Skocz do zawartości

Połknięcie przedmiotu przez dziecko... | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Co potrafią zjeść maluchy?--– lista jest długa.
Oprócz piasku, ziemi,dzieci jedzą glinę, tynk, mydło, pastę do zębów , koraliki,kamyki,guziki, papier..
Maluch wkłada do buzi to, co ciekawego napotka na swej drodze. Tak poznaje świat, ale z drugiej strony – musi się przecież nauczyć, że nie wszystko jest jadalne.
→ Jak oduczyć dziecko brania do buzi wszystkiego,

co znajdzie się w

zasięgu jego rąk, i zjadania tego, co niejadalne?

z jakimi przypadkami sie jeszcze spotkałyscie ?
i jak to sie skończyło??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
-Gdy twój malec zacznie jeść coś niejadalnego, powiedz zdecydowanie: „Nie, tego nie jemy” i spróbuj wymieść zgiętym palcem to, co ma w buzi.
- Chwal dziecko. Rób to za każdym razem, kiedy zrezygnuje z wzięcia do buzi tego, co dotychczas z upodobaniem jadło
- Bądź cierpliwa. Tak jak nawyki nie utrwalają się w ciągu jednego dnia, tak samo nie można liczyć, że znikną z dnia na dzień.

Najlepszą metodą dyscyplinowania malucha jest usuwanie pokus z jego pola widzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jakiś czas temu dokładnie ładnych pare lat jak byłam w szpitalu w odwiedzinach,na korytarzu była taka gablotka z połkniętymi rzeczami przez małe dziecko i było tego sporo min.
-moneta wielkości 5 zł.
-szpilka
-guziki
-koraliki
-kamienie
-część od długopisu
narazie tyle pamiętam jak mi sie przypomni to do piszę 😉 .Wszystkie te rzeczy były usuwane operacyjnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wkleje kilka fotek



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...