te.
Ciekawe co nasza pediatra powie, jak się dowie, że tylko będziemy szczepili tymi z NFZ. Ale to się dowiem w przyszłym tygodniu 🙂
Wiecie co, Zuzia przechodzi chyba skok rozwojowy..... Je co dwie godziny dwa razy więcej niż wcześniej i prawie wcale nie śpi od 2dni 😞 Niezależnie czy to dzień czy noc ona ma to gdzieś i oczy jak 5zł 😲 Jak mi spała po 5 godzin to się chyba wyspała na kolejne kilka miesięcy 😁
Na razie jeszcze po dwóch nieprzespanych nockach nie jestem aż tak zmęczona ale jeszcze kilka takich nocy i padnę chyba 🤨
Ale to wszystko to nic..... Martwi mnie to, że nie chce cyca i muszę odciągać pokarm. Jak Ją przystawiam to albo nie chce chwytać cycka albo jak chwyci, to po kilku pociągnięciach wypluwa, pręży się, robi czerwona i zaczyna płakać. Jak Jej podam butlę to pije normalnie. Już próbowałam dać Jej butlę i po kilku łykach przystawić do cyca ale to samo: wypluwa, pręży się, robi czerwona i marudzi lub płacze.... Znowu się podłamałam, że mam problem z karmieniem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania widocznie Zuzia to maly leniwiec, bo z butli latwiej leci mleczko 😮 ja tez wzielam te podstawowe szczepionki i tez pediatra sie na mnie krzywo patrzyla, bo nie dalam jej ekstra zarobic...
Ania masz info na privie 🙂

Te smoczki z nuka sa wieksze i bardziej plaskie niz te inne, ktore uzywalam - moze dlatego Ula sobie je upodobala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
danusia1985 napisał(a):
nom moi tez wiedza ale niezbyt przychylnym okiem na to patrza 😮 co powoduje u mnie dodatkowy stres bo nie dosc ze chce i robie wszystko co moge to krzywo na mnie patrza...


Danusiu ja mam generalnie w czterech literach co oni o tym myślą... Łatwo się komuś mówi, że należy robić tak czy inaczej jeśli się nie jest na miejscu tej osoby. Więc ja to generalnie zlewam co on myślą. Ja się bardzo cieszę, że przynajmniej w połowie Mała dostaje mój pokarm i to się dla mnie liczy 😁 A przecież dzieci, co jadą od urodzenia tylko na modyfikowanym mleczku też rozwijają się prawidłowo 🙂
Witajcie ja będąc w szpitalu i przez pierwsze chyba dwa dni tez dokarmialam swoja mleczkiem modyfikowanym bo mialam malutko swojego pokarmu a teraz karmiac z jednej piersi z drugiej leci 🤪 i musze cos podkladac,ale ja duzo mleka pije...i moze od tego tez tego pokarmu jest duzo wiecej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
Zauwazyłasm ze moja Mala mecza baczki. Dajecie cos swoim maluszkom oprocz herbatek o ktorych pisałyscie??? u nas to chyba za wczesnie bo Olga nie ma jeszcze miesiaca...
Ja swojej kupiłam koperek włoski,bo tylko to w aptece mieli akurat.Pozniej jej dam jak sie obudzi,zobaczymy czy jej posmakuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...