Skocz do zawarto艣ci

Wrodzona infekcja drog oddechowych | Forum dla mam


Go艣膰

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo duzo dzieci rodzi sie z ta infekcja wiekszosc z nich wyrasta z tej dolegliwosci jednak co piate dziecko zaczyna chorowac na astme.
U malych dzieci nie mozna stwierdzic astmy do okolo trzeciego roku zycia.
Dusznosci powstaja od wielu czynnikow dym, suche powietrze ,bakterie ,zimno ,picie ,jedzenie i wiele wiele innych.
Ktoras z mam miala z tym stycznos, moze sa inne mamy ktorych dzieci na to choruja badz maja stwierdzona astme?
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

z synkiem bylismy juz raz u lekarza mial trzy miesiace ale nie bylo to tak silne i lekarka tylko wytlumaczyla jak to wyglada o astmie i infekcji ale nie zostalo to stwierdzone jeszcze.
tym razem stwierdzila ze rozwija sie infekcja ale nie sadzi ze to astma
iskierka nadzieji ze nasze dzieciaczki z tego wyrosna 馃 馃 馃 馃
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
M贸j synek te偶 urodzi艂 si臋 z wrodzonym zapaleniem p艂uc, stwierdzono to jak mia艂 2 miesi膮ce, byli艣my tydzie艅 w szpitalu, i do tej pory, a ma ju偶 rok i prawie 4 miesi膮ce nigdy nie chorowa艂, 2 razy mia艂 katarek i to wszystko. Lekarz mi m贸wi艂, 偶e nie powinno by膰 problem贸w w przysz艂o艣ci z np. cz臋stszym chorowaniem, i p贸ki co tak jest.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

moj nigdy nie byl chory w srode po spacerku dostal katarku a w nocy gdy wrocilam z pracy pol nocy siedzialam przy malym mial okropny kaszel ciagle sie budzil myslalam ze jest chory dzisiaj rano bylismy u lekarza i to sa dusznosci
ale mam nadzieje ze to uleczymy
widze ze jest nas wiecej z podobnymi dolegliwosciami
zawsze razniej
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 1 miesi膮c p贸藕niej...
nie wiem skad sie to bierze
duzo czynnikow zewnetrzych powoduje ta infekcje maly znowu jest na lekach tym razem dostal podwujna dawke inchalacji krople do nosa i antybiotyk pudrowy w syropie ktory jest przeznaczony dla dzieci powyzej 2 roku zycia 馃槥
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...
  • 1 miesi膮c p贸藕niej...
moj nie choruje tylko ma te ataki
odpukac pod koniec grudnia ostatnio mial dusznosci
narazie spokoj oby juz tak zostalo
mamy inhalator ale nazwy nie pamietam a opakowanie wyzucone
na poczatku grudnia dostal antybiotyki bo inhalator nie pomagal dostal wtedy syrop i krople do nosa z waznoscia miesiac i tydzien czasu wiec wszystko juz wyrzucone ale pomoglo i mamy spokoj oby tak juz zostalo

a twoj czesto dostaje dusznosci???
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
M贸j ma duszno艣ci w艂a艣ciwie tylko podczas zapalenia oskrzeli i bezpo艣rednio po nim. W艂a艣nie jeste艣my 2 tygodnie po szpitalu bo poza duszno艣ciami i obturacyjnym zapaleniem oskrzeli mia艂 r贸wnie偶 du偶e zmiany na p艂ucach obawiali艣my sie zapalenia p艂uc ale nie by艂o na szcz臋艣cie, jutro w艂a艣nie idziemy do kontroli jestesmy po wziewach pulmicortem na razie jest ok ciekawe jak d艂ugo 馃槥 przera偶aj膮 mnie te jego choroby
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

kkkkoralik napisa艂(a):
M贸j ma duszno艣ci w艂a艣ciwie tylko podczas zapalenia oskrzeli i bezpo艣rednio po nim. W艂a艣nie jeste艣my 2 tygodnie po szpitalu bo poza duszno艣ciami i obturacyjnym zapaleniem oskrzeli mia艂 r贸wnie偶 du偶e zmiany na p艂ucach obawiali艣my sie zapalenia p艂uc ale nie by艂o na szcz臋艣cie, jutro w艂a艣nie idziemy do kontroli jestesmy po wziewach pulmicortem na razie jest ok ciekawe jak d艂ugo 馃槥 przera偶aj膮 mnie te jego choroby


u nas nie ma zadnych chorob i uzywamy domowego inhalatora maly nie byl hospitalizowany
tylko boje sie o malego bo za kilka dni jedziemy do polski zmiana klimatu moze na niego wplynac jednak tu jest lagodniejszy w dodatku przy morzu a w pl ciezki klimat i miasto mam nadzieje ze nie dostanie ataku znowu
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

kkkkoralik napisa艂(a):
No jak na razie to w Polsce mamy zim臋 i straszne mrozy ale by膰 mo偶e ociepli sie w najbli偶szych dniach( ja tez na to czekam). Powiedz mi od kiedy macie zdiagnozowan膮 偶e jest to wrodzona infekcja dr贸g oddechowych bo szczerze to nigdy nie s艂ysza艂am o tej chorobie.


zdaje sie we wrzesniu wczesniej bylismy dwa razy u lekarza i juz byly podejrzenia ale nic nie stwierdzili i pierwszy raz dostalismy ihalator we wrzesniu lekarz powiedzial ze jest wyrazne "pipanie" w drogach oddechowych i wszystko moze powodowac infekcje
u nas jak narazie zauwazylam to wilgotne powietrze to powoduje i prania w domu nie susze
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Widzisz dobrze, 偶e ma艂y mia艂 szybkie rozpoznanie choroby bo wiesz jak post臋powa膰 i jednak Ci tak nie choruje, Miko艂aj choruje od wrze艣na a podejrzenie astmy mamy dopiero teraz(stwierdzili w szpitalu) wcze艣niej by艂 藕le leczony i bardziej zaleczany ni偶 leczony, wziewy mamy w domu dopiero teraz.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...